Villach – Znojmo 4:6 (kon.)
konec
EC Villacher SV
4:6 (1:0, 1:3, 2:3)
Orli Znojmo
Pátek 11.01.2019, 19:15 • Stadthalle Villach • Erste Bank Eishockey Liga • 37. kolo
Předzápasové kurzy: 2.62 4.43 2.18
Partner:
   
  59:22
  Orli právě vstřelili branku!
  PATRIK NOVÁK vystartoval za vyhozeným kotoučem a z ostrého úhlu trefil odkrytou branku. Asistence: Jan Lattner.
   
  58:20
  Domácí si berou oddechový čas a zkusí to bez gólmana!
   
  53:05
  Villach právě vstřelil branku!
  Villach ale opět snižuje. Ve zmatku před brankou se k puku dostal BRANDON ALDERSON a protlačil puk silou za čáru. Asistence: MacGregor Sharp.
   
  52:40
  Orli právě vstřelili branku!
  Vítej zpátky! Navrátilec z dlouhodobého zranění PETR MRÁZEK se dostal do samostatného úniku, když na něj domácí obrana úplně zapomněla ve středním pásmu a ve velké rychlosti si vymíchal gólmana Bakalu a bekhendem střílel do odkryté branky. Vypadá to, že Mrázkova forma ze začátku sezóny se neztratila. Asistence: Marek Kalus.
   
  49:23
  Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Kujawinski – 2 min., hákování).
  Vyloučení v týmu EC Villacher SV (Wolf – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
   
  49:04
  Uf, teď měli Znojemští štěstí! Sauvé se ocitl naprosto osamocený mezi kruhy a už hokejkou mířil do horního růžku, ale o milimetry minul branku! To byla stoprocentní šance.
   
  47:50
  Stretch se krásně uvolnil v útočném pásmu a mířil do horního růžku, ale těsně minul!
   
  44:30
  Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Špaček – 2 min., sekání).
   
  42:30
  Orli právě vstřelili branku!
  Orli ale zůstali naprosto v klidu a po minutě opět dávají vedoucí branku. Allan McPherson vyslal naprosto úžasnou křížnou přihrávku, kterou nečekal nikdo z domácích obránců a našel milimetrově RYANA KUJAWINSKIHO, který jel sám na levé straně a trefil se přesně k tyči. Devadesát procent této branky však jde na zásluhu McPhersona. Asistence: Allan McPherson, Jan Lattner.
   
  41:39
  Villach právě vstřelil branku!
  Domácím stačilo jen devět sekund z přesilovky, aby vyrovnali stav zápasu. Pollastrone přihrál na MACGREGORA SHARPA, který stál naprosto nehlídaný před brankovištěm. Kanadský útočník si pak Lassilu vychutnal a poslal puk mezi betony. Asistence: Jerry Pollastrone, Jamie Fraser.
   
  41:30
  Tak nakonec ne. Na trestnou míří pouze Stehlík za krosček, který souboj vyvolal.
   
  39:55
  Teď měli Orli obrovské štěstí! Po vhazování se puk odrazil na Lassilu, který kotouč odrazil vedle sebe a Spannring minul naprosto odkrytou branku!
   
  38:14
  Orli právě vstřelili branku!
  Orli bleskově otáčí skóre zápasu! Jakub Stehlík vystřelil od modré čáry, přičemž gólman měl zakrytý výhled. Puk pravděpodobně ještě tečoval RADIM MATUŠ do protipohybu, což bylo pro Bakalu nechytatelné. Asistence: Jakub Stehlík, C. J. Stretch.
   
  37:13
  Orli právě vstřelili branku!
  Je vyrovnáno! Orli rychle rozehráli při střídání a vytvořili přečíslení, přičemž Kujawinski přihrál od mantinelu na střed, kde stál VLADIMÍR OŠČÁDAL, jenž si sjel až mezi kruhy a vystřelil přesně a nechytatelně k tyči. Asistence: Ryan Kujawinski, Mikko Vainonen.
   
  32:05
  Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Luciani – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
   
  30:19
  Orli právě vstřelili branku!
  Orli bleskově využívají přesilovku a snižují na rozdíl jedné branky. Po velmi rychlé kombinaci a přenesení hry přišla střela, po níž se puk odrazil od gólmana přímo na hůl MARKA KALUSE, který propálil Bakalu. Asistence: Allan McPherson, Jan Lattner.
   
  29:47
  Vyloučení v týmu EC Villacher SV (Pelech – 2 min., krosček).
   
  25:35
  Luciani se dostal do samostatného úniku, který ovšem neproměnil! Všechno udělal skvěle a dokonce položil i gólmana, nedokázal však zvednout puk do horní části branky, která byla naprosto volná. Byl totiž příliš blízko betonu gólmana.
   
  23:32
  Villach právě vstřelil branku!
  Villach odskakuje do dvoubrankového vedení. NICO BRUNNER se nejrychleji zorientoval v předbrankovém prostoru a rychle dorazil kotouč pod horní tyč. Bez asistence.
   
  22:12
  Jeden ze znojemských obránců zaváhal při rozehrávce a byla z toho obrovská šance domácích. Sharp však netrefil puk ideálně a Lassila tak měl šanci přesunout se a chytit kotouč mířící do poloodkryté branky.
   
  18:59
  Luciani dovezl puk do útočného pásma a Znojmo dokázalo soupeři nyní pěkně zatopit. Bartoš měl před sebou odkrytou branku, ale puk mu nesedl na holi tak, jak by si to představoval. Bakala zasahuje.
   
  14:55
  Villach právě vstřelil branku!
  Domácí se ujímají vedení. Jamie Fraser střílel od modré čáry a puk prošel po teči MARKUSE SCHLACHERA až za Lassilu, který přes skrumáž těl nic neviděl. Asistence: Jamie Fraser.
   
  12:05
  Obrovská šance Lucianiho! Ten zůstal sám před Bakalou, odrazil se k němu kotouč, avšak z otočky trefil pouze připraveného gólmana domácích.

  Lukáš Caha

  Jakub Prchal

  Branky a nahrávky: 15. Schlacher (Fraser), 24. Brunner, 42. Sharp (Pollastrone, Fraser), 54. Alderson (Sharp) – 31. Kalus (McPherson, Lattner), 38. Oščádal (Kujawinski, Vainonen), 39. Matuš (Stehlík, Stretch), 43. Kujawinski (McPherson, Lattner), 53. Mrázek (Kalus), 60. Novák (Lattner)


  EC Villacher SV: Bakala (Schluderbacher) – Pelech, Fraser, Wolf, Sauvé, Bacher, DeSantis – Pollastrone, Down, Brunner – Spannring, Sharp, Alderson – Petrik, Maxa, Schlacher – Lanzinger, Kromp, Lahoda – Wohlfahrt.
  Orli Znojmo: Lassila (Halász) – Lattner, Sedlák, Vainonen, Parkkonen, Kruckovyč, Stehlík, Tejnor – Kalus, Kujawinski, McPherson – Matuš, Stretch, Luciani – Novák, Bulín, Oščádal – Mrázek, Bartoš, Hlava – Špaček.

  Rozhodčí: Bulovec, Nikolic – Tschrepitsch, Zgonc