Olomouc – Havířov 0:5 (kon.)
HC Olomouc
0:5 (0:1, 0:0, 0:4 - N 1:0)
AZ Havířov
Úterý 15.01.2019, 17:30 • Zimní stadion Olomouc • DHL Extraliga juniorů • Skupina o 13. - 24. místo

Ode mě je to pro dnešek vše. Já se s Vámi loučím a děkuju Vám za pozornost. Budu se těšit zase někdy příště u online přenosů z olomoucké plecharény. Na viděnou! (19:44:42)

Dnes si tak odnáší oba týmy alespoň nějaký bod. Havířov bere všechny tři za vítězství 5:0 v základní hrací době, ale Hanáci si vystřelili aspoň čtvrtý bod po rychlé akci z prodloužení, kterou zakončil Tobiáš Handl.

Dnešní utkání sledovalo 39 diváků.

60:57
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Hanáci se dnes mohou teda radovat alespoň z bodu, když Podlaha našel před branku najíždějícího TOBIÁŠE HANDLA, který puk pouze tečoval nad ruku brankáře Matouška. Asistence: Josef Podlaha, Matúš Hlaváč.

60:44
    Ševěček nastřelil jen bránícího hráče.

60:20
    Podlaha vyhazuje puk podél mantinelu. Na kotouči ale zůstávají hosté.

60:14
    Bambula nabral rychlost a vřítil se do útočného pásma, ale o hůl Rutara poslal puk jen do ochranné sítě.

60:01

Za okamžik oba týmy svědou ještě souboj o bonusový bod.

Po šedesáti minutách jsou tak navzdory vyrovnanému průběhu jednoznačným vítězem hosté, kteří poslední třetinu zpečetili hned čtyřmi brankami. Nejprve přidal druhý přesný zásah Dominik Pawliczek, po něm se trefili ještě Jan Bambula a dvakrát David Zdeněk. Oproti tomu domácí dnes recept na brankáře Matouška nenašli.

59:56
    Havířov právě vstřelil branku!
    DAVID ZDENĚK si svezl puk na vrchol levého kruhu a přesnou střelou vymetl vzdálenější roh Hasalovy branky. Asistence: Lukáš Juhász, Ernest Bochnak.

59:49
    Zdeňkovo nahození od modré minulo branku a o mantinel se odrazilo zpět před ni. Hasala puk ukryl pod lapačku.

59:40
    Bochnak zkusil překvapit Hasalu z úhlu. Domácí brankář byl dobře přitisknutý na bližší tyči.

59:31
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Rutar – 2 min., hákování).
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Rosecký – 5 min., hrubost + osobní trest do konce utkání, hrubost).
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Pawliczek – 5 min., hrubost + osobní trest do konce utkání, hrubost).

59:31
    Na hřišti se strhla potyčka mezi Roseckým a Pawliczkem. Těžko říct, jak by to dopadlo, kdyby se do toho nepřimotal rozhodčí, který spíše než havířovský hráč povalil Roseckého na led.

59:30
    Bambula se protáhl kolem obránce a zkoušel přihrávat před branku, ale nepřihrál přesně.

Martin Vavruša

Branky a nahrávky: 61. Handl (Podlaha, Hlaváč) – 15. Pawliczek (Zdeněk), 44. Pawliczek (Bambula), 48. Zdeněk (Pawliczek), 51. Bambula (Pindel, Zdeněk), 60. Zdeněk (Juhász, Bochnak)

HC Olomouc: Hasala (Hořejší) – Bahounek (A), Mader, Klesla, Hlaváč, Vosátko, Rutar, Pírek, Dajčar – Kalač (C), Handl, Matiaško, Štefka, Tomajko, Mácha, Kořenek, Štědrý, Podlaha (A), Rosecký.
    AZ Havířov: Matoušek (Štipčák) – Topolanský, Zdeněk, Uhlíř, Pavelek, Koubelek, Ševěček, Thiel – Béreš, Pindel, Bambula (A), Juhász, Pawliczek (C), Mastič, Kylnar, Bochnak, Tomeček, Dufek.

Rozhodčí: Maršálek – Urubčík, Keprlík