Slavia – Kadaň 5:2 (kon.) | Benátky n/J – Havířov 2:3 (kon.) | Poruba 2011 – Třebíč 3:4 (0:1 po s.n.)
Přerov – Prostějov 4:2 (kon.) | Frýdek-M. – Litoměřice 5:2 (kon.) | Jihlava – Kladno 5:4 (2:0 po s.n.)
Vsetín – Ústí n/L 10:1 (kon.)
HC Frýdek-Místek
5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
HC Stadion Litoměřice
Sobota 26.01.2019, 17:00 • Polárka • Chance liga • 50. kolo

Z mé strany je už to všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek dne. (19:32:18)

Domácí Frýdek-Místek zaslouženě porazil Litoměřice 5:2 a získává důležité tři body v boji o play-off. První třetinu domácí vyhráli 2:0 po brankách Milana Mikulíka a Víta Christova. Ve druhé třetině znovu vstřelili rysi dvě branky, tentokrát se trefili David Kofroň a Štěpán Novotný v přesilovce pět na tři. Hosté snížili zásluhou Otakara Šika. Ve třetí třetí třetině Litoměřice ještě zdramatizovali, když se trefil Vadim Ščegolkov. Definitivně ale pak z úniku při vlastním oslabení rozhodl Rostislav Martynek.

59:48
    Ještě jedno zakázané uvolnění domácích se píská těsně před koncem duelu.

59:08
    Zápas už se pomalu dohrává, domácí hráči kontrolují hru.

58:03

57:35
    Haman získal puk a o mantinel ho ometl až do útočného pásma.
    56:19 Rostislav MARTYNEK - 5:2

56:19
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    Domácí už zase vedou o tři branky! Na útočné modré čáře udělali hosté chybu, puk jim vypíchl ROSTISLAV MARTYNEK a jel sám na branku. Puk zkušeně zasunul mezi Královy betony. Bez asistence.

56:03
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (David Stránský – 2 min., držení).

55:48
    Litoměřické nahození od modré čáry neprošlo až na branku Slezanů.

54:56
    Jan Zahradníček střílel tvrdě z levé strany, ale jeho rána trefila jen boční síť.

54:17
    Domácí puk vyhodili na zakázané uvolnění.

54:08
    Daneček podržel puk po další střele Litoměřic kotouč ve své výstroji. Bude se znovu vhazovat po jeho levé ruce.

54:00
    Zakázané vhazování a vhazovat se bude před Danečkovou brankou.

53:37
    Jaroslav Dvořák se dostal ke střele a také následné dorážce. Daneček teď podržel svůj tým dobrými zákroky.

52:29
    Litoměřice ještě cítí šanci a snaží se zatlačit na Frýdek-Místek. Ten se zatím dobře brání.

50:47
    Vít Christov se rozjel na trestné střílení, ale Krále nepřekonal. Chtěl si brankáře Litoměřic roztáhnout a zasunout mu puk mezi betony. Tuto mezírku však stihl Král včas ucpat.

50:47
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Martin Kadlec – trestné střílení, sekání).

50:47
    Frýdek-Místek pojede trestné střílení!
    48:56 Vadim ŠČEGOLKOV - 4:2

48:56
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    Hosté ještě nic nevzdávají a snižují na 2:4. Litoměřice vyhrály vhazování a poté vystřelil z levé strany VADIM ŠČEGOLKOV. Daneček toho moc neviděl, takže puk zapadl k jeho pravé tyč. Asistence: Martin Kadlec.

48:51
    Nahození Rulíka od modré dokázal Daneček ukrýt do své lapačky.

48:18
    Vojtěch Kropáček střílel od modré čáry, ale jeho ránu domácí zablokovali.

47:52
    Filip dostal dobrou přihrávku do jízdy a z pravého kruhu nebezpečně vystřelil. Král předvedl dobrý zákrok a udržel svůj tým v naději na body.

46:55
    Opět se nepovedlo Litoměřicím projít přes modrou čáru, takže další ofsajd.

45:41
    Novotný si rychle v přečíslení dva na jednoho vyměnili puk s Martynkem, ale pak pálil nepřesně.

45:15
    Hra je posledních pár minut hodně kouskovaná. Je tu další icing Litoměřic.

44:25
    Nyní se píská pro změnu postavení mimo hru Litoměřic.

44:05
    Zakázané uvolnění Litoměřic.

43:49
    Domácí se pokusili o mantinel vyhodit puk z obranného pásma, ale ten skončil v ochranné síti, takže se bude vhazovat znovu před Danečkem.

42:51
    Píská se zakázané uvolnění domácího mužstva.

42:44
    Nahození Litoměřic přizvedl Daneček do ochranné sítě, vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

41:40
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (David Klimša – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

40:43
    Christov sice dokázal vystihnout rozehrávku Litoměřic ještě v útočném pásmu, ale ke střele se už nedostal.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 18:48.

Po dvou třetinách vedou domácí hokejisté z Frýdku-Místku nad Litoměřicemi 4:1 a směřují za vítězstvím. Rysi přidali ve druhé části další dvě branky a pokračovali v kvalitním výkonu, ovšem také jednou inkasovali, když Danečka překonal po samostatném úniku Otakar Šik. Za domácí se nejprve zakončením mezi betony prosadil David Kofroň a pak přesnou střelou do horního růžku ve dvojnásobné přesilovce Štěpán Novotný.

40:00

39:48
    Stránského střelu hned po vhazování vyrazil Král svým betonem.

39:25
    Hrachovského střelu od pravého hrazení dokázal Daneček vyrazit.

39:16
    Hra přerušena pro přihrávku rukou. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

38:56
    Další Rudovského střela, tentokrát z prostoru mezi kruhy, byla sražena do ochranné sítě.

38:29
    Rudovský se dostal k puku před brankou, ale už nedokázal přesně zamířit.

37:27
    Domácí kombinovali v útočném pásmu, ale nakonec ani nevystřelili a hosté se do jedné z přihrávek vložili.

36:09
    Vadim Ščegolkov a Aleš Pavlas byli před brankou domácích ve velké šanci, ale ani jednomu z nich se z blízka nepovedlo překonat Lukáše Danečka.

34:53
    33:42 Štěpán NOVOTNÝ - 4:1

33:42
    Frýdek-Místek využívá dvojnásobnou přesilovku a vrací se do tříbrankového vedení. ŠTĚPÁN NOVOTNÝ se nijak nerozpakoval, využil volného prostoru před sebou, práskl do puku, a ten se přesně vymetl pavučinky hostující branky. Král neměl šanci zasáhnout. Asistence: Jan Rudovský.

33:23
    Litoměřice pokračují ve třech, povedlo se jim ale vyhodit puk,

32:53
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Adam Rulík – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

32:33
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Jan Strejček – 2 min., podrážení).

31:51
    Neujala se ani Hrachovského střela od modré čáry.

31:27
    Stránského rána z levé strany byla sice tvrdá, ale Král ji viděl a dokázal vyrazit.

30:49
    30:16 Otakar ŠIK - 3:1

30:16
    Rozhodčí se po dlouhé poradě shodli na tom, že branka platí. OTAKAR ŠIK jel sám na Danečka, procedil mu puk mezi betony a ten se nakonec doklouzal až za brankovou čáru, přičemž branka rysů byla lehce posunuta. Hosté se tedy prosazují v oslavení a snižují ztrátu na 1:3. Asistence: Martin Kadlec.

30:16
    Puk skončil v brance Frýdku-Místku, ale ta byla posunutá. Rozhodčí řeší, zda gól uznají nebo ne.

29:52
    Husák tentokrát nestřílel a ještě poslal nabídku Mikulíkovi. Jeho rána skončila jen na výstroji Tomáše Krále.

29:22
    Hostům se povedlo vyhodit kotouč.

29:14
    Husákova střela od modré čáry byla hodně nebezpečná, ale nikomu z domácím se nepovedlo dorazit puk za Králova záda.

28:49
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (David Merta – 2 min., podrážení).

28:35
    Rysi budou hrát přesilovku, mají výhodu.
    27:31 David KOFROŇ - 3:0

27:31
    Domácí navyšují náskok už na 3:0. Christov si ke gólu připisuje také asistenci, když krásně našel DAVIDA KOFRONĚ, a ten elegantně zasunul puk mezi roztažené Královy betony. Asistence: Vít Christov.

26:37
    Král byl opět v permanenci. Musel si poradil se střelou Davida Stránského z levého kruhu a také následnou dorážkou Novotného.

26:10
    Kalus se chtěl natlačit do další šance, ale tentokrát mu to obránce Litoměřice nedovolil.

25:36
    Od modré čáry vystřelil Jan Kalus, Král ale znovu podržel Litoměřice dobrým zákrokem.

25:18
    Lukáš Daneček na druhé straně neriskoval, raději přitiskl kotouč k ledu a přerušil hru.

24:58
    Klimšova střela z mezikruží na branku Litoměřic neprošla, takže Tomáš Král zasahovat tentokrát nemusel.

24:10
    Dalším, kdo mohl zvýšit náskok Frýdku-Místku byl Kofroň, ale jeho střela z pravé strany se neujala.

23:12
    Martynek z pravé strany nahazoval puk na Krále, ten se nenechal nachytat a puk vyrazil.

21:59
    Lukáš Motloch měl před sebou úplně prázdnou branku, ale nezvládl koncovku a zblízka se netrefil.

21:39
    Klimša vystřelil z levé strany, Král předvedl skvělý zákrok betonem.

20:58
    Tomáš Král už tentokrát musel vytáhnout zákrok. To zvládl a následně puk přikryl pod svou rukavici.

20:40
    Zahradníčkova střela od modré čáry byla nepřesná a ani se ji nikomu nepovedlo tečovat.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 17: 54.

První třetina je za námi, Frýdek-Místek vede na domácím ledě nad Litoměřicemi 2:0. Vedení je to zasloužené, protože domácí byli v první části utkání lepším týmem. Poprvé se prosadil v 15. minutě Milan Mikulík a o čtyři minuty později přidal další branku netypicky střelou od modré čáry Vít Christov. Král v brance Litoměřic musel neustále něco řešit, naopak Daneček na druhé straně moc práce neměl.

20:00

19:52
    Domácí zkusili ještě jeden útočný výpad, ale z levé strany stříleli nepřesně.
    18:52 Vít CHRISTOV - 2:0

18:52
    Domácí zužitkovali převahu, kterou měli a dostávají se už do dvoubrankového vedení! Z levé strany od modré čáry vystřelil VÍT CHRISTOV a kotouč po jeho tvrdé střele zapadl do sítě litoměřické branky. Asistence: Jan Hladonik, Filip Haman.

18:45
    Jan Hladonik dostal nabito na pravou stranu, ale nedokázal dobře trefit prudký pas.

17:37
    David Merta střílel z levé strany a Daneček nepředvedl zrovna jistý zákrok, kotouč mu vypadl z lapačky. Puk poté odklidili obránci.

16:54
    Mikulík znovu pálil z pravé strany, tentokrát z mnohem větší blízkosti. A Krále nepřekvapil.

16:27
    Kaukič dostal prudkou střílenou přihrávku z levé strany, ale nepovedlo se mu ji z blízka nasměrovat za Krále.

15:57
    Daneček znovu skvěle četl hru a včasným vyjetím z branky přerušil akci Litoměřic.
    14:32 Milan MIKULÍK - 1:0

14:32
    Poté, co domácí přečkali ve vlastním pásmu horké chvilky, na kterých se podílel i Mikulík, dostali se jednoduše dopředu. Na pravém kruhu nechali hosté úplně volného MILANA MIKULÍKA, a ten se svou rychlou střelou švihem nemýlil. Asistence: Štěpán Novotný, Patrik Husák.

14:09
    Mikulík měl velké problémy s rozehrávkou ve vlastním pásmu a málem pustil hosty do šance.

13:24
    Litoměřice vyhodili kotouč přímo na branku domácích, takže se nepíská zakázané uvolnění.

12:40
    Kofroň si na útočné modré čáře klepl o puk a dostal dlouhou přihrávku. Ale z pravého kruhu svou střelou příliš Krále nakonec neprověřil.

12:13

11:36
    Z levé strany střílel Jan Strejček, ale Daneček dokázal předvést zákrok betonem a udržel bezbrankový stav utkání.

10:20
    Rysi oslabení zahájili okamžitým vyhozením puku.

10:13
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (David Kofroň – 2 min., hákování).

09:48
    Zakázané uvolnění Litoměřic hru vrací před branku Tomáše Krále.

09:08
    Stránského střela od modré čáry byla přizvednuta hosty do ochranné sítě.

08:50
    Z pravého kruhu střílel Rostislav Martynek, jeho pokus dokázal Král vyrazit.

08:37

08:25
    Frýdek-Místek se až na konci přesilovky dokázal usadit v útočném pásmu, ale je to bez střelby.

07:38
    Nyní dokonce hosté vyrazili do útoku a z levé strany vystřelil Jaroslav Dvořák. Daneček byl připraven.

06:49
    Litoměřice zahájily oslabení dobře, dokázaly hned vyhodit.

06:37
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Dominik Sklenář – 2 min., hrubost).

06:35
    Z pravého kruhu střílel Kofroň, jeho střelu hosté přizvedli nad branku.

06:17
    Mikulíkovu střelu z vrcholku pravého kruhu chytil Král do své lapačky. Poté je hra kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti vykázána do středního pásma.

05:38
    Po vyhozeném puku do hlediště se na straně Frýdku-Místku nevyhazuje, protože to bylo s tečí.

04:59
    Zakázané uvolnění domácích, vhazovat se bude po levici Danečka.

04:33
    Vše by mělo být opraveno, hra může pokračovat.

04:33
    Teď se nebude nějakou dobu hrát, protože musí v Polárce dojít k opravě mantinelu.

04:33
    Rudovský skončil na ledě a branka mimo svou polohu. Takže se opět bude vhazovat ve střední třetině.

04:23
    Následně je hra přerušena kvůli přihrávce rukou a vhazuje se ve středním pásmu.

04:20
    Frýdek-Místek musel vyklidit útočné pásmo, jinak by rozhodčí pískali ofsajd.

03:18
    Nepřesná rozehrávka a píská se zakázané uvolnění Rysů.

02:31
    Lukáš Motloch se ocitl v zajímavé šanci před brankou, ale nepovedlo se mu puk usměrnit za krále.

02:14
    Daneček zastavil puk za svou brankou a poté podél mantinelu dokázal přesně rozehrát.

01:55
    Litoměřice se dokázaly osvobodit, tentokrát to zakázané uvolnění není.

01:28
    Zakázané uvolnění Litoměřic, hra se vrací před Krále.

00:43
    Znovu musel brankář Litoměřic Tomáš Král zasahovat, tentokrát puk přikryl pod svou rukavici.

00:21
    Hrachovský měl na svědomí první střelu v tomto utkání, jeho ránu z pravé strany dokázal Král vyrazit.

00:01

Hráči obou týmů už nastupují, zápas za malou chvíli vypukne.

HC Frýdek-Místek: L. Daneček (Malík) – Hrachovský, Husák, Bartko, Zahradníček, Haman, D. Stránský – Martynek (A), Novotný, Mikulík (C) – Kofroň, Hladonik, Christov – Rudovský, Peterek, Klimša (A) – Kaukič, Motloch, J. Kalus.

HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král (Michajlov) – Smetana (A), Pavlas (C), Strejček, Marcel, A. Rulík, Jebavý (A), Dluhoš, D. Málek – D. Merta, J. Kloz, Ščegolkov – M. Kadlec, Korkiakoski, Šik – Jirásek, Sklenář, J. Dvořák – Kropáček, Eret.

Rozhodčí: Fiala, Obadal – Novák, Kučera.

Poslední vzájemné utkání

HC Stadion Litoměřice 1:3 HC Frýdek-Místek

Branky a nahrávky: 12. Korkiakoski – 24. Christov (Mikulík), 26. Motloch (Flok, Husák), 50. Husák (Novotný). Rozhodčí: Grech, Jechoutek – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 7:7, 10 min. Milan Mikulík (HC Frýdek-Místek). Využití: 0:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 1025.

HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král – Pavlas, Marcel, Smetana, D. Málek, Jebavý, Strejček, Machač – Korkiakoski, J. Kloz, M. Kadlec – Voženílek, Jícha, Kantner – Helt, M. Havelka, Flynn – Eret, Jirásek, Przybyla.

HC Frýdek-Místek: Malík – Husák, Haman, Zahradníček, Bartko, Krisl, L. Kovář, D. Stránský – Christov, Mikulík, Kofroň – Martynek, Novotný, Rudovský – Klimša, Peterek, Kaukič – Motloch, Kuťák, Flok.

V pondělí hrály Litoměřice v Budějovicích. Už v první třetině byli domácí lepší, v symbolickém čase 5:55 se puk poprvé ocitl za zády litoměřického brankáře Tomáše Krále. Druhá branka Motoru přišla v patnácté minutě. Litoměřice si v podstatě mohly za obě branky, které padly v početní výhodě. Kališníci první periodu odehráli s dvaceti čtyřmi trestnými minutami.

To ale neznamenalo, že by Litoměřice neměli šanci utkání přiklonit na svou stranu. Měli k tomu celkem blízko po gólu Marcela. Jenže pak se opět dařilo více domácím, do kališnické branky napadaly další tři branky a bylo hotovo.

Jan Kloz, nejlepší v kanadském bodování s 48 (21+27) body, nejlepší střelec a rovněž nejlepší nahrávač. Kališníky drží Tomáš Král (29 zápasů, 90,01% úspěšnost, 2,74 průměr). Dále také Martin Michaljov (14 zápasů, 92,68% úspěšnost, 2,56 průměr) a Daniel Dvořák (6 zápasů, 90,53% úspěšnost a 3,29 průměr).

V posledním kole Chance Ligy vyjel Frýdek-Místek do Třebíče. Zápas se poměrně vlekl, k vidění bylo několik šancí, ale nic moc se nedělo. Probuzení nastalo až v sedmnácté minutě, kdy Vodný dostal puk za Malíka. Druhá třetina pokračovala znovu ve stejném tempu jako úvod první periody. Slezany do zápasu vrátil Hladonik a začínalo se znovu.

Závěrečná dvacetiminutovka byla už o něčem jiném, když se oba celky pokoušely dostat do vedení. To se povedlo domácím ve 46. minutě. Zanedlouho bylo srovnáno díky Rudovskému. Dalšího gólu se manšafty už do konce utkání nedočkaly, jelikož byl vítěz stále neznámý, přešlo se k prodloužení, ani to nerozhodlo. Vítěze určily nájezdy, ve kterých byli lepší domácí. Rysi tak vyvezli jen bod.

V kanadském bodování nenastala žádná změna, Rostislav Martynek se drží s 35 (14+25) body na špičce ve Frýdku-Místku. Nejlepším střelcem je Štěpán Novotný a nejlepším nahrávačem je David Kofroň. V brance rysů se činí Nick Malík (21 zápasů, 90,22% úspěšnost, 3,23 průměr), Lukáš Daneček byl i v posledním utkání v Třinci (19 zápasů, 90,16% úspěšnost, 2,85 průměr).

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 15. Mikulík (Novotný, Husák), 19. Christov (Hladonik, Haman), 28. Kofroň (Christov), 34. Novotný (Rudovský), 57. Martynek – 31. Šik (M. Kadlec), 49. Ščegolkov (M. Kadlec)

Rozhodčí: Fiala, Obadal – Novák, Kučera