Salzburg – Slavia 5:3 (kon.) | Jihlava – K. Vary 0:5 (kon.) | Olomouc – Kladno 4:5 (po pr.)
Mountfield HK – Přerov 2:3 (0:1 po s.n.) | Č. Budějovice – Liberec 5:1 (kon.) | Vsetín – Plzeň 2:3 (kon.)
Vítkovice – Sparta 4:3 (kon.) | Třinec – Pardubice 3:0 (kon.) | Žďár n/S – Chomutov 2:4 (kon.)
Kometa Brno – HC Litvínov 4:1 (kon.) | Havlíčkův Brod – Zlín 1:4 (kon.) | Havířov – Mladá Boleslav 5:2 (kon.)
HC Olomouc
4:5 (0:1, 4:1, 0:2 - 0:1)
Rytíři Kladno
Sobota 19.01.2019, 12:00 • Zimní stadion Olomouc • DHL Extraliga juniorů • Skupina o 13. - 24. místo

Konec zápasu. (14:08:33)

60:49
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Rozhodčí sice signalizoval, že bude vylučovat jednoho z hráčů domácích, k tomu ale nedojde. ONDŘEJ BLÁHA totiž rozhodl o tom, že bod navíc poputuje do Kladna. Bez asistence.

60:01

Ve třetí třetině se podařilo Kladnu vyrovnat stav utkání na 4:4 díky gólům Ondřeje Bláhy a Matyáše Filipa. Toto skóre svítilo na světelné tabuli také po zaznění sirény ukončující třetí třetinu.

60:00

59:59
    Novotný kryl střelu olomouckého útočníka a raději přerušil hru.

59:12
    Domácí hrají v plném počtu.

58:20
    Hasala se teď v brankovišti pěkně zapotil a připsal si několik zákroků.

58:00
    Běží poslední 2 minuty třetí třetiny.

57:08
    Sotva Tobiáš Handl (OLO) opustil trestnou lavici, už se tam vrací. Rozhodčí mu uložili 2minutový trest za zdržování hry.

57:08
    Rutar obkroužil bránu Kladna, ale ztratil puk.

56:12

55:19
    Hasala musel proti Filipově střele vytasit parádní zákrok lapačkou.

54:40
    Filip zavezl puk do útočného pásma, Olomouci se však podařilo vyhodit.

54:12
    Na trestnou lavici odjíždí Tobiáš Handl (OLO) za napadení.

54:07
    Rozhodčí signalizuje, že bude vylučovat.

53:50
    Hasalova brána teď poposkakovala, ale konstrukce nakonec zůstala v kolících.

52:37
    MATYÁŠ FILIP střelou nad lapačku vyrovnává. Asistence: Ondřej Bláha, Martin Bláha.

Kristýna Nováková

Branky a nahrávky: 26. Mácha (Hlaváč, Kořenek), 33. Handl (Kořenek, Hlaváč), 37. Mader (Štefka), 38. Mader (Hlaváč, Pírek) – 14. Kvapil (Husarik, Čermák), 32. Hašek (Zich, Bernat), 47. Bláha Ondřej (Zich, Martin), 53. Filip (Bláha Ondřej, Bláha Martin), 61. Bláha Ondřej

HC Olomouc: Hasala (Běhal) – Bahounek, Mader, Klesla, Hlaváč, Vosátko, Rutar, Pírek, Dajčar – Handl, Štefka, Tomajko, Mácha, Kořenek, Štědrý, Podlaha, Rosecký
    Rytíři Kladno: Novotný (Jiroušek) – Kvapil, Staněk, Volráb, Šmatlák, Flachs, Zíka, Funk, Zich – Šimek, Hašek, Bernat, Bláha Martin, Bláha Ondřej, Husarik, Rendla, Filip, Štrombach, Čermák

Rozhodčí: Dufka – Novotný, Zedník