Ottawa – Colorado 5:2 (kon.) | Philadelphia – Boston 4:3 (kon.) | Calgary – Buffalo 3:4 (po pr.)
Vancouver – Edmonton 2:3 (0:1 po s.n.) | Arizona – San Jose 6:3 (kon.)
Calgary Flames
3:4 (1:0, 0:1, 2:2 - 0:1)
Buffalo Sabres
Čtvrtek 17.01.2019, 03:30 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

Československá stopa v utkání:

Michael Frolík (CGY) 0+0, 3 střely, čas na ledě 16:24
    David Rittich (CGY) 61 minut, 19 zákroků, 4 góly, 82,6% (06:21:10)

1. Johnny Gaudreau (CGY) 1+1
    2. Jack Eichel (BUF) 1+1
    3. Ramus Dahlin (BUF) 1+0

Statistiky: Střely na bránu: 33-23; Zablokované střely: 12-14; Vhazování: 42%-58%; Hity: 14-16; Přesilové hry: 2/3-0/3; Trestné minuty: 6-6.

Jack Eichel sice v úvodu zápasu a poté prodloužení orazítkoval tyč, nakonec se stal ale hrdinou, protože ve Scottiabank Saddledome vystřelil Sabres cenné vítězství. Buffalo ukončilo sérii tří porážek v řadě, zatímco Flames na šestou výhru za sebou dosáhnout nedokázali. Skóre. Calgary Flames 3 Buffalo Sabres 4.

61:10 Jack EICHEL - 3:4

61:10
    Sabres právě vstřelili branku!
    JACK EICHEL v pravém kruhu pohybem zmátl jednoho z obránců Flames a krásnou střelou zápěstím vymetl bližší horní roh brány! Flames prohráli 4:3. Asistence: Rasmus Ristolainen.

60:33
    Jack Eichel se ocitl u levé tyče ve velké šanci, jenže podruhé v zápase orazítkoval tyč!

60:01
    Jack Eichel vyhrál úvodní vhazování prodloužení, které se jako první mohou pokusit rozhodnout Sabres.

60:01

První třetinu vyhrálo Calgary, druhou Buffalo a třetí skončila nerozhodným výsledkem, takže nás následně čeká prodloužení. Skóre po třetí třetině dnešního souboje v Kanadě. Calgary Flames 3 Buffalo Sabres 3.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:00
    Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

57:31
    Mark Jankowski na levém křídle vystřelil od hrazení a jeho táhlá střela skončila v lapačce klečícího Linuse Ullmarka. Následuje krátká komerční přestávka.

55:55
    Flames se ocitli u levé tyče ve velké šanci, jenže Linus Ullmark jejich střelu z blízkosti vyrazil!

54:55
    Mikael Backlund je zpět na ledě a oba týmy si dnes zahrály tři přesilové hry, z nichž Flames dvě využili.

53:30
    Kyle Okposo rychle objel bránu, u pravé tyče ale z otočky trefil pouze boční síť domácí klece.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 20. J. Gaudreau (E. Lindholm, Giordano), 47. Tkachuk (E. Lindholm, J. Gaudreau), 52. Hanifin (Monahan, R. Andersson) – 30. Rodrigues (Mittelstadt), 48. Dahlin (S. Reinhart, Eichel), 51. McCabe, 62. Eichel (Ristolainen)

Calgary Flames: Rittich (M. Smith) – Giordano (C), Brodie, Hanifin, R. Andersson, Kylington, Prout – J. Gaudreau, Monahan (A), E. Lindholm – Tkachuk (A), Backlund, Frolík – S. Bennett, Jankowski, Czarnik – Mangiapane, D. Ryan, Hathaway. Hlavní trenér: Bill Peters.
    Buffalo Sabres: Ullmark (C. Hutton) – Pilut, Ristolainen, Dahlin, Bogosian (A), Scandella, McCabe – Skinner, Eichel (C), S. Reinhart – Sheary, Mittelstadt, T. Thompson – Sobotka, Rodrigues, Pominville – Girgensons, Jo. Larsson, Okposo (A). Hlavní trenér: Phil Housley.

Rozhodčí: Kelly Sutherland, Brad Meier. Čároví: Brandon Gawryletz, Derek Nansen

Diváci: 18286