Chabarovsk – Čerepovec 2:3 (1:2 po s.n.) | Kunlun – Jokerit 3:5 (kon.) | Vladivostok – Jaroslavl 2:4 (kon.)
Novosibirsk – Ufa 4:2 (kon.) | Barys – Soči 3:2 (2:0 po s.n.) | Magnitogorsk – Nižněkamsk 5:2 (kon.)
CSKA Moskva – Minsk 3:0 (kon.) | N.Novgorod – Dynamo Moskva 1:3 (kon.) | Omsk – Spartak Moskva 3:1 (kon.)
Petrohrad – Viťaz 3:1 (kon.) | Riga – Čeljabinsk 1:2 (po pr.) | HC Slovan – Jekatěrinburg 3:6 (kon.)
Red Star Kunlun
3:5 (1:2, 0:2, 2:1)
Jokerit Helsinky
Neděle 13.01.2019, 08:00 • Feiyang Ice Skating Center (Šangaj) • KHL

S konstatováním, že Jokerit Helsinky vyhrál na ledě čínského týmu Red Star Kunlun 5:3 a za domácí se zaskvěl hattrickem Drew Shore, se s Vámi loučí a hezkou neděli přeje Tomáš Lysý. (10:18:24)

Je dobojováno. Domácí sice vyhráli třetí třetinu 2:1, ale možná že Jokerit po vedení 4:1 trošku zvolnil. Ve 49. minutě dokázal Kunlun nejprve snížit na 2:4, když se trefil Drew Shore, ale prakticky vzápětí vstřelil pátou branku finského týmu John Norman a bylo rozhodnuto. Ačkoliv čínský tým zanedlouho snížil, když Drew Shore zkompletoval hattrick, více už se domácím nepovedlo. A to ani při závěrečné přesilovce, kdy půl minuty před koncem dostal Kunlun vůbec první početní výhodu. Tu umocnil odvoláním gólmana, ale nevedlo to ani ke snížení. Jokerit tak veze z Pekingu výhru 5:3.

59:59
    A poslední akce Kunlunu končí zakázaným uvolněním, takže se Karhunen musí sekundu před koncem vrátit do své klece.

59:45
    Trma vrma před Zapolskiho brankou snížení na 4:5 nepřináší, naopak hosté vyhazují puk přes všechny čáry.

59:31
    Domácí si berou oddechový čas, po kterém zkusí hru bez gólmana.

59:31
    Ačkoliv se to Geoffu Plattovi, velice zkušenému hráči z KHL, vůbec nelíbí, musí nyní strpět dvě minuty za sekání. První přesilovka pro Kunlun přichází 29 sekund před koncem.

59:27
    Kunlunu se konečně podařilo zavést puk do útočného pásma a ještě z toho bude vyloučení na straně hostí.

58:45
    Naopak je to čtvrtá lajna Jokeritu, která nyní odvádí výbornou práci a drží soupeře před Karhunenem.

58:00
    Do konce zápasu zbývají dvě minuty, tedy do konce základní hrací doby. Domácí se nemohou dostat do souvislého tlaku.

55:45
    Jokerit se zaměřuje již na defenzívu a dvě akce Kunlunu nyní končí ještě před útočnou modrou domácího celku.

55:07
    Hodně tvrdou střelu Shorea vyrazil Zapolski jen před sebe a byl rád, že Viklund se dostal k dorážce z nulového úhlu, odkud de facto nemohl doklepnout puk pod ležícím gólmanem finského týmu do sítě.

54:39
    Uvidíme ještě další dramatizaci zápasu nebo už je definitivně rozhodnuto? Domácí by potřebovali vstřelit kontaktní branku a dělají pro to všechno.
    53:29 Drew SHORE - 3:5

53:29
    Red Star Kunlun právě vstřelil branku
    No tak se nám s brankami pořádně roztrhl pytel. Vitásek výborně našel mezi kruhy Mertla, kterému se ale střela z první nevydařila. Puk se však klouzal k levé tyči, kde si ho našel DREW SHORE a přes marně se natahujícího Zapolskiho kompletuje hattrick. Asistence: Tomáš Mertl, Ondřej Vitásek.
    51:02 John NORMAN - 2:5

51:02
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Povolit a vzápětí přitáhnout. Asi tak by se daly charakterizovat současné momenty. Zatímco při brance na 2:4 byli hosté hodně laxní, nyní si znovu berou zpět tříbrankové vedení. Lööv potáhl kotouč za branku, kde si dělal dobrý den z St. Pierreho. Ten byl ale hodně neústupný, takže si útočník hostí radši vyměnil puk s O'Neillem, kterému vyšla až druhá přihrávka k pravé tyči, kde byl v bezprostřední blízkosti branky JOHN NORMAN a dokázal puk dotlačit do sítě. Asistence: Brian O'Neill, Viktor Lööv.

49:34
    Domácí cítí šanci a opět útočí. Je to od nich sympatická snaha, bereme-li v potaz, že hrají na pět obránců.

49:04
    Možná je pro domácí celkem škoda, že se k Shoreovi nepřipojí žádný další spoluhráč na skórování. Zápas by byl vyrovnanější a že třeba Palola měl šancí až až.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 6. Shore (Vitásek), 49. Shore, 54. Shore (Mertl) – 4. Manninen (Moses, Nicklas Jensen), 11. Lepistö (Niemi, Jormakka), 22. Manninen (A. Grant, Moses), 29. Stollery (Manninen, Nicklas Jensen), 52. Norman (O'Neill, Lööv)

Red Star Kunlun: Karhunen (C. Sun) – V. Lajunen (A), Järvinen, Lofquist, Vitásek (A), Viklund, Jüe – Yip (C), Shore, Mertl – Palola, Fontain, Lundh – Squires, St. Pierre, Latta – Seto, Lockhart.
    Jokerit Helsinky: Zapolski (A) (Kalninš) – Lepistö (A), Kivistö, A. Grant, Stollery, Jensen Aabo, O. Lauridsen, Lööv – O'Neill, Joensuu (A), Norman – Manninen, Moses, Nicklas Jensen – Vesalainen (C), Platt, Regin – Jormakka, Niemi, H. Ikonen.

Rozhodčí: Kulakov, Gusev – Sadovnikov, Sazonov