Třinec – K. Vary 4:3 (po pr.)
HC Oceláři Třinec
4:3 (2:1, 1:2, 0:0 - 1:0)
HC Energie Karlovy Vary
Úterý 15.01.2019, 17:30 • WERK ARENA, Třinec (kapacita: 5 400) • Tipsport extraliga • 29. kolo

Z mé strany to je pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost. Na shledanou! (20:00:43)

Vyrovnané utkání rozhodlo až prodloužení, v něm se krásnou hokejovou akcí prezentovali domácí Oceláři a Tomáš Marcinko rozhodl o dvoubodové výhře Třince. Slezané tak na prvním místě odskakují do dvoubodového náskoku.

Nejlepší hráči zápasu

HC Oceláři Třinec – Vladimír Svačina,
    HC Energie Karlovy Vary – Jan Bednář.

62:17 Tomáš MARCINKO - 4:3

62:17
    Třinec právě vstřelil branku!
    Rachůnek ve středním pásmu ztratil kotouč, umožnil domácím protiakci a Oceláři se radují z druhého bodu! Vladimír Roth v přečíslení dvou proti jednomu připravil skvělou pozici pro TOMÁŠE MARCINKA, který se střelou do odkryté branky nemýlil! Asistence: Vladimír Roth.

62:10
    Gernátovi se nepovedlo dostat do soupeřovy třetiny, na druhé straně pak neuspěl Rachůnek.

61:30
    Oceláři kontrolují kotouč, do útočné třetiny se ale zatím nedostali.

60:57
    Oceláři drželi kotouč v útočném pásmu, Bukartse pak ale obral Petr Šenkeřík, který se vydal do úniku. Hostující bek zkusil trefit mezírku mezi Hrubcovými betony, třinecký brankář ale radost Energii nepřipustil!

využití: 0:0 (1:1).

Základní hrací doba je u konce, vítěze stále neznáme. Po krátké přestávce bude následovat pětiminutové prodloužení.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:20
    Ondřej Kovařčík se chtěl prokličkovat kolem čtveřice bránících hráčů, hosté ale třineckého útočníka do pásma nepustili.

58:54
    Svačina to zkoušel od hrazení, puk ale minul branku. Hosté následně poslali kotouč do středního pásma.

58:01
    Další dobrá šance pro Ciencialu, třinecký útočník pálil z mezikruží po Douderově pasu. Bednář byl připraven.

57:38
    Obrovské zmatky před hostující brankou! Po Douderově nahození od modré kotouč doráželi Chmielewski s Ciencialou, ani jeden z nich ale ležícího Bednáře nepřekonal! Neujala se ani následná střela Doudery od modré!

57:24
    Galvinšovo nahození středem hřiště doplachtilo až k Bednářovi, hostující brankář raději ukryl kotouč před dojíždějícím Adamským.

Daniel Ježek

Branky a nahrávky: 8. Polanský (Roth, Roberts Bukarts), 16. Svačina (Adamský, Gernát), 27. Roth, 63. Marcinko (Roth) – 13. Kohout, 30. Flek (Gríger, T. Rachůnek), 38. Stloukal (Lapšanský, R. Vlach)

HC Oceláři Třinec: Hrubec (L. Daneček) – Krajíček (C), Gernát, D. Musil, Galvinš, Roth, M. Doudera – Hrňa, Marcinko, Roberts Bukarts – Martin Růžička (A), Cienciala, Dravecký – Svačina, Polanský, Adamský (A) – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski – Hladonik.
    HC Energie Karlovy Vary: Bednář (Kuchař) – Šenkeřík, Plutnar, Kozák, Šafář, Podlipnik, M. Rohan (A), Kovačevič – Gorčík, Balán (A), T. Rachůnek – Lapšanský, R. Vlach, Stloukal – Kohout, Skuhravý (C), T. Mikúš – Flek, Gríger, O. Beránek.

Rozhodčí: Mrkva, Pražák – Ondráček, Špůr

Diváci: 3 151