NY Islanders – St. Louis 2:1 (po pr.) | NY Rangers – Carolina 6:2 (kon.) | Columbus – New Jersey 4:1 (kon.)
Montreal – Florida 5:1 (kon.) | Detroit – Anaheim 3:1 (kon.) | Nashville – Washington 7:2 (kon.)
Winnipeg – Vegas 4:1 (kon.) | Minnesota – Los Angeles 3:2 (1:0 po s.n.) | Dallas – Tampa 0:2 (kon.)
San Jose – Pittsburgh 5:2 (kon.)
Nashville Predators
7:2 (2:0, 4:1, 1:1)
Washington Capitals
Středa 16.01.2019, 02:00 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

To je ode mě pro dnešek vše, brzy na shledanou u dalších přenosů. (04:50:56)

3. Ryan Johansen (Nashville) 0+2

A je tu konec dnešního zápasu. Aktuální držitelé Stanley cupu dostali pořádně nasekáno a z Nashvillu odjíždí s prázdnou.Ve třetí třetině se prosadil dělovkou Calle Järnkrok a za hosty T. J. Oshie. Nashville byl většinu zápasu aktivnějším celkem a zaslouženě bere 2 body.
    Střely po 3. třetině: Domácí – 26, Hosté – 22.

59:32
    Kotouč je za brankou Sarose a utkání se již dohrává.

59:01
    Caps vyhazují kotouč přes všechny čáry.

58:55
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Jevgenij Kuzněcov – 2 min., sekání).

58:30
    Jaškin zavezl kotouč,ale u hrazení o něj přišel.

57:50
    Orlov má kotouč ve vlastní třetině a nikam s ním nespěchá, to vyhovuje oběma týmům a zápas se spíše dohrává.
    56:10 T. J. Oshie - 7:2

56:10
    Washington právě vstřelil branku!
    Washington si připisuje druhou branku! Kuzněcov si párkrát vyměnil kotouč s T. J. OSHIEM, který se dokázal prosadit střelou na druhou tyč a překonat Sarose. Oshie se tak prosazuje ve svém 700. zápase v NHL.
    Asistence: Jevgenij Kuzněcov, Jakub Vrána.

56:00
    Nepovedená rozehrávka Washingtonu končí zakázaným uvolněním.

55:50
    Viktor Arvidsson napálil břevno!

55:24
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (P. K. Subban – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Tom Wilson – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

55:24
    Alexandr Ovečkin napřáhl k pověstné dělovce, jeho pokus Saros vykopl.

54:58
    Washington byl teď po delší době na kotouči ve třetině soupeře,ale domácí obrana neměla moc starostí.

54:20
    Kempný vypálil od modré, jeho pokus Saros neviděl,ale zblokovala ho obrana.

53:58
    Travis Boyd vyhrál sprinterský souboj a zamezil icingu.

53:20
    Calle Järnkrok vjel do třetiny příliš rychle a rozhodčí píská offside.

52:50
    Domácí se dostali do přečíslení 2 na 1,ale Rocco Grimaldi promáchl kotouč a nezakončil.

52:10
    Nepřesná střela Capitals skončila v ochranné síti a následuje komerční přestávka.

51:30
    Jevgenij Kuzněcov zavezl kotouč do třetiny soupeře,ale jeho krosová nahrávka nenašla T. J. Oshieho.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

50:59
    Washington sympaticky nic nevzdává a snaží se aspoň kosmeticky upravit skóre.

50:10
    Hosté přežili další přesilovou hru Nashvillu a obrana Caps může na chvilku oddechnout.

49:30
    Domácím se při přesilové hře nedaří usadit ve třetině soupeře.

47:56
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (John Carlson – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
    47:56 Calle JÄRNKROK - 7:1

47:56
    Nashville právě vstřelil branku!
    Domácí přidávají další branku! CALLE JÄRNKROK zachytil rozehrávku hostů na středu, narazil si s Fialou a dělovou z jedničky prostřelil vše co mu stálo v cestě!
    Asistence: Kevin Fiala.

46:50
    Ryan Johansen nepřesně nahrál a hosté přečkali oslabení, unavená čtveřice může konečně střídat.

46:18
    Hosté výborně brání a nepouští domácí k větší šanci. Nyní vypálil Josi od modré, ale jeho pokus byl nepřesný.

45:50
    Forsbergova dělovka ze středu kluziště minula branku.

45:20
    Nashville kombinuje ve třetině soupeře.

44:54
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (John Carlson – 2 min., sekání).

44:24
    Hra je teď hodně neuspořádaná, ani jeden z týmů si nedokáže vytvořit větší šanci a hraje se převážně ve středním pásmu.

43:05
    Hostující střídačka je v hodně pochmurné náladě a nevypadá to, že by se Washington chystal zápas otočit.

42:48
    Rocco Grimaldi vypálil od modré, jeho pokus Copley vyráží před sebe, ale tam si kotouč našla hostující obrana.

42:10
    P. K. Subban se dostal ke střele ze středu kluziště, Copley zasahuje.

41:28
    Saros ukryl střelu Conollyho od pravého mantinelu a přerušil hru.

40:30
    Saros si připisuje zákrok betonem, když vykopl střelu Niskanena od modré.

40:01
    Úvodní buly pro domácí tým.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

40:01

A je tu konec i druhé třetiny. V tomto dějství jsme viděli hned 5 branek. Nejprve přidal svou 2. branku Viktor Arvidsson, v 8. minutě hosté využili přesilovou hru zásluhou Nicklase Bäckströma. Ve 13. minutě zkompletoval hattrick Viktor Arvidsson, který se prosadil ve vlastním oslabení o 2 minuty později se povedenou střelou prosadil i Rocco Grimaldi a 6 vteřin před koncem se na listinu střelců zapsal podruhé povedenou tečí Bonino!
    Do šaten se jde tak za stavu 6:1.
    Střel po druhé třetině: Domácí – 20, Hosté – 18.
    Třetí třetina začne přibližně v 4:04.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00
    39:54 Nick BONINO - 6:1

39:54
    A další přesný zásah pro domácí tým! Skóre již trochu zavání debaklem! 6 vteřin před koncem se povedenou tečí před brankářem prosazuje NICK BONINO, který nedal Copleymu šanci zasáhnout.
    Asistence: Mattias Ekholm, Ryan Hartman

39:08
    Caps jsou v plném počtu, ale na kotouči jsou stále domácí.

38:20
    Nashville stále pokračuje v kombinaci ve třetině soupeře.

38:00
    Mattias Ekholm vypálil dělovku od modré, jeho pokus těsně minul branku!

37:20
    Nashville vyhrál vhazování a kombinuje ve třetině Caps.

37:05
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Jevgenij Kuzněcov – 2 min., hákování).

36:30
    Kempný teď zahrál výborně v obraně, když odzbrojil Arvidssona, který si přehazoval kotouč.

36:08
    Austin Watson byl šikovnější a dostal svého soka na led.

36:08
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Austin Watson – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Tom Wilson – 5 min., bitka).
    34:57 Rocco GRIMALDI - 5:1

34:57
    A je tu další branka domácích, po takřka neuvěřitelné akci. ROCCO GRIMALDI nabral kotouč ve vlastním pásmu, dosprintoval do třetiny soupeře a následně se obtočil kolem obránce a střelou backhandem nad beton se prosadil!
    Bez asistence.

34:30
    Matt Niskanen nahazoval kotouč od modré, jeho pokus zblokoval Subban, který zároveň založil útok domácích.

33:50
    Saros našel v lapačce dělovku od modré, kterou vyslal Orlov!

33:10
    Po krásné sehrávce hostujícího týmu odpálil jeden z domácích hráčů kotouč z brankoviště, když kotouč mířil do branky!

32:50
    Jevgenij Kuzněcov se dostal ke střele od pravého mantinelu, jeho pokus mířil na první tyč, ale Saros si mezírku u tyče pohlídal.
    32:08 Viktor ARVIDSSON - 4:1

32:08
    Tak to je povedené završení hattricku! VIKTOR ARVIDSSON dostal parádní nahrávku od Johansena a samostatný nájezd proměnil krásnou přízemní střelou backhandem. Domácí se tak prosazují ve vlastním oslabení!
    Asistence: Ryan Johansen.

31:41
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Calle Järnkrok – 2 min., podrážení).

31:30
    Saros si připsal další povedený zákrok, tentokrát proti střele Orlova!

30:58
    Capitals jsou v posledních chvílích aktivnějším týmem a diktují tempo hry!

30:27
    Washington se usadil ve třetině soupeře a kombinuje podél hrazení.

29:40
    John Carlson se dostal ke kotouči na středu hřiště a z otočky vypálil, jeho pokus rozezvučel tyč!

28:28
    Viktor Arvidsson si krásnou prohazovačkou poradil s obráncem a dostal se ke střele z kruhu pro vhazování, jeho pokus Copley vyráží!
    27:07 Nicklas BÄCKSTRÖM - 3:1

27:07
    Hostující tým se poprvé prosazuje po krásné akci v přesilové hře! John Carlson naznačil střelu, ale nahrávkou našel volného NICKLASE BÄCKSTRÖMA, který usměrnil kotouč do prázdné branky!
    Asistence: John Carlson a Alexandr Ovečkin.

26:11
    John Carlson vypálil od modré, jeho pokus kryje Saros a následně domácí vyhazují kotouč.

26:01
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (P. K. Subban – 2 min., podrážení).

25:55
    Kempný vypálil od modré, jeho pokus vyrazil Saros vyrážečkou, domácí obrana má tak čas si vydechnout.

25:40
    Washington má obrovský tlak.

25:20
    Tom Wilson trefil z brankoviště tyč!

24:50
    Hostující tým zvýšil aktivitu a napadá rozehrávku Nashvillu hodně vysoko.

24:05
    Vrána je zpět na ledě a Washington přežil oslabení.

23:40
    Craig Smith vypálil od levého mantinelu, jeho pokus zblokoval hostující obránce.

23:15
    Další vyhození kotouče v podání hostujícího týmu.

22:50
    Washington vyhazuje kotouč až k Sarosovi.

22:22
    Nashville se usadil ve třetině soupeře a kombinuje, Forsbergova střel se otřela o tyč.

21:55
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Jakub Vrána – 2 min., sekání).
    21:21 Viktor ARVIDSSON - 3:0

21:21
    A je tu další přesný zásah domácího týmu! Subban vypálil od modré a jeho střelu těsně před Copleym tečoval VIKTOR ARVIDSSON, který si tak připisuje druhý gól v tomto zápase! Asistence: P. K. Subban a Ryan Johansen.

20:01

20:01

A je tu konec první třetiny. V tomto dějství jsme viděli 2 góly, oba na straně domácího týmu. Nejprve se ve 4. minutě prosadil Arvidsson, který se dostal do samostatného úniku a v 11. minutě se při přečíslení 2 na 1 prosadil Bonino. Washington ke konci třetiny přidal a vyrovnal hru, ale Saros je zatím perfektní. Do šaten se jde tak za stavu 2:0.
    Střely po první třetině: Domácí – 9, Hosté – 8.
    Druhá třetina začne přibližně v 3:03.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:50
    Bonino teď zachránil Sarose, který vyjel proti puku, ale kotouč se dostal k Wilsonovi, který mohl střílet do prázdné. Bonino kotouč zblokoval a stav je tak stále 2:0.

19:18
    Jaškin zavezl kotouč do třetiny, ale Josi si touš za brankou našel a rozjel další útok domácích.

18:50
    Mattias Ekholm si udělal prostor a vypálil, Copley si s přízemní střelou poradil a podržel kotouč.

18:28
    Washington si vytvořil obrovský tlak, který skončil střelou Niskanena od modré, Saros měl zakrytý výhled,ale našel kotouč v lapačce.

17:36
    Copley si připisuje další zákrok, tentokrát proti střele Forsberga od mantinela.

17:05
    Viktor Arvidsson se hnal do další šance, ale nepodařilo se mu přejít kličkou přes obránce a pouze odevzdal kotouč soupeři.

16:50
    Saros si připisuje povedený zákrok proti střele Wilsona.

16:20
    Caps se usadili ve třetině soupeře, ale větší šanci si nevytvořili.

15:57
    Kotouč se po střele od hostujícího hráče odrazil do ochranné sítě a následuje komerční přestávka.

15:20
    Orlov si počkal na protihráče u mantinelu a uštědřil mu obrovský hit.

14:40
    Dan Hamhuis předvedl parádní návrat do obrany,když o puk připravil protihráče a ukončil přečíslení Washingtonu.

13:54
    Filip Forsberg se obtočil s kotoučem kolem branky, ale Copley si mezírku u tyče pohlídal.

13:36
    Saros si vybruslil a zasáhl proti střele od pravého kruhu pro vhazování.

12:50
    Washington se snaží napadat rozehrávku domácích, ale tým ve žlutých dresech hraje s velkou pohodou a rozehrávka mu nedělá žádné problémy.

12:03
    Frédérick Gaudreau se dostal ke kotouči v kruhu pro vhazování, ale jeho pokus z otočky se nevešel do branky.

11:12
    Domácí další vstřelená branka nakopla a jsou s pukem znovu v útoku.
    10:33 Nick BONINO - 2:0

10:33
    Domácí navyšují vedení! Nashville se dostal do dalšího přečíslení 2 na 1, když Sissons dostal kotouč na NICKA BONINA, který propálil přesouvajícího se Copleyho střelou pod ruku. Asistence: Colton Sissons, Austin Watson

09:40
    Domácí se dostali do šance 2 na 1, ale Viktor Arvidsson nedokázal dostat kotouč skrz ležícího obránce.

09:10
    Hostující tým je nyní aktivnější a je častěji na puku.

08:30
    Washington teď přidal a usadil se ve třetině domácích.

07:40
    Bonino výborně zaklekl proti střele od modré a Saros má tak stále jediný zákrok.

06:50
    Viktor Arvidsson nabral rychlost ve středím pásmu,ale jeho klička byla nepovedená a ztratil kotouč na prvním obránci.

06:15
    Po nepřesné nahrávce skončil kotouč u diváků a následuje komerční přestávka.

04:20
    Saros si připisuje první zákrok v zápase, když vykopl kotouč betonem.
    03:45 Viktor ARVIDSSON - 1:0

03:45
    A je tu první branka zápasu! Mattias Ekholm dobře viděl VIKTORA ARVIDSSONA na útočné modré čáře a krásnou nahrávkou ho poslal do samostatného úniku. Arvidsson se s tím nepáral, přehodil si kotouč a povedenou střelou na druhou tyč se prosadil. Asistence: Mattias Ekholm a Filip Forsberg.

03:15
    Hostující tým přerušuje tlak soupeře pouze za cenu zakázaného uvolnění.

02:28
    Nick Bonino vybojoval kotouč ve třetině soupeře a Nashville se usadil ve třetině.

01:50
    Subban hledal střílenou nahrávkou spoluhráče na druhé tyči, ale tento pas přečetla obrana Washingtonu.

01:21
    Slibně rozjetý útok domácích skončil offsidem, velká škoda pro tým ve žlutých dresech.

00:49
    Wilson zavezl kotouč do třetiny,ale následně si neporadil s protihráčem a ztratil kotouč.

00:17
    Copley si připisuje první zákrok betonem, když vykopl střelu od modré.

00:01
    Úvodní buly pro domácí Nashville.

00:01

Nashville Predators: Saros (Rinne) – P. K. Subban, Josi, Ellis, Ekholm, Irwin, Hamhuis – Arvidsson, Johansen, F. Forsberg – C. Smith, Sissons, Fiala – Watson, Bonino, Hartman – Grimaldi, F. Gaudreau, Järnkrok.

Washington Capitals: Copley (Holtby) – Kempný, Carlson, Orlov, Niskanen, Orpik, Bowey – Kuzněcov, T. Wilson, J. Vrána – Bäckström, Ovečkin, Oshie – Connolly, Eller, Burakovsky – Stephenson, Boyd, Smith-Pelly.

Rozhodčí: South, Hebert – Knorr, Kovachik.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Vzájemné zápasy

31.12.2018 Washington – Nashville 3:6
    06.04.2018 Washington – Nashville 3:4
    15.11.2017 Nashville – Washington 6:3
    17.03.2017 Washington – Nashville 1:2 pr.
    25.02.2017 Nashville – Washington 5:2.

Domácí tým je na tom velmi podobně jako jeho dnešní soupeř. Na kontě má o jediný bod více a z posledních dvou zápasů rovněž získal jediný bod za prohru s Columbusem. Druhou prohru za sebou Nashville zažil na ledě rozjeté Caroliny, kde inkasoval hned šest branek a i kvůli nim spadli v tabulce Západní konference na páté místo, z něhož ztrácí na druhé Sharks dva body a na první Calgary bodů šest. Do domácího utkání s Capitals nenastoupí útočníci Miikka Salomäki a Kyle Turris. Do sestavy se po zranění naopak vrací švýcarský obránce Weber.

Nejproduktivnější hráči:
    • R. Johansen – 40 bodů (8+32)
    • R. Josi – 34 bodů (7+27)
    • M. Ekholm – 34 bodů (6+28).

Obhájci titulu se po pomalejším začátku sezóny rozehrál do výborné formy a vše nasvědčuje tomu, že nebudou mít žádné problémy s postupem do play-off. Před dnešní várkou zápasů patří Capitals první místo v Metropolitní divizi a zároveň druhá příčka ve Východní konferenci, kde ztrácí propastných třináct bodů na vedoucí Tampu. Parta okolo kapitána Alexandra Ovečkina má v nohách včerejší zápas proti St. Louis, který se Washingtonu moc nepovedl a prohrál 1:4. V brankovišti u toho byl Pheonix Copley, kterého dnes znovu nahradí Braden Holtby. Na marodce figuruje jen švédský obránce Christian Djoos.

• A. Ovečkin – 51 bodů (33+18)
    • N. Bäckström – 45 bodů (11+34)
    • J. Carlson – 42 bodů (6+36).

Všem hokejovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu kanadsko-americké NHL. Od dvou hodin se můžeme těšit na utkání mezi Nashvillem Predators a Washingtonem Capitlas!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Veronika Loudová

Branky a nahrávky: 4. Arvidsson (Ekholm, F. Forsberg), 11. Bonino (Sissons, Watson), 22. Arvidsson (P. K. Subban, Johansen), 33. Arvidsson (Johansen), 35. Grimaldi, 40. Bonino (Ekholm, Hartman), 48. Järnkrok (Fiala) – 28. Bäckström (Carlson, Ovečkin), 57. Oshie (Kuzněcov, J. Vrána)

Nashville Predators: Saros (Rinne) – P. K. Subban, Josi, Ellis, Ekholm, Hamhuis, Y. Weber – Arvidsson, Johansen, F. Forsberg – C. Smith, Sissons, Fiala – Watson, Bonino, Hartman – Grimaldi, F. Gaudreau, Järnkrok.
    Washington Capitals: Holtby (Copley) – Kempný, Carlson, Orlov, Niskanen, Orpik, Siegenthaler – Kuzněcov, T. Wilson, J. Vrána – Bäckström, Ovečkin, Oshie – Connolly, Eller, Burakovsky – Boyd, Jaškin, Dowd.

Rozhodčí: South, Hebert – Knorr, Kovachik

Diváci: 17,336