Plzeň – Litvínov 7:1 (kon.) | Vítkovice – Liberec 2:1 (2:1 po s.n.) | Mladá Boleslav – Mountfield HK 8:5 (kon.)
Zlín – Olomouc 1:2 (kon.) | Pardubice – K. Vary 2:3 (po pr.)
HC Dynamo Pardubice
2:3 (0:0, 0:1, 2:1 - 0:1)
HC Energie Karlovy Vary
Pátek 25.01.2019, 18:00 • ČSOB Pojišťovna ARENA • Tipsport extraliga • 38. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Příjemný hokejový podvečer, v pardubické ČSOB Pojišťovna areně se dnes v rámci 38. kola Tipsport extraligy střetnou týmy ze spodních pater tabulky. Dynamo je na poslední příčce, Karlovy Vary mají na svém kontě o dvanáct bodů více a jsou dvanácté, jedná se tak o důležitý zápas pro další vývoj spodní části tabulky. Pardubičtí v posledním utkání přerušili své domácí trápení, na domácím ledě vyhrálo po sto pěti dnech, když porazili Olomouc jasně 6:2. Naopak karlovarští hokejisté prohráli již osmkrát v řadě, venku nevyhráli posledních šest utkání. V obou letošních vzájemných měřeních sil se radovaly Karlovy Vary, na pardubickém ledě zvítězily vysoko 7:1.
    Nicholas Schaus už odehrál za Pardubice 4 zápasy a ve statistice +/- má pozitivní bilanci +1.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

HC Dynamo Pardubice: Klouček (Kacetl) – Budík, Eklund, Schaus, Mikuš, Cardwell, Děrvuk, Holland – Hovorka, Poulíček, Rolinek – Machala, Ihnačák, Dušek – L. Horký, Mandát, Perret – Koffer, Marosz, Voženílek.

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Kuchař) – Plutnar, Kovačevič, Kozák, Sičák, Šafář, Šenkeřík, M. Rohan – Gríger, Flek, O. Beránek – T. Rachůnek, J. Černý, T. Mikúš – Kohout, Gorčík, Skuhravý – Lapšanský, Balán, R. Vlach.

Rozhodčí: Hribik, Kika – Svoboda, Špringl.

00:01

00:19
    Do prvního útoku zápasu se vydali hosté, jejich první střela byla zblokována, ale pokračují dále v akci.

00:52
    Dynamo se až nyní osvobozuje ze sevření soupeře, Rolinek pouze poslal puk do středního pásma a celá pětka odjíždí střídat.

01:35
    Beránek se dostal po chybě pardubické obrany do samostatného úniku, zamíchal si s pukem a snažil se zakončit mezi betony Kloučka, ten ani po dorážce Beránka nepustil kotouč za brankovou čáru.

02:53
    Plutnarovu ránu příklepem od modré Klouček vyrazil k pravému mantinelu, Pardubice zakládají rychlý protiútok.

03:44
    Rolinkův nástřel od levého mantinelu se snažil před bránou tečovat Hovorka, jenže poslal kotouč mířící na bránu do zadního mantinelu.

04:49
    Dušek dostal přihrávku od mantinelu do pravého kruhu, popojel si s pukem blíže k bráně, s bekhendovým zakončením na bližší tyč ale Novotného nepřekvapil.

05:28
    Perret našel přesnou přihrávkou z pravé strany na středu hřiště si najíždějícího Eklunda, ten nastřelil pouze hráče stojícího před bránou, od které se puk odrazil vedle branky.

05:44
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Vladimír Sičák – 2 min., nedovolené bránění).

06:19
    Dušek se zavezením kotouče do útočného pásma neuspěl, Rolinek už to zvládl a Dynamo začíná kombinovat.

07:09
    První přesilovka Pardubicím zatím příliš nevychází, po špatné nahrávce Schause se Karlovy Vary osvobodily.

07:56
    Po Cardwellově nahození z levé strany pposkakoval puk po brankové čáře, Ihnačák po něm dokonce skočil, ale ani přesto nedokázal puk dorazit do branky.

08:57
    Vlach předvedl rychlou stahovačku v pravém kruhu, jeho následné zakončení zápěstím skončilo těsně vedle zadní tyčky.

09:29
    Klouček si pohlídal střelecký pokus Šafáře z levé strany a podržel puk v lapačce. Následuje komerční přestávka.

10:18
    Dušek nastřelil příklepem od modré před sebou stojícího Rachůnka, oba týmy posílají na led čerstvé síly.

10:42
    Rychlý útok po pravé straně podnikl Lapšanský, jeho střelu těsně nad ledem vyrazil Klouček betony.

11:43
    Balánovo nahození od modré prolétlo mezi nohama Stloukala, což nadělalo Kloučkovi problémy, puk viděl na poslední chvíli, i tak úspěšně zakročil.

12:33
    Rolinek nahrál zadovkou u levého mantinelu na Poulíčka, ten zkusil své štěstí nahozením na bránu, to zneškodnil brankář Novotný hokejkou.

13:56
    Plutnar místo svého spoluhráče nahrál puk ve středním pásmu Duškovi, ten s ním jel hned dopředu, ale spoluhráči ho doplnili později, takže z toho žádný rychlý brejk nebyl.

15:23
    Koffer procpal puk do útočné třetiny, v rohu o něj bojoval ještě společně s Maroszem, úspěšní ale nebyli.

16:29
    Hovotka nahrál za sebe obránci Schausovi, jeho střelu tahem vyrazil brankář Novotný vyrážečkou do ochranné sítě.

17:02
    Hra je plná nepřesností na obou stranách, Machala nyní prověřil Novotného střelou zápěstím přes bránícího hráče.

17:34
    Pardubická sražená střela skončila v předbrankovém prostoru, kde si puk pohotově našel brankář Novotný. Následuje komerční přestávka.

17:47
    Horký si rychle nabruslil s pukem před bránu, jeho bekhendový pokus vyrazil Novotný před sebe, pardubičtí nebyli však úspěšní ani s následnou dorážkou.

18:22
    Karlovarští jen odevzdali kotouč nahozením za bránu Pardubic a odjeli střídat.

19:17
    Tentokrát se zbavilo kotouče nahozením Dynamo.

19:36
    Ležící Klouček měl nyní plné ruce práce, aby udržel puk puk před brankovou čárou, nejaktivnější byl v předbrankovém prostoru Gorčík. Hlavní rozhodčí se jde ještě poradit s videorozhodčím.

19:36
    Po poradě s videorozhodčím hlavní sudí rozpažil, kotouč nepřešel brankovou čáru!

19:50
    Stloukal se zřejmě snažil udržet kotouč až do konce třetiny na mantinelu v obranném pásmu, rozhodčí však přerušili hru a bude se ještě vhazovat po levici Novotného.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina souboje dvou týmů ze spodních pater tabulky skončila bez vstřelené branky, Dynamo mírně přestřílelo Karlovy Vary 13:8. Šance byly k vidění na obou stranách, Pardubice nevyužily přesilovku, hosté se mohli ujmout vedení hned v úvodu, kdy Beránek neproměnil samostatný únik.

20:01

20:24
    Hosté dostali puk zpoza brány do předbrankového prostoru, tam číhal Gríger, ale nedokázal dobře trefit skákající kotouč.

21:26
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Brian Ihnačák – 2 min., sekání).

21:55
    Mandát obětavě získal puk před vlastní bránou a přestože klečel na ledě, snažil se ho vyhodit ven z pásma, puk na poslední chvíli zachytil hostující obránce.

22:44
    Plutnarův nástřel z pravé strany ještě mírně tečoval ne středu hřiště Flek, puk následně proletěl těsně vedle levé tyče.

23:56
    Machala nahodil puk ze středního pásma na zadní mantinel, kde se ho snažil dojet, u kotouče byl ale dříve brankář Novotný, který dobře rozehrál.

24:44
    Balán hledal z pravé strany na středu rozjetého Balouna, na toho přihrávka neprošla. Na druhou stranu se vydalo do útoku Dynamo, střelu z levé strany zneškodnil Novotný maskou.

26:06
    Klouček dobře vyřešil situaci před brankou, kde byli aktivní hned dva hostující hráči. Následuje komerční přestávka.

26:55
    Po nahození Plutnara na zadní mantinel se Karlovy Vary na chvíli usadily v útočné třetině, do zakončení se ze středu hřiště dostal Lapšanský, branku Kloučka ale neohrozil.

27:57
    Gorčík protečoval puk do pásma a hosté se dostali v pásmu k puku, jejich střelu z pravé strany brankář Klouček pokryl.

28:50
    Marosz rozjel pardubickou útočnou akci na obranné modré křižnou přihrávkou na Eklunda, jenž zavezl puk do pásma a v pravém kruhu nahrál zadovkou Kofferovi, který vystřelil přímo do hrudi gólmana Novotného.

29:53
    Machala se protáhl do pásma po levém mantinelu, puk si přebral Dušek, jeho střela tahem Novotného příliš neohrozila.

30:35
    Pardubičtí se dostali do zajímavého přečíslení. Mandát nahrál ze středu na levou stranu Cardellovi, který střílel do u pravé tyčky připraveného Novotného.

31:33
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Roman Vlach – 2 min., zdržování hry / porušení postupu vhazování).

31:36
    Karlovarští se osvobozují vyhozením do útočného pásma hned po vyhraném vhazování.

32:00
    Tomáš Rolinek byl v předbrankovém prostoru tak aktivní, že sundal brankáři Novotnému masku zrovna ve chvíli, když na něj letěl puk. Novotnému se ale naštěstí nic nestalo a Rolinek dostává dvě minuty.

32:36
    Pardubicím se ani nadvakrát nepovedlo proniknout do útočné třetiny, stále jsou však na puku.

33:09
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Pardubičtí chybovali v rozehrávce ve středním pásmu, kde se ujal puku při hře čtyři na čtyři ADAM LAPŠANSKÝ, ten dlouho váhal se střelou, nakonec se ze středu hřiště trefil přesně do pravého horního rohu branky. Asistence: Tomáš Rachůnek.
    33:09 Adam LAPŠANSKÝ - 0:1

34:22
    Pardubice se dostaly do přečíslení tři na jednoho, Ihnačákovi se zakončení z pravé strany příliš nepovedlo.

34:46
    Další rychlý útok hostů obstaral Rachůnek, po jeho sražené střele do ochranné sítě následuje komerční přestávka.

34:58
    Hru přerušuje karlovarská odpískaná přihrávka rukou.

35:23
    Další přerušení, tentokrát po odpískaném zakázaném uvolnění hostů.

36:22
    Stloukal schytal tvrdou ránu od Schause hned po vhazování, puk se odrazil zpátky na pardubické hokejky.

37:17
    Po Gorčíkově střele z levého kruhu vznikla skrumáž před pardubickou brankou, dorážet se snažil zejména Gríger, ale Klouček udržel puk před sebou.

37:46
    Rychlou karlovarskou akci zakončoval Černý, jeho pokus srazil Děrvuk do ochranné sítě.

38:52
    Hokejisté dlouho bojovali o puk v rohu hřiště u pardubické branky, nakonec ho vydoloval domácí Hovorka a vydává se s ním rychle dopředu.

39:23
    Nepřesná rozehrávka Dynama končí zakázaným uvolněním.

39:26
    Hosté vyhráli vhazování, Šafář rychle posunul puk po modré na Podlipnika, jehož střela příklepem z první byla ještě tečovaná, i přesto si s ní ale Klouček poradil.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhá třetina už přinesla první změnu skóre, ve 34. minutě se vedení ujaly Karlovy Vary. Při hře čtyři na čtyři využil pardubické chyby v rozehrávce ve středním pásmu Lapšanský, který nedal svým zakončením do pravého horního rohu branky Kloučkovi šanci. Ve druhé části Karlovy Vary jasně přestřílely svého soupeře 16:5.

40:01

40:34
    Karlovarští se dostali do rychlého přečíslení, Plutnar nahrál Rachůnkovi, které ale nebyl se svým bekhendovým blafákem z pravé strany úspěšný. K odraženému kotouči dostal Plutnar, proti kterému vytáhl Klouček parádní zákrok.

41:33
    Úvod třetí části je plný nepřesností na obou stranách.

41:56
    Eklund přejel s pukem přes útočnou modrou a hned střílel, puk prolétl těsně vedle pravé tyče, po odrazu od zadního mantinelu ho rychle schoval Novotný do své lapačky.

42:28
    Rolinek svou střelou z levé strany protáhl Novotného, ten vyrazil kotouč k mantinelu.

43:22
    Machala si prohodil Šafáře, k zakončení už se ale nedostal, přispěchal k němu druhý karlovarský obránce.

44:21
    Gríger našel před brankou zcela volného Fleka, tomu ale zakončení vůbec nesedla a Klouček v pohodě vyrazil puk betonem.

45:32
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Domácí se dočkali vyrovnání, když Koffer našel zadovkou na levé straně ONDŘEJE MACHALU, ten si s pukem najel na druhou stranu, kde měl prostor pro střelu a zakončením bekhendem mezi betony překonal brankáře Novotného. Asistence: Filip Koffer a Brian Ihnačák.
    45:32 Ondřej MACHALA - 1:1

46:02
    Pardubičtí měli velké šance na obrat, nejprve se neprosadil ze středu hřiště Horký, následně netrefil z předbrankového prostoru odkrytou bránu Perret. Karlovy Vary poslaly puk na zakázané uvolnění a následně si vybraly oddechový čas.

46:39
    Machala vyhrál vhazování na pravé straně za sebe na Ihnačáka, ten pálil hned z první, mírně sraženou střelu si Novotný pokryl.

47:34
    Pardubice se dostaly do rychlého protiútoku, souhru zakončoval z vrcholu levého kruhu Perret, ale nemířil přesně.

49:14
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Martin Kohout – 2 min., vysoká hůl).

49:26
    Pardubice otáčí vývoj zápasu ve svůj prospěch rychle využitou přesilovkou. Cardwell nahrál z levé strany do pravého kruhu Machalovi, který posunul puk k tyči BRIANU IHNAČÁKOVI, který rychle zakončoval k volné bližší tyči. Asistence: Ondřej Machala a Jacob Cardwell.
    49:26 Brian IHNAČÁK - 2:1

50:08
    Vedení však domácím příliš dlouho nevydrželo, Karlovy Vary vyrovnávají z rychlého útoku, kdy z pravé strany z bezprostřední blízkosti překonal Kloučka střelou na bližší tyč DÁVID GRÍGER. Asistence: Jakub Flek a Tomáš Rachůnek.
    50:08 Dávid GRÍGER - 2:2

52:41
    Novotný neměl příliš dobrý výhled na Budíkovu střelu od modré, puk si ale dokázal najít a chytil ho do lapačky.

53:12
    Dušek přejel s pukem do útočné třetiny pozdě, píská se ofsajd Dynama.

54:06
    Karlovarští vyčkávají s rozehrávkou další akce za vlastní brankou.

54:44
    Hosté sevřeli soupeře v jeho obranném pásmu, celou akci zakončuje Šenkeřík tvrdou ranou příklepem z pravého kruhu.

55:33
    Stloukalovo nahození ze středního pásma si Klouček pohlídal a hokejkou poslal puk k pravému mantinelu.

56:43
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Stanislav Balán – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

56:58
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Tomáš Rolinek – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Petr Šenkeřík – 2 min., hrubost).

58:40
    Budík našel zpoza brány do předbrankového prostoru si najíždějícího Cardwella, ten dostal puk ale na nohy a nedokázal zakončit.

59:16
    Schausova rána od modré byla sražena do rohu hřiště, odkud hosté poslali kotouč přes celé kluziště. Nakonec z toho ale signalizované zakázané uvolnění nebude a bude se vhazovat ve středu hřiště.

59:47
    Pardubičtí mají puk na svých hokejkách, ale zřejmě už jen čekají na konec třetí části.

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:01

61:41
    Ani jeden z týmů si zatím v prodloužení nevytvořil vážnější šanci.

62:04
    Plutnar vyslal dlouhou přihrávkou na útočnou modrou do rychlého útoku DÁVIDA GRÍGERA, který udělal na středu hřiště zasekávačku obránci a poslal puk Kloučkovi přesně pod levou ruku, čímž přisoudil bod navíc hostujícímu celku. Asistence: Michal Plutnar.
    62:04 Dávid GRÍGER - 2:3

Střetnutí dvou týmů ze spodních pater tabulky je u konce, utkání mezi Pardubicemi a Karlovými Vary dospělo až do prodloužení, ve kterém rozhodl o bodu navíc pro Energii svou druhou trefou v zápase Dávid Gríger. Dynamo se rychle musí oklepat z těsné porážky, jelikož ho již zítra čeká derby v Hradci Králové. (20:30:12)

Adam Joska

Branky a nahrávky: 46. Machala (Koffer, Ihnačák), 50. Ihnačák (Machala, Cardwell) – 34. Lapšanský (T. Rachůnek), 51. Gríger (Flek, T. Rachůnek), 63. Gríger (Plutnar)

Rozhodčí: Hribik, Kika – Svoboda, Špringl