Melbourne City – Brisbane Roar 1:0 (kon.)
Melbourne City FC
1:0 (0:0)
Brisbane Roar FC
Pátek 11.01.2019, 09:50 • AAMI Park • Australská A-League

A máme bojováno. Všechny tři body si po zásluze z dnešního utkání odnáší domácí Melbourne, který brankou De Laeta ze 53. minuty ustanovil výsledek zápasu na 1:0. (11:53:53)

90+6

90+5
    U míče je domácí tým, který již nikam nepospíchá.

90+3
    Útočné snažení bylo zastaveno ve středu hřiště, kde hostující Silva fauloval jednoho z domácích hráčů.

90+2
    V nastaveném čase jsou u míče častěji hráči hostí, kteří se snaží vyrovnat.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje pět minut.

88
    Hra je přerušena. Na zemi leží zraněný Baccus.

85
    Tohle byla obrovská šance hostů! D'Agostino se dostal k odraženému míči a trestuhodně překopl prázdnou domácí bránu.

83
    Vyrovnat mohl Silva! Ten si skvěle sklepl přihrávku v pokutovém území, jeho střela jen těsně minula pravou tyč domácí brány!

81
    Brisbane je v posledních minutách u míče častěji, než domácí. Uvidíme vyrovnání?

80
    Tvrdá střela Silvy mířila hodně vedle domácí brány. Galeković bude vykopávat.

79
    Žlutou kartu dostává D'Agostino (Brisbane Roar FC).

77
    Bautheac v útoku fauloval, k míči se dostává Galeković, který ho rozehrává podél své obrany.

75
    Útok domácích je zastaven hvizdem rozhodčího, Wales při zpracování zahrál rukou.

73
    Střídání v týmu Brisbane Roar FC: ze hřiště odchází Kristensen, přichází Nigro.

73
    Žlutou kartu dostává Delbridge (Melbourne City FC).

72
    Střídání v týmu Melbourne City FC: ze hřiště odchází De Laet, přichází Malik.

72
    Střídání v týmu Melbourne City FC: ze hřiště odchází McKay, přichází D'Agostino.

71
    Taggart se snažil překvapit domácího brankáře střelou z dlouhé vzdálenosti, Galeković je pozorný a míč chytá do svých rukavic.

69
    Nákop Melbourne zachytává pozorná obrana hostů.

68
    Wales se snažil svého protivníka překonat kličkou, ta byla příliš dlouhá a tak míč skončil v zázemí.

66
    Míč má ve své moci Brisbane, konkrétně Ingham, který se snaží něco vymyslet směrem dopředu.

65
    Střídání v týmu Melbourne City FC: ze hřiště odchází Brattan, přichází Vidosic.

64
    Kristensen vypálil tvrdou střelu deset metrů před velkým vápnem, střelu se mu však vůbec nepovedla. Galeković bude rozehrávat od své brány.

62
    Hingert je uprostřed hřiště zastaven faulem. Brisbane zůstane u míče.

60
    Žlutou kartu dostává Lopez (Brisbane Roar FC).

59
    Na levé straně byl tvrdě faulován Brattan, jeho protivník pravděpodobně uvidí žlutou kartu. Před Melbourne se rodí velká šance v podobě přímého kopu.

55
    Míč se dostal až k Youngovi, který ho bez přemýšlení posílá rychle dopředu.

54
    Hosté vypadají po obdržené brance opařeně. Už to vypadalo, že se dostají do slibné šance, ale McKay ztroskotal na špatné finální přihrávce.
    53. Ritchie De LAET - 1:0

53
    Melbourne City právě vstřelilo branku!
    Na přízemní centr Baccuse si krásně došel RITCHIE DE LAET, který nedal hostujícímu brankáři šanci.

51
    A další velká šance domácích! Po levé straně se uvolnil Brattan, jeho střelu do pravého rohu vyráží Young na rohový kop.

50
    Střídání v týmu Brisbane Roar FC: ze hřiště odchází O´Toole, přichází Nigro.

48
    Domácí začali druhý poločas velmi aktivně, během pár minut si vypracovali pár slibných šancí, ani jedna však nebyla branková.

46

Oba týmy jsou již nastoupeny a připraveny k zahájení druhého poločasu.

Je za námi první poločas, viděli jsme dva neuznané góly, spoustu šancí na obou stranách hřiště. Druhý poločas začne přibližně v 11:12 hodin.

45+2

45+2
    Kopnutý roh chytá pohotově Young do svých rukavic.

45+2
    Na konci nastavení mají domácí k dispozici rohový kop.

45
    Hlavní rozhodčí nastavuje dvě minuty.

44
    Na hranici velkého vápna napřáhl Griffiths, jeho tvrdou střelu skvěle vyráží Young!

43
    DeVere fauloval uprostřed hřiště Brattana. Domácí zůstanou u míče.

42
    Celá akce se bude opakovat, tentokrát z druhé strany hřiště.

41
    Z akce žádná šance nevznikla, domácí však zůstávají při míči.

40
    Domácí mají k dispozici další rohový kop. Tentokrát z levé strany hřiště.

39
    Melbourne na konci prvního poločasu vystrkuje drábky. Dočkáme se první branky?

38
    A tentokrát zahrozili hosté! Prudkou hlavičku Lopeze zastavuje na brankové čáře pozorný Galeković.

36
    Prudký centr domácích jen těsně minul Brattan, který by míč s poklidem zasunul do hostující brány.

34
    Akce Melbourne je zastavena ofsajdem.

28
    Už to vypadalo, že se Atkinson dostane do slibné příležitosti, na poslední chvíli před ním zasáhl pozorný obránce Hingert.

26
    U míče je Ingham, který ho posílá podél své obrany.

25
    A do vedení taktéž mohli jít hosté! Na hranici ofsajdové pasti dostal krásnou přihrávku Taggart, jeho střela skončila za zády domácího brankáře, ale celá akce je zastavena kvůli ofsajdu.

24
    Melbourne zahrávalo velmi nebezpečný přímý kop z pravé strany hřiště, z akce však žádná větší šance nevznikla.

23
    Po necelých odehraných 25. minutách, na střely: 7-0.

21
    Už to vypadalo, že ano! Míč sice skončil v síti hostující brány, ale brankové oslavy ruší zvednutý praporek jednoho z rozhodčích.

20
    Domácí budou kopat rohový kop. Dočkáme se první branky?

19
    Melbourne má obrovskou převahu v držení míče.

18
    A opět velká šance domácích! Po pravé straně se uvolnil McGree, ale ani v této velké šanci nebyl úspěšný! Jeho střela těsně minula levou tyč hostující brány.

16
    Melbourne se postupně dostává do větších a větších šancí, pravděpodobně je otázkou času, kdy vstřelí první branku.

14
    Ani z tohoto rohu nevzniklo vůbec nic, Melbourne se rychle žene do protiútoku.

13
    A první rohový kop si také zkusí hosté.

12
    Střídání v týmu Melbourne City FC: ze hřiště odchází McGree, přichází Atkinson.

12
    Míč se dostal až k hostujícím obráncům, kteří ho rozehrává podél levé lajny.

11
    McGree se skvěle uvolnil podél pravé strany, jeho prudká střela těsně minula branku Younga.

10
    Good byl faulován uprostřed hřiště. Melbourne bude rozehrávat.

9
    Z rohového kopu si domácí žádnou šanci nevytvořili, následný útok je zastaven ofsajdem.

8
    Velká šance domácích! K odraženému míči se v pokutovém území dostal Wales, jeho střela těsně minula levý růžek hostující brány. Jelikož byl míč lehce tečován, Melbourne dostává k příležitosti první rohový kop.

7
    Už to vypadalo, že jeden z hostujících obránců zahrál v pokutovém území rukou, hlavní rozhodčí Stephen Lucas penaltu nenařizuje.

6
    Jedná se o útočníka McGreeho, který je ošetřován za lajnou hřiště.

5
    Hra je pozastavena. Na hřišti leží jeden z domácích hráčů.

5
    Brisbane svojí důrazností vybojovalo míč, Lopez ho posunul podél levé strany, ale následný centr se mu vůbec nepovedl.

4
    Galekovič bude míč odkopávat od své brány.

3
    Už to vypadalo, že Wales přetlačí svého protivníka a dostane se do samostatného úniku, na poslední chvíli však zasáhl hostující DeVere.

2
    Míč se dostal do autu, do hry ho vhodí obránce Delbrigde.

1
    Brisbane Roar FC se postaralo o úvodní výkop.

1

Domácí nastoupí v klasické modré kombinaci, hosté v oranžové.

Hráči obou celků jsou již připraveni nastoupit na hřiště. Utkání A-League nám za malou chvíli začne.

Melbourne City FC: Galeković – Delbridge, Schenkeveld, Good, Jamieson, Baccus, Griffiths, De Laet, Brattan, McGree, Wales
    Náhradníci: Birighitt – Atkinson, Malik, Najjarine, Vidosic

Brisbane Roar FC: Young – Ingham, Hingert, DeVere, Pepper, O´Toole, Kristensen, McKay, Lopez, Taggart, Bautheac,
    Náhradníci: White – Nigro, Silva, D'Agostino, Wenzel-Halls.

Melbourne City

Klubu z druhého největšího města Austrálie patří momentálně čtvrté místo tabulky A-League. Melbourne dokázalo z posledních 4 utkáních vybojovat slušných 10 bodů. V posledním kole Melbourne sice po čtyřech utkání prohrávalo se Newcastle Jets, ale i tak dokázalo nepříznivý výsledek otočit na 2:1.

Tradičnímu australskému klubu z Brisbane se nedaří. V letošní sezóně jsou Roar až na předposledním místě tabulky. Na svém kontě mají po odehraných 12 zápasech pouhou jednu výhru. Bilance Brisbane je hrozivá, z posledních 10 utkáních vybojovalo pouze pět bodů. V posledním utkání podlehlo Brisbane na domácím hřišti s lídrem tabulky Perth Glory 2:4.

Dobrý den, dnes se společně podíváme na utkání 13. kola Australské ligy, konkrétně na utkání mezi Melbourne City FC a Brisbane Roar FC.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:50.