Real Betis – Girona 3:2 (kon.) | Villarreal – Ath. Bilbao 1:1 (kon.) | Levante – Valladolid 2:0 (kon.)
Rayo Vallecano – Real Sociedad 2:2 (kon.) | Barcelona – Leganés 3:1 (kon.)
Real Betis
3:2 (1:2)
Girona FC
Neděle 20.01.2019, 12:00 • Estadio Benito Villamarín • Španělská LaLiga • 20. kolo

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 4:2. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 9:12. (13:54:40)

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Betisu poměrem 3:2. Ve druhém poločase jsme sledovali celkem jednostrannou záležitost, kterou měl na svědomí Betis, který se brzy dočkal vyrovnání. Aby toho nebylo málo, tak rozhodující branka Betisu přišla v poslední minutě nastaveného času. Domácí hráči měli více ze hry, avšak se jim dlouho dobu nedařilo přejít přes pozornou obranu soupeře. Girona se ve druhém dějství snažila vycházet ze zajištěné obrany, což se sice dařilo, avšak směrem dopředu to nebylo zrovna ideální.

90+5
    90+4. Sergio CANALES - 3:2

90+4
    Real Betis právě vstřelil branku!
    Domácí to přeci jenom dokázali! K rozehrávce pokutového kopu se postavil SERGIO CANALES, který zamířil k levé tyči, zatímco se brankář Bunú vydal k opačné konstrukci.
    90+3. Penaltový zákrok.

90+3
    Je tu pokutový kop pro Betis!

90+3
    Lo Celso posílal do pokutového území další centr, který ale v poklidu odvrátila obrana soupeře. Do konce nezbývá moc času.

90+2
    Posléze se míč dostal také na kopačku domácího brankáře Lópeze, který ho okamžitě poslal zpět na druhou stranu.

90+1
    Za pokutovým územím se dostal ke střele Canales, který ale mířil vedle branky. Bunú nemusel zasahovat, nyní bude vykopávat.

90
    Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.

89
    Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, oba celky nemají moc času. Jistě ale můžeme počítat s nastaveným časem.

87
    Girona podnikla rychlý protiútok, který čistým způsobem zastavil obětavý Tello. Posléze se ještě do vápna dostával Portu, který nevybojoval ani roh.

85
    Do pokutového území Betisu přiletěl velice nebezpečný centr, který kostrbatě odvracel García. Hosté jsou i nadále s míčem na útočné polovině.

84
    Betis zahrával volný kop z velké vzdálenosti od branky. Logicky se tak rozhodl zahrát nakrátko, přičemž se o rozehrávku postaral Lo Celso.

83
    Žlutou kartu dostává Jonás Ramalho (Girona FC).

83
    Tello se rychlostním způsobem dostal až k šestnáctce, odkud chtěl na zadní tyči najít Leóna, kterému scházel zhruba krok, míč skončil v zámezí.

82
    Do konce zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut. Diváci už delší dobu čekají na nějakou výraznější šanci, v tuto chvíli svítí na tabuli nerozhodný výsledek.

81
    Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Lorenzo Morón, přichází Diego Lainez.

David Suchý

Branky: 12. Tello, 54. Morón (Canales), 90+4. Canales (pen.) – 36. Aleix Garcia (V. Fernández), 44. Doumbia (Portugués)

Karty:   45+1. A. Sanabria (RBE), 66. Morón (RBE) – 11. Porro (GIR), 39. V. Fernández (GIR), 55. Alcalá (GIR), 83. Ramalho (GIR)

Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 4:2. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 9:12.
    Real Betis: Pau López – Mandi, Javi García, Bartra – Barragán, Lo Celso, Guardado (C) (66. Feddal), Tello – Morón (81. Lainez), Canales – A. Sanabria (71. León).
    Náhradníci: Robles – Feddal, León, Sidnei, Joaquín, Lainez, Akouokou.

Girona FC: Bunú – Alcalá (C), Espinosa, Juanpe – Porro (61. Ramalho), Pons, Aleix Garcia, V. Fernández (71. Muniesa) – Portugués, Doumbia (78. Douglas Luiz) – B. García.
    Náhradníci: Iraizoz – Ramalho, Granell, Douglas Luiz, Paik Seung-ho, Muniesa, Pachon.

Rozhodčí: Cordero – Escuela, Cerezo

Diváci: 47218