Vancouver – Detroit 3:2 (kon.) | Toronto – Arizona 2:4 (kon.) | Edmonton – Carolina 4:7 (kon.)
Colorado – Nashville 1:4 (kon.) | Los Angeles – St. Louis 4:3 (kon.)
Toronto Maple Leafs
2:4 (1:0, 0:2, 1:2)
Arizona Coyotes
Pondělí 21.01.2019, 01:00 • Scotiabank Arena, Toronto • NHL

Československá stopa

Martin Marinčin (TOR) 0+0, 4 střely, čas na ledě 17:59
    Richard Pánik (ARI) 0+1, 0 střela, čas na ledě 16:17 (03:52:20)

1. Vinnie Hinostroza (ARI) 1+0
    2. Clayton Keller (ARI) 1+0
    3. John Tavares (TOR) 1+0

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 27:31 (11:6, 5:11, 11:14))
    Zblokované střely – 11:29
    Vyhraná vhazování – 31:19
    Trestné minuty – 8:2
    Hity – 19:24

Hokejisté Toronta doma překvapivě podlehli 2:4 Arizoně! Do třetí třetiny se nastupovalo za stavu 1:2 z pohledu Leafs. Ve 44. minutě zajistil Torontu vyrovnání střelou po buly John Tavares, ovšem Kojoti odpověděli zvýšenou aktivitou a za to byli odměněni zásahem Vinnieho Hinostrozy. Kanadský celek už pak další odpověď nenašel. Arizona hrála velmi dobře a co prošlo, pochytal brankář Kuemper. V čase 59:22 pak zpečetil skóre trefou do prázdné branky Lawson Crouse.

59:22 Lawson CROUSE - 2:4

59:22
    Arizona právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto! Domácí veterán Patrick Marleau ještě neskutečně dobruslil LAWSONA CROUSEHO, který jel už na prázdnou branku. Vypíchnutý puk však dojel opět stejný hráč a bekhendem ho již poslal do domácí klece. Asistence: Derek Stepan a Jordan Oesterle.

59:02
    William Nylander pálil z pravého kruhu Kuemper, jeho střelu vyrazil.

58:38
    Puk byl sražen mimo hrací plochu. Vhazovat se bude před brankou Arizony.

57:59
    Domácí to zkoušejí s prázdnou brankou!

57:43
    Lawson Crouse teď navíc mohl těžit ze špatné rozehrávky soupeře. Andersena sice z levého kruhu nepřekonal, ale donutil brankáře Toronta přerušit hru.

57:17
    Hosté drží puk na svých hokejkách a čas ubíhá. Arizona hraje dobře takticky.

56:05
    Kuemper raději přidržel puk před dojíždějícím Matthewsem. Domácí získali buly v útočném pásmu.

55:34
    Puk skončil na střídačce Arizony. Následuje reklamní přestávka.

55:18
    Cousins s Kellerem drželi puk za domácí brankou. Nějaké sekundy zase uběhly.

54:02
    Domácí mají na vyrovnání již jen šest minut. Čas už jim začíná poměrně rychle utíkat.

53:37
    Od modré čáry pálil nepřesně Marinčin. Puk, který se odrazil zpět před branku, pak dorazil jen do boční sítě Auston Matthews!

52:41
    Obrovský závar před Kuemperem! Ten pochytal několik dorážek a drží svému týmu vedení!

52:14
    Hinostroza domácí vytlačil do středního pásma. Hráči Toronta to musejí zkusit znovu.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 12. Dermott (W. Nylander, F. Gauthier), 44. Tavares (Marner, Hyman) – 23. Kempe (Crouse, Goligoski), 36. Keller (Fischer, Ekman-Larsson), 47. Hinostroza (Stepan, Pánik), 60. Crouse (Stepan, Oesterle)

Toronto Maple Leafs: Andersen (Sparks) – Hainsey, Rielly (A), N. Zajcev, Marinčin, Ožiganov, Dermott – Co. Brown, Matthews, A. Johnsson – Marner, Tavares (A), Hyman – Kapanen, Kadri, Marleau (A) – W. Nylander, F. Gauthier, P. Lindholm.
    Arizona Coyotes: Kuemper (Pickard) – Hjalmarsson (A), Ekman-Larsson (C), Ljubuškin, Chychrun, Goligoski, Oesterle – Fischer, Weal, Keller – Hinostroza, Stepan (A), Pánik – Garland, Cousins, Galchenyuk – J. Archibald, Kempe, Crouse.

Rozhodčí: Syvret, Pollock – Smith, Alphonso

Diváci: 19165