Košice – MAC Budapešť 4:5 (2:3 po s.n.) | Žilina – Nitra 4:6 (kon.) | Miskolc – Poprad 3:2 (kon.)
Detva – Banská Bystrica 1:4 (kon.) | Zvolen – Trenčín 3:2 (kon.) | Nové Zámky – Lipt. Mikuláš 2:5 (kon.)
HK Detva
1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
HC´ 05 Banská Bystrica
Pátek 11.01.2019, 18:00 • Zimný štadión Detva • Tipos Extraliga (SR) • 41. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (20:33:12)

Je konec. Banská Bystrica dnes vyhrála v Detvě 4:1. Už v 5. minutě poslal domácí do vedení z přesilovky Haško a Detva dominovala hře. V 16. minutě to bylo už 2:0, když se trefil Betker, ale tuto branku nakonec rozhodčí po přezkoumání záběru neuznali. A minutu před koncem periody srovnal v přesilovce Faille. Začátek druhé třetiny sice patřil Detvě, ale ve 32. minutě se prosadil Koper a poslala tak hosty do vedení. Nakonec ve 37. minutě poslal Bystrici do dvoubrankového vedení Marshall. Ve 47. minutě ještě pojistil náskok Asselin.

59:52
    Vyloučení v týmu HC 07 Detva (Sčurko – 2 min.).

59:38
    Detva se pokouší něco vymyslet, ale přes obranu Bystrice nemůže projít.

58:56
    Williams si skvělým zákrokem poradil se střelou ze středu hrací plochy.

58:18
    Hosté opět rozjeli akci po levé straně, ale ta už není ani nijak atraktivní a hokej poslední minuty ztratil na atraktivitě.

56:57
    Zápas se už spíše jenom dohrává a u puku je Banská Bystrica.

55:44
    Vyloučení v týmu HC 07 Detva (Král – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (Kabáč – 5 min., bitka).

55:44
    No pozor! Král a Kabáč se do sebe pustili a byla z toho bitka, kterou ovšem vyhrál Kabáč a Banská Bystrica dnes tak naprosto dominuje.

54:35

53:45
    Marshall skvěle přerušil soupeře, který se tak dostal do špatné střelecké pozice.

52:35
    Vyloučení v týmu HC 07 Detva (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Valent.

51:42

51:17
    Domácí nyní trochu sevřeli soupeře, ale nemělo to dlouhého trvání.

50:39
    Detva má sice přesilovku, ovšem hosté drží kotouč na svých holích.

49:42
    Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (Selleck – 2 min., hákování).

48:08
    Domácí se dostali ke střele, ale tu vyrazil hostující brankář.

46:56
    Banská Bystrica právě vstřelila branku!
    Tady je rozhodnuto, jelikož Banská Bystrica jde už do tříbrankového vedení! GUILLAUME ASSELIN se dostal do zakončení z pravé strany a gólman Zalivin počtvrté v dnešním zápase lovil kotouč ze své sítě. Asistence: Eric Selleck.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 5. Hraško (Sládko, Žilka) – 19. Faille (Asselin, Marshall), 32. Koper (Higgs, Bartánus), 37. Marshall (Asselin), 47. Asselin (Selleck)

HK Detva: Zalivin (Petrík) – Chovan Mart,, Betker, Sládok, Hraško, Fekiač F., Gachulinec, Jendroľ, Golian – Sčurko, Murček, Puliš – Hodgson, Fekiač V., Žilka – Tibenský, Gašpar, Král – Surový M., Valent, Chovan Mat.
    HC´ 05 Banská Bystrica: Williams (Baroš) – Southorn, Marshall, Mihalik, Sloboda, Ďatelinka, Kubka, Biro, Lunter – Selleck, Faille, Asselin – Bartánus, Higgs, Koper – Gabor, Češík, Róth – Török, Giertl, Kabáč

Rozhodčí: Peter Stano, Dániel Rencz – Tomáš Gegáň, Norbert Muzsik – Erik Neuzer