Chabarovsk – Čerepovec 2:3 (1:2 po s.n.) | Kunlun – Jokerit 3:5 (kon.) | Vladivostok – Jaroslavl 2:4 (kon.)
Novosibirsk – Ufa 4:2 (kon.) | Barys – Soči 3:2 (2:0 po s.n.) | Magnitogorsk – Nižněkamsk 5:2 (kon.)
CSKA Moskva – Minsk 3:0 (kon.) | N.Novgorod – Dynamo Moskva 1:3 (kon.) | Omsk – Spartak Moskva 3:1 (kon.)
Petrohrad – Viťaz 3:1 (kon.) | Riga – Čeljabinsk 1:2 (po pr.) | HC Slovan – Jekatěrinburg 3:6 (kon.)
Dinamo Riga
1:2 (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Traktor Čeljabinsk
Neděle 13.01.2019, 16:00 • Arena Riga • KHL

Čeljabinsk poráží Rigu podesáté v řadě, z toho popáté v prodloužení. Černou sérii tedy Lotyši nezlomili, přestože pro ně zápas začal snově a už v první minutě zakončil Marenisovu krásnou akci gólem McMillan. Zatímco úvodní část patřila Rize, ve druhé převzal otěže Čeljabinsk a právě Marenis si dal smolný vlastní gól, když bruslí srazil zpátky vyraženou střelu Stoy. Rozhodnutí přineslo až prodloužení a v něm bleskový gól Jonase Enlunda.
    Statistiky zápasu:
    Střely na bránu 25:22, vhazování 24:22, hity 5:10, čas v útoku 11:42-10:06, vyloučení 1:1, bez využití. (18:18:36)

60:14 Jonas ENLUND - 1:2

60:14
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Prodloužení trvalo jen 14 vteřin, pak přišel zlatý hřeb dnešního zápasu – Bailenova nádherná žabička přes dvě pásma, kterou převzal JONAS ENLUND a ze samostatného nájezdu překonává Biljalova.
    Asistence: Nick Bailen.

60:01

Třetí část rozuzlení nepřinesla, oba celky připisují do tabulky po bodu. Dlouho se hrál vyložený zanďour, v závěrečných minutách si přece jen Riga i Čeljabinsk vytvořily několik šancí, brankáři jsou ale dnes jednoznačně oporami a tak rozhodne až prodloužení.
    Střely na bránu 9:5 (celkem 25:21). Vyloučení 0:0 (celkem 1:1), bez využití.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:25
    Ilja Karpuchin mistrovským naznačením pohybu rameny oklamal obránce a vypálil švihem k tyči, kam se stačil přesunout pozorný Biljalov. Přerušuje se po 4 minutách a 49 vteřinách.

58:45
    Popáté v zápase se hraje velmi dlouho bez přerušení, oba brankáři střídavě vyráželi rány, na které dobře viděli.

56:06
    Riga je ve třetí třetině aktivnější, poměr střel na bránu je zatím 8:3.

54:36
    Andris Džerinš dostal pas mezi beky od Maioneho, jednou rukou odstrčil hůl dotírajícího obránce, druhou zkoušel zvednout puk nad Děmčenkův beton, ten však končí v hrudi čeljabinského gólmana.

53:28
    Kotouč zůstal někde ve výstroji ležícího Szczechury, což přinutilo rozhodčí přerušit hru.

52:57
    Zápas se zase rozjíždí, Dugin zakončil rychlý kontr hostů dobře mířenou střelou na rameno z pravého kruhu, kterou Biljalov výtečným zákrokem kryje. Gubarev pak neudržel rovnováhu a skončil v síti místo puku sám.

52:45
    Vzápětí protiútok lotyšského mužstva, Redlihs najížděl na bránu s McMillanem, přesně načasoval přihrávku a bekhend kanadského útočníka ze dvou metrů zůstal Děmčenkovi na čáře pod pravým betonem.

52:32
    Po Thomasově přihrávce střílí z pravého kruhu pohotově, ale jen do brankáře Bergström.

51:41
    Alexej Petrov a Gints Meija absolvovali v rohu tvrdý střet z plné jízdy, náraz přežili bez úhony oba.

50:36
    Přes zahuštěné střední pásmo to nejde, tak to hráči zkoušejí nahazováním. Zakázané uvolnění se teď píská hostům.

49:38
    Dinamovci si vyměnili puk v útočném pásmu, Šulenin na modré čáře nabil Gimajevovi a ten pumelicí vyzkoušel Děmčenkovu pozornost.

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 1. McMillan (Marenis, Sotnieks) – 26. Stoa (Bergström, Karpuchin), 61. Enlund (Bailen)

Dinamo Riga: Biljalov (Gudlevskis) – Ališauskas, Zile, Sotnieks, Balinskis, Gimajev, Šulenin, Maione – Gegeris, Meija, Batna – Darzinš, M. Redlihs, Razgals – Myttynen, Marenis, McMillan – Dzierkals, Džerinš, Gillies.
    Traktor Čeljabinsk: Děmčenko (Suchačov) – Rjasenskij, Bailen, Isajev, A. Petrov, Karpuchin, Borodkin, Želdakov – Szczechura, Enlund, Kravcov – Šarov, Rybakov, Kokujov – Bergström, Thomas, Stoa – Gubarev, Dugin, Šolochov.

Rozhodčí: Lavrenťjev, Judakov – Ivanov, Černyšov