Benešov – Dukla Praha 0:5 (kon.) | Bohemians 1905 – Žižkov 2:0 (kon.) | Plzeň – Sokolov 7:2 (kon.)
Sereď – Karviná 0:1 (kon.) | Zlín – Zlaté Moravce 2:0 (kon.) | Trenčín – Olomouc 0:3 (kon.)
Mladá Boleslav – Dobrovice 10:1 (kon.) | Teplice – Oberlausitz 5:1 (kon.) | Vítkovice – Zlín B 1:0 (kon.)
Žilina – Opava 0:1 (kon.) | Trenčín – Olomouc 5:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Olympia Radotín 1:0 (kon.)
Cottbus – Sparta 0:2 (kon.) | Slovácko – Žetisu 3:1 (kon.)
MŠK Žilina
0:1 (0:1)
Slezský FC Opava
sk Sobota 12.01.2019, 11:00 • Pod Dubňom, Žilina • Přípravný zápas

Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom prenose z priateľského zápasu medzi MŠK Žilina a SFC Opava. Slovenský mančaft vstupuje do kolotoča prípravných duelov po úvodnej týždňovej príprave. Zaujímavosťou je, že tieto dva kluby sa stretli aj na začiatku letnej prípravy pred aktuálnou sezónou.

Stretnutie sa začne o 11:00.

Úvodné zostavy:

MŠK Žilina: Holec – Majdan, Kaša, Minárik, Sluka – Káčer (C), Fazlagić, Diaz – Anang, Balaj, Mihalík
    Náhradníci: Volešák – Suľa, Moško, Kopas, Rusnák, Pečovský, Holúbek, Myslovič, Gerebenits, Petrák, Ďuriš

SFC Opava: Fendrich – Helebrand, Židek, Řezníček, Zavadil, Hrabina, Rychlý, Manzia, Zapalač, Jurečka, Juřena.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

1
    Výkop patril hosťom, ktorí sa okamžite púšťajú do útoku.

1
    A Holec musí zasahovať na konci prvej minúty po strele hosťujúceho útočníka zvnútra šestnástky. Je z toho roh.
    1. Holec (ZIL)

Zdroj: YouTube – MSKZilinaTV

2
    Lopta len tak poskakovala v šestnástke Žiliny. Jeden z domácich borcov zrazil strelu súpera najskôr rukou, rozhodca však penaltu nepíska. Ďalší roh.

3
    Až teraz môže Žilina upokojiť dianie, hoci český súper využíva vysoký pressing, s ktorým má defenzíva štvorica MŠK výrazné problémy.

4
    Ďalekonosný pokus pravého krídelníka Opavy mieri vysoko nad.

4
    Holec sa na nedostatok roboty sťažovať nemôže, jeho spoluhráči pôsobia veľmi zaspato.

5
    Opava sa nikam neponáhľa a zakladá postupný útok až od stopérov. Šošoni v prvej päťminútovke totálne bezzubí.

6
    Až teraz sa slovenské mužstvo udržalo prvýkrát dlhšie na lopte. Prenesenie hry na Ananga sa ale skončilo nepresnosťou.

7
    Veľmi pekné vykombinovanie obrany MŠK spoločne s Holecom. Bola z toho rýchla akcia po ľavom krídle, ktorá sa končí ziskom rohového kopu.

8
    Center do šestnástky ale Česi zvládli odvrátiť, no úplne sa neoslobodili.

9
    Ak sa nemýlim, tak to bol Mihalík, kto sa dostával do šance. Tá je zmarená postranným rozhodcom, ktorý odmával ofsajd.

9
    Anangov center na malé vápno chytá iba gólman Fendrich, vidíme množstvo ostrých súbojov.

10
    SFC sa presúva na ofenzívnu polovicu, žilinskí tréneri pobádajú svojich zverencov k vyššiemu napádaniu.

11
    Z celej snahy vyústil rohový kop Opavy, už tretí v tomto zápase.

11
    Lopta letela na prednú žrď a hostia si znovu žiadali penaltu. Hlavný rozhodca mlčí aj teraz. Za jedenásť minút máme za sebou dve kontroverzné situácie.

12
    Ofsajd hrotového útočníka Žiliny, ktorým je Balaj. Ten síce preukázal pekné spracovanie dlhého centru, bolo mu to však nanič.

13
    Viacero nepresností na oboch stranách. Môžeme konštatovať, že úvod patril Opave, ktorá dnes hrá v červených dreosch s prvkami čiernej.

14
    Manzia teraz v strede ihriska utŕžil ranu loptou do hlavy a je mierne otrasený. Trafil ho vlastný spoluhráč.

15
    Anang zrazený na zem asi tri metre pred pokutovým územím Opavy. Nasledovať bude center sprava, loptu si už berie Káčer.

16
    Nízky center domáceho kapitána, Žilina však zostáva pri lopte.

17
    Holec pohodlne chytá koncovku súpera spoza veľkého vápna, lopta letela len doprostred brány.

18
    Sluka predýchava kontakt s Manziom, bude však v poriadku. Chladné počasie na štadión prinieslo len hŕstku divákov.

19
    Fendrich pod nátlakom rozohral presne do stredového kruhu, kde našiel dvojicu spoluhráčov. Tí sa už presúvajú na pravé krídlo.

19
    Opava dala gól!
    Zo spomínanej akcie bol gól. Lopta ešte prešla raz naľavo, odkiaľ prišiel finálny center pred Holeca. Na ten najlepšie reagoval BIDJE MANZIA. Legionár v službách SFC z malého vápna nedal šancu domácemu gólmanovi.
    19. Bidje MANZIA - 0:1

21
    Teraz to už penalta je, rukou zahral Filip Kaša!

22
    Loptu si zobral až príliš sebavedomo Zavadil, ktorý proti Holecovi naozaj "zavadil" a penaltu nepremenil. Opavská "sedmička" totiž mierila k ľavej tyči, kde sa hodil aj Holec. Ten síce loptu na prvý raz nespacifikoval úplne, Zavadil sa dostal k dorážke, no ani tú nedokázal premeniť!
    22. Penalta

24
    Tento impulz môže vliať novú energiu do žíl hráčov Žiliny, veď prvú polovicu tohto polčasu prakticky nezahrozili.

25
    Fazlagić netrafil loptu pri malej domov, napokon ho to mrzieť nemusí.

26
    Pekná prihrávka z bránkovej čiary Opavy späť do šestnástky, z druhej vlny tam ale nikto nenabiehal, nakoľko až šesť borcov v žltom bolo ďaleko v strede poľa.

27
    Jeden z množstva zrazených pokusov končí opäť rohovým kopom. Ten bolo rozohraný nakrátko a ukončený bol ďalekonosnou ranou k pravej žrdi, s ktorou si Holec dokázal poradiť.

28
    Bol to najskôr Diaz, ktorý sa hnevá na rozhodcu, ktorý nereagoval na jeho súboje v šestnástke českého tímu. Diaz padol na zem aj po súboji s brankárom, pokutový kop to nebude.

29
    Balaj nachytaný v ofsajde, MŠK sa prebúdza k životu veľmi pomaly.

30
    Lopta sa dostáva opäť raz len k Holecovi, Opava akoby čosi ubrala z tempa, no stále vysoko pressuje.

31
    Polhodina z úvodného duelu prípravy za nami. Šošoni vhadzujú na pravom krídle, trvalo to len chvíľu. Dôvodom je ďalší ofsajd.

32
    Azda najväčšia šanca MŠK. Mihalík sa dostal z ľavého krídla do šestnástky, zasekol si súpera a trafil vybiehajúceho Fendricha do hlavy. Ten na výborne reagoval, jeho spoluhráči odkopli loptu do bezpečia.
    32. Mihalík (ZIL), Fendrich (OPA)

33
    Akoby sa dnes malo hrať len na penalty. Vo veľkom pádne padol Balaj, rozhodca Vachan len krúti hlavou nad týmito stratami rovnováhy.

34
    Nasledoval roh, ktorý zo vzduchu bez problémov stiahol Fendrich.

35
    Dlhý center zo stredového kruhu končí len u domáceho ochrancu svätyne, ktorý rozohrávkou na stopérov zakladá nový atak.

36
    Žilina vpredu nepochodila a zase sa bude len brániť. Desať minút do konca polčasu.

38
    Trochu nezáživné minúty na štadióne Pod Dubňom. Žiaden z celkov sa neponáhľa dopredu, akoby hráčom už dochádzali sily s koncom polčasu.

39
    Mihalík čisto odstavený od lopty, Opava sa vysporiadala s pressingom šiestich hráčov v žltom.

40
    Tvrdý, ale čistý súboj v pokutovom území Žiliny. Rohový kop.

41
    Holec loptu vyboxoval, čím založil rýchly brejk. O finálnu prihrávku sa pokúšal Anang, ktorý svojím preneseným hry naľavo trafil len hlavu vracajúceho sa protihráča.

42
    Krásna kombinácia po ľavej strane, zlyhala už len koncovka. Akcia na jeden dotyk, narážačky, no technický pokus z ľavej strany šestnásty šiel úplne vedľa.

43
    Anang sa pretlačil do zakončenie cez súpera, no zvnútra šestnástky jeho rana nemala šancu na úspech.

44
    Domáci neuspeli pri prechode do útoku, to isté platí o brejku českého mužstva.

45
    Nevydarený prienik krídelníka šošonov do šestnástky, výkop Fendricha dá pravdepodobne bodku za týmto dejstvom.

45+1
    Prvý polčas sa skončil.

Opava zaslúžene vyhrala v prvom polčase, keď dominovala od samého úvodu a Žilinu nepustila k vážnejšej šanci. O jediný gól sa zatiaľ postaral Manzia.

46
    Začal sa druhý polčas.

46
    Žilina do druhého dejstva nastúpila v takejto zostave:

Holec – Suľa, Moško, Kopas, Holúbek – Ďuriš, Pečovský, Myslovič – Rusnák, Gerebenits, Petrák.

47
    Opatrný úvod polčasu po výmene celej jedenástky z oboch strán.

48
    Faul domácich na ľavom krídle, Opava po pravej strane nezahrozila.

49
    Dosiaľ však vidíme len nepresnosti na oboch stranách. Vzhľadom na to, že sa jedná o prvý duel prípravy, tak sa to dá aj pochopiť.

50
    Moško s jasným faulom v strede poľa, voľný kop pre Opavu.

51
    Veľká bojovnosť od Petráka, ktorý na trikrát vybojoval loptu, posledný raz to bolo hlavou po zemi. Tlieskame.

52
    Po zmene strán vidíme zvýšený počet faulov na strane MŠK.

53
    Viac zaujmú pokyny realizačných tímov, ako predvádzaná hra. Veríme, že sa to čoskoro zmení.

54
    Šrom v bráne Opavy pekne rozohral na pravého obrancu, no ten sa dopredu nenáhlil.

55
    Rohový kop pre Žilinu. Petrák nebezpečným sklzom vybojoval loptu, preniesol hru až na Rusnáka a ten tečovanou strelou preveril Šrona.

56
    Lopta poskakovala v šestnáske Opavy, stopéri MŠK sa k nej nedostali.

57
    Domáci obrancovia dohrávajú súboje naozaj tvrdo, čo sa nepáči trénerovi hostí. Ak to bude takto pokračovať, budeme svedkami žltých kariet.

59
    Žilina mohla udrieť po ľavom krídle, no v poslednej chvíli si to domáca dvojička operujúca na tejto strane rozmyslela.

60
    Aktivita hostí oproti prvému polčasu výrazne utrpela, to Opava striedala len štvoricu hráčov.

61
    MŠK získava štandardku spoza rohovej zástavky.

62
    Nákop sa aj so šťastím dostal k jednému zo žilinských hráčov. Ten bol však tak prekvapený, že nestačil lepšie nastaviť nohu a nezakončil.

63
    Petrák sa predral až do šestnástky, lopta mu však mierne ušla a aj preto center z bránkovej čiary narazil len na Šroma.

64
    Nepresná kolmica slovenského tímu cez stred ihriska, Opava strieda.

66
    Mierne zmätky pred Holecom, hostia mohli prísť ku gólu ako slepé kura k zrnu.

68
    Máme za sebou pokojnejšie minúty, ktoré boli vyplnené nepresnými prihrávkami a zopár chybami v strede poľa.

69
    Naozaj až smiešne zlý center z ľavej strany od SFC. České mužstvo po prestávke horším kolektívom na ihrisku.

70
    Rohový kop pre Žilinu, ktorá si svojou aktivou pomaly, ale isto pýta vyrovnanie.

71
    Zase raz sa lopta odrážala všelijakými smermi. Napokon dopadla na nohu domáceho hráča, ktorý krížnou strelou míňa bránu.

72
    MŠK s ofenzívnym priestupkom, do konca zostáva dvadsať minút.

74
    Žltú kartu dostáva Jakúb Holúbek (MŠK Žilina).

75
    Domácim útočným hráčom chýba rýchlosť a vytvrvalosť. V súbojoch s opavskými obrancami ťahajú za kratší koniec.

77
    Štvrťhodina do konca. Šošoni stále aktívne bojujú o gól, no vo finálnej fáze zlyhávajú. Posledným prípadom bol odmávaný ofsajd.

78
    Hostia už aj šetria časom pri výkopoch a rozohrávkach voľných kopov.

79
    Aj to je dôvod, prečo je hra strnulá, kúskuje sa a útočia v nej iba Žilinčania.

80
    Pekná ďalekonosná strela Kopasa. Ten napriahol z vyše tridsiatich metrov, lopta zaplávala vo vzduchu, no Šrom bol na svojom mieste.

81
    Asi jedno z posledných striedaní dňa, opäť na konte Opavy. Desať minút do konca, český tím veľmi rýchlo stráca loptu na polovici MŠK.

82
    Ako som už spomínal, Opava sa sústredí len na bránenie. Takto to je už dobrú polhodinu.

83
    Prišla pekná rana spoza šestnástky, Šrom so zákrokom znemanajúcim rohový kop.

84
    Nákop na prednú žrď nebezpečenstvo neznamenal, to isté možno povedať aj o druhom pokuse.

85
    Tlak Žiliny sa stupňuje, príde aj gól?

86
    Avšak brankár Šrom je stopercentný ako pri strelách, tak i pri centroch. Všetko to smeruje k tesnej výhre Opavy.

87
    Vysoké lopty od šošonov sa míňajú účinkom. Opava brání so všetkými hráčmi na vlastnej polovici.

88
    Nie, nie, domácim sa nedarí prelomiť obranný val súpera.

89
    Jedna z posledných šancí na zlom, no obrancovia a vlastne všetci hráči SFC bojujú z posledných síl.

90
    Pred záverečných hvizdom ešte jedno ošetrovanie opavského futbalistu.

90+2

Opava po zmene strán zhoršila svoj výkon, no domáci tím nedokázal streliť gól. Aj preto Žilina v prvom prípravom dueli zimnej fázy prehráva 0:1. (12:57:16)

Viktor Kalinács

Branky: 19. Manzia

Karty:   74. Holúbek (ZIL)

Neproměněná penalta: 22. Zavadil (OPA), brankář Holec zneškodnil

MŠK Žilina: I. polčas: Holec – Majdan, Kaša, Minárik, Sluka – Káčer (C), Fazlagić, Diaz – Anang, Balaj, Mihalík

II. polčas: Holec – Suľa, Moško, Kopas, Holúbek – Ďuriš, Pečovský, Myslovič – Rusnák, Gerebenits, Petrák

.

Slezský FC Opava: Fendrich (46. Šrom) – Helebrand, Židek (46. Radič), Řezníček, Zavadil (46. Souček), Hrabina, Rychlý, Manzia, Zapalač (46. Stáňa), Jurečka, Juřena

Rozhodčí: Vachan