Vancouver – Detroit 3:2 (kon.) | Toronto – Arizona 2:4 (kon.) | Edmonton – Carolina 4:7 (kon.)
Colorado – Nashville 1:4 (kon.) | Los Angeles – St. Louis 4:3 (kon.)
Edmonton Oilers
4:7 (1:3, 1:3, 2:1)
Carolina Hurricanes
Pondělí 21.01.2019, 03:30 • Rogers Place, Edmonton • NHL

Československá stopa v utkání:

Petr Mrázek (CAR) 60 minut, 17 zákroků, 4 góly, 81,0% (07:40:57)

1. Andrej Svečnikov (CAR) 1+2
    2. Leon Drasaitl (EDM) 2+1
    3. Nino Niederreiter (CAR) 2+0

Statistiky: Střely na bránu: 21-34; Zablokované střely: 12-16; Vhazování: 46%-54%; Hity: 32-30; Přesilové hry: 1/4-1/1; Trestné minuty: 4-10.

Andrej Svečnikov vstřelil gól, ke kterému přidal dvě asistence, zatímco jeho spoluhráč Nino Niederreiter vstřelil dvě branky, a společně dovedli Carolinu k vítězství na ledě Edmontonu, v jehož dresu zářil Leon Draisaitl. Konečný výsledek zápasu bohatého na góly v Kanadě. Edmonton Oilers 4 Carolina Hurricanes 7.

59:00
    Do konce dnešního zápasu zbývá odehrát 1 minuta.
    57:38 Lucas WALLMARK - 4:7

57:38
    Carolina právě vstřelila branku!
    LUCAS WALLMARK si najel v mezikruží na přihrávku Sebastiana Aha od boxu časoměřičů a poté puk dovezl do prázdné brány! Carolina vede v závěru 7:4. Asistence: Sebastian Aho.

57:07
    Darnell Nurse chtěl na pravém křídle skórovat z nulového úhlu a Petr Mrázek zmrazil puk pod lapačkou.

56:24
    Hra byla přerušena a necelé čtyři minuty před koncem zápasu si odbudeme poslední reklamní přestávku.

55:39
    Lucas Wallmark využil volného prostoru na levém křídle k prudké střele z bodu pro vhazování, která se odrazila od bližší levé tyče!

54:59
    Warren Foegele na levém křídle vystřelil od modré čáry a jeho pokus byl ihned po zrodu zablokován.

53:53
    Oilers odpověděli střelou z vrcholu levého kruhu pro vhazování, která skončila nad bránou Caroliny.

53:31
    Brett Pesce vystřelil od modré čáry a jeho střela těsně nad ledem minula přední levou tyč brány Oilers.

52:23
    Petr Mrázek ukryl nahození Oilers ve své lapačce a prostor dostává krátká komerční přestávka.

51:51
    Jesse Puljujärvi se v levém kruhu pěkně uvolnil, Petr Mrázek ale jeho bekhendové zakončení vyrazil.

51:16
    Calvin de Haan vystřelil z vrcholu levého kruhu pro vhazování a Mikko Koskinen na přední tyči puk vyrazil poté, co šel rychle do kolen a sevřel své betony.

49:24
    Connor McDavid se dostal u pravé tyče k bekhendové střele, kterou Petr Mrázek vytěsnil mimo tři tyče brány.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 20. Manning (McDavid, Nugent-Hopkins), 40. Draisaitl (Khaira), 41. Kassian (Benning, Draisaitl), 48. Draisaitl (McDavid, Chiasson) – 1. Niederreiter (Aho, Slavin), 7. Slavin (Wallmark, B. McGinn), 12. Niederreiter (Pesce, Aho), 22. B. McGinn (Svečnikov), 25. Wallmark (Svečnikov, Slavin), 39. Martinook (Foegele, T. Teräväinen), 58. Wallmark (Aho)

Edmonton Oilers: Talbot (12. Koskinen) – Jones, A. Larsson (A), Nurse, K. Russell, Manning, Benning – Draisaitl, McDavid (C), Chiasson – Khaira, Nugent-Hopkins, Yamamoto – Lucic (A), Cave, Kassian – Rieder, Brodziak, Puljujärvi. Hlavní trenér: Ken Hitchcock.
    Carolina Hurricanes: Mrázek (Nedeljkovic) – Slavin (A), Pesce, de Haan, Faulk (A), T. van Riemsdyk, D. Hamilton, H. Fleury – Wallmark, T. Teräväinen, Niederreiter – Aho, Williams (C), Svečnikov – Martinook, Mäenalanen, Foegele – McKegg, B. McGinn. Hlavní trenér: Rod Brind'Amour.

Rozhodčí: Kendrick Nicholson, Graham Skilliter. Čároví: Scott Cherrey, David Briseboi

Diváci: 18347