Ottawa – Colorado 5:2 (kon.) | Philadelphia – Boston 4:3 (kon.) | Calgary – Buffalo 3:4 (po pr.)
Vancouver – Edmonton 2:3 (0:1 po s.n.) | Arizona – San Jose 6:3 (kon.)

Ottawa právě vstřelila branku!
    Nyní už o vítězství Ottawy asi není sebemenších pochyb, minutu před koncem totiž poslal puk do odkryté branky svého bývalého zaměstnavatele MATT DUCHENE! Bez asistence.

57:06
    Tohle nebyl gól?! Alexander Kerfoot se dostal k dorážce z předbrankového prostoru, kotouč se ale otřel o pravou tyč!

56:13
    No a pozor: Christián Jaroš (OTT) poslal kotouč na tribunu, Colorado si tak zahraje další přesilovku!
    56:01 Nathan MACKINNON - 4:2

56:01
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Tento risk se Jaredu Bednarovi vyplatil. Na vrcholu kruhů se totiž puku ujal NATHAN MACKINNON, připravil si ho ke střele a poté propálil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Tyson Barrie a Mikko Rantanen.

55:20
    Semjon Varlamov zůstal na střídačce, hosté to zkoušejí bez brankáře!

55:13
    Zack Smith (OTT) zahákoval Johnsona a příští dvě minuty stráví na trestné lavici.
    50:04 Calvertův neuznaný gól

50:04
    Matt Calvert už se radoval z gólu na 2:4, po konzultaci s videorozhodčími v Torontu ale tato branka nebyla uznána! Gól údajně neplatí proto, že svatyně Senators byla vychýlena ze své pozice.
    47:49 Matt DUCHENE - 4:1

47:49
    Tlak Sens ale ještě pokračoval a nakonec z toho pramení jejich čtvrtý gól v utkání! Nahození Zacka Smithe od modré sice mezi tři tyče nezamířilo, od zadního mantinelu se ale puk odrazil přímo na hůl MATTA DUCHENEA, který v den svých osmadvacátých narozenin snadno doklepl kotouč do sítě. Asistence: Zack Smith.

44:35
    Jaroš se zničehonic zjevil před Varlamovem, slovenský zadák ale nedokázal ruského gólmana překonat!

39:53
    Chris Tierney se pokoušel obkroužit Varlamovovu (COL) svatyni, coloradský brankář mu v tom ale zabránil – faulem. Trest za sekání odpyká Sven Andrighetto.
    38:53 Nikita ZADOROV - 3:1

38:53
    Hosté v závěru druhé třetiny snižují na rozdíl dvou branek. Nathan MacKinnon nabil na vrchol kruhů napřaženému NIKITOVI ZADOROVOVI a ten propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Nathan MacKinnon a Mikko Rantanen.

35:09
    Carl Söderberg si proklestil cestu až do mezikruží, odkud to zkusil bekhendem, Nilsson ale včas vytasil svůj beton!

33:25
    Thomas Chabot si sjel do předbrankového prostoru na přihrávku od Duchenea, Semjon Varlamov ale reflexivně zasáhl!
    29:01 Ryan DZINGEL - 3:0

29:01
    Nedáš – dostaneš a už je to o dva góly! Matt Duchene šikovně přenesl hru na Chabota, který už mohl střílet, místo toho ale nesobecky přihrál do předbrankového prostoru RYANU DZINGELOVI – a ten už měl úlohu snadnou. Asistence: Thomas Chabot a Matt Duchene.

28:29
    Sven Andrighetto se dostal do samostatného úniku, Chabot se ale skvěle vrátil a nenechal jej zakončit!

26:51
    Chris Tierney ujel po levém křídle a poté nahodil puk do předbrankového prostoru, kam si sjel Pageau, kterému se ale nepodařilo usměrnit touš do sítě!

24:07
    Barberio (COL) teď navíc vyfasoval dvě minuty za hákování, Ottawa si tak zahraje přesilovou hru.
    23:13 Mark STONE - 2:0

23:13
    Svěřenci Guye Bouchera se prosazují podruhé v rozmezí pouhých 67 sekund! Cody Ceci po nepřehledné situaci před Varlamovem z vrcholu kruhů nahodil kotouč směrem na branku a MARK STONE ho jemnou tečí dostal za Varlamovova záda. Asistence: Cody Ceci.
    22:06 Brady TKACHUK - 1:0

22:06
    Senators se dostávají do vedení! Dzingel křižným pasem z pravé strany na levou našel volného Chrise Tierneyho, který nahodil puk do předbrankového prostoru. Tam číhal BRADY TKACHUK a před zraky svého táty Keitha usměrnil kotouč do sítě! Asistence: Chris Tierney a Ryan Dzingel.

18:28
    Ian Cole (COL) o chvilku později fauloval právě Ryana a vyfasoval dvě minuty za nedovolené bránění.

18:20
    Ryan Dzingel zpoza branky našel na hranici brankoviště volného Ryana, který ale na Varlamova nevyzrál!

15:48
    Chabot přišel o puk za vlastní brankou, načež vznikl před Nilssonem nepřehledný závar. Kotouč se nakonec odrazil mezi kruhy k napřaženému Coleovi, který si ale na domácího gólmana nepřišel!

12:56
    Christián Jaroš (OTT) omylem vyhodil puk až na tribunu, Avs si tak zahrají svou první přesilovku.

11:45
    Po ztrátě Calverta ve vlastním pásmu se ve skvělé šanci ocitl Zack Smith, obě jeho střely ale Semjon Varlamov bravurně zneškodnil.

10:33
    Na J. T. Comphera zívala odkrytá ottawská svatyně, jeho ránu z levého kruhu ale na poslední chvíli zblokoval Ceci!

06:31
    K nebezpečné dorážce v předbrankovém prostoru se teď dostal Rudolfs Balcers, lotyšskému mladíkovi v dresu Ottawy ale střela nesedla podle představ!

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 23. B. Tkachuk (Tierney, Dzingel), 24. Mark Stone (Ceci), 30. Dzingel (Chabot, Duchene), 48. Duchene (Z. Smith), 59. Duchene – 39. Zadorov (MacKinnon, Rantanen), 57. MacKinnon (Barrie, Rantanen)

Ottawa Senators: A. Nilsson (M. Högberg) – Chabot, DeMelo, Lajoie, Ceci, Borowiecki, Jaroš, Wolanin – B. Tkachuk, Tierney, Mark Stone – Dzingel, Duchene, B. Ryan – Balcers, Bødker, Z. Smith – Pageau, Pääjärvi.
    Colorado Avalanche: Varlamov (Grubauer) – Girard, E. Johnson, Cole, Barrie, Zadorov, Barberio – Landeskog, MacKinnon, Rantanen – Jost, Kerfoot, Compher – Nieto, Söderberg, Calvert – Andrighetto, Dries, C. Wilson.

Rozhodčí: Luxmore, Joannette – Driscoll, Pancich