Litvínov – Mountfield HK 1:2 (kon.) | Plzeň – Mladá Boleslav 2:3 (po pr.) | Kometa Brno – K. Vary 3:1 (kon.)
Liberec – Olomouc 5:1 (kon.) | Pardubice – Chomutov 2:3 (1:3 po s.n.) | Sparta – Zlín 3:2 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
5:1 (2:0, 2:0, 1:1)
HC Olomouc
Pátek 11.01.2019, 18:00 • Home Credit Arena, Liberec • Tipsport extraliga • 34. kolo

To už je z mé strany vše. Přeji Vám hezký víkend a u dalších online přenosů se budu těšit zase na shledanou. (20:39:30)

Bílí Tygři jednoznačně poráží Olomouc a posouvají se na první místo extraligové tabulky!
    O výhře rozhodli Tygři v prvních dvou třetinách, po kterých vedli 4:0. V poslední dvacetiminutovce padlo po jednom gólu na každé straně, nejdříve se prosadil olomoucký Jakub Galvas, následně pak pátý gól do olomoucké sítě přidal Ladislav Šmíd. Severočeši si vyhrát bezesporu zasloužili, po většinu utkání byli lepším týmem.

59:50
    Puk se nachází za brankou Willa, v utkání už branka nepadne.
    59:24 Ladislav ŠMÍD - 5:1

59:24
    Liberec právě vstřelil branku!
    A máme tu pátý gól v síti Lukáše! Tygři se dostali do přečíslení 3 na 2, Petr Jelínek prohodil kotouč na LADISLAVA ŠMÍDA, jenž krásným blafákem přidal pátou branku Tygrů. Asistence: Petr Jelínek.

58:30
    Michal Birner si vzal puk ve středním pásmu, z jednoho soupeře takzvaně udělal sněhuláka, dostal se až mezi kruhy, zakončit se mu ale nepodařilo.

58:00
    Michal Birner nezachytil přihrávku Kvapila a hosté vyhazují.

57:24
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Jan Knotek – 2 min., vysoká hůl).

57:13
    Olomouckým se nepovedl přechod přes modrou čáru, opět se tak přerušuje hra.

56:35
    David Ostřížek nahazoval kotouč z pravé strany, před brankou ještě dorážel František Skladaný, což se nelíbilo Dohertymu, který si to s ním následně vyříkal.

56:08
    Petr Strapáč nebezpečně pálil z levé strany, Will však jeho pokus chytil, následuje komerční přestávka.

55:35
    A další icing, hra je teď hodně rozkouskovaná.

55:23
    Hostům se nepovedla rozehrávka, píská se zakázané uvolnění.

54:35
    Marek Kvapil najel v plné rychlosti do útočné třetiny, puk předal Filippimu, jemuž se vystřelit nepodařilo.

53:31
    Olomouckým se nedaří dostat do pásma, výborně hrají zejména Marek Zachar a Michal Birner, kteří dobře brání střední pásmo.

52:20
    David Ostřížek dvakrát nebezpečně střílel z levé strany, ani jednou však branku netrefil.

51:42
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Lukáš Krenželok – 2 min., sekání).

51:42
    David Ostřížek nebezpečně pálil z mezikruží, Roman Will však jeho střelu zkušeně lapil.

Vladimír Vykoukal

Branky a nahrávky: 17. L. Krenželok (J. Vlach, Ordoš), 18. L. Hudáček (Birner), 30. Ševc (T. Hanousek, L. Hudáček), 36. Birner (M. Kvapil), 60. Šmíd (P. Jelínek) – 47. J. Galvas (Ostřížek)

Bílí Tygři Liberec: Will (Schwarz) – Stříteský, Derner, T. Hanousek, Šmíd (A), Doherty, Ševc, Havlín – Valský, L. Hudáček, Birner – Lenc, Filippi, M. Kvapil – Ordoš, P. Jelínek (C), L. Krenželok – M. Zachar, Redenbach, J. Vlach.
    HC Olomouc: Lukáš (Hasala) – Staněk, Jaroměřský, J. Galvas, Ondrušek (A), Švrček, Rutar – Jergl, J. Knotek (A), Ostřížek – Handl, Strapáč, Burian – V. Tomeček, Kolouch, Holec – Mráz, Skladaný (C).

Rozhodčí: Jeřábek, Veselý – Gerát, Hynek