Japonsko – Uzbekistán 2:1 (kon.) | Omán – Turkmenistán 3:1 (kon.) | Saúdská Arábie – Katar 0:2 (kon.)
Libanon – KLDR 4:1 (kon.)
Saúdská Arábie
0:2 (0:1)
Katar
Čtvrtek 17.01.2019, 17:00 • Zayed Sports City Stadium (Abú Dhabí) • Mistrovství Asie • Skupina E

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek večera. (18:56:03)

Fauly: 15:12

Zápas skončil, díky vítězství 2:0 nad Saúdskou Arábii urval v přímé bitvě první místo ve skupině Katar. Ten tak narazí v osmifinále na Irák, kdežto Saúdská Arábie se může těšit na favorizované Japonsko. Arábie byla v první poločase lepším týmem, ale v největší šanci trefil Al Muvallad tyčku. Ve 43. minutě pak sice Al Hajdos neproměnil penaltu, ale o chvilku později se Katar dočkal, svůj šestý gól na turnaji vstřelil v nastaveném čase Ali Almoez. Ve druhém poločase předvedl Katar skvělý taktický výkon, Arábii nepustil do žádné šance a hlídal si vedení. Almoez přidal po rohovém kopu další branku, ale tu rozhodčí nepochopitelně neuznal. v 80. minutě se ale Ali Almoez přeci jen dočkal, a znovu to bylo hlavou z rohového kopu. Saúdská Arábie už se do utkání vrátit nedokázala.

90+3

90+3
    Arábie už se dokázala vymanit od rohového praporku, ale teď už je na obrat pozdě.

90+3
    Katařané dokonale natahují čas, roh samozřejmě rozehrávají na krátko.

90+3
    A nyní je z toho dokonce rohový kop pro Katar.

90+2
    Afíf znovu v akci, tentokrát vyslal po pravém křídle Hatima. Ten se dopředu ale nikam nehrnul, je spokojený s vybojovaným autem pro Katar.

90+1
    Afíf možná mohl pomýšlet i na zakončení, ale rozhodl se, že raději podrží míč na svých kopačkách a natáhne trochu čas.

90
    Nastavovat se budou jen tři minuty.

89
    Po nepřesné přihrávce Al Mughavího na Al Brajka se znovu dostane k míči Katar a nebude ho chtít jen tak rychle odevzdat.

88
    Brankář Kataru Al Šíb provedl výkop až na druhou polovinu hřiště, Katar se ještě pokusí ohrozit branku Arábie.

87
    Katar zvládá závěr zápasu zatím skvěle, Arábie se vůbec nedostává na dostřel jeho branky.

86
    Rukou zahrál Al Šehrí, hrát tak budou znovu Katařané.

85
    Saúdská Arábie by potřebovala ještě tři góly, aby postupovala z prvního místa ve skupině. To už je dost nereálné při kvalitě obrany Kataru.

84
    Al Šíb předvedl výborný zákrok a i na třetím zápase na turnaji zatím drží čisté konto.

83
    Střídání v týmu Katar: ze hřiště odchází Ali Almoez, přichází Ahmed Aláeldin.

83
    Branka Almoeza byla už sedmá na turnaji. Nikdo od turnaje v roce 1996 nenastřílel více branek než on.