Rusko – Kanada 1:5 (kon.) | Japonsko – Švýcarsko 1:2 (kon.) | USA – Švédsko 2:0 (kon.)
Finsko – Česko 2:1 (kon.)
Japonsko
1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Švýcarsko
Středa 09.01.2019, 06:30 • Obihiro, Hokkaidó, Japonsko • Mistrovství světa žen do 18 let • Skupina B

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (08:28:00)

Je konec a Švýcarsko má jistý postup do čtvrtfinále! Od začátku utkání bylo ovšem lepší Japonsko, které bylo skoro po celou dobu první třetiny v tlaku, ale nakonec se jediného gólu v této periodě dočkalo Švýcarsko, když se v 9. minutě prosadila Pagnamentová. Začátek druhé třetiny byl stejný jako v té první, ale tentokrát se už Japonsko prosadil, konkrétně se ve 25. minutě trefila Šigová. Ovšem ve 31. minutě se prosadila v oslabení Ingoldová. V poslední periodě bylo k vidění plno vyloučení a taky tlak ze strany Japonska, ovšem to gól dokázat nevstřelilo.

59:57
    Rána z pravé strany skončila jen vedle levé tyče.

59:44
    Nyní se Švýcarsko dopustilo zakázaného uvolnění a následuje tak buly před bránou Maurerové.

59:29
    Hostům se povedlo vyhodit kotouč ze svého pásma a čas se domácí hodně krátí.

58:55
    Domácí tým hraje bez brankářky!

58:55
    Oddechový čas pro domácí.

58:46
    Itová si udělala místo pro střelu, ale Maurerová vyrazila tuto střelu.

58:32
    Hosté tahají čas a drží kotouč v útočném pásmu.

57:41
    Švýcarská hráčka se dostala ke střele, ale ta v brance Japonska neskončila.

56:36
    A další střela z hole domácí hráčky, ovšem Maurerová i tentokrát kryje.

55:58
    Hosté dostali kotouč do středního pásma.

54:39
    Japonky zůstávají v tlaku a na hostující svatyni jen lítají střely, které Maurerová vyráží.

53:52

53:49
    Do obrovské šance se dostalo Japonsko v přečíslení 2 na 1, ale Maurerová předvedla skvělý zákrok a dnes je hrdinkou Švýcarska!

53:07
    Posléze se Japonkám podařilo vyhodit puk a na chvíli se tak vyprostit z tlaku.

52:37
    Švýcarsko má velkou šanci rozhodnout toto utkání, jelikož získalo přesilovku 5 na 3. Nyní byla blízko k brance Hauserová, ale ta Sasakiovou nepřekonala.

51:52
    Oddechový čas pro hosty.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 25. Šigová (Itová, Ušiová) – 12. Pagnamentová (Zimmermannová), 31. Ingoldová

Japonsko: Halloranová (31. Sasakiová) – Cucumiová K., Sakuraiová, Nomurová, Jamašitová, Tomiučiová, Takahašiová, Kosugová – Itová, Suzukiová, Šigová – Cucumiová M., Sasakiová, Šimomukaiová – Satová, Sonojová, Wajimová – Nagaoková, Ušiová, Kamadová, Hajaková
    Švýcarsko: Maurerová (Spiesová) – Lutzová, Vallariová, Christenová, Gianolová, Hauserová, Polettiová, Luternauerová, Messerliová – Bachmannová, Ingoldová, Surdezová – Zimmermannová, Leemannová, Pagnamentová – Bessonová, Neuenschwanderová, Staubová – Harjuová, Bardillová

Rozhodčí: Tijana Haackova, Gabriela Malá – Anna Hammarová, Linnea Sainiová