Novosibirsk – Čerepovec 4:5 (kon.) | Magnitogorsk – Minsk 4:3 (kon.) | Ufa – Soči 5:4 (po pr.)
N.Novgorod – Jekatěrinburg 3:2 (kon.) | Kazaň – Dynamo Moskva 2:3 (kon.) | CSKA Moskva – Čeljabinsk 6:0 (kon.)
HC Slovan – Viťaz 1:3 (kon.)
Ak Bars Kazaň
2:3 (0:2, 0:1, 2:0)
Dynamo Moskva
Pátek 11.01.2019, 17:30 • TatNeft Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Umístění: 3. místo.
    Počet bodů: 70 bodů.
    Skóre: 132:107.
    Počet odehraných utkání: 50.
    Bilance: 29 – 4 – 4 – 13.
    Bilance doma: 17 – 2 – 1 – 5.
    Nejlepší střelec: Jiří Sekáč – 21 branek. (3. v celé KHL)!
    Poslední utkání: Traktor – Kazaň 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Umístění: 5. místo.
    Počet bodů: 54 bodů.
    Skóre: 118:112.
    Počet odehraných utkání: 48.
    Bilance: 19 – 6 – 4 – 19.
    Bilance venku: 10 – 4 – 1 – 12.
    Nejlepší střelec: Dmitrij Kagarlickij – 19 branek.
    Poslední utkání: Jokerit – Dynamo Moskva 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)
    Branky Dynama: Nikulin, Zajcev, Brikulin.

Československá stopa v utkání

Jiří Sekáč
    (Kazaň) – 3. nejlepší střelec KHL – 21 branek.
    Michal Čajkovský (Dynamo Moskva) – 2 odehrané zápasy – 0 + 0.

Ak Bars Kazaň: Podjapolskij (Šaryčenkov) – Manuchov, Pedan, Ljamkin, Postma, Markov (A), Jarullin – Osnovin, Zaripov (A), Galijev – Azevedo, Tkačov, Sekáč – An. Popov, M. Gluchov, Lukojanov – A. Michejev, Svitov (C), Kara – Klinkhammer. Trenéři: Biljaletdinov

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Bočarov) – I. Nikulin (C), Volkov, Hietanen, Menšikov, J. Zajcev, Mironov, Pepeljajev, Pribylskij – Indrašis, Kagarlickij, Šipačov (A) – Igumnov, I. Makarov, Brjukvin – Mojsejev, V. Kuljomin (A), Mozer – Karlin, Zackrisson, Rajsov. Trenéři: Krikunov

Rozhodčí: Gofman, Rogačjov – Gordenko, Sysujev.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

00:20
    Miks Indrašis hned v úvodu utkání obdržel pěknou přihrávku před branku od Dmitrije Kagarlickije a Vladislav Podjapolskij musel vytáhnout svým pravým betonem skvělý zákrok.

01:29
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Dynamo těží z dobrého úvodu a střílí první branku zápasu! Igor Makarov nahodil kotouč od pravého mantinelu a mezi betony brankáře Podjapolskije jej tečoval VLADIMIR BRJUKVIN – 0:1! Asistence: Igor Makarov.
    01:29 Vladimir BRJUKVIN - 0:1

02:43
    Alexandr Jerjomenko si připisuje první zákrok po střele Tkačova zpoza obránce.

03:31
    Alexandr Jerjomenko tentokrát kotouč podržel ve své lapačce a vhazovat se bude v obranné třetině Dynama Moskva.

03:56
    Další pokus na branku Jerjomenka nedoletěl a skončil v ochranné síti.

04:40
    Miks Indrašis se neprotáhl přes Nikitu Ljamkina a ten si jej podržel zkušeně u hrazení.

05:28
    Jiří Sekáč hledal dobře přes brankoviště Justina Azeveda, ten však na přihrávku nedosáhl, nicméně skvělá myšlenka českého útočníka.

06:10
    Juuso Hietanen předvedl důležitý obranný zákrok, jenž zabránil přihrávce Arťoma Lukojanova do vyložené pozice.

06:42
    Alexandr Svitov se vytáhl s kotoučem z rohu hrací plochy a zakončoval bekhendem s obráncem na zádech, no Alexandr Jerjomenko byl připraven s holí na ledě a střelu po ledě vyrazil.

07:10
    Tentokrát se zpoza branky tlačil do brankoviště Andrej Popov, ale kotouč mu při tomto manévru utekl od hole.

07:55
    Kazaň hraje a Dynamo dává branky! Miks Indrašis našel na modré Volkova, jehož střelu od modré tečoval před brankářem kanonýr VADIM ŠIPAČOV – 0:2! Asistence: Miks Indrašis.
    07:55 Vadim Šipačov - 0:2

08:54
    Vladimir Tkačov našel milimetrovou přihrávkou na brankovišti Jiřího Sekáče, jenž však kotouč nedotlačil za Alexandra Jerjomenka!

09:43
    Ofsajd zastavil další snažení domácích.

10:26
    Mohlo to být pro borce z Tatarstánu ještě horší! Aslan Rajsov si sjel před branku, ale z tutové pozice nedokázal kotouč umístit mezi tři tyče!

11:32
    Alexandr Jerjomenko je ve velké permanenci, ale tentokrát na něj kotouč od modré nedoletěl.

12:24
    Kotouč mimo hrací plochu, vhazovat se bude před brankou Dynama.

13:53
    Další snažení domácích v útočném pásmu ukončil Alexej Pepeljajev, jenž zašlápl kotouč u zadního mantinelu.

14:32
    Andrej Markov poslal nabídku před branku, ale jeho rána nebyla nikým tečována a tak zasáhl Alexandr Jerjomenko ve velké pohodě.

15:01
    Zakázané uvolnění Kazaně.

15:35
    Nejlepší střelec Dynama v sezoně Dmitrij Kagarlickij se neprodral přes dobře postavenou obranu Kazaně.

16:16
    Justin Azevedo zastaven čistým hitem u pravého mantinelu a byl mu odepřen průniku do útočné třetiny.

16:45
    Vladislav Podjapolskij raději podržel kotouč ve svém brankovišti, když na něj nebezpečně číhal Ruslan Karlin.

16:56
    Vadim Šipačov se protáhl před branku domácích, ale jeho bekhendový blafák vychytal Vladislav Podjapolskij! Nicméně byl faulován a je signalizována výhoda pro Dynamo.

17:00
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Roman Manuchov – 2 min., hákování).

17:36
    Dynamo to zahrálo šikovně. Dmitrij Kagarlickij našel zpoza branky na levém kruhu Vadima Šipočava, ten však branku domácích trefit nedokázal.

18:09
    Dynamo pokračovala v kombinaci a Juuso Hietanen si sjel z modré na střelu, ta mu však nevyšla dle představ.

18:41
    Dmitrij Kagarlickij vylekal svou ranou Podjapolskije, ale ten si svým pravým betonem poradil. Dynamo hraje svou první přesilovku skvěle.

18:56
    Vladislav Podjapolskij musel ještě jeden zákrok vytáhnout u své pravé tyče, když dobře mířil Vadim Šipačov.

19:00
    Kazaň v plném počtu a zároveň vstupujeme do poslední minuty první třetiny.

19:35
    Igor Makarov už zvedal ruce nad hlavu a hosté mihli vést o tři branky, nicméně hlavní sudí rozpažil na znamení, že dvojitá dorážka hostujícího forwarda brankovou čáru nepřešla.

19:52
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Roman Manuchov – 2 min., podrážení).

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tým trenéra Krikunova se připravil na dnešní utkání opravdu skvěle a po 1. třetině vede moskevské Dynamo na ledě Kazaně 2:0 a nemuselo zůstat pouze u tohoto rozdílu. Kazaň musí v útočném pásmu výrazně přitlačit ve zbývajícím průběhu utkání.

Další třetina začne přibližně v 18:23 .

20:01

20:01
    Dynamo zahájilo druhou část v přesilové hře pěti proti čtyřem.

20:41
    Arťom Lukojanov však vyvezl kotouč v oslabení a dokonce ohrozil branku Dynama, tam byl však připraven se svým zákrokem Alexandr Jerjomenko.

21:12
    Vladislav Podjapolskij dobře viděl na střelu Vitalije Menšikova od modré a podržel kotouč ve své výstroji.

21:52
    Kazaň dohrála své oslabení mimo své obranné pásmo a nyní již hraje v plném počtu.

22:13
    Vladimir Tkačov z otočky pouze přestřelil branku Dynama, Kazaň však dře i nadále ve své útočné třetině.

23:21
    Zakázané uvolnění hokejistů Kazaně je důvodem přesunu hry před brankáře Vladislava Podjapolskije.

24:10
    Paul Postma poslal na branku Jerjomenka velmi nebezpečné nahození, které navíc někdo před brankou tečoval. Brankář Dynama však zatím stále zůstává nepřekonán.

25:06
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (2 min. – příliš mnoho hráčů).

25:10
    Kazaň zahájila oslabení vyhozením přes všechny čáry.

25:35
    Další kotouč je venku z obranné třetiny Kazaně, tato přesilovka Dynama není dobrá.

26:25
    Až půl minuty před koncem přesilovky se Dynamo usadilo v útočné třetině, ale jejich kombinace nebyla přesná a kotouč získali domácí.

27:03
    Přestože přesilovka Dynama byla bídná, tak končí brankou! Vadim Šipačov našel před brankou Mikse Indrašise, jehož střela se odrazila od tyče na hokejku VLADIMIRA BRJUKVINA, který kotouč dloubl pod horní tyč – 0:3! Asistence: Vadim Šipačov a Miks Indrašis.
    27:03 Vladimir BRJUKVIN - 0:3

28:16
    Kazaň hned zatlačila Dynamo do obranné třetiny, ale domácím dnes není přáno. Všechny pokusy zlikvidoval brankář Alexandr Jerjomenko.

29:01
    Dmitrij Mojsejev naopak mohl zasadit definitivní knock out domácím! Osamocený z mezikruží však branku domácích minul!

29:55
    Michail Gluchov se snažil procpat kotouč za první tyč, tam však veškeré skulinky utěsnil Alexandr Jerjomenko a přerušil hru.

30:26
    Opět našel Alexandr Jerjomenko kotouč ve své výstroji. Střílel Vladislav Kara a před brankou stál ještě jeho spoluhráč, přesto byl brankář Dynama úspěšný.

31:38
    Paul Postma skvěle objel branku, jednoručí kotouč nahrnul do brankovišti, kde jej posílal bekhendem na Jerjomenka Stanislav Galijev, ale ani on z tutové pozice nerozsvítil červené světlo za brankářem Dynama, neboť branku minul.

32:45
    Tlak Kazaně pokračuje, ale Alexandr Jerjomenko všechny pokusy odráží jako stěna.

32:48
    Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Alexej Pepeljajev – 2 min., držení).

32:50
    Kazaň sice vyhrála buly, ale vyhnala se ze své třetiny a musí znovu zavážet kotouč do své útočné třetiny.

33:30
    Dmitrij Kagarlickij posunul další kotouč do střední třetiny. Zatím se domácí nemohou usadit v pásmu a slyšíme už pískot domácích fanoušků.

34:10
    Až teď kombinuje Kazaň v útočné třetině.

34:20
    Nicméně kombinace byla neúspěšná a díky nepřesné přihrávce je opět kotouč mimo nebezpečné území domácích.

34:48
    Dynamo v pohodě přečkalo své oslabení a je v plném počtu.

35:29
    První útočné formace hostů kombinovala na jeden dotek nepřesně, ale domácí hrají za nepřestávajícího pískotu.

36:11
    Zrušit kouzlo Alexandra Jerjomenka mohl český útočník Jiří Sekáč, jenž si skvěle udělal prostoru a z mezikruží vypálil, nicméně ani on nedostal kotouč za skvělého Jerjomenka!

37:08

37:30
    Další akce Kazaně zrušil opět čárový rozhodčí, tentokrát z důvodu postavení mimo hru.

38:11
    Vladimir Tkačov svou ranou vůbec netrefil branku Dynama. Domácím se nedá upřít snaha, ale ne a ne se prosadit.

39:00
    Vladimir Brjukvin atakoval ve střední třetině Stanislava Galijeva, ale vše bylo v rámci pravidel, nicméně Rob Klinkhammer šel mstít svého spoluhráče, což se také obešlo bez vylouření.

39:10
    Po dlouhé době zasahuje Vladislav Podjapolskij a tím, že podržel kotouč ve své lapačce, tak se bude vhazovat před jeho brankou.

39:22
    Nicméně atak Rob Klinkhammer atakoval ještě tvrdě Andreje An. Mironova a to už dohru mělo a strhla se hromadná šarvátka. Vylučovat se již nyní rozhodně bude!

39:22
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Rob Klinkhammer – 2 min., naražení zezadu).
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Rob Klinkhammer – 10 min. osobní trest).

39:22
    Nakonec je z toho všeho spravedlivě přesilovka pět na čtyři pro hosty.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Hostující Dynamo hraje ve velké pohodě a ve druhé třetině vyýšilo své vedení o jednu branku a vede na ledě Kazaně 3:0. Zato na domácí se ve druhé třetině již pískalo a domácí si budou muset své fanoušky ve třetí části získat zpět svým výkonem.

Další třetina začne přibližně v 19:16 .

40:01

40:40
    Kazaň braní své oslabení skvěle a Arťom Lukojanov se dokonce pustil do útočné akce z které vyústila rána do tyče!

41:22
    Kazaň hraje v plném počtu, ale mohla se v oslabení prosadit a snížit stav utkání.

42:13
    Jevgenij Mozer se pustil do nerovného boje a trojice domácích jej zatlačila do rohu hrací plochy.

43:01
    Arťom Lukojanov svým průnikem vybídl ke skórování Jiřího Sekáče, ale Alexandr Jerjomenko je dnes velmi přesný a opět kryl pokus českého útočníka.

43:54
    Kazaň vstřelila branku!
    Kouzlo Jerjomenka v brance Dynama zrušeno! Danis Zaripov našel krásnou diagonálou ARŤOMA LUKOJANOVA, jenž uklízel do odkryté branky a snižuje na rozdíl dvou branek – 1:3! Asistence: Danis Zaripov a Andrej Popov.
    43:54 Arťom LUKOJANOV - 1:3

44:53
    Alexandr Jerjomenko celkem logicky v další permanenci a musel krýt hodně ostrou ránu od modré. Dá se očekávat obrovský tlak domácí Kazaně.

45:53
    Paul Postma ranou švihem od modré jen těsně minul pravou tyč. Tohle je ta správná Kazaň.

46:34
    Další rána od modré zamířila vedle pravé Jerjomenkovi tyče.

47:40
    I elitní formace Dynama pouze vyhazuje kotouče do střední třetiny. Tlak Kazaně je teď obrovský.

48:16
    Ofsajd zastavil akci Kazaně a Dynamo si může chvilku odpočinout, jelikož do hry vstupuje reklamní pauza.

49:01
    Vjačeslav Kuljomin vyvezl kotouč do útočné třetiny Dynama a ulevil, aktuálně přetížené, obraně hostů.

50:02
    Teď však zahrála Kazaň na zakázané uvolnění a vhazovat se bude po levé straně Vladislava Podjapolskije

50:32
    Teď se domácí nemohou dostat přes modrou čáru a zdá se že Dynamo má to nejhorší za sebou.

51:01
    Další ofsajd domácích hokejistů přerušuje hru.

51:24
    Přihrávka na Arťoma Lukojanova na útočnou modrou nebyla přesná a kotouč zastavil až brankář Alexandr Jerjomenko.

52:00
    Střela Vladislava Kary od levého mantinelu sražena do hlediště a následuje další reklamní pauza.

52:43
    Alexandr Svitov nastřeloval kotouč do brankoviště, ale nenašel tam žádnou hokejku svého spoluhráče.

53:06
    Dynamo hraje se čtyřmi hráči na obranné modré čáře a už hosté chtějí , utkání pouze dohrát, respektive ubránit.

54:23
    Vladimir Tkačov se protáhl kolem pravého mantinelu, ale svou střelou si na dobře postaveného Jerjomenka nepřišel.

55:20
    Domácím pomalu, ale jistě dochází čas a nyní brání Dynamo opravdu pozorně střední pásmo a nepouští Kazaň do náporu.

56:27
    Zakázané uvolnění Kazaně. Vypadá to, že Dynamo má zápas ve své moci.

56:37
    Další zakázané uvolnění Kazaně.

57:07
    Tak sem možná borce z Tatarstánu odsoudil předčasně! Andrej An. Mironov vyrobil neskutečnou hrubku na polovině hrací plochy, do samostatného úniku ujel STANISLAV GALIJEV a ranou pod horní tyč dramatizuje dnešní zápas – 2:3! Asistence: Bez asistence.
    57:07 Stanislav GALIJEV - 2:3

57:33
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Stanislav Galijev – 2 min., vražení na hrazení).

57:33
    Hostující trenér si bere oddechový čas.

57:45
    Ofsajd Kazaně.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny. Kazaň se snaží hrát v oslabení velmi aktivně.

58:35
    Dynamo rozehrává útok zpoza své branky a nikam rozhodně v této přesilovce nepospíchá.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

59:33
    Kazaň v plném počtu a Vladislav Podjapolskij odjíždí na střídačku!

59:50
    A šance v powerplay pro Kazaň přišla! Rob Klinkhammer kotouč nahrnul do brankoviště a Alexandr Jerjomenko jej na poslední chvíli zachytil těsně vedle své tyče!

59:50
    Timeout pro Kazaň a vhazování před brankou Dynama. Kazaň samozřejmě bude hrát s odvolaným brankářem.

59:56
    Dmitrij Kagarlickij vyhrál buly, ale poté musel zablokoval ještě střelu Kazaně a nakonec netrefil z útočné modré odkrytou branku!

Kazaň zápas ve třetí třetině zdramatizovala dvěma brankami, ale to dnes na body nestačilo a za celé utkání si nakonec spravedlivě odváží tři body Dynamo Moskva, které v TafNeft Areně vyhrálo 3:2!

Jiří Sekáč
    (Kazaň) – 0+0, 4 střely na branku, čas na ledě: 16:24.
    Michal Čajkovský (Dynamo Moskva) – nenastoupil.

Utkáním vás provedl Tomáš Suchánek a já vám děkuji za pozornost. (19:56:15)

Tomáš Suchánek

Branky a nahrávky: 44. Lukojanov (Zaripov, An. Popov), 58. Galijev – 2. Brjukvin (I. Makarov), 8. Šipačov (Indrašis, Volkov), 28. Brjukvin (Šipačov, Indrašis)

Rozhodčí: Gofman, Rogačjov – Gordenko, Sysujev