Hertha – Schalke 2:2 (kon.)
Hertha BSC
2:2 (2:2)
FC Schalke 04
Pátek 25.01.2019, 20:30 • Olympiastadion, Berlín • Německá Bundesliga • 19. kolo

Rozhodčí Brych ukončil dnešní předehrávku 19. kola, ve které jsme vítěze nenašli, protože zápas skončil nerozhodně 2:2, všechny góly padly už v prvním poločase. První poločas byl vyrovnaný a remíza zasloužená, avšak druhý poločas se podařil lépe hostům, ale ti se už vstřelené branky nedočkali. Pochvalu určitě zaslouží Jarstein, který předvedl několik parádních zákroků a i díky jemu si Hertha na své konto připisuje bod za remízu, stejný počet bere i Schalke. Děkuji za pozornost a přeji dobrou noc. (22:36:26)

90+3

90+1
    Druhý poločas bude nastaven o 2 minuty.

90
    Na pravém křídle nastartoval své nohy Selke a poté odcentroval míč do vápna, avšak nikdo z jeho spoluhráčů se k míči nedostal, protože Nübel si jej lapil pro sebe do rukavic.

88
    Konopljanka byl faulovaný a hosté získali výhodu volného přímého kopu. D. Caligiuri se prezentoval povedeným centrem do vápna, kde našel hlavičkujícího Saného, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.

87
    Dvojí střídání na straně domácích: ze hřiště odešel Maier s Dudou a místo nich naskočil Mittelstädt s Daridou.

86
    Ve středovém kruhu se útočného faulu dopustil Duda a rozhodčí mu nedovolený zákrok odpískal.

84
    Kalou došel s míčem až do pokutového území, obehrál několik protihráčů, ale pak už si na sebe vzal příliš velké sousto a upadl na trávník. O penaltu se v žádném případě nejednalo.

83
    Konopljanka se dostal do zakončení, ale jeho pokus byl nepřesný a skončil vysoko nad brankou.

79
    Kalou teď dostal krásně namazaný míč do vápna od Selkeho, ale míč si nedokázal zpracovat a sám sebe připravil o zajímavou šanci.

78
    Kutucu se poprvé dostal do kontaktu s míčem, ale prezentoval se jen nepřesným centrem, který skončil v zámezí. Rozehrávat bude gólman Jarstein.

76
    Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Steven Skrzybski, přichází Ahmed Kutucu.

76
    To je opravdu smůla pro Schalke, všichni hráči dnes museli střídat kvůli zdravotním potížím.

75
    Ošetřovaným je Skrzybski a v Berlíně se teď teda nehraje. Vypadá to, že Skrzybski bude muset střídat.

75
    Na trávníku zůstává sedět jeden z hostů, který si drží stehno a potřebuje lékařskou pomoc.

74
    Protože Jarstein vytěsnil míč na rohový kop, tak hosté dostali výhodu standardní situace, ale ta se jim vůbec nepodařila a v 74. minutě se stav skóre nemění.

73
    Jarstein opět v akci a znovu výtečný zákrok. Tentokrát se nebezpečnou střelou prezentoval Skrzybski, ale ani on proti domácímu brankáři neuspěl.

72
    První změnu v sestavě provedl domácí tým, na lavičku si šel odpočinou Ibišević, kterého na trávníku nahradil Kalou.

71
    Brankář Jarstein teď vytasil ze své sbírky parádní zákrok a vychytal stoprocentní gól. Krásnou střelu ze své kopačky vyslal totiž Serdar, který mířil těsně pod břevno branky, avšak Jarstein zasáhl fakticky skvěle.

Lucie Rapantová

Branky: 39. Grujić (Duda), 45+4. Ibišević (Selke) – 17. Konopljanka (Stambouli), 44. Uth (Oczipka)

Karty:   14. Rekik (HER), 41. Selke (HER) – 41. Rudy (SCH)

Držení míče: 47 % : 53 %.
    Střely na branku: 7:7. Střely mimo: 2:7. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 15:10.
    Hertha BSC: Jarstein – Stark, Lustenberger, Rekik – Lazaro, Grujić, Duda (87. Darida), Maier (87. Mittelstädt), Plattenhardt – Selke, Ibišević (C) (72. Kalou).
    Náhradníci: Kraft – Skjelbred, Darida, Kalou, Köpke, Mittelstädt, Torunarigha.

FC Schalke 04: Nübel – D. Caligiuri, Sané, Nastasić, Oczipka – Stambouli (C) (33. Bentaleb), Rudy – Uth, Konopljanka, Schöpf (27. Serdar) – Skrzybski (76. Kutucu).
    Náhradníci: Fährmann – Mendyl, Mascarell, Serdar, Bentaleb, Kutucu, Wright.

Rozhodčí: Felix Brych – Mark Borsch, Stefan Lupp