Pardubice – Olomouc 6:2 (kon.) | Třinec – Plzeň 5:6 (0:1 po s.n.) | Litvínov – Sparta 1:4 (kon.)
Zlín – Mladá Boleslav 4:1 (kon.) | K. Vary – Chomutov 2:3 (kon.) | Kometa Brno – Liberec 1:2 (kon.)
Mountfield HK – Vítkovice 3:1 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
6:2 (1:0, 2:1, 3:1)
HC Olomouc
Neděle 20.01.2019, 15:00 • ČSOB Pojišťovna ARENA • Tipsport extraliga • 37. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Již od 15:00 přivítá trápící se Dynamo v druhém utkání v řadě celek Olomouce. Východočeši pokračují v sérii nezdarů, naposledy v pátek doma podlehli vedoucímu Třinci 5:2. Ani Olomouc na tom však v poslední době není nejlépe, z posledních jedenácti utkání vyhrála pouze dvakrát, a to 4:1 v Litvínově a teď stejným rozdílem v Mladé Boleslavi. „Čeká nás herně úplně jiný soupeř, pouze tvrdá práce po celé utkání nás může dovést k úspěchu. Naším jediným cílem je prolomit sérii porážek a potěšit naše fanoušky, kterým děkujeme za vytrvalou podporu,“ řekl pro pardubický web trenér Ladislav Lubina. Olomouc se se ziskem 54 bodů drží na osmém místě zajišťujícím předkolo play off, bodově blízko má jak přímý postup do čtvrtfinále, tak boj o udržení.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

00:45
    Se svou první útočnou akcí Dynamo neuspělo, u puku je Olomouc, ale nedaří se jí zatím založit útok.

00:59
    První olomoucký útok zastavil odpískaný ofsajd.

02:05
    Koffer se rychle hnal za volným kotoučem, přes obránce Vyrůbalíka se k němu dostal, ale ten mu zamezil v zakončení, když ho na hranici faulu obejmul.

02:51
    Rolinek nahrával zpoza brány do předbrankového prostoru na Hovorku, puk prošel až k Maroszovi mezi kruhy, jeho zakončení chyběla razance.

03:56
    Irgl si míchal s pukem a projel s ním do útočné třetiny, zkusil vystřelit z levé strany zápěstím. Svou střelou nadělal Kloučkovi problémy, ale pardubický gólman dostal nakonec puk od své brány.

05:03
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Marek Laš – 2 min., sekání).

05:21
    Schausovu dělovku od modré vyrazil Lukáš svým pravým betonem, Dynamo pokračuje v útočné akci.

05:53
    Tentokrát pálil příklepem od modré Hovorka, Lukáš opět úspěsně zasáhl svými betony.

06:40
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Domácí celek využívá hned první početní výhodu v utkání a ujímá se vedení! Mandát přenechal puk zpětnou přihrávkou u pravého mantinelu BRIANU IHNAČÁKOVI, ten chvíli váhal, zda bude nahrávat, nebo střílet, nakonec zvolil střelu příklepem a puk poslal přesně pod horní tyč. Asistence: Jan Mandát a Oscar Eklund.
    06:40 Brian IHNAČÁK - 1:0

07:38
    Po zásahu Kloučka proti střele z levé strany následuje komerční přestávka.

08:23
    Olomouc už byla v útočném pásmu, ale rozhodčí odpískali ofsajd.

09:02
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Brian Ihnačák – 2 min., posunutí hole).

09:44
    Olomouc se rychle dostala do útočného pásma a zahajuje kombinaci.

10:18
    Pardubičtí jeli dva na jednoho, Poulíček se snažil z pravé strany posunout puk na druhou stranu Mandátovi, přihrávka ale neprošla.

10:57
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Jakub Galvas – 2 min., hákování).

11:04
    Domácí už hrají v plném počtu a ženou se do útoku.

11:46
    Pardubice přišly o puk ve střední třetině, Olomouc v klidu čeká na poslední možnost, kdy bude muset poslat puk k pardubické brance.

12:36
    Ihnačák byl blízko ke vstřelení gólu, puk skončil těsně vedle levé tyče.

13:03
    Eklundovi vůbec nesedla střela z první od modré, čímž končí pardubická přesilovka.

13:20
    Po zákroku Kloučka vznikla před pardubickou brankou menší potyčka, kterou rozhodčí rychle vyřešili, ale vylučovat se nebude.

14:11
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Filip Koffer – 2 min., hákování).

14:56
    Pardubice vybojovaly kotouč u levého mantinelu a povedlo se jim ho vyhodit po mantinelu přes celé kluziště.

15:31
    Ani nyní se Olomouc nedokázala usadit v útočné třetině, Dynamo se znovu osvobozuje.

15:57
    Ve vlastním oslabení se hnal do rychlého protiútoku Dušek, k zakončení z levého kruhu se ale nedostal, puk nechal za sebou a ujala se ho Olomouc.

16:31
    Pardubice se úspěšně ubránily a nyní ještě vyhazují puk ven z vlastního pásma odrazem o pravý mantinel.

17:01
    Puk do druhé vlny do jízdy dostal Eklund, jenže z dobré pozice nastřelil jen hráče před sebou.

17:36
    Hokejisté dlouho bojovali o kotouč v rohu hřiště u pardubické branky, nakonec se ho na chvíli ujalo Dynamo, jenže Rolinek s ním dojel jen do druhého rohu, kde byl o puk připraven.

18:17
    Jergl protečoval nohou Vyrůbalíkovo nahození do útočné třetiny, Olomouc může útočit.

18:38
    Knotek našel nahrávkou z rohu mezi kruhy volného Jergla, s jeho střeleckým pokusem mířícím přímo do středu brány si Klouček poradil.

19:26
    Machala byl důrazně napadán protihráčem, už potřeboval jít střídat, tak alespoň nahodil puk po mantinelu za olomouckou bránu, kde se ho ujali hosté.

19:53
    Hovorka svou dělovkou ze střední vzdálenosti prověřil Lukáše, ten kotouč vyrazil betonem.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Dynamo odchází po první třetině do kabin spokojenější, vedení se ujalo v 7. minutě po přesilovkové trefě Ihnačáka. Pardubičtí hokejisté mírně přestříleli Olomouc 7:4, dostali se i do dalších šancí, ale stejně jako Olomouci se jim nedaří v koncovce.

Ještě než začne druhá třetina, čeká se, až alespoň trochu zamrznou kaluže za pardubickou brankou.

20:01

20:47
    Klouček vyrazil olomouckou střelu od modré pouze k zadnímu mantinelu, kde se kotouče znovu ujala Olomouc a pokračuje v akci.

21:37
    Strapáč si na levé straně zasekávačkou obhodil Schause a nahrál do druhé vlny najíždějícímu Burianovi, ten nastřelil Ihnačáka, jenž si lehl do jeho střely.

22:11
    Kolouch poslal puk o levý mantinel na zakázané uvolnění.

23:08
    Olomouci se nedařilo založit útočnou akci, což nakonec vyústilo v další zakázané uvolnění po nepřesné přihrávce Jaroměřského.

23:18
    Mráz nahrál mezi nohama do levého kruhu volnému Strapáčovi, ten mířil mezi betony Kloučka, jenž je dal včas k sobě.

23:54
    Knotek dostal nahrávku zpoza branky do předbrankového prostoru, z první pálil vedle levé tyče.

24:10
    Domácí kouč Ladislav Lubina si vybírá oddechový čas.

24:25
    Oddechový čas domácí zjevně pomohl, hned po vhazování se vrhli do útoku a ten skončil druhou brankou. Ze bránou se kotouče ujal Poulíček, jenž našel na pravé straně najetého JACOBA CARDWELLA a ten prostřelil Lukáše mezi betony. Asistence: Patrik Poulíček a Ilja Děrvuk.
    24:25 Jacob CARDWELL - 2:0

25:19
    Horký byl u puku na levé straně a na druhé straně měl volného Budíka, tomu však nedokázal nahrát a individuálně se také neprosadil.

26:33
    Olomouci se nedaří v zakládání útoku, což se ukázalo i nyní a na druhou stranu se vydal Dušek, který ani nadvakrát nepřekonal brankáře Lukáše.

27:42
    Irglovo zakončení z levého kruhu bylo sraženo nad branku a do útoku jde Dynamo.

28:09
    Švrček objel s pukem branku a snažil se zasunout kotouč k levé tyči, tu si Klouček pohlídal.

28:41
    Kolouch dostal puk na modré, ke střele se ale nedostal a do rychlého individuálního útoku se na druhou stranu hnal Horký, jenž z pravé strany minul zadní tyč.

29:12

29:23
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Také olomoucký celek v dnešním utkání využívá početní výhodu, střelecký pokus Ostřížka propadl Kloučkovi mezi betony a jako první se k puku dostal JAN KNOTEK, jenž ho dorazil za brankovou čáru. Asistence: David Ostřížek a Jan Jaroměřský.
    29:23 Jan KNOTEK - 2:1

30:18
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Ondřej Machala – 2 min., hrubost).

30:56
    Olomouci se v další přesilovce zatím nedaří usadit v pásmu, Pardubice už potřetí vyhazují puk z vlastní třetiny.

32:09
    Burian nahrál od zadního mantinelu na obránce Galvase, ten chtěl co nejdříve vystřelit, jenže poslal puk přímo do středu brány.

33:22
    Po odpískaném ofsajdu Dynamo následuje komerční přestávka.

33:56
    Mandát se s pukem neprosadil přes obránce Jaroměřského, Dynamo se dostalo k odraženému puku a zůstává v pásmu.

34:44
    Děrvuk se dostal k volnému puku na modré a ihned pálil příklepem, jenže vedle pravé tyče.

35:22
    Jergl nebyl se svou střelou přes obránce úspěšný, Olomouc získala puk na zadním mantinelu.

35:57
    V dobré šanci se ocitl na druhé straně Machala, dostal přihrávku do jízdy, z pravé strany však minul zadní tyč.

36:29
    Horký se snažil nahrávat zpoza brány, puk však poslal do brankové konstrukce a nyní o něj musí bojovat v rohu hřiště.

37:01
    Irgl hledal svou křižnou přihrávkou z pravé strany najíždějícího si Strapáče, ten se po puku natahoval, stejně na něj ale nedosáhl.

37:10
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Jan Jaroměřský – 2 min., nedovolené bránění).

37:36
    Po ráně Hovorky od modré se puk odrazil od brusle bránícího hráče, k dorážce se dostal Rolinek, zády k brance ale minul.

37:48
    Východočeši využívají druhou přesilovku v zápase a dostávají se do dvoubrankového náskoku. Pardubice předvedly parádní rychlou souhru, Rolinek nahrál z rohu hřiště do pravého kruhu Maroszovi, ten posunul puk na střed hřiště na MARKA HOVORKU, který z první zakončoval za bezmocného Lukáše. Asistence: Rostislav Marosz a Tomáš Rolinek.
    37:48 Marek HOVORKA - 3:1

39:01
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Zbyněk Irgl – 2 min., nedovolené bránění).

39:18
    Olomouci se nepovedlo vyhodit po mantinelu, a tak mohl od modré pálit příklepem Schaus, jeho nebezpečnou přízemní střelu vyrazil Lukáš do rohu kluziště.

39:51
    Schaus nezpracoval prudkou přihrávku na modré, Pardubice už zřejmě další útok do konce druhé třetiny nestihnou.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Také druhá třetina patřila domácímu celku, který poslal ve 25. minutě do dvoubrankového vedení střelou z pravé strany mezi betony Lukáše Cardwell. V polovině utkání také Olomouc využila početní výhodu, po střele Ostřížka dorazil puk za brankovou čáru Knotek. Na konci druhé části si ale Dynamo vzalo své dvoubrankové vedení zpět další využitou přesilovkou, na konci povedené souhru byl Hovorka.

40:01

40:52
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Jan Knotek – 2 min., podrážení).

41:26
    Ondrušek postrčil puk po levém mantinelu do středního pásma a po dlouhé době usvobodil Olomouc z pardubického sevření.

42:11
    Olomouci se dnes vůbec nevyplatí faulovat, Pardubice využívají už třetí přesilovku. První ránu z první Hovorky Lukáš vyrazil před sebe, olomouckému celku se nepovedlo odpálit kotouč do bezpečí a znovu se k němu dostal MAREK HOVORKA, jenž ho trefil ze vzduchu a poslal ho přesně do pravého horního rohu brány. Asistence: Brian Ihnačák a Rostislav Marosz.
    42:11 Marek HOVORKA - 4:1

42:34
    Pardubičtí se prosazují dnes již popáté! Puk před bránu zavezl Horký, Lukáš ho nedokázal přikrýt a k dorážce se dostal JORDANN PERRET, pro kterého už nebyl větší problém uklidit kotouč do odkryté části branky. Asistence: Luboš Horký.
    42:34 Jordann PERRET - 5:1

44:26
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Oscar Eklund – 2 min., nedovolené bránění).

44:43
    Pardubice hned na začátku oslabení poslaly puk až k bráně Lukáše, Olomouc rychle zakládá nový útok.

45:14
    Ostřížek dostal nahrávku do pravého kruhu a pálil z první, trefil do nohy pouze před sebou stojícího Mikuše.

45:56
    Pardubičtí se již potřetí v tomto oslabení osvobozují úspěšným vyhozením.

46:37
    Skladný nahrál na osu hřiště Ondruškovi, ani ten nedostal puk přímo na Kloučka, střela se zastavila o pardubického obránce stojícího před brankou.

47:32
    Machala střelou zápěstím ze středního pásma pozdravil Lukáše, ten rychle rozehrál puk na svého spoluhráče.

48:03
    Rolinek nahrál na pravou stranu Hovorkovi, ten zkoušel střílet příklepem po ledě, minul však bránu.

48:43
    Irgl přejel s pukem do útočné třetiny příliš pozdě, píská se ofsajd Olomouce. Ještě před vhazováním ve středním pásmu následuje komerční přestávka.

49:27
    Hosté se alespoň mírně dostávají na dostřel po rychlém útoku, kdy Knotek našel z levé strany před brankou najetého volného ALEŠE JERGLA, tomu už jen stačilo nastavit hokejku a puk byl v síti. Asistence: Jan Knotek.
    49:27 Aleš JERGL - 5:2

50:45
    Pardubičtí ale rychle odpovídají a betou si své čtyřbrankové vedení zpět. Jaroměřský chyboval v rozehrávce ve vlastním pásmu, toho využil napadají Perret a nahrál mezi kruhy LUBOŠI HORKÉMU, ten se svou první střelou neuspěl, ale puk se k němu odrazil zpět a podruhé už Lukáše překonal. Asistence: Jordann Perret.
    50:45 Luboš HORKÝ - 6:2

52:22
    Budíkovo bekhendové nahození z pravé strany se snažil dojíždět Horký, Lukáš v pohodě vyrazil puk betonem k mantinelu.

52:57
    Jaroměřský střílel od modré metr vedle brány, Olomouci se ještě povedlo na chvíli získat puk zpět, ale do zakončení se nedostala.

53:52
    Ondrušek si vyjel s pukem z pravé strany na osu hřiště, s jeho zakončením si Klouček v pohodě poradil.

55:47
    Olomouc se hned po vhazování před vlastní brankou vydala do útoku, sražená střela Strapáče od modré skončila v ochranné síti.

56:51
    Dušek zavezl puk do pásma po pravé straně, následně ho po otočce poslal za bránu, kde se ho ujali hosté.

57:18
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Juraj Mikuš – 2 min., nedovolené bránění).

57:34
    Dynamo začalo oslabení vyhozením po mantinelu přes celé hřiště.

57:57
    Pardubičtí jeli v oslabení sami dva na brankáře Lukáše, Machala předložil puk Poulíčkovi, ten ho nedokázal zvednout nad beton brankáře!

Dnešní utkání sleduje 5614 diváků.

58:46
    Perret pošetřil čas s pukem v olomoucké třetině u mantinelu, nyní už ale pardubičtí hokejisté musí zase rychle zpět do obrany.

59:09
    Machala se řítil do samostatného úniku, v tom ho zastavil Jan Jaroměřský, když ho podrazil. Machala se zlobí, že místo trestného střílení přišel pouze dvouminutový trest.

59:46
    Pardubičtí dohrávají zápas v klidu s pukem na svých hokejkách.

Souboj dvou trápících se týmů ovládlo jasně domácí Dynamo, které porazilo Olomouc rozdílem čtyř branek a na domácím ledě vyhrálo po dlouhých dvanácti zápasech, a to poprvé od začátku října. (17:23:27)

Adam Joska

Branky a nahrávky: 7. Ihnačák (Mandát, Eklund), 25. Cardwell (Poulíček, Děrvuk), 38. Hovorka (Marosz, Rolinek), 43. Hovorka (Ihnačák, Marosz), 43. Perret (L. Horký), 51. L. Horký (Perret) – 30. J. Knotek (Ostřížek, Jaroměřský), 50. Jergl (J. Knotek)

HC Dynamo Pardubice: Klouček (Kacetl) – Budík, Eklund, Schaus, Mikuš, Cardwell, Děrvuk, Porseland – Hovorka, Marosz, Rolinek – Machala, Ihnačák, Poulíček – L. Horký, Mandát, Perret – Koffer, Dušek, Machač.
    HC Olomouc: Lukáš (Brož) – Vyrůbalík, Jaroměřský, J. Galvas, Ondrušek, Rutar, Švrček – Jergl, J. Knotek, Ostřížek – Irgl, Strapáč, Burian – V. Tomeček, Kolouch, Handl – Mráz, Skladaný, Laš.

Rozhodčí: Kubičík, Sýkora – Malý, Pešek