Guimarães – Benfica 0:1 (kon.) | Belenenses – Tondela 2:2 (kon.) | Sporting – Moreirense 2:1 (kon.)
Santa Clara – Marítimo 0:1 (kon.)
CF OS Belenenses
2:2 (1:2)
CD Tondela
Sobota 19.01.2019, 16:30 • Estádio do Restelo, Lisabon • Portugalská Primeira Liga • 18. kolo

Henrique Almeida se stal ústřední postavou zápasu, když již ve druhé minutě otevřel skóre a poté, co hosté dokázali těsně před přestávkou otočit skóre zásluhou Bruna Monteira a Tómaného, svým druhým gólem v zápase vyrovnal, když se prosadil krátce po začátku druhého poločasu. Belenenses v závěru sahalo po třech bodech, jenže Fredy nedal penaltu. Konečný výsledek. Belenenses 2 Tondela 2. (18:35:14)

90+6

90+6
    Fredy ve středovém kruhu zatáhl za záchranou brzdu a okamžitě viděl žlutou kartu. Do konce jen pár sekund.

90+3
    Licá se na pravé straně šestnáctky pěkně uvolnil, jeho pokus poté ale minul vzdálenější levou tyč brány.

90+2
    Střídání v týmu CF OS Belenenses: ze hřiště odchází Eduardo Henrique, přichází Dálcio.

90+1
    Nad rámec dnešního zápasu bylo nastaveno 6 minut! Belenenses má stále šanci urvat tři body.

90
    Běží poslední minuta normální hrací doby a do konce dnešního zápasu už příliš mnoho času nezbývá.

86
    Střídání v týmu CF OS Belenenses: ze hřiště odchází Henrique Almeida, přichází Kikas.

85
    Bruno Monteiro předvedl ve středu útočné poloviny svého týmu šlapák, který rozhodčímu neunikl.

83
    Pité rozehrál standardní situaci a jeho pěkný centr bez teče minul vzdálenější levou tyč domácí brány.

82
    Střídání v týmu CD Tondela: ze hřiště odchází António Xavier, přichází Jhon Murillo.
    81. Fredy odmítl otočit skóre ze značky pokutového kopu!

81
    Fredy neproměňuje pokutový kop! Jeho přízemní střela minula pravou tyč a Tondela přežila klinickou smrt. Skóre zůstává vyrovnané.
    79. Licá si parádně zpracoval míč hrudí a vybojoval penaltu!

79
    Licá si v blízkosti šestnáctky parádně zpracoval míč hrudí do pohybu a na levé straně pokutového území ho sestřelil vybíhající Cláudio Ramos! Penalta! Belenenses může vést 3:2.

78
    Rozehrávky rohového kopu se ujal António Xavier, jeho centr z pravé strany hřiště byl ale moc nízký.

77
    Hosté vypálili zpoza šestnáctky a jejich prudká střela byla sražena na rohový kop vedle pravé tyče.

75
    Tondela si vytvořila tlak a na levé straně šestnáctky se dostala k lobu, který Muriel raději vyrazil levou rukou.

74
    Střídání v týmu CD Tondela: ze hřiště odchází Sergio Peña, přichází Azongha Tembeng Abenego.

Tomáš Reiner

Branky: 2. Almeida, 48. Almeida – 33. B. Monteiro, 45+2. Tómané

Karty:   27. Licá (BLN), 38. Almeida (BLN), 90+6. Fredy (BLN)

Neproměněná penalta: 81. Fredy (BLN), mimo

Držení míče: 42 % : 58 %.
    Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 6:6. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 19:22.
    CF OS Belenenses: Muriel – G. Silva, Coelho (63. Ljujić), Cleylton – Viana, Santos, Henrique (90+2. Dálcio), Reinildo – Almeida (86. Kikas), Fredy, Licá.
    Náhradníci: Oliveira – Dálcio, Ljujić, Tomás, da Silva, Kikas, Cabral.

CD Tondela: C. Ramos – D. Bruno, J. Fernandes, Alves, Joãozinho – Jaquité, B. Monteiro – Delgado (69. Pité), Peña (74. Tembeng Abenego), A. Xavier (82. Murillo) – Tómané.
    Náhradníci: P. Silva – Murillo, Pité, J. Mendes, Arango, Tembeng Abenego, Reis.

Rozhodčí: Carlos Xistra. Asistenti: Nuno Pereira, Luciano Maia. Čtvrtý rozhodčí: Fábio Veríssimo. VAR: Luís Ferreira, Jorge Fernandes