Boston – Washington 2:4 (kon.) | New Jersey – Toronto 2:4 (kon.) | NY Rangers – NY Islanders 3:4 (kon.)
Columbus – Nashville 4:3 (po pr.) | Philadelphia – Dallas 2:1 (kon.) | Tampa – Carolina 3:1 (kon.)
St. Louis – Montreal 4:1 (kon.) | Minnesota – Winnipeg 3:2 (kon.) | Edmonton – Florida 4:3 (2:0 po s.n.)
Vancouver – Arizona 3:4 (po pr.) | Vegas – San Jose 2:3 (kon.) | Los Angeles – Ottawa 1:4 (kon.)
St. Louis Blues
4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Montreal Canadiens
Pátek 11.01.2019, 02:00 • Enterprise Center, St. Louis • NHL

To je ode mě pro dnešek vše, brzy na shledanou u dalších přenosů! (04:42:47)

Československá stopa v utkání:
    Tomáš Tatar (Montreal) 0+0, 3 střely, čas na ledě 16:22

1. Jordan Binnington (St. Louis) 28 zák., 1 gólů, 96,6%
    2. Oskar Sundqvist (St. Louis) 1+1
    3. Jay Bouwmeester (St. Louis) ) 1+0

A je tu konec! Ve třetí třetině se prosadil Blais, který krásně prošel obranou soupeře a překonal Price. Jordan Binnington si ve 3. třetině připsal několik skvělých zákroků a je to hlavně jeho zásluha, že Blues dnes berou 2 body. Weber ještě ve 3. třetině trefil břevno při přesilové hře 5 na 3.
    Střely po 3. třetině: Domácí – 30, Hosté – 29.

59:20
    Kotouč ve třetině domácích, utkání se spíše už jen dohrává.

58:41
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (David Perron – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Max Domi – 2 min., hrubost).

58:41
    Jordan Binnington je hlavní hvězdou večera, nyní si znovu poradil se střelou od modré i s následnou dorážkou.

58:16
    Tatarovu dělovku do horního růžku tečoval Binnington nad branku.

57:50
    Phillip Danault dostal krosovou nahrávkou,ale gólem pohrdl, když netrefil prázdnou branku!

57:31
    Price nyní předvedl fantastický zákrok proti tečované střele v jeho brankovišti!

57:14
    Price neměl dobrý výhled ale našel si kotouč, který Pietrangelo vyslal na branku od modré čáry.

56:50
    Tarasenko hledal krosovou nahrávkou spoluhráče, ale OˇReilly se ke kotouči nedostal.

56:20
    Mete se dostal ke kotouči, ale nedokázal vyhodit, Blues tak zůstávají na kotouči.

56:00
    Blues čekají s kotoučem za vlastní brankou než začne jejich přesilová hra.

55:37
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Jesperi Kotkaniemi – 2 min., držení hole).

55:12
    Blues mají 4 bruslaře a pokračujeme klasickou přesilovou hrou.

54:40
    Canadiens kombinují ve třetině, Weber nyní nastřelil tyč!

54:00
    Blues vyhazují kotouč ihned po buly.

53:55
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Joel Edmundson – 2 min., sekání).

53:50
    Tatarovu střelu vyrazil brankář a následně domácí obrana vyhazuje kotouč.

53:32
    Domi tečoval kotouč před brankou, ale Jordan Binnington si kotouč našel a ukryl ho v lapačce.

53:07
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Robert Bortuzzo – 2 min., podrážení).

52:05
    Hostující tým obdržený gól položil na lopatky a momentálně vidíme na ledě jediný tým – Blues.

51:21
    Price si dobře vybruslil a zneškodnil střelu Fabriho ze středu hřiště!
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

51:05
    Gallagherova střela od levého mantinelu minula branku domácích.

50:30
    Nepřesná rozehrávka Blues končí zakázaným uvolněním.
    49:19 Sammy BLAIS - 4:1

49:19
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    A je tu další branka domácího celku, který se prosazuje takřka z ničeho! SAMMY BLAIS dostal parádní nahrávku do jízdy, protáhl se skrz obranu Montrealu a povedenou střelou do horního růžku upravil skóre.
    Asistence: Oskar Sundqvist a Alex Pietrangelo.

48:23
    Price si dobře vyjel a zasáhl proti nebezpečné střele O´Reillyho.

47:40
    Blues dobře napadají rozehrávku Habs a ti se nemohou dostat z vlastní třetiny.

46:50
    Artturi Lehkonen se dostal ke střele od pravého mantinelu, ale jeho dělovka se nevešla mezi 3 tyče.

46:06
    Vladimir Tarasenko se dostal ke kotouči nikým nebráněný a vypálil, nyní se předvedl Price skvělým zákrokem!

45:40
    Další famózní zákrok Binningtona proti dorážce Deslaurierse!

45:16
    Kraťoučká přesilovka Canadiens je u konce, ale kotouč je stále ve třetině domácích.

44:30
    Na puku jsou domácí a pomalu začíná přesilová hra Habs.

43:25
    Domi a Mete se dostali do přečíslení 2 na 1, Mete střílel z jedničky ale fantastického Jordana Binningtona nepřekonal!

43:01
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Zachary Sanford – 2 min., hákování).

42:50
    Kotouč ve třetině Blues.

42:32
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Artturi Lehkonen – 2 min., hákování).
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

41:40
    Kulak střílel od levého mantinelu, Jordan Binnington pokryl mezírku u tyče a zasáhl.

41:15
    David Perron vypálil dělovku při přečíslení 2 na 1, Price zasahuje lapačkou!

40:40
    Drouin vypálil od modré, jeho pokus minul branku.

40:01
    Úvodní buly pro Blues.

40:01

A je tu konec i druhé třetiny, v tomto dějství se prosadily oba týmy. Nejprve navýšil náskok Jay Bouwmeester chytrou střelou na první tyč. Po inkasovaném gólu se Habs zvedli a začali být aktivnější, v další přesilové hře se prosadil Gallagher a vrátil svůj tým zpět do hry. Montreal byl ke konci třetiny aktivnějším týmem, ale Jordan Binnington dnes chytá opravdu skvěle.Po 2 třetinách je tak stav 3:1.
    Střely po 2. třetině: Domácí – 19, Hosté – 18.
    Třetí třetina začne přibližně v 04:01.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:59
    V poslední vteřině vypálil Jay Bouwmeester, ale jeho pokus Domi zblokoval.

39:16
    Nahození Pietrangela skončilo v ochranné síti.

38:05
    Nepřesná nahrávka Tatara a Blues se po delší době dostávají s kotoučem ze třetiny.

37:05
    Canadiens jsou teď častěji na puku a určují tempo hry.

36:25
    Joel Armia se dostal s pukem na střed hřiště a mohl vypálit, ale bohužel pro Montreal trefil jediného hráče před brankou.

35:30
    Alznrova dělovka od modré trefila Tarasenka.

35:11
    Montreal se usadil ve třetině soupeře a kombinuje.

34:41
    Klička před modrou a následuje offside proti domácímu týmu.

34:05
    Price odevzdal kotouč soupeři,ale jeden z domácích hráčů ho nedokázal zasunout do odkryté klece!

33:30
    Habs jsou momentálně aktivnějším týmem.

33:05
    Jordan Binnington zasahuje proti dělovce Petryho od modré.

32:40
    Amia nepřesně nahrál a rozehrál přečíslení domácích.

32:05
    Price zasahuje pro Schennovi vyrážečkou.

31:40
    Petrymu sjel kotouč z čepele a Schenn měl před sebou pouze Price, ale ten si na jeho střelu počkal a zasáhl!

31:30
    Phillip Danault vypálil od mantinelu, Jordan Binnington zasahuje betonem.

31:05
    Canadiens vyhazují kotouč přes všechny čáry.

30:40
    Blues kombinují ve třetině, Price si nyní připsal parádní zákrok proti tečované střele.

30:25
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Jordie Benn – 2 min., sekání).
    29:02 Brendan GALLAGHER - 3:1

29:02
    Montreal právě vstřelil branku!
    A konečně se prosazují i hosté, když se jim se štěstím podařilo využít přesiilovou hru! BRENDAN GALLAGHER se snažil nahrát na druhou tyč, kde stál volný Byron, ale jeho nahrávku si obránce nešťastně srazil do branky!
    Asistence: Jesperi Kotkaniemi a Jeff Petry.

28:30
    Nepřesná nahrávka Armii a kotouč je za brankou Price.

28:05
    Blues vyhazují kotouč.

27:44
    Tomáš Tatar vypálil od pravého mantinel, jeho střelu ukryl brankář v lapačce.

27:34
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Robby Fabbri – 2 min., sekání).
    26:04 Jay BOUWMEESTER - 3:0

26:04
    A je tu další branka! Weber se nejprve dostal do šance, ale nepřihrál přesně a z protiútoku se do šance dostal JAY BOUWMEESTER, který svou šanci proměnil mazáckou střelou nad rameno Price!
    Asistence: Robby Fabbri a David Perron.

25:40
    Jordan Binnington vychytal Drouina a jeho střelu na druhou tyč!

25:01
    Jaden Schwartz se dostal do přečíslení 2 na 1, ale na Price backhandovou střelou nevyzrál.

24:40
    Nepovedená rozehrávka Alznera skončila zakázaným uvolněním.

23:50
    Chaput nahazoval kotouč na branku, ale touš prosvištěl těsně kolem druhé tyče!

23:05
    Colton Parayko vypálil od modré, jeho pokus se mezi 3 tyče nevešel.

22:20
    Střelec prvního gólu Robert Thomas utrpěl v první třetině zranění a do dnešního zápasu se již nevrátí.

21:58
    Jonathan Drouin promáchl kotouč v brankovišti!

21:08
    David Perron ostře poslal k ledu Alznera, ale ten se hned zvedá.

20:29
    Tomáš Tatar vypálil ze středu hřiště, jeho pokus zblokoval obránce.

20:01
    Úvodní buly pro Canadiens.

20:01

A je konec první třetiny. Úvodní dějství hodně ovlivnily přesilové hry. Blues nejprve využili přesilovou hru, když se hned ve 2. minutě prosadil Thomas z dorážky. Následně se hra vyrovnala a Montreal si také vynutil přesilové hry, ale v jedné z vlastních přesilových her inkasoval, když se po rychlém brejku prosadil Sundqvist. Petry minutu před koncem rozezvučel tyč a do šaten se jde tak za stavu 2:0.
    Střely po první třetině: Domácí – 9, Hosté – 9.
    Druhá třetina začne přibližně v 03:07.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:20
    Jordan Binnington kryje nahození od levého mantinelu a přerušuje hru.

18:50
    Jeff Petry trefuje tyč po střele od modré!

18:12
    Jordan Binnington ukryl v lapačce kotouč, který letěl vzduchem a přerušil hru.

17:58
    Joel Edmundson vyhrazuje kotouč přes všechny čáry.
    16:25 Oskar SUNDQVIST - 2:0

16:25
    Blues skórují ve vlastním oslabení Ryan O'Reilly nejprve vyhrál buly a následně se dostal do přečíslení 2 na 1, když krásnou žabičkou našel OSKARA SUNDQVISTA, který kotouč zasunul kolem Priceova betonu do branky.
    Asistence: Ryan O'Reilly a Carl Gunnarsson.

16:14
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Jay Bouwmeester – 2 min., hákování).

15:16
    Ivan Barbašev zahrál výborně, nejprve vyvezl kotouč do třetiny a následně ho poslal zpět na obránce a Blues tak drží kotouč ve vlastním oslabení.

14:50
    Blues znovu vyváží kotouč, zatím je to hodně nepovedená přesilová hra v podání Habs.

14:22
    Jesperi Kotkaniemi špatně nahrál zpět na modrou a vyslal Oskara Sundqvista do úniku, ale Petry se dobře vrátil a zamezil zakončení!

13:58
    Blues vyhazují kotouč do středního pásma ihned po buly.

13:41
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Joel Edmundson – 2 min., hákování).

13:20
    Phillip Danault se ihned po vypršení trestu dostal do samostatného úniku, ale střelou mezi betony Binningtona nepřekonal!

12:58
    Kotouč je ve středním pásmu a vypadá to, že Habs tohle oslabení zvládnou.

12:30
    Další vyhození kotouče v podání Canadiens.

11:59
    Benn znovu získal kotouč ve vlastní třetině a ihned ho vyhodil. Polovina přesilové hry je pryč.

11:35
    Colton Parayko pálil od pravého mantinelu, jeho pokus Benn zblokoval a kotouč vyhodil.

11:10
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Phillip Danault – 2 min., držení).

09:28
    Vladimir Tarasenko nabral rychlost po pravém mantinelu a vypálil, bohužel pro domácí nezamířil přesně a přestřelil branku.

08:58
    Blues se usadili ve třetině hostů a kombinují kolem mantinelů.

08:05
    Jordan Binnington si připsal další povedený zákrok, když ramenem vyrazil střelu z mezikruží.

07:50
    Weberova dělovka od modré trefila protihráče před brankou.

06:50
    Vladimir Tarasenko si pohrál s obranou Canadiens,ale následně nedokázal přesně nahrát.

05:50
    Colton Parayko kopl do vrtule a zavezl kotouč až do útočné třetiny, následně od modré vypálil Bortuzo,ale Price lapačkou zasáhl.

04:21
    První pořádná akce Canadiens! Nicolas Deslauriers do samostatného úniku, ale klička do forehandu byla krátká a domácí brankář zasáhl!

03:39
    Vladimir Tarasenko přebruslil hostující obranu a snažil se objet vyjetého Price,ale ten se ještě hokejkou natáhl a kotouč odpálil!

03:05
    Nahození Webera od modré minulo branku.
    01:56 Robert THOMAS - 1:0

01:56
    A je tu první branka zápasu, když Blues využívají hned první přesilovou hru! Vladimir Tarasenko vypálil od modré, následně se k dorážce dostal Ryan O'Reilly a po něm ROBERT THOMAS, který dostal kotouč do branky!
    Asistence: Ryan O'Reilly a Vladimir Tarasenko.

01:17
    Artturi Lehkonen vyhazuje kotouč přes všechny čáry.

01:14
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Shea Weber – 2 min., vysoká hůl).

00:44
    Jaden Schwartz s pukem vybruslil parádně na střed a hledal křižnou nahrávkou spoluhráče na druhé tyči,ale k němu se kotouč nakonec nedostal!

00:01
    Úvodní buly pro Montreal, ke střele se dostal Gallagher a Binnington si připisuje první zákrok.

00:01

St. Louis Blues: Binnington (Allen) – Pietrangelo, Gunnarsson, Parayko, Bouwmeester, Bortuzzo, Edmundson – Tarasenko, B. Schenn, Schwartz – Perron, R. O'Reilly, Sanford – Sundqvist, Thomas, Fabbri – Barbašev, Blais, MacEachern.

Montreal Canadiens: Price (Niemi) – Mete, S. Weber, Kulak, Petry, Jo. Benn, Alzner – Tatar, Danault, Gallagher – Drouin, Domi, Armia – Lehkonen, Kotkaniemi, Byron – Agostino, Chaput, Deslauriers.

Rozhodčí: Syvret, Hebert – Nansen, Nowak.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Ani Blues nezažívají extrémně povedené období. Z posledních 5ti zápasů vyhráli pouhé 2, když si poradili s Washingtonem a Philadelhií. Domácí tým naopak podlehl Rangers, Islanders a v minulém kole 1:3 Dallasu. V tomto zápase měli Blues střeleckou převahu 27:17, ale Bishop byl opravdu skvělý a pustil za svá záda jen jednu střelu. Jediným úspěšným střelcem Bluesmanů byl Perron. V tabulce Západní konference najdeme Blues na 14. místě s 38 body.
    Nejproduktivnější hráči
    O´Reilly – 16 + 24
    Perron – 15 + 15
    Tarasenko – 12 + 12

S Montrealem je to v poslední době jako na houpačce. Po 2 výhrách přišly 2 prohry a v minulém zápase znovu výhra, když si poradil s Detroitem. V tomto zápase se gólově prosadili Gallagher, Armia a Petry. Velkou zásluhu na výhře 3:2 měl také finský brankář Anti Niemi, který měl 30 úspěšných zákroků. Canadiens se dnes tak pokusí navázat na minulou výhru v Detroitu a přidat další body, které jsou pro kanadský tým důležité, neboť se neustále nachází na hraně divoké karty do play off. V tabulce Východní konference najdeme Habs na 8. místě s 51 body.
    Domi – 14 + 25
    Tatar – 14 + 19
    Drouin – 13 + 20

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Veronika Loudová

Branky a nahrávky: 2. Thomas (R. O'Reilly, Tarasenko), 17. Sundqvist (R. O'Reilly, Gunnarsson), 27. Bouwmeester (Fabbri, Perron), 50. Blais (Sundqvist, Pietrangelo) – 30. Gallagher (Kotkaniemi, Petry)

Rozhodčí: Syvret, Hebert – Nansen, Nowak

Diváci: 17,839