Kobra – Chomutov 1:8 (kon.) | Liberec – Slavia 3:4 (po pr.) | PZ Kladno – Sparta 1:9 (kon.)
Kladno – HC Litvínov 4:3 (po pr.) | Kometa Brno – Vítkovice 3:4 (0:3 po s.n.) | Warriors Brno – Přerov 5:3 (kon.)
Třinec – Zlín 3:4 (po pr.) | K. Vary – Třemošná 1:2 (kon.) | Č. Budějovice – Jihlava 0:4 (kon.)
Mountfield HK – Plzeň 3:1 (kon.) | HK MD Šumperk – Olomouc 2:1 (kon.) | Vsetín – Technika Brno 6:0 (kon.)
Pardubice – Havířov 3:6 (kon.) | Žďár n/S – Havlíčkův Brod 5:10 (kon.) | Tábor – Mladá Boleslav 3:6 (kon.)
HC Oceláři Třinec
3:4 (1:1, 0:2, 2:0 - 0:1)
Berani Zlín
Čtvrtek 10.01.2019, 17:30 • WERK ARENA • Extraliga dorostu • Nadstavba B

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Příjemný čtvrteční podvečer z WERK ARENY. Dnes máme na programu duel mezi týmy HC Oceláři Třinec a PSG Berani Zlín.

Oba dva týmy se v letošní sezóně utkali třikrát. Ocelářům se povedlo hned dvakrát udolat Berany, když v prvním zápase, ke konci září, zvítězili na jejich ledě poměrem 2:3 v prodloužení. V tom druhém zápase jsme měli možnost sledovat přestřelku obou týmů. Strhující závěr rozhodl o tom, že z vítězství 7:5 se mohli radovat domácí Oceláři. Jenomže v nadstavbové části se oba týmy potkali hned v prvním kole. Zde se pro tentokrát radovali z výhry Berani. V zápase opět padlo hodně gólů. Zlínští udolali Oceláře 7:5.

Ocelářům se v nadstavbě zatím vůbec nedaří. Třinečtí padli ve všech šesti duelech a v tabulce jim náleží poslední místo se čtyřmi body. Snad jediné pozitivum na jejich výkonech je, že se jim daří hra v oslabení. V téhle statistice jim v soutěži náleží čtvrtá příčka. Svěřenci trenérů Muchy a Macha čekají na vítězství od 1.12. Uvidíme, zda se domácím dnes povede prolomit tuhle smolnou sérii proher.
    Nejproduktivnější Oceláři:
    Servác Petrovský – 9 bodů (8+1)
    Michal Ramik – 7 bodů (2+5)
    Jakub Hykl – 4 body (3+1)

PSG Berani Zlín
    Zlínští si zatím v nadstavbě nevedou o moc lépe než Oceláři. Sice se jim v úvodním duelu povedlo porazit Oceláře, ale od té doby marně čekají na další vítězství. Berani si velmi dobře počínají v přesilových hrách a v téhle statistice jim náleží hned třetí místo v tabulce. Jenomže v tabulce týmů se jim už tolik nedaří. Se čtyřmi body jsou o jednu pozici před Oceláři. Uvidíme, jakou formu si přivezou Berani do Třince. Myslím, že nás čeká velmi zajímavé utkání.
    Nejproduktivnější hráči Zlína:
    Lukáš Chludil – 10 bodů (4+6)
    Jan Ramert – 5 bodů (3+2)
    Šimon Frömel – 5 bodů (2+3)

00:01

02:47
    Frömel vytáhl útok hostí po pravém křídle, ten však zmařili domácí beci a otáčí hru.

04:50
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Kráčalík – 2 min., podrážení).

06:10
    Třinec právě vstřelil branku!
    Autorem branky je KYSELÝ. Asistence: Tomiczek.

09:20
    Šutý z pravého křídla střelou švihem těsně minul bránu.

09:31
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Cienciala – 2 min.).

11:02
    Hykl sebral v oslabení kotouč, projel podél levého mantinelu až před Hamrlu, ale blafákem ho nedokázal překonat.

12:25
    Zlín právě vstřelil branku!
    Zlínu se povedlo srovnat stav zápasu! Po pravém křídle se prodral Jakub Čechmánek, ten předložil kotouč do před brankového prostoru kde už stál připravený JAN RAMERT, který zasunul kotouč mezi betony Halouzky. Asistence: Jakub Čechmánek

13:32
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Hoferek – 2 min., nedovolené bránění).

15:56
    Hosté jsou kompletní, domácí si žádnou větší šanci nevytvořili.

16:08
    A tentokrát tady mají možnost přesilové hry hosté. Uvidíme jak s ní naloží.

16:53
    Souboj u pravého mantinelu vyhrál Andrle, zatáhl kotouč za vlastní bránu a o plexisklo poslal kotouč až k bráně Hamrly.

17:55
    Čapka nahazoval po zemi kotouč od modré čáry, jeho nahození těsně před Halouzkou tečoval Čapka, jenomže kotouč proletěl těsně kolém levé tyče Halouzkovy brány.

20:00
    Nebezpečně pronikl Raszka do útočné třetiny, dostal se i před posledního obránce Hamrly Čechmánka, ten však zastavil Raszku nedovoleným zákrokem.

20:00

Velice se omlouváme za neúplný přenos z prvního dějství zápasu mezi Třincem a Zlínem. Důvodem jsou technické problémy. V prvním dějství předváděli oba dva týmy hodně vyrovnaný hokej. Do první větší šance se dostali domácí v sedmé minutě a tu náležitě využil Denis Kyselý. Poté jsme měli vidět možnost pár přesilových her na obou stranách. Zlínu se povedlo srovnat v čase 12:25 zásluhou Jana Ramerta, který prostřelil střelou mezi betony Halouzku. Další třetina začne přibližně v 18:13.

20:01

20:04
    Buly pro domácí Oceláře, puk se dostal k Chovaniakovi, ten zatáhl kotouč až za Halouzku a snaží se založit útok.

20:50
    Hykl se snažil z poza brány najít přihrávkou Kašpárka, jeho pokus však přečetli beci hostí a osvobozují se.

22:47
    Hosté se snaží zatlačit Oceláře, jenomže domácí beci je nepustí do před brankového prostoru.

23:20
    Čechmánek pálil z otočky po zemi, Halouzka chvíli nevěděl kde má kotouč, ale posléze ho našel pod svými betony a přerušil hru.

23:57
    Adam Laciga poslal přihrávku od vlastní modré čáry na levé křídlo kde stál ŠIMON FRÖMEL, ten se dokázal přes domácího beka natlačit až před Halouzku a ve velké tísni dokázal švihem, odrazem od levé tyči překonat domácího gólmana.

25:28
    Oceláři se snaží vyvinout tlak na hosty, jenomže jejich další akce končí icingem.

25:53
    Raszka z levého kruhu netrefil bránu Hamrly.

26:20
    Chovaniakovi se nevyvedla přihrávka a jeho pas proletěl až na icing. Bude se vhazovat po pravici Halouzky.

26:37
    Hosté upevňují své vedení a odskakují do dvougólového náskoku zásluhou VILÉMA JAKEŠE. Asistence: Filip Šindelek.

26:37
    Zlínu se daří odskočit do dvoubrankového vedení! Filip Šindelek poslal pas po pravém mantinelu, ten perfektně zpracoval VILÉM JAKEŠ a střelou mezi horní tyč a vyrážečku překonal Halouzku! Asistence: Filip Šindelek

31:16
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Hykl – 2 min., hákování).

33:04
    Lavička se zkoušel protáhnout podél pravého mantinelu, jenomže na útočné modré čáře ho dobře zastavil Andrle a otáčí hru.

33:54
    Nábělek nahazoval od modré čáry, jeho nahození zblokoval holí Przybyla mimo bránu Halouzky.

34:27
    Akci Zlínu zastavil icing, vhazuje se po levici Hamrly.

34:52
    Frömel nabil na modrou čáry Valdovi, jeho příklep zblokovali domácí beci.

36:10
    Kyselý vystřelil od modré švihem, bohužel pro něj trefil jen chrániče obránce ze Zlína.

37:15
    Kráčalík měl možnost ujet domácím bekům, ti ho však skvěle dobruslili a zastavili ho dřív než se mu povedlo zakončit.

40:00

Omlouváme se, technické problémy i nadále pokračují a nedaří se je zatím vyřešit.

40:01

40:16
    Frömel vybojoval puk, poslal ho na Chludila, ten vystřelil po zemi z otočky. Tomu se povedlo překonat Halouzku, nikoliv však domácí beky, kteří jeho pokus zastavili.

41:30
    Domácí vytáhli své napadání a snaží se vyvinout tlak na hostující beky.

42:01
    Halouzka si připisuje další zákrok, vhazuje se po jeho pravici.

42:25
    Domácím se nepovedlo založení útoku a kotouč jim odskakuje na zakázané uvolnění.

42:51
    Przybyla střelou zápěstím od pravého mantinelu těsně netrefil bránu Hamrly.

43:12
    Šindelek ošklivě atakoval Kašpárka u boxu časoměříčů. Třinecký kapitán odjíždí opravdu otřesený. Vypadá to že se z toho oklepe a bude v zápase pokračovat.

44:55
    Przybyla dostal perfektní přihrávku mezi kruhy, jenomže z otočky těsně minul levý horní roh brány Hamrly.

48:14
    Ocelářům se daří snížit stav utkání! Servác Petrovský se prodral po pravém mantinelu až za bránu Hamrly, tam udělal prudkou brzdu, zbavil se všech hráčů a servíroval přihrávku před bránu do protipohybu Hamrly, kde už čekal PETR PRZYBYLA, ten se střelou do polo odkryté brány nemýlil!

48:50
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Cienciala – 2 min., hákování).

51:34
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Laciga – 2 min., hákování).

53:07
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Procházka – 2 min., faul kolenem).

53:20
    Bujak v oslabení sebral kotouč, snažil se projet po pravém křídle až do útočné třetiny, tam mu však už sebrali hostující beci.

54:15
    Kráčalík teď nebezpečně dorážel před Halouzkou, trefil však jen jeho levý beton!

54:51
    Przybyla všem ujel! Jenomže v rozhodující chvíli ho ze zadu fauloval Čapka a pojede trestné střílení!

54:57
    Trestné střílení provedl faulovaný Pryzbyla. Ve velké rychlosti najížděl zprava na Hamrlu, z prostoru pravého kruhu zkusil střelu na vzdálenější tyč, tu však Hamrla úspěšně zlikvidoval svým betonem.

56:03
    Oceláři mají buly v útočné třetině. Jejich tlak se zvedá ale čas do konce ubíhá. Uvidíme, zda se jim povede vyrovnat.

56:29
    Kyselý nahazoval od modré čáry, jeho nahození tečoval Petrovský, ale těsně minul bránu.

57:14
    A je to tady! Ocelářům se povedlo vyrovnat stav utkání! Petr Przybyla zatáhl po ose puk do útočné třetiny, posunul kotouč do leva na hůl SERVÁCE PETROVSKÉHO, který střelou nad lapačku Hamrly do levé horní části brány skóroval. Asistence: Petr Przybyla

59:36
    Petrovský teď pálil po ledě z podobné pozice ze které předtím skóroval, jenomže nyní ho zlikvidoval Hamrla.

60:00

Oceláři perfektně zvládli druhou polovinu třetí třetiny a zaslouženě dotáhli zápas až do prodloužení! Uvidíme, kdo rozhodne o bodu navíc při hře tři na tři.

60:01

60:21
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Chovaniak – trestné střílení, hákování).

60:21
    LUKÁŠ CHLUDIL si vynutil na svou osobu trestné střílení, které perfektně využil! Rozjel se z levé strany, párkrát zakvedlal s kotoučem, který poté v před brankovém prostoru posunul mezi betony Halouzky a rozhodl utkání!

Většinu zápasu měli herně navrch hosté ze Zlína, jenomže domácí měli perfektní závěr a zásluhou Petrovského a Przybyly se jim povedlo dotáhnou zápas až do prodloužení. V tom ale hned z kraje bylo nařízeno trestné střílení po faulu na Lukáše Chludila. Ten si s ním poradil jak se sluší a patři a rozhodl o tom, že dva body za výhru v prodloužení si domů odvezou Berani ze Zlína. (19:37:04)

René Sasyn

Branky a nahrávky: 7. Kyselý (Tomiczek), 49. Przybyla (Petrovský), 58. Petrovský (Przybyla) – 13. Ramert (Čechmánek), 24. Frömel (Laciga, Chludil), 27. Jakeš (Šindelek), 61. Chludil

HC Oceláři Třinec: Halouzka (Klimek) – Cienciala, Kyselý (A), Mošnička, Chovaniak, Andrle, Bujak – Kašpárek (C), Petrovský (A), Przybyla, Procházka, Wawrzkiewicz, Hykl, Raszka, Šutý, Tomiczek, Šotkovský, Pánek, Kriščák
    Berani Zlín: Hamrla (Synek) – Nábělek, Valda, Šimášek, Šindelek, Čapka, Hoferek (A) – Chludil, Tomeček, Ševčík, Čechmánek, Mojžíš, Matúšů, Laciga, Ramert, Frömel (C), Kráčalík (A), Jakeš, Lavička

Rozhodčí: Rapák – Lederer, Hranoš