Plzeň – Mountfield HK 4:0 (kon.) | Vítkovice – Kometa Brno 4:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Olomouc 1:4 (kon.)
K. Vary – Sparta 1:4 (kon.) | Chomutov – Zlín 1:4 (kon.) | Pardubice – Třinec 2:5 (kon.)
Liberec – Litvínov 2:3 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
1:4 (0:1, 0:0, 1:3)
HC Sparta Praha
Pátek 18.01.2019, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 36. kolo

Čtyři góly v poslední třetině, jeden pro domácí a tři pro hosty nakonec rozhodly dnešní zápas. Smejkal zvýšil na 0:2 v šestačtyřicáté minutě, Gríger dal naději domácím jediným gólem Energie, po minutě ale Sparta znovu navýšil své skóre díky trefě Blaina, minutu před koncem utvrdil výhru pražanů Forman. Energie tak prodlužuje svou temnou sérii na sedm proher. Z dnešního online přenosu je to vše, děkuji, že jste jej sledovali, a u dalších se budu těšit. Jakub Mahr (20:15:36)

59:31
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Michal Plutnar – 2 min., sekání).
    58:04 Miroslav FORMAN - 1:4

58:04
    Sparta právě vstřelila branku!
    V jednoduchosti je krása, MIROSLAV FORMAN se dostal s kotoučem do levého kruhu, odkud napřáhl a propálil Novotného. Nejspíše tímto gólem definitivně rozhodl dnešní zápas. Asistence: Lukáš Klimek.
    56:02 Jeremie BLAIN - 1:3

56:02
    Pražanům se podařilo bleskově odpovědět na domácí gól a odsouvají se znovu o dvě branky. Po buly se puk dostal na modrou odkud parádně JÉRÉMIE BLAIN propálil Novotného. Asistence: Zachary Sill.
    55:04 Dávid GRÍGER - 1:2

55:04
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Pět minut před koncem se Energie dotahuje na rozdíl jedné branky. Rachůnek přihrál na DÁVIDA GRÍGERA, který to zkusil z úhlu, vysoký puk nakonec spadl za Machovského a dal domácím naději. Asistence: Tomáš Rachůnek, Jakub Flek.

54:04
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Tomáš Dvořák – 2 min., hrubost).

52:50
    Vlach byl v pozici před Machovským, když se před něj ale dostal puk, nestihl včas zareagovat a z možné šance sešlo.

Dnešní utkání sleduje 4068 diváků.

51:56
    Energie zavezla puk za vlastní bránu a střídá.

50:36
    Domácím se nedaří držet útočné pásmo a tvořit akce, Sparta toho využívá a trestá Energii úniky s pukem na Novotného.

48:38
    Košťálek poslal rychlý puk zleva, rozezněl Novotného levou tyč, puk ale skončil mimo.

47:10
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Petr Vrána – 2 min., držení hole).
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Stanislav Balán – 2 min., hákování).
    45:47 Jiří SMEJKAL - 0:2

45:47
    Beran překročil s pukem modrou a střílel z pravého kruhu, odraženého puku se bleskově zmocnil JIŘÍ SMEJKAL a dorazil jej za Novotného, který se nestihl přesunout. Asistence: Matěj Beran, Zachary Sill.

44:37
    Piskáček tvrdě pálil z mezikruží, branku Karlových Varů ale přestřelil.

Jakub Mahr

Branky a nahrávky: 56. Gríger (T. Rachůnek, Flek) – 2. Košťálek (Klíma, P. Vrána), 46. Smejkal (Beran, Sill), 57. Blain (Sill), 59. Forman (Klimek)

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Kuchař) – Plutnar, Šenkeřík, M. Rohan (A), Podlipnik, Šafář, Kozák, Kovačevič – T. Rachůnek, Balán (A), J. Černý – Stloukal, R. Vlach, Lapšanský – T. Mikúš, Skuhravý (C), Kohout – O. Beránek, Gríger, Flek.
    HC Sparta Praha: Machovský (J. Sedláček) – Blain, Kalina, Piskáček, Delisle, Tomáš Dvořák, Košťálek, de la Rose – Buchtele, Klimek, Forman (A) – Klíma, P. Vrána (C), Kudrna – Jarůšek, Pech (A), Rousek – Smejkal, Sill, Beran.

Rozhodčí: Pešina, Petružálek – Brejcha, Pešek