Tisková konference k MS U20 | (kon.) |
Štafeta žen, 4x6 km, Oberhof | Vítěz: Rusko (kon.) | | | Štafeta mužů, 4x7,5 km, Oberhof | Vítěz: Rusko (kon.) |
Kansas City Chiefs - Indianapolis Colts | 31:13 (kon.) | | | Los Angeles Rams - Dallas Cowboys | 30:22 (kon.) |
New England Patriots - Los Angeles Chargers | 41:28 (kon.) | | | New Orleans Saints - Philadelphia Eagles | 20:14 (kon.) |
Slalom mužů, 1. kolo, Adelboden | Vítěz: M. Schwarz ( AUT) (kon.) | | | SuperG žen, St. Anton | (zruš.) |
Slalom mužů, 2. kolo, Adelboden | Vítěz: M. Hirscher (AUT) (kon.) |
Mistrovství Evropy - 1500 metrů mužů, Collalbo | Vítěz: S. Kramer (NED) (kon.) | | | Mistrovství Evropy - 10000 metrů mužů, Collalbo | Vítěz: P. Roest (NED) (kon.) |
Muži HS135, Val di Fiemme | (kon.) |
Týmový sprint mužů a žen, Drážďany | Vítěz: Ženy - Švédsko, Muži - Norsko (kon.) |
Skoky HS135, Val di Fiemme | Vítěz: F. Rehrl (AUT) (kon.) | | | Běh 10 km, Val di Fiemme | Vítěz: V. Geiger (GER) (kon.) |
konec
SP - štafeta žen, 4x6 km, Oberhof
Vítěz: Rusko
Karel Jedlička
Konečné pořadí:
1. RUSKO (Pavlovová, Vasiljevová, Kuklinová, Jurlovová-Perchtová) 1:18:46,3 (0+8)
2. NĚMECKO (Horchlerová, Hildebrandová, Preussová, Herrmannová) +33,5 (2+10)
3. ČESKO (Charvátová, Vítková, Davidová, Puskarčíková) +36,7 (1+6)
4. NORSKO (Brun-Lieová, Tandrevoldová, Knottenová, Eckhoffová) +50,6 (0+9)
5. FRANCIE (Chevalierová, Aymonierová, Braisazová, Bescondová) +1:08,4 (3+15)
6. SLOVENSKO (I. Fialková, P. Fialková, Poliaková, Kuzminová) +2:45,0 (3+11)
7. ŠVÉDSKO (Perssonová, Brorssonová, Magnussonová, Öbergová) +3:04,9 (2+14)
8. UKRAJINA (Žuravoková, Džimová, Semerenková, Merkušinová) +3:06,5 (2+7)
9. BĚLORUSKO (Alimbekavová, Krjuková, Solová, Kručinkinová) +3:19,9 (1+16)
10. ŠVÝCARSKO (A. Gasparinová, E. Gasparinová, Häckiová, Meinenová) +3:56,6 (4+14)
11. POLSKO (Zbylutová, Hojniszová, Pitońová, Żuková) +5:02,1 (5+12)
12. USA (Dunkleeová, Eganová, Reidová, Dreissigackerová) +5:35,8 (5+16)
13. KANADA (Beaudryová, Lunderová, Bankesová, Crawfordová) +5:58,8 (4+15)
14. BULHARSKO (Kadevová, Jordanovová, Todorovová, Stojanovová) +6:07,7 (4+12)
15. ITÁLIE (Vittozziová, Gontierová, Runggaldierová, Sanfilippová) +6:22,0 (8+13)
16. ČÍNA (Tchang, Čang, Meng, Čchu) +6:59,0 (2+11)
...
17. Estonsko, 18. Jižní Korea, 19. Slovinsko, 20. Finsko, 21. Japonsko - předjety o kolo, 22. Rakousko - odstoupilo
Startovní listina:
1 ITÁLIE (Vittozziová, Gontierová, Runggaldierová, Sanfilippová)
2 ŠVÉDSKO (Perssonová, Brorssonová, Magnussonová, Öbergová)
3 FRANCIE (Chevalierová, Aymonierová, Braisazová, Bescondová)
4 RUSKO (Pavlovová, Vasiljevová, Kuklinová, Jurlovová-Perchtová)
5 BĚLORUSKO (Alimbekavová, Krjuková, Solová, Kručinkinová)
6 NORSKO (Brun-Lieová, Tandrevoldová, Knottenová, Eckhoffová)
7 NĚMECKO (Horchlerová, Hildebrandová, Preussová, Herrmannová)
8 UKRAJINA (Žuravoková, Džimová, Semerenková, Merkušinová)
9 ČESKO (Charvátová, Vítková, Davidová, Puskarčíková)
10 RAKOUSKO (Hauserová, Schwaigerová, Innerhoferová, Riederová)
11 POLSKO (Zbylutová, Hojniszová, Pitońová, Żuková)
12 ŠVÝCARSKO (A. Gasparinová, E. Gasparinová, Häckiová, Meinenová)
13 USA (Dunkleeová, Eganová, Reidová, Dreissigackerová)
14 SLOVENSKO (I. Fialková, P. Fialková, Poliaková, Kuzminová)
15 ESTONSKO (Tomingasová, Talihärmová, Gaimová, Lehtlová)
16 KANADA (Beaudryová, Lunderová, Bankesová, Crawfordová)
17 FINSKO (Lehtonenová, Toivanenová, Minkkinenová, Mäkäräinenová)
18 JAPONSKO (Tačizakiová, Maedová, Hačisuková, Tanaková)
19 ČÍNA (Tchang, Čang, Meng, Čchu)
20 BULHARSKO (Kadevová, Jordanovová, Todorovová, Stojanovová)
21 JIŽNÍ KOREA (Frolinová, Mun, Ko, Hwang)
22 SLOVINSKO (Pojeová, Klemenčičová, Zadravecová, Einfaltová)
1. RUSKO (Pavlovová, Vasiljevová, Kuklinová, Jurlovová-Perchtová) 1:18:46,3 (0+8)
2. NĚMECKO (Horchlerová, Hildebrandová, Preussová, Herrmannová) +33,5 (2+10)
3. ČESKO (Charvátová, Vítková, Davidová, Puskarčíková) +36,7 (1+6)
4. NORSKO (Brun-Lieová, Tandrevoldová, Knottenová, Eckhoffová) +50,6 (0+9)
5. FRANCIE (Chevalierová, Aymonierová, Braisazová, Bescondová) +1:08,4 (3+15)
6. SLOVENSKO (I. Fialková, P. Fialková, Poliaková, Kuzminová) +2:45,0 (3+11)
7. ŠVÉDSKO (Perssonová, Brorssonová, Magnussonová, Öbergová) +3:04,9 (2+14)
8. UKRAJINA (Žuravoková, Džimová, Semerenková, Merkušinová) +3:06,5 (2+7)
9. BĚLORUSKO (Alimbekavová, Krjuková, Solová, Kručinkinová) +3:19,9 (1+16)
10. ŠVÝCARSKO (A. Gasparinová, E. Gasparinová, Häckiová, Meinenová) +3:56,6 (4+14)
11. POLSKO (Zbylutová, Hojniszová, Pitońová, Żuková) +5:02,1 (5+12)
12. USA (Dunkleeová, Eganová, Reidová, Dreissigackerová) +5:35,8 (5+16)
13. KANADA (Beaudryová, Lunderová, Bankesová, Crawfordová) +5:58,8 (4+15)
14. BULHARSKO (Kadevová, Jordanovová, Todorovová, Stojanovová) +6:07,7 (4+12)
15. ITÁLIE (Vittozziová, Gontierová, Runggaldierová, Sanfilippová) +6:22,0 (8+13)
16. ČÍNA (Tchang, Čang, Meng, Čchu) +6:59,0 (2+11)
...
17. Estonsko, 18. Jižní Korea, 19. Slovinsko, 20. Finsko, 21. Japonsko - předjety o kolo, 22. Rakousko - odstoupilo
Startovní listina:
1 ITÁLIE (Vittozziová, Gontierová, Runggaldierová, Sanfilippová)
2 ŠVÉDSKO (Perssonová, Brorssonová, Magnussonová, Öbergová)
3 FRANCIE (Chevalierová, Aymonierová, Braisazová, Bescondová)
4 RUSKO (Pavlovová, Vasiljevová, Kuklinová, Jurlovová-Perchtová)
5 BĚLORUSKO (Alimbekavová, Krjuková, Solová, Kručinkinová)
6 NORSKO (Brun-Lieová, Tandrevoldová, Knottenová, Eckhoffová)
7 NĚMECKO (Horchlerová, Hildebrandová, Preussová, Herrmannová)
8 UKRAJINA (Žuravoková, Džimová, Semerenková, Merkušinová)
9 ČESKO (Charvátová, Vítková, Davidová, Puskarčíková)
10 RAKOUSKO (Hauserová, Schwaigerová, Innerhoferová, Riederová)
11 POLSKO (Zbylutová, Hojniszová, Pitońová, Żuková)
12 ŠVÝCARSKO (A. Gasparinová, E. Gasparinová, Häckiová, Meinenová)
13 USA (Dunkleeová, Eganová, Reidová, Dreissigackerová)
14 SLOVENSKO (I. Fialková, P. Fialková, Poliaková, Kuzminová)
15 ESTONSKO (Tomingasová, Talihärmová, Gaimová, Lehtlová)
16 KANADA (Beaudryová, Lunderová, Bankesová, Crawfordová)
17 FINSKO (Lehtonenová, Toivanenová, Minkkinenová, Mäkäräinenová)
18 JAPONSKO (Tačizakiová, Maedová, Hačisuková, Tanaková)
19 ČÍNA (Tchang, Čang, Meng, Čchu)
20 BULHARSKO (Kadevová, Jordanovová, Todorovová, Stojanovová)
21 JIŽNÍ KOREA (Frolinová, Mun, Ko, Hwang)
22 SLOVINSKO (Pojeová, Klemenčičová, Zadravecová, Einfaltová)
Hezké nedělní odpoledne! (13:36:43)
Na prvním úseku sice Lucie Charvátová po výborném startu obkroužila na stojce trestné kolo, jak se ale později ukázalo, s výjimkou vítězných Rusek a čtvrtých Norek na ně musely postupně i ostatní štafety a většinou opakovaně.
Veronika Vítková přebírala na 13. a předávala na 12. příčce, velký vzestup zařídila až Markéta Davidová. Ta nemusela ani jednou opravovat, na svém úseku byla vůbec nejrychlejší a vyšvihla českou štafetu na 4. místo do bojů o medaile. Ty nakonec opravdu vybojovala skvělá Eva Puskarčíková, která na svém úseku díky přesné střelbě s jedinou opravou překonala Francouzku Bescondovou a v závěrečném kole odolala i náporu Norky Eckhoffové. Češky dokonce zaostaly jen o tři vteřinky za domácím Německem.
O kolapsu po prvním úseku vedoucích Italek již byla řeč, v polovině závodu převzaly vedení díky Hildebrandové Němky, jimž sekundovala pouze štafeta Ruska s obdivuhodně debutující Kuklinovou. O vítězi rozhodla až poslední střelba a selhání Denise Herrmannové – Německo poprvé ochutnalo trestné kolo a Jekatěrina Jurlovová-Perchtová dovezla s pohodlným náskokem do cíle na prvním místě ruský kvartet.
1. RUSKO (Pavlovová, Vasiljevová, Kuklinová, Jurlovová-Perchtová) 1:18:46,3 (0+8)
2. NĚMECKO (Horchlerová, Hildebrandová, Preussová, Herrmannová) +33,5 (2+10)
3. ČESKO (Charvátová, Vítková, Davidová, Puskarčíková) +36,7 (1+6)
4. NORSKO (Brun-Lieová, Tandrevoldová, Knottenová, Eckhoffová) +50,6 (0+9)
5. FRANCIE (Chevalierová, Aymonierová, Braisazová, Bescondová) +1:08,4 (3+15)
6. SLOVENSKO (I. Fialková, P. Fialková, Poliaková, Kuzminová) +2:45,0 (3+11)
7. ŠVÉDSKO (Perssonová, Brorssonová, Magnussonová, Öbergová) +3:04,9 (2+14)
8. UKRAJINA (Žuravoková, Džimová, Semerenková, Merkušinová) +3:06,5 (2+7)
9. BĚLORUSKO (Alimbekavová, Krjuková, Solová, Kručinkinová) +3:19,9 (1+16)
10. ŠVÝCARSKO (A. Gasparinová, E. Gasparinová, Häckiová, Meinenová) +3:56,6 (4+14)
11. POLSKO (Zbylutová, Hojniszová, Pitońová, Żuková) +5:02,1 (5+12)
12. USA (Dunkleeová, Eganová, Reidová, Dreissigackerová) +5:35,8 (5+16)
13. KANADA (Beaudryová, Lunderová, Bankesová, Crawfordová) +5:58,8 (4+15)
14. BULHARSKO (Kadevová, Jordanovová, Todorovová, Stojanovová) +6:07,7 (4+12)
15. ITÁLIE (Vittozziová, Gontierová, Runggaldierová, Sanfilippová) +6:22,0 (8+13)
16. ČÍNA (Tchang, Čang, Meng, Čchu) +6:59,0 (2+11)
...
17. Estonsko, 18. Jižní Korea, 19. Slovinsko, 20. Finsko, 21. Japonsko – předjety o kolo, 22. Rakousko – odstoupilo