Rusko – Finsko 0:3 (kon.) | Česko – Japonsko 3:1 (kon.) | USA – Kanada 2:3 (po pr.)
Rusko
0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Finsko
Neděle 13.01.2019, 05:00 • Obihiro, Hokkaidó, Japonsko • Mistrovství světa žen do 18 let • Utkání o bronz

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (06:57:23)

Střely: 18:14

Je konec. Finsko dnes porazilo Rusko 3:0 a získává na tomto Mistrovství světa žen do 18 let bronz! Rusko na začátku zápas získalo přesilovku 5 na 3, ovšem tu nevyužilo. Posléze si početní výhodu vyzkoušelo také Finsko, ale bez úspěchu. Ve 23. minutě předvedla ruská brankářka Gredzenová velkou chybu, když jí vypadl puk z lapačky, čehož využila Vainikková a poslal Finky do vedení. O půl minuty později předvedla Gredzenová další zkrat, jelikož střela z pravé strany z hole Suorantové jí prošla mezi betonama, načež byla vystřídána. Ve druhé polovině druhé dvacetiminutovky Rusko tlačilo, ale ve finské kase je dnes Jaskariová, která předvádí naprosto excelentní výkon a nedostala gól ani ve 38. minutě, když se na ní řítila Puškarová sama v úniku. I ve třetí třetině předváděla brankářka Jaskariová neuvěřitelné zákroky a nakonec si uchránila čistý štít a v čtyři vteřiny před koncem pojistila výhru gólem do prázdné Liikalová.

59:56 Julia LIIKALOVÁ - 0:3

59:56
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Je definitivně rozhodnuto, jelikož hostující hráčky dávají třetí gól do prázdné branky. JULIA LIIKALOVÁ se dostala ke kotouči ve středu hrací plochy a následně zamířila do prázdné svatyně. Asistence: Kiti Seikkulová.

59:33
    Finsko přežilo další útok Ruska, ale kotouč se nachází v jejich pásmu.

59:25
    Rusko to zkouší bez brankářky!

59:07
    Puk ale nakonec skončil v moci Alpatové.

59:02
    Finky drží kotouč na svých holích a ještě se pokouší vstřelit třetí branku.

58:40
    Rusky budou hrát oslabení a o vítězi tohoto zápasu je rozhodnuto.

58:27
    Vyloučení v týmu Rusko (Lučniková – 2 min., nedovolené bránění).

58:05

57:19
    A opět jsou u puku finské hráčky, které jej získaly v útočné třetině a následně ho přivezli do svého pásma.

57:00
    Tři minuty před koncem základní hrací doby se navíc Rusko dopustilo zakázaného uvolnění a hra se tak stěhuje před jeho bránu.

56:43
    Zatím to pro hosty vypadá skvěle, jelikož dostaly kotouč do pásma soupeře.

56:05
    Rusko má ve třetí třetině už čtvrtou přesilovku, na kterou si tentokrát vzalo oddechový čas. Uvidíme, tak jestli se dočkáme nějakého dramatu nebo Finsko bude moct pomalu slavit.

56:05
    Oddechový čas pro domácí.

56:05
    Vyloučení v týmu Finsko (Allinenová – 2 min., krosček).

Michal Raška

Branky a nahrávky: 23. Vainikková (Laitinenová), 24. Suorantová (Ahlskogová, Seikkulová), 60. Liikalová (Seikkulová)

Rusko: Gredzenová (24. Alpatová) – Provorová, Naměstniková, Savoninová, Volfová, Golovkinová, Achmetová – Lučniková, Ponjatovskajová, Šaškinová – Marková, Mezencejová, Šchaljová – Borišková, Lopuchová, Cacynová – Glucharjová, Tarasová, Puškarová – Lifatová, Sokolová
    Finsko: Jaskariová (Laitinenová A.) – Laitinenová N., Rantalová, Allinenová, Timonenová, Seikkulová, Parkkonenová, Ahlskogová, Suorantová – Holopainenová, Vainikková, Vesová – Nuutinenová, Seikkulová, Yrjanenová – Sundelinová, Liikalová, Kailová – Lehtová, Makelová, Tervonenová

Rozhodčí: Elizabeth Manthová, Jestina Vichoreková – Anna Hammarová, Kristin Mooreová