Plzeň – Liberec 4:3 (kon.) | HC Litvínov – Slavia 2:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Chomutov 1:3 (kon.)
Pardubice – Kometa Brno 4:2 (kon.)
HC Škoda Plzeň
4:3 (0:3, 1:0, 3:0 - N 0:0 - 0:1)
Bílí Tygři Liberec
Čtvrtek 24.01.2019, 17:00 • Home Monitoring Aréna • DHL Extraliga juniorů • O pořadí v play-off

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku čtvrtečního večera se s Vámi loučím a u dalších zápasů z plzeňské Home Monitoring Arény se opět budu těšit, na shledanou. (19:19:38)

Hosté si tak z Plzně odváží alespoň bod za výhru v samostatných nájezdech.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Bílí Tygři Liberec.
    Hosté vítězí v penaltovém rozstřelu, vítěznou branku svým nájezdem zaznamenal PETR ŠAFAŘOVSKÝ.

Samostatné nájezdy začínají.

Jelikož ani jeden z týmu nedokázal v prodloužení vstřelit branku, po úpravě ledu přijdou na řadu samostatné nájezdy.

Konec prodloužení.

64:14
    Jan Matiášek se dostal do samostatného úniku, ale forhendovou kličkou čtvrtý bod domácímu týmu zatím nepřidal.

63:10
    Jemná teč Jana Křepelky, puk ovšem cestu mezi tři tyče nenabral.

63:03
    Ofsajd indiánů.

62:20
    Filip Kolář v dobré šanci trefil jen beton brankáře.

61:25
    Matěje Koldu zradilo zpracování kotouče a tak zaútočit mohou opět hosté.

60:40
    Jakub Rychlovský se proháčkoval až před Koláře, ale bekhendovou kličkou si na něj nepřišel.

60:01

Je dobojováno. Jak se Tygrům povedla první třetina, tak domácím indiánům se náramně povedla ta závěrečná. Z 0:3 dokázali obrátit na konečných 4:3 slaví cenné tři body. Ve hře je ovšem nadále ještě jeden a i ten by rádi jistě získali.

59:57
    Plzeň dokázala vyhrát buly a hosty ani ke střele nepustila.

Hosté to zkusí v závěrečných vteřinách bez brankáře.

Oddechový čas pro hosty.

59:52
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Matiášek – 2 min., hrubost).

59:13
    Plzeň kombinuje v útočném pásmu, hostům vůbec nepoučí kotouč.

58:32
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Cikhart – 2 min., hákování).

58:22
    Hosté se nemohou dostat do závěrečného tlaku.

57:28
    Škodovka jen vyhazuje kotouč do středního pásma, tohle ji bohatě stačí.

56:48
    Kolář rychle vyklepat kotouč ze své rukavice, za žádnou cenu nechtěl hru přerušit.

55:52
    Jan Matiášek prověřil pozornost hostujícího brankáře střelou z většího úhlu, Pařík bez problémů kryje.

55:05
    Jakub Procházka z úniku přestřeluje branku.

54:37
    Plzeň hraje v klidu, najednou je vidět velký klid, který se domácím hráčům vrátil na hokejky.

53:36
    Pařík vůbec nic neviděl, ale Malát ranou z kruhu jen trefil jeho hruď.

53:01
    Před námi je závěrečných sedm minut, ve kterém toho bude k vidění jistě ještě dost.

52:28
    Domácí ujeli na dva na jednoho, ale Vlastimil Kvasnička zakončit nedokázal.

51:30

50:49
    Rychlovský prudkou ranou od modré netrefuje bránu.

50:05
    Hosté mohli ihned skóre dorovnat, ale v brankovišti zasáhl tygřím skokem plzeňský brankář Kolář.

49:46
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Tak tohle byla paráda! JAN MATIÁŠEK v oslabení přebruslil hostující obranu a parádním blafákem vykoupal i brankáře Paříka. Bez asistence.

49:29
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Kremláček – 2 min., sekání).

48:20
    Hosté na chvilku zamkli domácí ve své třetině, ale ohrozit branku Koláře se jim nepodařilo.

47:21

46:53

46:31
    Adas Klapka, který je dnes velmi aktivní, orazítkoval ranou z pravého kruhu horní tyčku.

45:21
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Malák – 2 min., hrubost).

45:15
    Hosté se okamžitě osvobozují.

44:53
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Křepelka – 2 min., napadení).

44:42
    Vyrovnáno! Domácí se dokázali neskutečně vrátit do zápasu. Jan Matiášek zavezl kotouč do pásma, předal ho na pravou stranu, kde byl najetý MATĚJ KOLDA, který povedenou ranou pod horní tyčku vyrovnává na 3:3. Asistence. Jan Matiášek, Martin Lokajíček.

44:04
    To se naopak píská na druhé straně. Plzeň začíná přebírat naplno iniciativu v zápase.

43:18
    Vlastimil Kvasnička poslal puk jen tak nazdařbůh, ale zakázané uvolnění se nepíská.

42:27
    Jan Žemba vtrhl do útočného pásma, ale ohrozit Koláře už se mu moc nepovedlo.

41:01
    Využitá přesilová hra a máme tu drama. Sebastián Malát našel zpoza brány hokejku DANIELA MALÁKA, který přesnou ranou nad Paříkův beton snížil na rozdíl jediné branky. Asistence: Sebastián Malát, Jakub Procházka.

40:25
    Tvrdou ranou z první se prezentoval Jakub Procházka, domácí hráč svou druhou branku nepřidal.

40:01

Je za námi prostřední část hry, v té jsme viděli jednu branku a k velké radosti plzeňských fanoušků padla do hostující klece. Jiskřičku naděje pro domácí vykřesal parádní ranou Jakub Procházka. Před námi je tak jistě ještě zajímavá třetí třetina.

Ta začne přibližně v 18:28.

40:00

39:40
    Matěj Kolda trefil z hranice levého kruhu jen boční síť.

39:19
    Hostům se podařilo vyhodit kotouč ze své třetiny.

39:03
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Křepelka – 2 min., podrážení).

38:50
    Celá plzeňská střídačka křičela na domácího brankáře, aby opustil svou branku, jelikož hlavní rozhodčí signalizoval trest.

37:29
    Plzeň snižuje náskok Liberce. Parádní ranou se o to postaral z pravého kruhu JAKUB PROCHÁZKA, který se trefil přesně pod horní tyčku. Asistence: Marek Princl, Daniel Malák.

36:55
    Vlastimil Kvasnička čekal na modré na přihrávku, kterou nakonec i obdržel, ale domácí útočník neměl velkou rychlost a zakončit nedokázal.

36:08
    Opět střela Klapky a opět z tohoto mini duelu vyšel jako vítěz domácí brankář.

35:58
    Skvělý zákrok Koláře, který už se přesouval na druhou stranu, ale proti střele Klapky dokázal ještě zasáhnout reflexně betonem.

35:13
    Tomáš Kollert jen nahodil puk na Koláře, ten podržel puk ve své rukavici a dal šanci hráčům vystřídat.

34:16
    Na rozdíl už čtyř branek mohl zvýšit hostující vedení Jan Žemba, který se v situaci dvou na jednoho rozhodl pro střelu, tu kryje Kolář.

32:57
    V obrovské šanci byl Adam Klapka, na kterého domácí obrana úplně zapomněla, avšak hostující útočník branku přestřelil.

32:37
    Adam Šilhán si chtěl také vystřelit, ale brankář Pařík v bráně v podstatě ani nemusí být, žádná střela za poslední minuty k němu nedolétla.

31:39
    Obránce Houdek trochu zariskoval ve své třetině, ale své menší chybičky dokázal ihned napravit.

31:01
    Další sražená střela, tentokrát pumelice Lokajíčka od modré skončila nad bránou.

30:47
    Z ničeho nic se dostal ke kotouči mezi kruhy Marek Princl, ale hostující obrana je obětavá a dnes skáče do střel jak smyslů zbavení.

29:44
    Na plzeňské straně zkoušel zahrozit Sebastián Malát, jeho střela byla alel zblokována.

29:17
    Hra se ihned přesunula na druhou stranu, kde pálil liberecký Kovář. Domácí muž s maskou kryje.

28:53
    Matěj Kolda zavezl kotouč do útočného pásma, tam si ho vzal na hokejku Jan Matiášek, jehož střela nemohla nadělat Pařikoví větší starosti.

28:08
    To samé se dá říci na druhé straně o pokusu Marka Princla.

27:48
    Domácí obrana si poradila s Janem Křepelkou, hostující hráč se ke střele vůbec nedostal.

26:46
    Střelu Adamce kryje jistým zákrokem Kolář.

25:57
    Martin Lokajíček schoval svou střelu od modré mezi hráči, brankář Pařík neviděl vůbec nic, nicméně mohl si oddychnout když slyšel že puk byl odražen od zadního mantinelu.

24:28
    Parádní hit v podání Šeligy, ten naprosto čistým zákrokem zastavil Michala Houdka, domácí obránce je ovšem tvrdý chlapík a okamžitě vyskočil zpět na brusle a hrál dál.

23:47
    Nejistý zákrok Koláře, kterého prověřil Rychlovský, hostující devítka se ke kotouči dostala ještě jednou, tentokrát jeho ránu zastavila až ochranná síť.

23:25
    Hra nabrala pořádné tempo, což se musí divákům líbit. Ti by ovšem rádi viděli nějaké branky v hostující bráně.

22:03
    Jan Matiášek zariskoval na modré čáře, když jeho přihrávku vystihl Dominik Šeliga, hostující hráč už ale neměl mnoho sil, aby všem hráčům ujel.

21:33
    Domácí začali prostřední část velkým náporem, hosté se nemohli dostat vůbec ze své třetiny, nicméně brankář Pařík svůj tým podržel.

20:15
    Patnáct vteřin uběhlo z druhé třetiny a Plzeň už se mohla radovat. Marek Princl našel před brankou hokejku Jakuba Procházky, ten ovšem svá mířidla pořádně nesešteloval.

20:01

Je za námi první třetina, která vyšla výsledkově hostujícímu Liberci. Ten si do šatny odnáší pohodový tříbrankový polštář, když se hostům náramně povedl závěr první části. Škodovka se nedokázala prosadit ani v nabídnutých dvou přesilovkách a tak domácí družinu jistě čeká bouřlivá porada v kabině.

Druhá část dnešního zápasu začne přibližně v 17:44.

20:00

19:27
    Liberec právě vstřelil branku!
    Škodovka vůbec nezvládá závěr úvodní třetiny a Liberec naopak ukazuje jak je hokej občas jednoduchý. Petr Šafařovský zavezl kotouč do třetiny, následně ho předal přes celou šíři pásma Jakubovi Rychlovskému, který se neunáhlil střelou a ještě další přihrávkou našel DOMINIKA ŠELIGU, který kotouč dopravil do zcela opuštěné klece. Asistence: Jakub Rychlovský, Petr Šafařovský.

18:34
    Hosté v předposlední minutě první periody zdvojnásobují své vedení. DOMINIK ŠELIGA ujel po levé straně a přesnou střelou na zadní tyčku se nemýlil. Bez asistence.

17:54

17:30
    Matěj Kolda se dostal po přihrávce Matiáška sám před brankáře, ale domácímu hráči se nepovedla klička a puk skončil mimo bránu.

16:41
    Hosté se dokázali osvobodit.

16:12
    Houdkova střela od modré, Pařík jistě vyráží do rohu kluziště.

15:54
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Křepelka – 2 min., sekání).

15:26
    Sebastián Malát nabruslil do pásma ve velké rychlosti, zbavil se obránce a následnou střelou z většího úhlu donutil Paříka k zákroku.

14:26

14:12
    Liberec dokázal dopravit kotouč až za branku Koláře a domácí musí začít znova od své brány.

13:21
    Z té nakonec vyšli domácí jako vítězové, Michal Houdek poslal černou gumu rovnou vstříc bráně, tam je ale zatím jistý brankář Pařík.

13:06
    Zatím je to velká bitva o kotouč v rohu.

12:26
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Kollert – 2 min., podrážení).

11:59
    Tomáš Hollar zachytil puk díky špatné rozehrávce hostí na modré čáře, rychlou přihrávkou ho předal Dominikovi Soukupovi, který v tváří tvář Paříka nepřekonal.

10:42
    Domácí Škodovka mohla bleskově odpovědět, nicméně Matěj Kolda z pravého kruhu branku těsně přestřelil.

09:07
    Hosté z Liberce se ujímají vedení v zápase. Tygři dostali puk na modrou čáru, kde byl připravený Dominik Šeliga, ten nahozením trefil hokejku PETRA ŠAFAŘOVSKÉHO, který jemnou tečí překonal Koláře. Asistence: Dominik Šeliga, Miloslav Adamec.

08:40
    Marek Princl hledal mezi kruhy Vlastimila Kvasničku, ten v dobré pozici nedokázal přesně zakončit.

07:52
    Při domácích teď stáli všichni svatí. Na celý stadion zazvonila pravá Kolářova tyčka.

07:40
    Po dalším icingu se bude vhazovat před Paříkem.

06:27
    Plzeňští mohli vyrazit kupředu ve dvou proti jednomu, avšak špatné zpracování vše zhatilo.

05:44
    Daniel Malák dostal nabito na modré čáře, pohotový zákrok hostujícího celku.

05:24
    Plzeň je zatím aktivnějším celkem, ale své snažení nedokáže zúročit nebezpečnou střelou, která by Paříka více zaměstnala.

04:07
    První útočná formace indiánů bojovala v útočném pásmu jako smyslů zbavení, avšak vše jim bylo prd platné, jelikož se ke střele nedostali.

02:49
    Utkání je zatím plné nepřesností, přihrávky nenachází své majitele. Opět zakázané uvolnění na straně domácího týmu.

02:03
    Tomáš Kollert byl zastaven ve středním pásmu, tak mu nezbývalo nic, než kotouč jen nahodit za branku Koláře, tam si puk pod svá křídla vzali hráči Plzně.

01:39
    Zakázané uvolnění i na domácí straně. Kristián Kolář musí být opět ve střehu.

01:17
    Tentokrát už se Severočeši do útočné třetiny dostali, výsledkem toho byla střela od modré čáry, kterou zaznamenal Filip Kovář, domácí brankář puk bezpečně vyrazil betonem.

00:49
    Ani druhý pokus o zaútočení nekončí na straně Tygrů šťastně, tentokrát akci zastavil ofsajd.

00:15
    Jakub Procházka vyhrál buly přímo na hůl Marka Princla, který ranou z první prověřil Paříka.

00:08
    První rozehrávka kotouče se hostům příliš nevyvedla, pískáno je zakázané uvolnění.

00:01

HC Škoda Plzeň: Kolář (Pilc) – Houdek, Kovařík, Lokajíček, Šilhán, Kremláček, Malák – Soukup, Kvasnička, Hollar, Kolář, Kolda (C), Slanina, Matiášek, Rohla, Malát, Procházka, Ženíšek, Princl (A)

Bílí Tygři Liberec: Pařík (Čajan) – Starý, Adamec, Hampl, Charvát (A), Kovář, Had, Ira, Kollert – Křepelka, Rychlovský, Šafařovský (C), Jansa, Jiruš, Klapka, Cikhart, Vomáčka, Šeliga, Žemba (A)

Rozhodčí: Jakub Hornáček – Aleš Vavruška, Josef Zimmermann.

Krásné čtvrteční odpoledne z Plzně!

Vítám všechny hokejové fanynky a fanoušky, kteří se rozhodli si na čtvrteční den dopřát trochu juniorského hokeje. Od pěti hodin se totiž v plzeňské Home Monitoring Aréně hraje 14. kolo DHL extraligy v boji o play-off, ve kterém domácí HC Škoda Plzeň přivítá na svém ledě hokejisty z Liberce.

Domácí Škodovka je momentálně na pátém místě tabulky. Na domácí led se Plzeň vrací po čtyřech zápasech, které odehrály na hřištích soupeřů. Turné po moravských ledech zahájili indiáni v Ostravě, kde se postavili tamním Vítkovicím. Plzni se povedl parádní obrat, když dokázali otočit skóre z 0:4 na 5:4 po prodloužení. O den později avšak modrobílí nestačili v sousedním Třinci, kterému podlehli 0:2. Další týden nejprve Škoda zvítězila na ledě Komety Brno a po brance Koldy z předposlední minuty slavila vítězství 2:1. Dobrou formu podtrhli indiáni ve Vsetíně, kde zvítězili 3:2.

Liberec je v tabulce sedmý a na svého dnešního protivníka ztrácí pouhý bod, čímž tento duel dostává větší zajímavosti. Výsledky Bílých Tygrů jsou v lednu jak na houpačce, výhru střídá porážka a naopak. Poslední utkání odehráli za bránami České republiky. Proti Salzburgu hráči Liberce bojovali, ale nakonec si připsali porážku 5:4. Dnes by jistě rádi vše odčinili a ze západočeské metropole si odvezli nějaký bod.

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a užijte si příjemné odpoledne s doprovodem našeho textového přenosu, tím vás provede Jakub Štěrba.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Jakub Štěrba

Branky a nahrávky: 38. Procházka (Princl, Malák), 42. Malák (Malát, Procházka), 45. Kolda (Matiášek, Lokajíček), 50. Matiášek – 10. Šafařovský (Šeliga, Adamec), 19. Šeliga, 20. Šeliga (Rychlovský, Šafařovský), rozh. náj. Šafařovský