Kometa Brno – Liberec 0:1 (kon.) | Zlín – Jihlava 4:3 (po s.n.) | Mountfield HK – Mladá Boleslav 5:3 (kon.)
Dynamo – Salzburg 2:3 (po pr.) | Vítkovice – Plzeň 4:5 (0:1 po s.n.) | Olomouc – Chomutov 4:5 (1:3 po s.n.)
Sparta – Č. Budějovice 1:3 (kon.) | Vsetín – Slavia 4:0 (kon.) | Havlíčkův Brod – Kladno 3:6 (kon.)
Havířov – K. Vary 2:1 (kon.) | Třinec – HC Litvínov 6:0 (kon.)
konec
BK Havlíčkův Brod
3:6 (1:1, 2:2, 0:3 - N 1:0)
Rytíři Kladno
Pátek 11.01.2019, 18:00 • ZS Kotlina • DHL Extraliga juniorů • Skupina o 13. - 24. místo
Partner:
   
  Vítáme vás u on-line přenosu desátého kola skupiny o pořadí na 13.–24. místě DHL Extraligy juniorů, ve kterém na sebe narazí BK Havlíčkův Brod a Rytíři Kladno. Utkání začíná v 18:00.
   
   Rytíři Kladno v nabité skupině A obsadili po základní části poslední šestou příčku. V nadstavbové skupině ovšem sbírají body jak na běžícím páse a stoupají tabulkou vzhůru. Aktuálně se vezou na vlně čtyř výher v řadě. K tomu přispěl i nejlepší střelec týmu Ondřej Bláha, který se prosadil ve všech čtyřech vítězných utkáních.

  Poslední zápasy Rytířů:

  22.12.2018 Kladno – Jihlava 7:1 (N 0:0 – 1:0)
  04.01.2019 Kladno – Přerov 7:2 (N 1:0)
  05.01.2019 Kladno – Zlín 8:3 (N 0:1)
   
   BK Havlíčkův Brod vstoupil do nadstavbové části dobře a přiblížil se konkurentům před sebou. Stále však zůstává poslední, aktuálně totiž drží nelichotivou sérii čtyř porážek v řadě. Hned ve třech z nich přitom celek z Vysočiny vedl, jednou dokonce o dvě branky. Do vítězného konce je ale nedotáhl. Zlomí na domácím ledě nepříznivou bilanci?

  Poslední zápasy Bruslařů:

  22.12.2018 Havl. Brod – Olomouc 4:5sn (N 0:0 – 0:1)
  04.01.2019 K. Vary – Havl. Brod 3:2 (N 0:0 – 2:1)
  05.01.2019 Chomutov – Havl Brod 3:1 (N 0:1)
   
  Úvodní sestavy:

  BK Havlíčkův Brod: Král (Nedvěd) – Vacík, Dudycha, Nepokoj, Dvořák, Horák, Pejchal, Kerber – Kulhánek, Cachnín (C), Tecl (A) – Kopic, Vaňous, Fiala – Holenda, Hromádka, Švec – Petržilka, Pártl

  Rytíři Kladno: Novotný (Jiroušek) – Staněk, Volráb, Šmatlák (A), Kvapil, Zíka, Veber, Zich (A) – Kraus, Šimek, Hašek, Bernat, M. Bláha, O. Bláha, Husarik (C), Rendla, Filip, Štrombach, Čermák

  Rozhodčí: Petr Lacina – Ondřej Polák, Lukáš Rampír.
   
  00:01
  Utkání právě začalo.
   
  00:25
  Rytíři hned v úvodu zaútočili. Rána Adama Zicha od modré čáry byla ale nepřesná, a Daniel Král zasahovat nemusel.
   
  00:47
  Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Staněk – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
   
  01:42
  Jiří Hromádka po vítězné buly nahazoval puk z levé strany do nebezpečného prostoru před brankoviště. Luboš Novotný v kladenské svatyni byl pozorný a puk srazil za bránu.
   
  02:46
  Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Petržilka – 2 min., hákování).
   
  03:01
  Matěj Čermák dostal přihrávku na pravý kruh, odkud bez přípravy vypálil, jeho pokus ale zblokoval Dominik Vacík.
   
  03:28
  Matyáš Filip se uvolnil na levém křídle a Daniel Král v první chvíli nevěděl, jak jeho ránu zastavil, obránci ovšem puk odklidili do bezpečí.
   
  04:19
  Ondřej Bláha, který vede produktivitu Kladna, se dostal k dorážce z bezprostřední blízkosti, dobře postaveného Daniela Krále ale nepropálil.
   
  06:18
  Při hře pět na pět jsou aktivnější domácí. Po nebezpečné ráně z levého kruhu hosté odpálili puk jenom na zakázané uvolnění.
   
  06:27
  Bruslaři vyhráli buly v útočném pásmu a Dominik Vacík napřáhl na vrcholku pravého kruhu, jenže mířil do prostředka brány do připravené náruče Luboše Novotného.
   
  07:11
  Marek Tecl podél pravého hrazení zavezl puk do útočné třetiny, následně přenechal puk Richardu Cachnínovi. Ten se ke střele nedostal, po něm ale pálil z dobré pozice Dominik Vacík, který ale puk do sítě neusměrnil.
   
  07:51
  Havlíčkův Brod předvedl rychlý přechod do útoku, který zakončil střelou z pravého kruhu Pavel Vaňous. Luboš Novotný vytěsnil puk do ochranné sítě vyrážečkou.
   
  08:51
  Jakub Petržilka zamotal hostující obraně hlavy otočkami za hostující bránou, následně vyzval ke střele Michala Kerbera. Před kladenskou svatyní vznikly zmatky, hosté ovšem ošemetnou situaci dokázali zažehnat.
   
  09:28
  Rytířům se nedaří dostat z vlastního pásma. Jejich rozehrávku už ve střední třetině zachytil Marek Tecl, ten ale záhy kotouč ztratil.
   
  10:06
  Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
  Dominik Vacík uviděl na pravém křídle osamoceného RICHARDA CACHNÍNA, kterému adresoval přesnou přihrávku. Domácí kapitán z pravé strany přejel přes osu hřiště a prudkou ranou zápěstím do protipohybu gólmana otevřel skóre. Asistence: Dominik Vacík.
   
  11:20
  Daniel Král musel po delší době zasahovat, s pokusem z bezprostřední blízkosti si věděl rady. Domácí okamžitě otočili hru a po zákroku Luboše Novotného je hra přerušena.
   
  11:52
  Matyáš Filip s Ondřejem Bláhou nádherně zakombinovali. Druhý jmenovaný zůstal po rychlém ťukesu úplně sám na okraje levého kruhu, jenže dostal skákavou přihrávku, kterou nedokázal ideálně trefit.
   
  12:54
  V těchto chvílích přebírají iniciativu hosté, jenže se jim nedaří přejít přes havlíčkobrodskou obranu, a Daniel Král je tak bez práce.
   
  13:24
  Teď domácí dokonce díky aktivnímu napadání vybojovali kotouč za hostující svatyní a dostali se až do šance, kterou zastavil úspěšným zákrokem Luboš Novotný.
   
  13:53
  Před branku Kladna dostal dobrou přihrávku Tomáš Kulhánek, který pohotově vystřelil, trefil ale jenom betony hostujícího brankáře.
   
  14:54
  Druhý útok Havlíčkova Brodu se dlouho držel v pásmu soupeře a měl zdánlivý tlak, jenže střeleckou příležitost si vypracovat nedokázal.
   
  15:45
  Matyáš Filip z pravé strany domácí bránu přestřelil. O pár chvil později najel do útočného pásma Tomáš Bernat, jehož pokus zastavil Daniel Král betony.
   
  15:55
  Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Hašek – 2 min., podrážení).
   
  16:35
  Rytíři vyhráli buly a rychle se osvobodili. Teď už ale musí rozestavit obrannou formaci, Bruslařům se podařilo usadit v pásmu.
   
  17:26
  Tečovanou střelu od pravého mantinelu Luboš Novotný vyrazil a naopak hosté mohli ve vlastním oslabení zahrozit. Pavel Husarik ale bekhendem domácí bránu minul.
   
  18:33
  Před Jiřím Hromádkou se otevřel prostor, do kterého se pustil po hlavě. Hostující obránci se k němu ale stačili z obou stran sjet a odstavit ho od puku.
   
  18:59
  Kladno právě vstřelilo branku!
  Hosté minutu před koncem dokázali s Bruslaři srovnat krok. Matyáš Filip přihrál před brankoviště ONDŘEJI BLÁHOVI, který propálil brankáře Havlíčkova Brodu po ledě mezi betony! Asistence: Matyáš Filip, Luboš Novotný.
   
  19:21
  Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Volráb – 2 min., podrážení).
   
  20:00
  První třetina skončila.
   
  Havlíčkův Brod měl v první třetině více ze hry a po zásluze se dostal díky Richardu Cachnínovi do vedení. Jenže hosté z ojedinělé akce v poslední minutě dokázali vyrovnat, Ondřej Bláha se trefil v pátém utkání v řadě. Druhá třetina začne přibližně v 18:45.
   
  20:01
  Začala druhá třetina.
   
  20:39
  Vojtěch Holenda zavezl po levém křídle puk do útočné třetiny a chtěl přihrát na modrou čáru Radimu Pejchalovi, tomu ale přeskočil puk přes hokejku, a domácí budou muset kladenské území dobývat znovu.
   
  21:05
  Domácí tentokrát rychle přešli přes střední pásmo a místo kombinace se tlačili okamžitě do zakončení, sražené střela ale skončila v ochranné síti.
   
  21:54
  Dominik Vacík nahazoval puk na teč, o kterou se snažil Tomáš Kulhánek, po něm ještě od modré čáry vypálil Štěpán Dudycha, hostující brankář dokázal zakročit.
   
  22:58
  Hosté mají problémy s rozehrávkou. Kladenské chyby využil Jiří Hromádka, hostující brankář jeho nahození od mantinelu přes stínící hráče neviděl, puk jej ale trefil.
   
  23:32
  Adam Zich od modré čáry mířil do horních pater havlíčkobrodské svatyně, Daniel Král si ovšem našel výhled a vyrážečkou kotouč vytěsnil mimo tři tyče.
   
  24:27
  Hosté teď zamkli soupeře v jeho pásmu a vypracovali si dobrou příležitost! Před brankovištěm střílel osamocený Pavel Husarik, trefil ale jenom dobře postaveného brankáře!
   
  25:29
  Tomáš Kulhánek spěchal za nahozeným kotoučem do třetiny Kladna, k puku měl ale blíže brankář Luboš Novotný, který dokázal o mantinel poslat puk do středního pásma. Následně se ale hosté provinili zakázaným uvolněním.
   
  25:59
  Dominik Vacík vystřelil od pravého mantinelu po vyhraném vhazování, hostující brankář byl připraven. Po další buly se dostali do bleskového útoku Rytíři, svoji akci ale střelou na bránu zakončit nedokázali.
   
  26:38
  Další buly v pásmu Kladna tentokrát vyhráli domácí a od modré čáry vystřelil Viktor Horák. Jeho rána byla zblokována a puk se dotkl střešní konstrukce Kotliny, hra je tak přerušena.
   
  27:19
  Richard Cachnín vyhrál buly v útočném pásmu a nadvakrát se protlačil ke střele, z úhlu mezírku v postavení Luboše Novotného nenašel.
   
  28:38
  Domácí se nemohli dostat přes střední pásmo, podařilo se jim to až teď. Jakub Petržilka chtěl vystřelit přes Adama Zicha, ten ale jeho ránu zblokoval.
   
  28:44
  Odražený puk vyplaval na pravém kruhu u Martina Nepokoje, jenž se bez přípravy vší silou opřel do kotouče, který lízl boční síť kladenské klece.
   
  30:30
  Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
  Domácí se podruhé v zápase dostávají do vedení! Richard Cachnín podobně jako v první třetině přejel přes osu hřiště, tentokrát ovšem místo střely ještě přihrál MARKU TECLOVI, který pohodlně doklepl puk do odkryté klece. To byla akce jako ze zlaté helmy. Asistence: Richard Cachnín, Dominik Vacík.
   
  31:04
  Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Švec – 2 min., pozdní dohrání).
   
  31:39
  Rytíři si vedli v úvodu přesilové hry velmi dobře. Po střele od modré čáry vytvořili tlak na brankovišti, který vyřešil až zákrok pozorného Daniela Krále.
   
  32:25
  Od té doby se ale kladenští hokejisté marně snaží usadit v útočném pásmu. Havlíčkův Brod se dvakrát po sobě osvobodil dlouhým vyhozením.
   
  32:59
  Nakonec se hostům podařilo přejít do útoku a byly z toho nebezpečné momenty. Z okraje levého kruhu na domácím brankáři ztroskotal nejprve Václav Veber, o pár chvil později z podobného místa neuspěl ani Jan Kvapil.
   
  33:25
  Richard Cachnín se teď chytá za hlavu. Uháněl totiž sám na brankáře, kterého naznačením poslal k ledu, následně ale nedotlačil kotouč za jeho roztažené betony!
   
  34:48
  Domácím se rýsovala další zajímavá příležitost, v poslední chvíli ovšem k domácímu útočníkovi přistoupil Patrik Šmatlák a puk mu odebral.
   
  35:05
  Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
  Teď už ale domácí útočníky nikdo nezastavil a Bruslaři poprvé v utkání vedou o dvě branky! Michal Kerber přihrál na levé křídlo VOJTĚCHU HOLENDOVI, který se od mantinelu střelou zápěstím trefil přesně do pravého horního růžku! Puk se od břevna odrazil do brány. Asistence: Michal Kerber, Libor Švec.
   
  35:49
  Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Vacík – 2 min., sekání).
   
  36:29
  Bruslaři se zatím brání úspěšně, teď dokonce musel zasahovat Luboš Novotný. Ten si snadno poradil s nahozením Martina Nepokoje.
   
  37:11
  Teď předvedl hostující brankář o poznání složitější zákrok! Ve vlastním oslabení se ocitl sám před brankářem Dan Fiala, který se po bekhendovém blafáku snažil zakončit pod horní tyč, kde se v poslední chvíli zjevila vyrážečka Luboše Novotného!
   
  37:37
  Kladno právě vstřelilo branku!
  Rytíři potrestali nevyužitou šanci Havlíčkova Brodu a snižují na rozdíl jediné branky! Matěj Čermák narýsoval přihrávku na pravý kruh PAVLU HUSARIKOVI, který se trefil přesně ke vzdálenější tyči! Asistence: Matěj Čermák, Tomáš Bernat.
   
  38:11
  Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Král – trestné střílení, hození hole nebo předmětu).
   
  38:11
  Hosté měli obrovskou šanci k vyrovnání! K trestnému střílení se postavil Matěj Čermák, ten se ale dostal kličkou do ostrého úhlu a Daniel Král si prostor u pravé tyče pohlídal!
   
  38:20
  Kladno právě vstřelilo branku!
  Je vyrovnáno! Hosty neproměněné trestné střílení mrzet nemusí. Po závaru před havlíčkobrodskou svatyní se dostal k dorážce MATYÁŠ FILIP, který poslal puk do odkryté části klece! Asistence: Filip Štrombach, Ondřej Bláha.
   
  38:48
  Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Kvapil – 2 min., nedovolené bránění).
   
  40:00
  Druhá třetina skončila.
   
  Ve druhé třetině se k radosti domácích dostal Havlíčkův Brod do dvoubrankového vedení po krásné akci zakončené Markem Teclem a přesné ráně Vojtěcha Holendy. Jenže znovu jim nevyšel závěr této části hry. Po neproměněné šanci Bruslařů snížil v přesilové hře Pavel Husarik. Rytíři pak neproměnili trestné střílení, ale o devět sekund později vyrovnal Matyáš Filip. Třetí dvacetiminutovka začne přibližně v 19:33.
   
  40:01
  Začala třetí třetina.
   
  40:14
  Kladno právě vstřelilo branku!
  Rytíři předvedli parádní obrat, když se prosadili ve vlastním oslabení! ONDŘEJ BLÁHA se dostal do úniku, a přestože byl faulovaný, v pádu se trefil nad brankářovu lapačku! Asistence: Adam Zich.
   
  40:43
  Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Filip – 2 min., krosček).
   
  42:21
  Bruslaři se dlouho nemohli dostat do soupeřova pásma. Pak od modré čáry vypálil Dominik Vacík a Marek Tecl mohl dorážet za ležícího brankáře, z úhlu jej ale prostřelit nedokázal.
   
  43:22
  Bruslaře obdržená branka pořádně znejistila. Domácí mají problémy s rozehrávkou a aktivnějším týmem je v těchto chvílích Kladno.
   
  44:11
  Matěj Čermák obdržel přihrávku za obranu a v rychlé akci se řítil sám na brankáře, zblízka jen těsně přestřelil horní tyč!
   
  45:40
  Havlíčkův Brod dokáže soupeře obrat o kotouč a rýsují se mu dobré možnosti k rychlým protiútokům, ty ale nedovolí nepřesná rozehrávka domácích.
   
  46:25
  Domácí obránci teď nezachytili rychlého Martina Bláhu, který mohl jít sám na brankáře. Daniel Král ale vyjel daleko z brány, aby puk odpálil. Hostující útočník při snaze vyhnout se srážce s brankářem ztratil rovnováhu a tvrdě narazil do mantinelu. Hra je přerušena.
   
  47:19
  Domácí se po odmlce dokázali usadit v pásmu soupeře. Od modré čáry tvrdě vypálil Dominik Vacík, jeho ránu ale Luboš Novotný lapil.
   
  48:38
  Svoji šikovnost teď předvedl Matěj Čermák, který prošel přes dva bránící hráče, do zakončení se ale nakonec nedostal.
   
  48:57
  Libor Švec získal kotouč v rohu kluziště a předložil jej před bránu úplně volnému Tomáši Kulhánkovi, ten ale zblízka Luboše Novotného nepřelstil!
   
  48:57
  Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Švec – 2 min., hrubost).
   
  49:59
  Luboš Novotný vyjel daleko z brány a přišel o kotouč, hostující obránci jeho chybu ale napravili a nepustili Bruslaře ke střele.
   
  50:37
  Hosté předvedli pohlednou kombinaci, které chyběla už jen branka. V poslední chvíli zasáhla havlíčkobrodská obrana.
   
  51:34
  Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Bernat – 2 min., nedovolené bránění).
   
  52:17
  Bruslařům se zatím přesilová hra nevede podle jejich představ. po zákroku Luboše Novotného vyhráli na buly hosté a dlouhým vyhozením se osvobodili.
   
  53:15
  Až teď se domácí opět dostali do pásma Kladna. Vojtěch Holenda od pravého mantinelu poslal puk na teč pro Marka Kopice, Luboš Novotný ovšem dokázal včas zareagovat.
   
  53:32
  Těsně před koncem trestu Tomáše Bernata vystřelili domácí od modré čáry, hostující brankář ale znovu úspěšně zasáhl.
   
  54:07
  Marek Kopic dostal přihrávku na útočnou modrou čáru a mířil jeden na jednoho, kladenský obránce mu ale kotouč odpálil od hokejky.
   
  54:54
  Radim Pejchal si vzal rozehrávku na svá bedra, hosté ale vyrazili rychle napadat a puk protečovali na tribunu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
   
  55:12
  Martin Nepokoj zavezl puk na území Rytířů a sám od modré čáry hned vystřelil, Luboš Novotný jeho ránu udržel ve výstroji.
   
  55:46
  Bruslaři začínají získávat pevnou půdu pod nohama a svírají svého soupeře. Vysokou střelu Adama Dvořáka ale Luboš Novotný zastavil.
   
  56:12
  Po pravém křídle vyrazil dopředu Filip Štrombach, kde narazil na Štěpána Dudychu. Ten hostujícího útočníka zastavil bodyčkem jako z učebnice.
   
  57:31
  Čas na vyrovnání Bruslařům rychle utíká a v těchto chvílích se v útoku drží Kladno. Domácí by potřebovali hrát na druhé polovině hřiště.
   
  57:52
  Daniel Král na pokyn trenéra míří na střídačku a Havlíčkův Brod se pokusí o vyrovnání s šesti hráči v poli!
   
  58:21
  Kladno právě vstřelilo branku!
  Tento risk domácím nevyšel a Rytíři pravděpodobně přidávají pojistku na své vítězství. Do prázdné klece se po přihrávce Matěje Čermáka trefil MATYÁŠ RENDLA! Asistence: Matěj Čermák.
   
  58:42
  Domácí se nehodlají vzdát a Daniel Král znovu spěchá na střídačku. Havlíčkův Brod bude hrát znovu s šesti hráči v poli!
   
  58:54
  Hosté se provinili zakázaným uvolněním, čehož domácí trenér využívá, aby si vyžádal oddechový čas.
   
  59:16
  Bruslaři vyhráli buly a vytvořili si šanci, jenže za Lubošem Novotným zazvonila jenom tyč! Rytíři následně vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.
   
  59:38
  Rytíři se osvobodili a drží Bruslaře daleko od své brány. Těm se nedaří dostat přes útočnou modrou čáru.
   
  59:50
  Kladno právě vstřelilo branku!
  Je jasno! FILIP ŠTROMBACH získal kotouč a od útočné modré čáry se trefil do odkryté klece Havlíčkova Brodu. Bez asistence.
   
  Konec zápasu.
   
  O výsledku zápasu rozhodl úvod třetí třetiny. Hosté se díky Ondřeji Bláhovi dostali ve vlastním oslabení do vedení a od té doby kontrolovali hru. Matyáš Rendla s Filipem Štrombachem pak přidali ještě dvě trefy do prázdné brány.
   
  60:01
  Začalo prodloužení.
   
  60:48
  Prodloužení začalo opatrně. V držení kotouče jsou Rytíři, nikam se ale bezhlavě neženou a trpělivě vyčkávají na svoji příležitost.
   
  61:31
  Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
  V prodloužení se hned z první útočné akce prosazují domácí! Radim Pejchal uvolnil RICHARDA CACHNÍNA, který zajistil Bruslařům zisk alespoň jednoho bodu. Asistence: Radim Pejchal.
   
  Konec zápasu.
   
  Bruslaři byli první dvě třetiny lepším týmem, vytvořili si množství šancí, nakonec se ale musí smířit pouze s jedním bodem z nadstavby, který zařídil druhým gólem v utkání Richard Cachnín. Pro domácí je výsledek zklamáním, i tento bod však může hrát v boji o záchranu ještě roli. (20:39:03)

  Milan Sochor

  Branky a nahrávky: 11. Cachnín (Vacík), 31. Tecl (Cachnín, Vacík), 36. Holenda (Kerber, Švec), 62. Cachnín (Pejchal) – 19. O. Bláha (Filip, Novotný), 38. Husarik (Čermák, Bernat), 39. Filip (Štrombach, O. Bláha), 41. O. Bláha (Zich), 59. Rendla (Čermák), 60. Štrombach


  BK Havlíčkův Brod: Král (Nedvěd) – Vacík, Dudycha, Nepokoj, Dvořák, Horák, Pejchal, Kerber – Kulhánek, Cachnín (C), Tecl (A) – Kopic, Vaňous, Fiala – Holenda, Hromádka, Švec – Petržilka, Pártl
  Rytíři Kladno: Novotný (Jiroušek) – Staněk, Volráb, Šmatlák (A), Kvapil, Zíka, Veber, Zich (A) – Kraus, Šimek, Hašek, Bernat, M. Bláha, O. Bláha, Husarik (C), Rendla, Filip, Štrombach, Čermák

  Rozhodčí: Petr Lacina – Ondřej Polák, Lukáš Rampír