NY Islanders – St. Louis 2:1 (po pr.) | NY Rangers – Carolina 6:2 (kon.) | Columbus – New Jersey 4:1 (kon.)
Montreal – Florida 5:1 (kon.) | Detroit – Anaheim 3:1 (kon.) | Nashville – Washington 7:2 (kon.)
Winnipeg – Vegas 4:1 (kon.) | Minnesota – Los Angeles 3:2 (1:0 po s.n.) | Dallas – Tampa 0:2 (kon.)
San Jose – Pittsburgh 5:2 (kon.)
New York Islanders
2:1 (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)
St. Louis Blues
Středa 16.01.2019, 01:00 • Barclays Center, New York • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Příjemnou středeční noc všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje! Vítejte u sledování textového přenosu z NHL. Spolu se zaměříme na utkání mezi týmy NY Islanders vs. St. Louis Blues. Úvodní buly je stanoveno na 01:00 hodin. Zápasem vás provede Jan Přikryl.

NY Islanders

„Ostrované“ mají odehráno 44 zápasů. Islanders se to těchto zápasech nachází na 8. místě Východní konference, když si připsali bilanci 20-5-4-15 při skóre 134:117. V Metropolitní divizi je NY Islanders na 4. místě. Na domácím ledě si z 21 odehraných zápasů připsali bilanci 8-3-3-7 při skóre 66:56. Na domácím ledě mají odehrány utkání proti Rangers a Tampě Bay po zápase s „Bluesmany“ čeká ještě utkání s New Jersey.

Absence

obránce Thomas Hickey (zranění v horní části těla)

St. Louis

„Bluesmani“ mají odehráno 44 zápasů. Blues se po těchto zápasech nachází na 12. místě Západní konference, když si připsali bilanci 18-2-4-20 při skóre 125:135. V Centrální divizi je St. Louis Blues na 6. místě. Na venkovních kluzištích si z 18 odehraných zápasů připsali bilanci 8-1-2-7 při skóre 44:44. Na tripu mají odehrány utkání na ledě Dallasu a Washingtonu, po „Ostrovanech“ je čeká zápas ještě na ledě Bostonu.

útočník Tyler Bozak (otřes mozku)
    útočník Alexander Steen (poranění ramena)

2017 St. Louis – NY Islanders 2:5
    2017 NY Islanders – St. Louis 2:3 po sn.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

New York Islanders: Lehner (Greiss) – Leddy, Boychuk, Pelech, Pulock, D. Toews, Mayfield – Lee (C), B. Nelson, Eberle – Beauvillier, Barzal, Jo. Bailey (A) – Dal Colle, Filppula, Komarov – M. Martin, Cizikas, Clutterbuck (A).

St. Louis Blues: Binnington (Allen) – Edmundson, Pietrangelo (C), Bouwmeester, Parayko, Dunn, Bortuzzo – Schwartz (A), B. Schenn, Tarasenko (A) – Sanford, R. O'Reilly, Perron – Maroon, Sundqvist, Kyrou – Nolan, Barbašev, Blais..

00:01

08:43
    Islanders právě vstřelili branku!
    Domácí se dostávají do vedení. JORDAN EBERLE se u branky dostal k odraženému kotouči a pohotově ho uklidil do horní části branky. Asistence: Anders Lee.
    08:43 Jordan EBERLE - 1:0

15:00
    Omlouváme se za technické problémy. V úvodních patnácti minutách byli lepším týmem hokejisté Islanders, kteří se dokázali dostat po gólu Eberleho do vedení 1:0.

16:27
    Domácí hrají velmi aktivně a pokouší se přidat druhou branku. Střelecký pokus Manfielda od modré čáry byl ale zablokován.

17:24
    Elitní formace Blues se usadila v útočném pásmu a vytvořila si solidní tlak, žádná nebezpečná střela na branku ale nepřišla.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

17:39
    K solidní střele se na levém kruhu dostal Sanford, střela ovšem minula tři tyče a Lehner nemusel zasahovat.

18:49
    St. Louis v závěru první třetiny přidalo a pokouší se vyrovnat. Islanders si hru nekomplikují a dostávají kotouče rychle ze svého pásma.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Spokojenější budou po první třetině rozhodně domácí, kteří hráli ve velmi dobrém tempu a zaslouženě se dostali do vedení. St. Louis bude muset hodně přidat, chce-li dneska pomýšlet na bodový zisk.

Střely na branku: 11 – 6.

Další třetina začne přibližně v 1:58.

20:01

20:30
    Parayko chyboval ve vlastním pásmu a těžit z toho mohl Martin, který se dostal ke střele. Ta ale nebyla příliš přesná.

21:04
    Edmonsonova střela od modré čáry skončila v připravené lapačce Lehnera.

21:50
    Blues vstoupili do druhého dějství hodně aktivně a Islanders se musí bránit.

21:59
    Z velkého úhlu se do zakončení dostal O'Reilly a trefil Lehnera přímo do masky.

22:28
    Bortuzzo vyhodil smolně kotouč do hlediště a Islanders si zahrají přesilovou hru.

23:40
    Blues se zatím velmi dobře brání a Islanders se nemohou nastálo usadit v útočném pásmu.

24:15
    Kotouč je znovu až ve středním pásmu, Blues se zřejmě v tomto oslabení ubrání.

24:28

25:14
    Mayfield se provinil hákování a přesilovou hru si zahrají i hosté. Dokáží vyrovnat?

26:18
    Ani St. Louis zatím přesilová hra nevychází podle očekávání. Islanders se v poklidu brání a Lehner ještě nemusel řešit nic složitého.

26:35
    Hosté kombinují v útočném pásmu, ale Lehner je stále bez práce.

26:50
    Z pravého kruhu se pokusil vystřelit Schenn, jeho rána ale byla zablokována a k brance se nedostala.

27:14

28:04
    Eberle držel puk v útočném pásmu a od Bouwmeestera schytal několik krosčeků do zad, rozhodčí ale vylučovat nehodlá.

30:35
    Blues mají dneska velké problémy v útočném pásmu. Lehner za polovinu zápasu nemusel řešit nic složitého.

30:49
    Nyní ale budou mít hosté další šanci vyrovnat. Za zdržování hry je vyloučen na dvě minuty Lee.

31:30
    Blues mají silný tlak, Lehner ale odolává. Už si připsal dva těžké zákroky.

31:56
    Obrovský tlak vyrovnání zatím nepřinesl. Po jedné z dorážek zvonila i tyčka.

32:20
    Maroon dostal puk před branku, z velké blízkosti ale neprocpal puk za Lehnera.

32:49

32:56
    Tentokrát Lehner zachytil do lapačky střelu od modré čáry a rozhodl se přerušit hru. Domácí si mohou konečně vydechnout, hodně těžké oslabení.

34:21
    Druhá třetina jasně patří Blues, kteří se neustále pokouší vstřelit vyrovnávací branku. Tentokrát se svým nahozením od modré čáry neuspěl Perron.

34:40
    Eberle šikovným pasem oslovil u pravé tyčky Nelsona, ten ale nedokázal pohotově zakončit.

36:33
    Hosté znovu dlouho drželi kotouč v útočném pásmu, ale k žádné střele to nevedlo. Hrálo se převážně kolem zadního mantinelu.

37:33
    Bailey z pravého kruhu vystřelil překvapivě těsně nad ledem a Binnington musel být hodně pozorný a zasáhnout betonem.

38:06
    O'Reillyho střela zápěstím se neujala i zásluhou Lehnera, který dokázal znovu vytáhnout úspěšný zákrok. Švédský brankář v této třetině Islanders drží nad vodou.

39:15
    Druhá třetina se pomalu blíží ke svému konci. Islanders znovu hrají na jistotu a hlídají střední pásmo.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

St. Louis bylo ve druhé části lepším týmem, vytouženého gólu se ale nedočkalo. Pokud však nepoleví, má velkou šanci s tímto zápasem něco udělat.

Střely na branku: 18 – 23.

Další třetina začne přibližně v 2:57.

40:01

41:14
    Podle očekávání do poslední třetiny vstoupili aktivněji hokeijsté Blues, kteří se hnedka usadili v útočném pásmu a Lehner musel dvakrát zasahovat.

42:55
    Domácí hrají hodně pasivně a když se dostanou ke kotouči, tak jejich hlavním cílem je podržet ho co nejdéle v útočném pásmu.

44:07
    Mezi kruhy dostal přesný pas O'Reilly, jehož pohotová střela zápěstím skončila na výstroji Lehnera, jenž puk vyrazil do ochranné sítě. Velká šance.

45:00
    Cizikas dostal parádní pas za obranu a jel sám na branku, při kličce do forhendu mu ale kotouč utekl. Druhá branka Islanders byla opravdu blízko.

46:07
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Hosté se dočkali! O'Reilly zpoza branky parádně našel DAVIDA PERRONA a ten střelou z první prostřelil Lehnera. Asistence: Ryan O'Reilly a Jay Bouwmeester.
    46:07 David PERRON - 1:1

46:43
    O'Reilly je při chuti a znovu zaměstnal Lehnera. Tentokrát brankář Islanders byl úspěšný.

48:09
    St. Louis po vstřelené brance zařadilo na vyšší stupeň a pokouší se dostat do vedení. Islanders svému soupeři nestačí.

48:25
    Na ledě to začíná i jiskřit. Závěr zápasu bude rozhodně zajímavý.

49:59
    Filppula se prokličoval do útočného pásma a vystřelil přes obránce. Binnington musel zasahovat betonem.

50:14
    Z vrcholu levého kruhu na druhé straně pálil Bouwmeester, Lehner udržel puk na své výstroji a přerušil hru.

50:34
    Tarasenko se od levého mantinelu dokonale natlačil před branku a vystřelil po ledě, Lehner byl připraven.

51:06
    Připraven byl i na druhé straně Binnington proti střele Boychuka od modré čáry.

52:15
    Bouwmeester se za brankou provinil držením a Islanders si zahrají přesilovou hru.

52:15
    Následně za pomoci doktorů odešel do kabiny Sanford, který byl sražen u mantinelu.

52:25
    Přesilová hra je u konce. Leddy ztratil puk, následně sekal a je vyloučen na dvě minuty.

53:50
    Ani jeden z týmů nevyužívá prostoru na ledové ploše, hraje se bez šancí.

54:25
    Hraje se v plném počtu na obou stranách.

55:46
    Islanders mají výhodu a vytváří si silný tlak. St. Louis se nemůže téměř minutu dostat ke kotouči.

56:00
    Schwartz je vyloučen na dvě minuty za hákování. Dokáží Islanders využít této přesilové hry?

56:45
    Barbašev se v oslabení dostal do útočného pásma a vystřelil z pravého kruhu. Puk skončil na boční síti.

57:04
    Leddyho střela od modré čáry byla zablokována a Binnington nemusel zasahovat.

57:30
    Hosté se dokázali osvobodit, kotouč je u branky Lehnera.

57:55
    Islanders se vrátili do útočného pásma, zatím tomu ale chybí střelba.

58:00
    Obrovský závar u branky Binningtona hosté přečkali a hrají znovu v plném počtu.

58:50
    Schenn s O'Reillym kombinovali v útočném pásmu, ke střele se ale nedostali.

59:20
    Lehner přikryl nahozený kotouč do brankoviště a přerušil raději hru.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

St. Louis dokázalo ve třetí třetině vyrovnat a o vítězi bude muset rozhodnout prodloužení. Kdo se nakonec bude radovat?

Střely na branku: 24 – 31.

60:01

60:30
    Nelson se pokoušel přihrávat před branku na Cizikase, tento pas byl ale zablokován.

61:37
    Druhý bod zůstává v Brooklynu. Barzal pěkným pasem vyslal do šance VALTTERIHO FILPPULU, který střelou zápěstím překonal Binningtona. Asistence: Mathew Barzal a Anthony Beauvillier.
    61:37 Valtteri FILPPULA - 2:1

Vyrovnaný duel je u svého konce. Z vítězství se nakonec radují hokejisté Islanders, kteří byli úspěšnější v prodloužení a vystřelili si druhý bod. Blues se za svůj výkon stydět nemusí, zejména za ten ve druhé polovině utkání.

1. Valtteri Filppula (NYI) 1+0
    2. Jordan Eberle (NYI) 1+0
    3. David Perron (STL) 1+0

Dnešní utkání sledovalo 10 042 diváků.

Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký středeční den. (04:16:31)

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 9. Eberle (Lee), 62. Filppula (Barzal, Beauvillier) – 47. Perron (R. O'Reilly, Bouwmeester)

Diváci: 10 042