Ottawa – Colorado 5:2 (kon.) | Philadelphia – Boston 4:3 (kon.) | Calgary – Buffalo 3:4 (po pr.)
Vancouver – Edmonton 2:3 (0:1 po s.n.) | Arizona – San Jose 6:3 (kon.)
Ottawa Senators
5:2 (0:0, 3:1, 2:1)
Colorado Avalanche
Čtvrtek 17.01.2019, 01:10 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Srdečně vítám všechny hokejové fanoušky u sledování textového přenosu z duelu kanadskoamerické NHL, v němž Ottawa Senators od 1:00 změří síly s Coloradem Avalanche. Tak si to nenechte ujít!

OTTAWA SENATORS

Senators prožívají opravdu bídnou sezónu a stejně jako loni se klub s osekaným rozpočtem pohybuje na dně Východní konference. V posledních dnech se Ottawa "přetahuje" s Philadelphií i poslední příčku, z minulých deseti zápasů navíc svěřenci Guye Bouchera vyhráli jen dvakrát. Stejně jako loni předloňského semifinalistu play-off s nejvyšší pravděpodobností účast ve vyřazovacích bojích mine.

COLORADO AVALANCHE

Avalanche si v posledních dnech a týdnech procházejí krizovým obdobím, stále se ale pohybují kolem třetího místa v Centrální divizi. V minulém utkání po dlouhé sérii porážek svěřenci Jareda Bednara zabrali a přestříleli silné Toronto 6:3, dnes v noci je čeká soupeř z opačného pólu tabulky Východní konference.

1. Mikko Rantanen, 69 bodů (21+48)
    2. Nathan MacKinnon, 66 bodů (26+40)
    3. Gabriel Landeskog, 52 bodů (28+24)

Pavel Francouz, 2 zápasy, úspěšnost 94,3 %

Ottawa Senators: A. Nilsson (M. Högberg) – Chabot, DeMelo, Lajoie, Ceci, Borowiecki, Jaroš, Wolanin – B. Tkachuk, Tierney, Mark Stone – Dzingel, Duchene, B. Ryan – Balcers, Bødker, Z. Smith – Pageau, Pääjärvi.

Colorado Avalanche: Varlamov (Grubauer) – Girard, E. Johnson, Cole, Barrie, Zadorov, Barberio – Landeskog, MacKinnon, Rantanen – Jost, Kerfoot, Compher – Nieto, Söderberg, Calvert – Andrighetto, Dries, C. Wilson.

Rozhodčí: Luxmore, Joannette – Driscoll, Pancich.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

00:48
    Mikko Rantanen zavezl puk do útočné třetiny, okamžitě k němu ale přistoupil Zack Smith a vyhodil černou pryž do bezpečí.

01:42
    Nepovedená rozehrávka Avs skončila na zakázaném uvolnění, hra se tak vrátí zpět před Semjona Varlamova.

02:18
    Matt Calvert omylem poslal kotouč na vlastní střídačku, následovat bude další buly v útočném pásmu Ottawy.

03:02
    Magnus Pääjärvi se v předbrankovém prostoru dostal k dorážce Smithovy střely, Varlamov ale kotouč za svá záda nenechal projít!

03:45
    Tyson Barrie ze středního pásma nahodil puk na Anderse Nilssona, který pro jistotu přerušil hru.

04:39
    Elitní formace Colorada se ani tentokrát v útočném pásmu neudržela, Jean-Gabriel Pageau a Cody Ceci Landeskoga s MacKinnonem pokryli.

05:24
    Mark Stone nabil na modrou Lajoiemu, jehož projektil ale Varlamov navzdory zakrytému výhledu bez potíží vyrazil.

06:31
    K nebezpečné dorážce v předbrankovém prostoru se teď dostal Rudolfs Balcers, lotyšskému mladíkovi v dresu Ottawy ale střela nesedla podle představ!

07:20
    Chabotem vyhozený puk dokázal tečovat Jean-Gabriel Pageau, zakázané uvolnění se tak nepíská a obránci Avalanche musejí hrát.

07:58
    Hráči denverského klubu si zatím nevytvořili ani jednu šanci, první minuty tohoto zápasu zatím patří spíše Ottawě.

08:25
    Anders Nilsson si nyní připsal svůj první pořádný zákrok, a to proti střele Marka Barberia od modré.

09:04
    Sven Andrighetto šikovně uvolnil Josta, který se málem dostal do úniku, spolu s ním se ale poctivě vrátil Duchene.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

09:59
    Zack Smith se bez podpory spoluhráčů daleko nedostal, krátce za modrou čarou jeho individuální akci zastavil Ian Cole.

10:33
    Na J. T. Comphera zívala odkrytá ottawská svatyně, jeho ránu z levého kruhu ale na poslední chvíli zblokoval Ceci!

11:11
    Girard se na útočné modré šikovnou kličkou zbavil Balcerse a poté vystřelil, jeho rána už ale příliš povedená nebyla.

11:45
    Po ztrátě Calverta ve vlastním pásmu se ve skvělé šanci ocitl Zack Smith, obě jeho střely ale Semjon Varlamov bravurně zneškodnil.

12:39
    Duchene nabil na vrchol pravého kruhu Bobbymu Ryanovi, jehnž ale puk netrefil podle představ a černá pryž se sotva došourala k Varlamovovi.

12:56
    Christián Jaroš (OTT) omylem vyhodil puk až na tribunu, Avs si tak zahrají svou první přesilovku.

13:42
    Mark Stone vyhodil puk přes všechny čáry, až k brankáři Varlamovovi se pro něj musí vrátit Tyson Barrie.

14:05
    Senators se opět osvobodili, tentokrát se o to postaral Magnus Pääjärvi. Tato početní výhoda zatím hostům nevychází.

14:34
    Alexander Kerfoot se pokusil tečovat Andrighettovu střelu z levého kruhu, Anders Nilsson ale dokázal včas zareagovat a ukryl puk ve své náruči.

15:03
    Slovenský zadák Jaroš už je zpět na ledové ploše, toto oslabení Senators s přehledem ubránili.

15:48
    Chabot přišel o puk za vlastní brankou, načež vznikl před Nilssonem nepřehledný závar. Kotouč se nakonec odrazil mezi kruhy k napřaženému Coleovi, který si ale na domácího gólmana nepřišel!

16:40
    Matt Duchene našel šikovnou přihrávkou rozjetého Lajoieho, který následně roztáhl hru pasem doprava na Rudolfse Balcerse, ten ale vzápětí o kotouč přišel.

17:34
    Zack Smith byl u vyhozeného kotouče jako první, zakázané uvolnění se tak Senators nepíská.

18:20
    Ryan Dzingel zpoza branky našel na hranici brankoviště volného Ryana, který ale na Varlamova nevyzrál!

18:28
    Ian Cole (COL) o chvilku později fauloval právě Ryana a vyfasoval dvě minuty za nedovolené bránění.

18:57
    Tkachuk s Ryanem si nerozuměli při přechodu do útočné třetiny – ofsajd.

19:55
    Carl Söderberg se ve vlastním oslabení prokličkoval až do předbrankového prostoru, vracející se Mikkel Bødker jej ale nenechal zakončit.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Úvodní dvacetiminutovka je minulostí a do kabin se jde za bezbrankového stavu. Lépe do zápasu vstoupili ottawští hokejisté, kteří ale své náznaky šancí nepřetavili v góly. Hra se navíc postupně vyrovnala a také Anders Nilsson si musel připsat pár těžkých zákroků.

Další třetina začne přibližně ve 2:04.

20:01

20:52
    Jean-Gabriel Pageau to z ostrého úhlu zkusil bekhendem, na připraveného Varlamova si ale nepřišel.

21:28
    Protiakci Colorada zastavil ofsajd, následovat tak bude vhazování poblíž hostující střídačky.

22:06
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Senators se dostávají do vedení! Dzingel křižným pasem z pravé strany na levou našel volného Chrise Tierneyho, který nahodil puk do předbrankového prostoru. Tam číhal BRADY TKACHUK a před zraky svého táty Keitha usměrnil kotouč do sítě! Asistence: Chris Tierney a Ryan Dzingel.
    22:06 Brady TKACHUK - 1:0

23:13
    Svěřenci Guye Bouchera se prosazují podruhé v rozmezí pouhých 67 sekund! Cody Ceci po nepřehledné situaci před Varlamovem z vrcholu kruhů nahodil kotouč směrem na branku a MARK STONE ho jemnou tečí dostal za Varlamovova záda. Asistence: Cody Ceci.
    23:13 Mark STONE - 2:0

24:07
    Barberio (COL) teď navíc vyfasoval dvě minuty za hákování, Ottawa si tak zahraje přesilovou hru.

24:43
    J. T. Compher se v oslabení mohl vydat do úniku, ve středním pásmu mu v tom ale zabránil uzdravený Thomas Chabot.

25:27
    Svěřenci Jareda Bednara se už potřetí v tomto oslabení osvobodili, Sens jejich první přesilovka vůbec nevychází.

26:19
    Mark Barberio už je zpět na ledě, domácí hokejisté ale ještě drží puk v útočném pásmu.

26:51
    Chris Tierney ujel po levém křídle a poté nahodil puk do předbrankového prostoru, kam si sjel Pageau, kterému se ale nepodařilo usměrnit touš do sítě!

27:05
    Anders Nilsson radši přerušil hru po nahození Rantanena, následovat bude komerční přestávka.

27:42
    Mark Borowiecki obětavě padl do rány Landeskogovi, Avs ale ještě pokračují ve své útočné akci.

28:29
    Sven Andrighetto se dostal do samostatného úniku, Chabot se ale skvěle vrátil a nenechal jej zakončit!

29:01
    Nedáš – dostaneš a už je to o dva góly! Matt Duchene šikovně přenesl hru na Chabota, který už mohl střílet, místo toho ale nesobecky přihrál do předbrankového prostoru RYANU DZINGELOVI – a ten už měl úlohu snadnou. Asistence: Thomas Chabot a Matt Duchene.
    29:01 Ryan DZINGEL - 3:0

29:49
    Dnes velmi aktivní Söderberg, který v minulém utkání na ledě Toronta vsítil hattrick, to opět zkoušel z ostrého úhlu, Nilsson se ale nenechal zaskočit.

30:45
    Tyson Barrie si na levém kruhu nedokázal zpracovat prudký pas od Girarda, načež k němu přistoupil Christián Jaroš a získal kotouč pro domácí.

31:22
    Sens se ocitli pod tlakem a nakonec se zmohli jen na vyhození puku na zakázané uvolnění.

31:46
    Tentokrát už domácí vyhodili kotouč tak, aby na zakázaném uvolnění neskončil, unavení Jaroš s Borowieckim tak mohou konečně vystřídat.

32:42
    Svěřenci Jareda Bednara pomalu přebírají iniciativu a prakticky neustále drží puk na svých hokejkách, Nilsson je ale téměř bez práce.

33:25
    Thomas Chabot si sjel do předbrankového prostoru na přihrávku od Duchenea, Semjon Varlamov ale reflexivně zasáhl!

34:18
    Ani jednomu týmu se nedaří kloudně rozehrát, puk se nyní neustále stěhuje ze strany na stranu.

35:09
    Carl Söderberg si proklestil cestu až do mezikruží, odkud to zkusil bekhendem, Nilsson ale včas vytasil svůj beton!

36:05
    Coloradští hokejisté znovu uzamkli svého soka před jeho brankovištěm – a znovu z toho nepramenila žádná střela.

36:39
    Sudí po delší době přerušili hru kvůli ofsajdu, před námi je komerční přestávka.

37:31
    Colin Wilson to zkusil od modré, na Nilssona si ale nepřišel.

38:23
    Strážce ottawské svatyně po dalším nenápadném nahození raději přerušil hru, vhazovat se bude po jeho levé ruce.

38:53
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Hosté v závěru druhé třetiny snižují na rozdíl dvou branek. Nathan MacKinnon nabil na vrchol kruhů napřaženému NIKITOVI ZADOROVOVI a ten propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Nathan MacKinnon a Mikko Rantanen.
    38:53 Nikita ZADOROV - 3:1

39:53
    Chris Tierney se pokoušel obkroužit Varlamovovu (COL) svatyni, coloradský brankář mu v tom ale zabránil – faulem. Trest za sekání odpyká Sven Andrighetto.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ottawským hokejistům skvěle vyšel nástup do druhé třetiny. V rozmezí sedmi minut se trefili Tkachuk, Stone a Dzingel, a Senators tak rázem vedli 3:0. Plamínek naděje ještě v samotném závěru druhé části hostům vystřelil Zadorov, pokud ale Avs chtějí pomýšlet na body, budou muset výrazně přidat.

Další třetina začne přibližně ve 3:00.

40:01

40:44
    Z mezikruží to teď zkusil Mark Stone, po jeho ráně to ale tribunami jen zahučelo.

41:35
    Carl Söderberg vyvezl puk až do útočné třetiny, načež se dokonce dostal ke střele od modré Barberio, to už je Varlamovův trest téměř u konce.

42:17
    Už v plném počtu hrající Avs teď přišli o kotouč a Pageau se Smithem už zakládají další ottawský protiútok.

42:52
    Zack Smith se vydal kupředu po pravém křídle, vracející se Erik Johnson mu ale nedovolil zakončit.

43:50
    Barrieho pas na Rantanena zachytil Jean-Gabriel Pageau, hokejisté Colorada se tak ani tentokrát nedokázali usadit v útočném pásmu.

44:35
    Jaroš se zničehonic zjevil před Varlamovem, slovenský zadák ale nedokázal ruského gólmana překonat!

45:29
    Nietovo nahození proletělo předbrankovým prostorem bez povšimnutí, až v rohu kluziště kotouč zachytil Sheldon Dries.

46:16
    Bitvu o puk u levého mantinelu sice vyhráli hokejisté Colorada, pas Matta Nieta na Erika Johnsona ale vypíchl Chris Tierney.

47:04
    Napadající Stone s Duchenem donutili Barberia k chybě v rozehrávce, s následnou střelou prvního jmenovaného si ale Semjon Varlamov poradil.

47:49
    Tlak Sens ale ještě pokračoval a nakonec z toho pramení jejich čtvrtý gól v utkání! Nahození Zacka Smithe od modré sice mezi tři tyče nezamířilo, od zadního mantinelu se ale puk odrazil přímo na hůl MATTA DUCHENEA, který v den svých osmadvacátých narozenin snadno doklepl kotouč do sítě. Asistence: Zack Smith.
    47:49 Matt DUCHENE - 4:1

48:47
    Erik Johnson to zkusil od modré, Nilsson měl ale dobrý výhled a přerušil hru. Následovat bude komerční přestávka.

49:33
    I s Barrieho projektilem od modré si Anders Nilsson poradil, svěřenci Jareda Bednara ale i nadále drží puk v útočném pásmu.

50:04
    Matt Calvert už se radoval z gólu na 2:4, po konzultaci s videorozhodčími v Torontu ale tato branka nebyla uznána! Gól údajně neplatí proto, že svatyně Senators byla vychýlena ze své pozice.
    50:04 Calvertův neuznaný gól

50:45
    MacKinnon na útočné modré přenechal puk Landeskogovi, jehož ránu z první si ale jeho krajan Nilsson pohlídal.

51:40
    Mikkel Bødker nic nevymýšlel a jen vyhodil puk do útočného pásma, Sens už se nikam neženou a soustředí se na hlídání svého náskoku.

52:29
    Po neuznaném Calvertově gólu poněkud opadla i aktivita hostujícího týmu, momentálně se na ledě nic zajímavého neděje.

53:22
    Napadající Pageau sice obráncům Avs rozehrávku pořádně znepříjemnil, Girard ale nakonec dokázal najít rozjetého Calverta.

54:11
    Z tribun se ozývá hlasité bučení poté, co Brady Tkachuk zůstal ležet na ledě po srážce s Ianem Colem, vylučovat se ale nebude.

55:13
    Zack Smith (OTT) zahákoval Johnsona a příští dvě minuty stráví na trestné lavici.

55:20
    Semjon Varlamov zůstal na střídačce, hosté to zkoušejí bez brankáře!

56:01
    Tento risk se Jaredu Bednarovi vyplatil. Na vrcholu kruhů se totiž puku ujal NATHAN MACKINNON, připravil si ho ke střele a poté propálil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Tyson Barrie a Mikko Rantanen.
    56:01 Nathan MACKINNON - 4:2

56:13
    No a pozor: Christián Jaroš (OTT) poslal kotouč na tribunu, Colorado si tak zahraje další přesilovku!

57:06
    Tohle nebyl gól?! Alexander Kerfoot se dostal k dorážce z předbrankového prostoru, kotouč se ale otřel o pravou tyč!

57:31
    Nathan MacKinnon si dojel pro puk do vlastního pásma, projel přes celé hřiště a z levé strany zakončil bekhendem, Anders Nilsson si ale poradil.

57:58
    Svěřenci Guye Bouchera se opět osvobodili, do konce třetí třetiny už zbývají jen dvě minuty.

58:20
    Christián Jaroš už je zpět na ledě, Varlamov ale zůstává na střídačce a tlak Colorada graduje.

58:43
    Střela Mikka Rantanena byla přizvednuta do ochranné sítě, načež si Jared Bednar vybral oddechový čas.

58:51
    Anders Nilsson teď velmi nejistě zasáhl po nenápadném nahození od modré, dotírající Compher ale na kotouč nakonec nedosáhl.

58:58
    Nyní už o vítězství Ottawy asi není sebemenších pochyb, minutu před koncem totiž poslal puk do odkryté branky svého bývalého zaměstnavatele MATT DUCHENE! Bez asistence.
    58:58 Matt DUCHENE - 5:2

Je dobojováno. Po oťukávací první třetině jsme nakonec viděli velmi zajímavé utkání, ve kterém padlo celkem sedm branek. O vítězství Ottawy rozhodl úvod druhé třetiny, kdy se v rozmezí sedmi minut trefili Tkachuk, Stone a Dzingel. Těsně před druhou sirénou snížil na 1:3 z pohledu Colorada Nikita Zadorov, ve 48. minutě ale opět zvýšil náskok Sens Duchene. Poté se Avs vzepřeli k drtivému tlaku, který vedl v neuznaný gól Calverta a uznaný gól MacKinnona, minutu před koncem však přidal definitivní pojistku trefou do prázdné branky Matt Duchene.

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Christián Jaroš (OTT) – 0+0, 2 střely, čas na ledě 16:16

TŘI HVĚZDY ZÁPASU:

1. Matt Duchene (OTT) – 2+1
    2. Anders Nilsson (OTT) – odchytal 60:00 minut, 30 zákroků, úspěšnost 93,8 %
    3. Mark Stone (OTT) – 1+0

To je z mé strany již vše, příště na počtenou! (03:48:54)

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 23. B. Tkachuk (Tierney, Dzingel), 24. Mark Stone (Ceci), 30. Dzingel (Chabot, Duchene), 48. Duchene (Z. Smith), 59. Duchene – 39. Zadorov (MacKinnon, Rantanen), 57. MacKinnon (Barrie, Rantanen)

Rozhodčí: Luxmore, Joannette – Driscoll, Pancich