Mountfield HK – Zlín 5:1 (kon.) | Kometa Brno – Plzeň 1:2 (kon.) | Žďár n/S – K. Vary 4:2 (kon.)
Č. Budějovice – Slavia 4:3 (po pr.) | Vítkovice – Pardubice 3:2 (2:0 po s.n.) | Olomouc – Mladá Boleslav 5:4 (po pr.)
Vsetín – HC Litvínov 7:4 (kon.) | Jihlava – Chomutov 1:3 (kon.) | Havířov – Kladno 4:3 (kon.)
Havlíčkův Brod – Přerov 5:0 (kon.) | Třinec – Sparta 2:5 (kon.)
HC Olomouc
5:4 (2:1, 1:2, 1:1 - 1:0)
BK Mladá Boleslav
Pátek 18.01.2019, 17:30 • Zimní stadion Olomouc • DHL Extraliga juniorů • Skupina o 13. - 24. místo

Konec zápasu. (19:39:10)

60:40
    Olomouc právě vstřelila branku!
    JOSHUA JAMES MÁCHA prokličkoval útočným pásmem a rozhodl o to, že vítězství v dnešním zápase si připíšou domácí. Bez asistence.

60:37
    Rutar chtěl vystřelit z mezikruží, ale puk mu sklouzl z hole.

60:01

Ani ve třetí třetině nebyli diváci na Zimním stadionu v Olomouci ochuzeni o góly. Nejprve se Boleslav dostala do vedení díky brance Tomáše Dlaska. Minutu a půl před koncem pak vyrovnal Lukáš Pírek.

60:00

59:15
    Boleslav se nevzdává šance na tři body a zasypává Hasalu střelami.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:30
    Kohouti dramatizují utkání. Minutu a půl před koncem základní hrací doby vyrovnává LUKÁŠ PÍREK. Asistence: Tobiáš Handl, Josef Podlaha.

57:37
    Teď měl Boleslavský brankář plné ruce práce a Kohouti nadále zůstávají v útočném pásmu.

56:30
    Šímovu střelu zastavila tyč!

55:56
    Hosté hrají v plném počtu.

55:32
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Štefka při střele od modré zlomil hokejku a Boleslav šla do brejku, ve kterém TOMÁŠ DLASK překonal brankáře Hasalu. Stalo se tak 15 vteřin před návratem Šímy na led. Asistence: Jan Grim.

55:05
    Štefkovi sklouzl puk z čepele, Hanáci musí vyklidit útočné pásmo.

54:18
    První dvě minuty z Šímova trestu jsou pryč a Kohouti nedokázali na Zeithamla vyslat ani jednu střelu.

53:10
    Foerster pomohl zavést puk až do obranného pásma, Olomouc musí založit nový útok.

51:47
    Domácí teď budou mít výhodu 4minutové přesilovky. Petr Šíma (MLB) se nejprve provinil držením protihráče a poté také hákováním.

51:41
    Procházkova střela orazítkovala Hasalovu vyrážečku.

51:08
    Hasala si musel poradit s nenápadnou střelou zblízka.

Kristýna Nováková

Branky a nahrávky: 7. Tomajko (Handl, Mader), 13. Mácha (Handl, Hlaváč), 31. Štefka (Podlaha), 59. Pírek (Handl, Podlaha), 61. Mácha – 18. Houška Vladislav, 25. Houška Vladislav (Foerster, M), 26. Grim (Schulz), 56. Dlask (Grim)

HC Olomouc: Hasala (Běhal) – Mader, Klesla, Hlaváč, Vosátko, Rutar, Pírek, Dajčar – Handl, Štefka, Tomajko, Mácha, Kořenek, Štědrý, Podlaha, Rosecký
    BK Mladá Boleslav: Zeithaml (Mašek) – Klikorka, Sýkora, Dotter, Houška Matěj, Hovorka, Procházka – Zajíček Schulz, Simon, Dlask, Foerster, Houška Vladislav, Grim, Moravčík, Šíma

Rozhodčí: Held – Mikšík, Čelechovský