Columbus – Montreal 1:4 (kon.) | Florida – Toronto 3:1 (kon.) | Washington – NY Islanders 0:2 (kon.)
Carolina – Ottawa 1:4 (kon.) | Calgary – Detroit 6:4 (kon.) | Arizona – Pittsburgh 2:3 (po pr.)
Vancouver – Buffalo 4:3 (kon.) | New Jersey – Anaheim 2:3 (kon.) | Colorado – Los Angeles 7:1 (kon.)
Colorado Avalanche
7:1 (1:0, 6:0, 0:1)
Los Angeles Kings
Sobota 19.01.2019, 21:00 • Pepsi Center, Denver • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Colorado Avalanche se pečlivě připravuje na nejdelší sérii domácích zápasů v letošní sezóně NHL, kterou zahájí v sobotu večer v příhodném čase pro českého fanouška proti Los Angeles Kings. Svěřenci Jareda Bednara odehrají v Pepsi Center pět zápasů v řadě.

COLORADO AVALANCHE

Colorado se vrací domů po pětizápasovém venkovním tripu, během něhož vyhrálo pouze jednou. Avalanche se během posledních týdnů nedaří a ve čtyřech z posledních sedmi zápasů inkasovali pět a více branek. Problém tedy není ani tolik v ofenzivě jako v obraně.

LOS ANGELES KINGS

Los Angeles zavítá v sobotu večer do Pepsi Center, kde se pokusí bodovat ve čtvrtém zápase v řadě. Do brány Kings by se měl vrátit Jonathan Quick, který během posledních deseti utkání inkasoval v průměru 2,18 gólu na zápas s úspěšností zákroků 92,6 procent.

Předpokládané úvodní sestavy:

Colorado Avalanche: Varlamov (Grubauer) – Girard, E. Johnson, Cole, Barrie, Zadorov, Barberio – Landeskog, MacKinnon, Rantanen – C. Wilson, Söderberg, Compher – Calvert, Kerfoot, Andrighetto – G. Bourque, Dries, Nieto.

Los Angeles Kings: Quick (J. Campbell) – Forbort, Doughty, Muzzin, Martinez, Phaneuf, Walker – Hagelin, Kopitar, D. Brown – Iafallo, J. Carter, Leipsic – Kovalčuk, Kempe, Toffoli – Clifford, N. Thompson, Wagner.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Colorado Avalanche: Varlamov (Grubauer) – Girard, E. Johnson (A), Cole, Barrie, Nemeth, Zadorov – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen – C. Wilson, Söderberg, Compher – Andrighetto, Kerfoot, Calvert – Nieto, Dries, G. Bourque. Hlavní trenér: Jared Bednar.

Los Angeles Kings: Quick (J. Campbell) – Forbort, Doughty (A), Muzzin, Martinez, Phaneuf, Walker – Hagelin, Kopitar (C), D. Brown – Iafallo, J. Carter (A), Leipsic – Kovalčuk, Kempe, Toffoli – Clifford, N. Thompson, Wagner. Hlavní trenér: Willie Desjardins.

Rozhodčí: Frederick L'Ecuyer, Jean Hebert. Čároví: Brandon Gawryletz, Travis Gawryletz.

00:01

00:06
    Puk dopadl na led a Jonathan Quick se po 6 sekundách vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Avs, kteří vyhráli úvodní vhazování střetnutí.

00:39
    Kings objeli bránu a poté před ni posílali nebezpečnou bekhendovou přihrávku, střela ovšem nepřišla.

01:02
    Los Angeles se na levém křídle ocitlo v postavení mimo hru a vhazovat se bude ve středním pásmu.

01:12
    Colin Wilson na vrcholu levého kruhu vystřelil zápěstím a jeho pokus minul vzdálenější pravou tyč.

01:23
    Alexander Kerfoot na pravém křídle vypálil od modré čáry a po zákroku Jonathana Quicka pravým betonem přišla dorážka, i s tou si ale brankář Kings poradil.

01:28
    Carl Söderberg objel bránu Kings a u pravé tyče zasouval puk po ledě do prázdné brány, jenže Jonathan Quick předvedl úchvatný přesun a levým betonem puk spektakulárně vyrazil!
    01:28 Jonathan Quick předvedl v úvodu spektakulární zákrok!

02:11
    Drew Doughty na pravém křídle vypálil od modré čáry a Semjon Varlamov kotouč hrudí dokázal vyrazit.

03:14
    Matt Calvert si najel na vzdálenější pravé tyči na krásnou diagonální přihrávku z levého kruhu a bez přípravy se chystal vypálit, jenže kotouč se odrazil tak, že zamířil do ochranné sítě. Hra byla přerušena.

03:41
    Avalanche se dostali na pravém křídle k nahození od modré čáry, které skončilo v lapačce Jonathana Quicka.

04:31
    Austin Wagner na levém křídle vypálil od modré čáry a puk nad ledem zamířil pouze do boční sítě brány.

05:10
    Jake Muzzin na levém křídle vystřelil taktéž od modré čáry a jeho pokus minul vzdálenější pravou tyč.

05:54
    Mikko Rantanen chtěl udržet útočnou modrou čáru, jenže se mu kotouč nepodařilo klepnutím hole vybojovat. Kings se v obraně zastrašit nenechali.

06:43
    Jonathan Quick se vydal za svou bránu, aby pod tlakem zastavil nahození Avalanche od boxu časoměřičů.

07:05
    Před bránou Jonathana Quicka vznikl větší závar, společně se spoluhráči ale puk dostal do bezpečí.

07:19
    Jonathan Quick zmrazil nahození Avalanche pod lapačkou a prostor nyní dostává reklamní přestávka.

07:22
    Ian Cole vystřelil ihned po vhazování a připravený Jonathan Quick vkleče podržel kotouč ve svém náručí.

07:40
    Gabriel Landeskog byl podražen v levém rohu útočného pásma a Anže Kopitar byl vyloučen na dvě minuty. Colorado si zahraje první přesilovou hru.

08:19
    Kings se podařilo vyhodit kotouč z obranného pásma a Semjon Varlamov se pro něj vydal za vlastní bránu.

08:44
    Nathan MacKinnon napřáhl na vrcholu levého kruhu ke krásné a rychlé střele zápěstím, která těsně minula vzdálenější pravý horní roh brány Los Angeles.

09:04
    Gabriel Landeskog vystřelil na bodu levého kruhu zápěstím a kotouč skončil v ochranné sítě. Hra byla přerušena.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

09:27
    Sven Andrighetto u pravé tyče bekhendem dorazil kotouč do sítě, jenže to už bylo dávno po odpískání.

09:57
    Colorado právě vstřelilo branku!
    CARL SÖDERBERG v závěru přesilové hry po skvělé teči orazítkoval bližší pravou tyč, pár sekund na to se ale prosadil při běžném počtu hráčů na ledě, když si najel před bránu na přihrávku Tysona Barrieho z pravého křídla a ostrého úhlu a nad pravým betonem ležícího Jonathana Quicka poslal puk do sítě! Domácí udeřili jako první – 1:0. Asistence: Tyson Barrie.
    09:57 Carl SÖDERBERG - 1:0

11:01
    Jonathan Quick u své pravé tyče brány rychle sáhl po nahozeném puku a zmrazil ho pod lapačkou. Po přerušení hry dostává prostor reklamní přestávka.

11:16
    Nathan MacKinnon se ocitl před bránou ve slibné šanci, jenže Jonathan Quick jeho pokus vyrazil levým betonem a střelu Avs z pravého kruhu poté podržel v náručí.

12:23
    Sven Andrighetto je hodně aktivní, jenže nyní se na levém křídle ocitl v postavení mimo hru. Hra byla přerušena.

12:59
    Colin Wilson z levého křídla a ostrého úhlu nebezpečně nahodil puk před bránu, jenže tam nebyl nikdo ze spoluhráčů, který by případně usměrnil kotouč na bránu.

13:39
    Kyle Clifford se snažil clonit Semjonovi Varlamovovi ve výhledu a Patrik Nemeth měl co dělat, aby ho uklidil mimo nebezpečný prostor. Kings mezitím vypálili na vrcholu levého kruhu a kotouč skončil v ochranné síti.

14:25
    Kings se nepodařilo rozehrát podél střídaček a po nepřesné přihrávce se pískalo zakázané uvolnění.

15:16
    Rána Nikity Zadorova z vrcholu pravého kruhu pro vhazování nepřišla a Kings vyrazili do rychlého přečíslení dva na jednoho, které v pravém kruhu zakončil Nate Thompson, Semjon Varlamov ale jeho diagonální střelu vyrazil!

15:18
    Hra byla přerušena a na řadu přichází krátká reklamní přestávka. Avalanche vedou nad Kings 1:0.

16:36
    Gabriel Landeskog napřáhl na bodu pravého kruhu ke střele, která byla na přední tyči Kings zablokována.

17:41
    Carl Söderberg dokázal na pravém křídle vpádu poslat puk bekhendem před bránu, kde se ocitl v obrovské šanci J. T. Compher a rychle mířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, jenže Jonathan Quick suspenzorem puk zastavil a poté ho zmrazil pod lapačkou! Neuvěřitelné!
    17:41 Jonathan Quick zabránil gólu Avalanche suspenzorem!

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

19:41
    Avalanche střelou z pravého křídla mířili ke vzdálenější levé tyči, kde Jonathan Quick vyrazil puk pravým betonem a připsal si další kvalitní zákrok.

19:58
    Dustin Brown vyhodil puk přes ochranné sklo a dvě sekundy před přestávkou byl vyloučen za zdržování.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Jonathan Quick během první třetiny předvedl dva spektakulární zákroky a v závěru úvodní přesilové hry Avalanche ho zachránila tyč, kterou orazítkoval Carl Söderberg, jenže tentýž hráč se o několik sekund později prosadil při běžném počtu hráčů na ledě a poslal Colorado do vedení. Skóre po první třetině utkání. Colorado Avalanche 1 Los Angeles Kings 0.

Druhá třetina začne přibližně v 22:05.

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 16-5; Zablokované střely: 3-9; Vhazování: 57%-43%; Hity: 10-9; Přesilové hry: 0/2-0/0; Trestné minuty: 0-4.

20:01

20:01
    Avalanche vyhráli úvodní vhazování druhé třetiny, ve které vedou 1:0 a dohrávají přesilovou hru poté, co byl 2 sekundy před přestávkou vyloučen Dustin Brown.

20:32
    Tyson Barrie kolmou přihrávkou od modré čáry našel v mezikruží Nathana MacKinnona, který krásnou zadovkou sklepl puk pro GABRIELA LANDESKOGA, a kapitán Avalanche střelou zápěstím z bodu levého kruhu vymetl bližší levý horní roh brány! Avalanche využili přesilovou hru a krátce po přestávce vedou nad Kings 2:0. Asistence: Nathan MacKinnon a Tyson Barrie.
    20:32 Gabriel LANDESKOG - 2:0

22:05
    Kings se na pravém křídle dostali ke střele od hrazení, která byla v kruhu pro vhazování zablokována.

22:27
    TYSON BARRIE na pravém křídle převzal puk po zpětné přihrávce Alexandera Kerfoota, vybruslil si na vrchol mezikruží a krásnou střelou zápěstím přes klečícího Jakea Muzzina zamířil do levého horního rohu brány! Avalanche vedou již 3:0. Asistence: Alexander Kerfoot a Matt Calvert.
    22:27 Tyson BARRIE - 3:0

24:48
    Alex Iafallo se ocitl u levé tyče po přihrávce zpoza brány ve velké šanci, jenže Semjon Varlamov hrudí kotouč vyrazil, stejně jako prudkou ránu od modré čáry.

26:22
    Alexander Kerfoot zřejmě fauloval v obranném pásmu a bude vyloučen na dvě minuty za sekání. Nyní každopádně dostává prostor reklamní přestávka. Útočník Avalanche byl nakonec faulovaným hráčem a dvě minuty podruhé v zápase dostal Anže Kopitar, tentokrát za sekání. Další přesilová hra Avalanche.

27:18
    MIKKO RANTANEN si na bodu pravého kruhu bruslí přikopl puk na hůl po fantastické zpětné diagonální přihrávce Nathana MacKinnona napříč útočným pásmem a po zamíchání s kotoučem rychlou střelou zápěstím nad lapačkou Quicka vymetl bližší pravý horní roh brány! Asistence: Nathan MacKinnon a Gabriel Landeskog. (4:0)
    27:18 Mikko RANTANEN - 4:0

27:42
    Kyle Clifford vypálil od modré čáry a Semjon Varlamov nakonec ztracený puk zmrazil pod svou lapačkou.

28:17
    Ian Cole byl vyloučen na dvě minuty za podražení a Kings si zahrají první přesilovou hru v zápase.

28:34
    Útočník Avs Matt Calvert během oslabení unikl dvěma protihráčům a na konci samostatného úniku ztroskotal na Jonathanovi Quickovi, po zákroku brankáře Kings ale u pravé tyče sklepl puk ze vzduchu do sítě SHELDON DRIES a video poté vyvrátilo nedovolené bránění brankáře! Colorado drtí soupeře. Asistence: Matt Calvert.
    28:34 Sheldon DRIES - 5:0

28:34
    Střídání v týmu Los Angeles Kings: ze hřiště odchází Jonathan Quick, přichází Jack Campbell.

30:17
    Vyloučený Ian Cole je zpět na ledě a Kings se během první přesilové hry nedostali ani k jedné střele na bránu a naopak dokonce inkasovali od Avalanche gól.

30:39
    Kotouč opustil hrací plochu a prostor dostává krátká komerční přestávka. Colorado vede vysoko 5:0.

32:24
    Dion Phaneuf na pravém křídle vystřelil od modré čáry, jeho pokus ale na bránu Semjona Varlamova neprošel.

32:54
    Jack Campbell vyrazil střelu Avalanche z vrcholu pravého kruhu a Kings poté dostali kotouč do neutrální zóny.

33:11
    Coloradu se tentokrát nepodařilo rozehrát podél střídaček a proti domácím se pískalo zakázané uvolnění. Vhazování po levici Semjona Varlamova.

34:35
    MIKKO RANTANEN v levém kruhu ukradl puk Kings, mezi dvěma protihráči se protáhl před bránu a po skvělé stahovačce na vzdálenější pravé tyči bekhendem zamířil nad lapačkou roztaženého Jacka Campbella k přední tyči!
    34:35 Mikko RANTANEN - 6:0

35:49
    Carl Söderberg krátkou kolmou diagonální přihrávkou poslal do samostatného úniku COLINA WILSONA, který u levé tyče propasíroval puk do sítě mezi pravým betonem a rukou Jacka Campbella! Příliš místa tam nebylo, je to ale už 7:0. Asistence: Carl Söderberg a J. T. Compher.
    35:49 Colin WILSON - 7:0

36:34
    Hra byla přerušena a za sedmibrankového vedení Colorada dostává prostor krátká reklamní přestávka.

36:54
    Kyle Clifford se sice po obrovském závaru před bránou neprosadil a ležícího Semjona Varlamova poté překonal Derek Forbort, jenže puk do sítě dostal s pomocí brusle a gól po přezkoumání videa neplatil! Colorado doma stále vede 7:0.
    36:54 Gól hostujícího Los Angeles nebyl uznán kvůli kopnutí

37:53
    Semjon Varlamov si v rychlém sledu připsal dva skvělé zákroky, když s pomocí vyrážečky nejprve vyrazil střelu Kings z pravého kruhu a poté i levého. Po druhé střele Los Angeles ovšem skončil kotouč v ochranné síti! Parádní zápas.

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

39:18
    Ian Cole podruhé v prostřední části usedl na trestnou lavici, když znovu dostal dvě minuty za podražení.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Avalanche dostáli ve druhé třetině svého jména a do sítě Los Angeles nasázeli šest gólů, o které se po přestávce postarali Gabriel Landeskog, Tyson Barrie, dvougólový Mikko Rantanen, mezitím Sheldon Dries, který vyhnal z brány Jonathana Quicka, a naposledy Colin Wilson. Skóre po druhé třetině. Colorado Avalanche 7 Los Angeles Kings 0.

Třetí třetina začne přibližně v 23:05.

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 26-23; Zablokované střely: 12-12; Vhazování: 58%-42%; Hity: 13-16; Přesilové hry: 2/3-0/2; Trestné min.: 4-6.

40:01

40:17
    Kings na začátku třetí části prohrávají vysoko 7:0 poté, co ve druhé třetině inkasovali neuvěřitelných 6 gólů.

41:11
    Sheldon Dries odvedl v oslabení dobrou práci a vyhodil puk až za bránu střídajícího Jacka Campbella.

41:18
    Vyloučený Ian Cole je zpět na ledě. Hokejisté Colorada hrají opět v plném počtu a drží vysoké vedení 7:0.

42:31
    Avalanche na pravém křídle nepřesně přihráli a poté museli spěchat vzad, aby nepustili Kings do samostatného úniku a nějaké velké příležitosti.

42:46
    Drew Doughty na pravém křídle vypálil od hrazení a připravený Semjon Varlamov puk podržel v náručí.

43:10
    Jack Campbell vyrazil střelu Colorada, která přišla na pravém křídle od střídaček, a poté si poradil i s dorážkou, kterou vkleče hrudí vyrazil pouze před sebe.

43:38
    Samuel Girard na pravém křídle vypálil od modré čáry a Jack Campbell puk vkleče podržel v náručí.

44:01
    Sheldon Dries se v pravém kruhu ke střele nedostal a poté podstoupil souboj v pravém rohu pásma.

44:29
    Alex Iafallo neudržel nervy na uzdě a byl vyloučen na dvě minuty za hrubost. Přesilová hra pro Avalanche.

45:17
    Alexander Kerfoot na pravém křídle vypálil z ostrého úhlu bez přípravy a Jack Campbell puk hrudí vyrazil.

45:48
    Matt Nieto u levé tyče vystřelil bekhendem a Jack Campbell tentokrát zmrazil puk ve své výstroji.

46:00
    Dion Phaneuf u střídaček narazil v rychlosti do Matta Calverta, přestože puk byl dávno jinde, a poté se strhla bitka, během které si oba borci zatancovali a poté je od sebe odtrhli rozhodčí. Pět minut za bitku pro oba, ale ještě dvě minuty navíc pro statečného útočníka Avalanche za sekání. Bude se hrát 4 na 4.

46:09
    Brána Semjona Varlamova byla posunuta a prostor dostává krátká reklamní přestávka.

46:29
    Vyloučený Alex Iafallo je zpět na ledě a začíná třetí zkrácená přesilová hra hostů z Los Angeles.

46:57
    Alex Iafallo v pravém kruhu vystřelil zápěstím a Semjon Varlamov na přední tyči vyrazil puk za bránu.

47:33
    Kings vypálili v levém kruhu bez přípravy a Semjon Varlamov na přední tyči puk podržel úspěšně v náručí.

47:33
    Ian Cole je potřetí v dnešním zápase na trestné lavici a Kings si zahrají přesilovou hru 5 na 3! Trest za sekání.

47:52
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    ILJA KOVALČUK po přihrávce zpoza brány vypálil na vrcholu pravého kruhu bez přípravy a nad lapačkou Semjona Varlamova vymetl bližší horní roh! Asistence: Anže Kopitar a Drew Doughty.
    47:52 Ilja KOVALČUK - 7:1

48:55
    Jack Campbell vyrazil střelu Avalanche z pravého křídla a z ostrého úhlu a poté ještě stačil rychle rozehrát.

49:42
    Oba týmy již hrají v plném počtu a Brendan Leipsic na bodu pravého kruhu napřáhl k prudké střele zápěstím, která minula vzdálenější levý horní roh brány.

50:24
    Kings se na pravém křídle ocitli v postavení mimo hru, po kterém v Pepsi Center probíhá reklamní přestávka.

50:47
    Colin Wilson se ocitl v šanci u pravé tyče, Jack Campbell ale kotouč vyrazil do rohu ledové plochy.

51:43
    Carl Söderberg se od střídaček řítil sám na bránu, Jacka Campbella ale mezi betony nepřekonal! Útočník Avs byl ale faulován.

51:54
    Derek Forbort vyfasoval dvě minuty za hákování a Colorado má k dispozici další přesilovou hru.

52:05
    Dion Phaneuf byl vyloučen na dvě minuty za sekání a Colorado si zahraje přesilovou hru 5 na 3, která potrvá přesně 1 minutu a 49 sekund!

52:50
    Tyson Barrie napřáhl na ose útočného pásma od modré čáry ke tvrdé ráně s příklepem, kterou poslal před bránou k ledu jednoho z hráčů Los Angeles.

53:05
    Avalanche tentokrát vypálili z bodu levého kruhu a Jack Campbell na přední tyči podržel puk v náručí.

53:54
    Derek Forbort je zpět na ledě a Kings už brání ve čtyřech. Colorado se poosmé marně snaží prosadit.

54:05
    Dion Phaneuf už také opustil trestnou lavici a Avs na rozdíl od svého soupeře přesilovou hru 5 na 3 nevyužili. Za stavu 7:1 je to ale příliš mrzet nemusí.

55:11
    Sheldon Dries se dostal u pravé tyče ke střele, kterou Jack Campbell dokázal úspěšně vyrazit mimo.

55:37
    Tyler Toffoli vystřelil na bodu levého kruhu zápěstím a Semjon Varlamov kotouč podržel. Komerční přestávka.

55:37
    Dnešní utkání sleduje 18043 diváků.

56:38
    Sven Andrighetto měl na hokejce velkou šanci, jenže po objetí brány a zákroku Jacka Campbella z dorážky neuspěl! Brankář Kings v rozštěpu puk zastavil a připsal si v závěru skvělý zákrok.

56:38
    Derek Forbort a Sheldon Dries se do sebe pustili a oba dostali osobní trest na 10 minut za nesportovní chování.

57:00
    Matt Calvert se ocitl u pravé tyče v dobré šanci, jenže střelou zápěstím minul levý horní roh brány Kings.

58:01
    Carl Hagelin na pravém křídle zakončil z ostrého úhlu a Semjon Varlamov kotouč vyrazil za bránu.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

Colorado ve druhé části utkání rozhodlo o své vysoké výhře, když do sítě Kings nasázelo šest gólů v řadě a celkově sedm. Semjon Varlamov byl překonán pouze jednou, gól hostí ale neplatil kvůli kopnutí, takže udržel čisté konto. Na vysoké výhře Avs se podílel dvěma góly Mikko Rantanen a gólem a dvěma asistencemi fantasticky hrající obránce Tyson Barrie. Deset hráčů Colorada dnes zaznamenalo nejméně jeden bod. Skvělý týmový výkon. Konečný výsledek. Colorado Avalanche 7 Los Angeles Kings 1.

Statistiky: Střely na bránu: 40-31; Zablokované střely: 14-20; Vhazování: 53%-47%; Hity: 14-20; Přesilové hry: 2/6-1/4; Trestné minuty: 23-27.

1. Tyson Barrie (COL) 1+2
    2. Carl Söderberg (COL) 1+1
    3. Matt Calvert (COL) 0+2 (23:45:49)

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 10. Söderberg (Barrie), 21. Landeskog (MacKinnon, Barrie), 23. Barrie (Kerfoot, Calvert), 28. Rantanen (MacKinnon, Landeskog), 29. Dries (Calvert), 35. Rantanen, 36. C. Wilson (Söderberg, Compher) – 48. Kovalčuk (Kopitar, Doughty)

Los Angeles Kings: Quick (29. J. Campbell) – Forbort, Doughty (A), Muzzin, Martinez, Phaneuf, Walker – Hagelin, Kopitar (C), D. Brown – Iafallo, J. Carter (A), Leipsic – Kovalčuk, Kempe, Toffoli – Clifford, N. Thompson, Wagner. Hlavní trenér: Willie Desjardins.

Diváci: 18043