Chabarovsk – Ufa 3:0 (kon.) | Kunlun – Omsk 3:6 (kon.) | Vladivostok – Novosibirsk 3:5 (kon.)
CSKA Moskva – Barys 2:5 (kon.) | Kazaň – Čeljabinsk 1:2 (kon.) | Petrohrad – Riga 7:1 (kon.)
HC Slovan – Minsk 2:4 (kon.)
Red Star Kunlun
3:6 (0:1, 1:2, 2:3)
Avangard Omsk
Sobota 26.01.2019, 08:00 • LeSports Center • KHL

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (10:50:27)

Československá stopa v utkání

Ondřej Vitásek (0+1, čas na ledě – 23:46)
    Tomáš Mertl (bez bodu, čas na ledě – 10:08)

Třetí dvacetiminutovka byla hodně divoká! Nabídla nám pět branek, dvakrát o gólu rozhodovalo video, které jednou branku uznalo, podruhé nikoliv. Omsk se v úvodu třetí části dostal už do tříbrankového náskoku, jenže poté přišlo další nahození, které si Nalimov za rámeček rozhodně nedá. Hostující tým tak po druhém inkasovaném gólu střídal brankáře. Avangard však stále kontroloval vývoj tohoto utkání a po zásluze bere všechny body!

Střely na branku: 21-36

59:34 Ilja MICHEJEV - 3:6

59:34
    Avangard právě vstřelil branku!
    Definitivní tečku za výsledkem přidal ILJA MICHEJEV, který se po přihrávce Manukjana dostal do samostatného úniku na prázdnou branku soupeře. Tohle nešlo neproměnit, o plném bodovém zisku pro Omsk je rozhodnuto! Asistence: Ville Pokka a Arťom Manukjan.

58:43
    Lazušin nakonec přeci jen dostal pokyn, aby zamířil na střídačku. Čínský tým to tedy zkouší v šesti bez brankáře!

57:55
    Hosté se nyní osvobodili za cenu výhozu do středního pásma, za malou chvíli se rozeběhnou poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:04
    Hraje se nyní v útočné třetině Kunlun, sledujeme několik soubojů u mantinelu, Lazušin i nadále zůstává v brance.

56:11
    V krátkém časovém sledu už druhé zakázané uvolnění Avangardu, na ledě tak stále zůstává první útočná formace hostů.

55:59
    Domácí celek ještě rozhodně nic nevzdává a ihned po ztrátě puku napadá. Nyní byl icing odpískán hostujícím hokejistům.

55:04
    Lazušin nejprve přerušil hru, krátce po vhazování však přišlo zakázané uvolnění domácích, vhazovat se bude opět v obranné třetině čínského celku.

54:27
    Z pravého kruhu zakončoval Fontaine. To nebyl vůbec snadný zákrok pro brankáře Bobkova, který kotouč vyrážel ramenem!

53:39
    Pěkná individuální akce Semjonova. Ten si kotouč navedl na střed, následně rychlou střelou vypálil na Lazušina. Ten předvedl rychlý reflex!
    52:58 Blake PARLETT - 3:5

52:58
    Red Star Kunlun právě vstřelil branku
    Domácí hokejisté dnes dávají branky z velmi složitých pozic. BLAKE PARLETT zakončoval z pravé strany, jeho rána mířila přesně do růžku hostující svatyně, Bobkov byl bez šance na úspěch! Asistence: Luke Lockhart a Greg Squires.

52:33
    Jeden z domácích hokejistů teď zahrál vysokou holí, hra se stěhuje do útočné třetiny Omsku, vhazovat se bude před Lazušinem.

51:43
    Kotouč skončil v hledišti, rozhodčí přerušil hru. Vhazovat se bude ve střední třetině, ovšem to až po kratší reklamní přestávce.

50:50
    Několik nepřesností v domácí rozehrávce. Dlouhou přihrávku dostal Desharnais, který mohl postupovat sám na branku. V klíčový moment mu kotouč utekl!

50:01
    Rozběhla se závěrečná desetiminutovka třetí části a vypadá to, že nejspíše i celého utkání, u kotouče opět hostující hráči.

49:23
    Hosté však rozhodně nepolevují a stále jsou hodně aktivní. Lazušin i přes pět inkasovaných branek zůstává mezi tyčemi.

48:38
    Nejprve souboj na hranici brankoviště, díky kterému se Lazušin dostal mimo branku. Kotouče se zmocnil obránce Lofquist, který ho poslal pouze na hůl Galimova, ten následně trefil odkrytou branku. Rozhodčí celou situaci dlouho zkoumali na videu, gól nakonec pro postavení útočícího hráče v brankovišti neplatí!

48:02
    Další tvrdou ránu teď na domácího brankáře vyslal Stas. Střela mířila doprostřed branky, Lazušin si připsal úspěšný zákrok.
    47:45 Kirill PETROV - 2:5

47:45
    Po nedůrazu v domácí obraně se do samostatného úniku dostal KIRILL PETROV. Ten udělal rychlou kličku do forhendu, následně rychlou střelou překonal Lazušina!. Asistence: Alexej Bondarev a Semjon Košelev.

46:33
    Hra je přerušena, vhazovat se bude před Bobkovem. Ale to až za malou chvíli, je tady totiž úvodní reklamní přestávka.

45:56
    Ven z branky musel Lazušin. Domácí brankář celou situaci zvládl, ke kotouči se dostal jako první, následně ho rozehrál svým spoluhráčům.

45:12
    Střídání v týmu Avangard Omsk: ze hřiště odchází Ivan Nalimov, přichází Igor Bobkov.
    45:12 Justin FONTAINE - 2:4

45:12
    Domácí dramatizují vývoj dnešního zápasu a bleskově snižují! Z téměř neřešitelného úhlu na pravé straně nahazoval JUSTIN FONTAINE. Brankář Nalimov dnes už podruhé inkasuje velmi laciný gól! Asistence: Krišjanis Redlihs a Ondřej Vitásek.

44:36
    Český obránce Vitásek nahazoval od modré čáry. Snadná práce pro Nalimova, který vzápětí pro jistotu přerušil hru.
    43:54 Andrej STAS - 1:4

43:54
    ANDREJ STAS obkroužil branku, vzápětí puk nahazoval před Lazušina, kde se od jednoho z hokejistů odrazil do sítě. Rozhodčí šel celou situaci zkontrolovat na videu, zda puk nezasáhl Galimov rukou, ten však nejspíše vůbec nehrál, kotouč si do vlastní branky srazil jeden z domácích beků! Asistence: Jevgenij Medveděv.

43:08
    Po levé straně ujížděl Stålberg. Ten udělal kličku Lazušinovi, poté chtěl kotouč zasunout za jeho záda na bližší tyči. Jeho zakončení se zastavila pouze na tyči!

42:29
    Další icing hostů, celkově už třetí v dosavadním průběhu třetí části. Hra se zatím hodně kouskuje, což tempu rozhodně nepřispívá.

41:56
    Hokejisté Avangardu si ale znovu nerozuměli, kotouč poslali přes všechny čáry, hra se tak opět stěhuje před brankáře Nalimova.

41:15
    Hosté i přes dvoubrankový náskok působí hodně aktivním dojmem a napadají vysoko, což dělá domácí obraně obrovské problémy při rozehrávce.

40:34
    Čárový rozhodčí přerušil hru, pískal totiž zakázané uvolnění Omsku. Hra se stěhuje před Nalimova, vhazovat se bude po jeho levé ruce.

40:01

Další třetina začne přibližně v 9:50.

Střely na bránu ve druhé třetině: 10-11

Také druhá třetina patřila hostům, i když to dlouho tak nevypadalo. Palola nejprve srovnal po chybě Nalimova, ovšem následně už skórovali pouze hokejisté Omsku. Ti využili klasickou přesilovou hru po tvrdé ráně Čudinova, poté dostali příležitost početní výhody pěti proti třem. Krátce po jejím skončení se trefil Beck. Kunlun je dnes potrestán za svoji nedisciplinovanost, pětkrát už musel do oslabení, Avangard ještě ani jednou.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:45
    Domácí tým se s pukem dostal do útočné třetiny a snažil se něco vymyslet. O kotouč nakonec přišel, víc už se nejspíše nestane.

39:04
    Ohlášena byla poslední minuta druhé třetiny. Kotouč teď skončil opět v hledišti, vhazovat se bude ve středním pásmu.
    38:14 Taylor BECK - 1:3

38:14
    Dva vyloučení hráči se sice už vrátili na led, ovšem do této akce už zasáhnout nestihli. Na levé straně zůstal úplně volný TAYLOR BECK, který po dobré přihrávce střílel z první. Jeho rána skončila v síti, Lazušin po puku skočil, zasáhnout ale nedokázal! Asistence: Cody Franson a Sergej Šumakov.

38:11

37:29
    Hostům teď ujížděl do samostatného úniku Shore. Tomu chyběla rychlost, defenziva Avangardu pak celou situaci zvládla.

37:01
    Avangard zatím ve dvojnásobné početní výhodě nic nevymyslel. I prosto přichází oddechový čas pro hostující celek!

36:11
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Luke Lockhart – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Sam Lofquist – 2 min., hrubost).

35:28
    Obrana domácího týmu nyní úplně zapomněla na Čudinova. Ten udělal pár kroků, následně vypálil vysoko nad hostující branku!

35:00
    Kotouč se dostal do hlediště, hra je přerušena. Do konce druhé části zbývá pět minut, vhazovat se bude ve středovém kruhu.

34:26
    Domácí hokejisté jsou v posledních minutách aktivnějším i nebezpečnějším týmem, Nalimov musí být neustále na pozoru.

33:43
    Kunlun svého soupeře zamkl v jeho obranné třetině. Z celé akce byla zblokovaná střela, kterou ve výstroji ukryl Nalimov.

33:01
    Squires se natlačil před Nalimova. Hostující brankář dokázal celou akci soupeře zastavit, následně byla posunuta branka.

32:30
    Stålberg se s pukem dostal do útočné třetiny a jelikož neměl komu přihrát, zkusil vystřelit. S jeho pokusem si bez větších problémů poradil Lazušin!

31:48
    Hra se teď hodně kouskuje, rozhodčí pískají už druhý icing Kunlunu během krátké chvíle, vhazovat se bude před Lazušinem.

31:03
    Obrovská příležitost na srovnání! Kotouč se po závaru odrazil na levou stranu, přesně na hůl Savinainena. Ten sice zamířil do odkryté svatyně, ovšem jeden z hostující obránců pak finskému hráči překazil radost!

30:34
    Nedorozumění v rozehrávce domácího celku, kotouč směřoval přes všechny čáry, pískáno je zakázané uvolnění.
    30:08 Maxim ČUDINOV - 1:2

30:08
    Hosté dnes podruhé využívají přesilovou hru a opět se dostávají do vedení! Spoustu prostoru dostal MAXIM ČUDINOV, jehož tvrdá rána se zastavila až v síti, brankář Lazušin téměř vůbec nic neviděl! Asistence: Cody Franson.

29:41
    Domácí hokejisté dokonce zahrozili v početní nevýhodě, Shore střílel, Nalimov musel zasahovat, následně přerušit hru.

29:14
    Polovina přesilové hry je téměř za námi, hosté se zatím bez větších problémů brání a vyhazují přes všechny čáry.

28:16
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Blake Parlett – 2 min., hrubost).

28:16
    Parlett si podle rozhodčích pomohl faulem u mantinelu, následovat bude třetí přesilová hra pro hosty. Je tady reklamní přestávka.

26:37
    Lundh pálil z levé strany. Nalimov vyrazil před sebe, k následné dorážce se žádný z domácích hokejistů už dostat nedokázal.

25:31
    Další zajímavá příležitost pro hostující celek. Celou situaci teď opět vyřešil Lazušin, vhazovat se bude po jeho levé ruce.

25:02
    Omsk mohl vedení opět strhnout na svoji stranu! Na pravé straně zůstal nikým nehlídaný Michejev, který z bezprostřední blízkosti nedokázal prostřelit Lazušina!
    24:25 Olli PALOLA - 1:1

24:25
    Kotouče se na modré čáře zmocnil OLLI PALOLA, který ho následně pouze nahodil na branku. Puk k překvapení všech skončil za zády nerozchytaného Nalimova, ten nyní rozhodně nemá čisté svědomí, srovnáno! Asistence: Sam Lofquist a Patrik Lundh.

23:42
    Nalimov se vydal ven z branky a kotouč poslal po mantinelu. Brankář Omsku se musí rychle vracet, puk totiž zachytili domácí.

22:59
    Přihrávka zpoza branky teď hledala jednoho z hokejistů v červeném dresu. Hostující obránci nakonec celou situaci zvládli na jedničku.

22:21
    Na modré čáře zůstal úplně volný Bartley. S jeho tvrdou ranou si poradil Nalimov, který si chvíli nebyl jistý, zda má kotouč pod kontrolou.

21:30
    Stålberg společně s Petrovem teď napadali hodně vysoko. Domácím to nadělalo obrovské problémy, o kotouč totiž skutečně přišli.

21:03
    Hostům byl odpískáno zakázané uvolnění, ovšem už se zase hraje v obranném pásmu Kunlunu, střílel Pokka, další zákrok Lazušina.

20:43
    Po zpětné přihrávce pálil Franson. Jeho tvrdá rána směřovala pouze doprostřed branky, Lazušin byl pozorný a kotouč vyrazil!

20:01

Další třetina začne přibližně v 8:52.

Střely na branku: 4-14

Úvodní část tohoto utkání je za námi. Nutno dodat, že příliš hokejové krásy nám nenabídla. Omsk byl podle očekáváním aktivnějším a nebezpečnějším celkem a zásluhou Michejeva šel ve dvanácté minutě do vedení z přesilové hry. Kunlun poté výrazně přidal, žádnou vážnější šanci však Nalimov zatím řešit nemusel.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:55
    Po pravé straně se probíjel Squires. Jeho zakončení ale směřovalo pouze doprostřed branky, následně přišel ofsajd domácích.

19:01
    Ohlášena byla poslední minuta úvodní dvacetiminutovky. Domácí hokejisté drží kotouč za Lazušinem, oba celky střídají.

18:02
    Avangard chyboval v rozehrávce, před Nalimova se natlačil Yip. Jeho zakončení skončilo na betonu hostujícího gólmana, poté byla branka opět posunuta.

17:23
    Kunlun však v závěru první dvacetiminutovky výrazně přidal, v posledních minutách se hraje prakticky jen před Nalimovem.

16:54
    Před Nalimova se natlačil Jüe, který se tam několikrát pokoušel o dorážku. To bylo zbytečné, hostující brankář měl kotouč dávno pod kontrolou!

16:13
    Až teď si Nalimov připsal vážnější zákrok. Musel zasahovat vyrážečkou, kotouč nakonec dokázal vyrazil do rohu kluziště!

15:24
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ovšem je to bez větších šancí. Především hostující gólman Nalimov je zatím prakticky bez práce.

14:40
    Dlouho se nepřerušovalo, sledujeme slabší pasáž hry, několik nepřesností na obou stranách, u kotouče je momentálně Nalimov.

14:01
    Od levého mantinelu teď nebezpečně střílel Stålberg. Jeho tvrdá rána skončila pouze kousek nad horní tyčkou!

13:29
    Domácí se po inkasované brance snaží něco vymyslet, rozhodně zvýšili svou aktivitu, jenže zatím to k ničemu nevede.

12:37
    Obránce Lofquist puk zavezl po levé straně, následně ho nahazoval před Nalimova, který přerušil hru. Je tady další reklamní přestávka.
    11:42 Ilja MICHEJEV - 0:1

11:42
    Šumakov posunula na Desharnaise, který přihrával před branku. Tam si sjel ILJA MICHEJEV, ten poté nechytatelnou střelou překonal Lazušina a otevřel skóre! Asistence: Sergej Šumakov a David Desharnais.

11:19
    Na ledě je stále stejná formace Omsku. Ta nyní doslova zamkla svého protivníka v jeho obranné třetině a kombinuje.

10:38
    Šumakov přihrával Medveděvovi na modrou čáru. S následnou střelou hostujícího kapitána si poradil brankář Lazušin!

10:05
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Michael Latta – 2 min., krosček).

09:59
    Brankář Nalimov teď dlouho signalizoval, že jeho branka není ve správné poloze. Hra je tak opět přerušena, to byla zatím největší práce pro Nalimova v dosavadním průběhu úvodní třetiny.

09:41
    Další nepřesnosti v hostující rozehrávce. Čárový rozhodčí píská další zakázané uvolnění, hra se stěhuje před Nalimova.

09:05
    To byla výborná šance pro Omsk! Na levé straně zůstal osamocený Stålberg. Ten místo střely ještě hledal Semjonova, který by uklízel do prázdné branky. Hostující obrana však Semjonovovi překazila zakončení!

08:34
    Nejprve puk skončil na střídačce, o pár vteřin později byl odpískán icing hostů. Hra se v úvodu dnešního utkání hodně kouskuje.

08:01
    Klička Galimova, poté střela na bližší tyčku. Ta sice směřovala vedle, ovšem Lazušin i přesto ukryl kotouč ve své lapačce!

07:20
    Po pravé straně se individuálně probíjel Lundh. Švédský hokejista však pouze ztroskotal na obraně soupeře a musí se rychle vracet.

06:43
    Omsk je zatím podle očekávání nebezpečnějším týmem. Medveděv kombinoval s Šumakovem, který následně nepřesně střílel!

06:12
    Další zákrok domácího brankáře. Ten byl v tuto chvíli poměrně snadný, následovat první první reklamní přestávka v zápase.

05:49
    Nahození Becka od mantinelu. Před Lazušinem bylo několik hráčů, domácí gólman i tak dokázal přerušit hru, puk má ve výstroji.

05:10
    Čínský celek teď chyboval v rozehrávce, Parlett si poté pomohl hodně tvrdým zákrokem a může být rád, že se nebude vylučovat.

04:28

04:00
    Tato přesilová hra se Omsku vůbec nedaří, Medveděv nahodil se středního pásma, Lazušin vyrazil do rohu kluziště, Kunlun se poté zase osvobodil.

03:23
    Domácí hokejisté už podruhé vyhazují přes všechny čáry, v tuto chvíli také střídají, Avangard se zatím k ničemu nedostal.

02:28
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Victor Bartley – 2 min., nedovolené bránění).

01:59
    Na ledě je stále třetí útočná trojka Omsku. Ta je při svém úvodním střídání hodně nebezpečná, i nadále kombinuje v útočné třetině.

01:25
    Závar před Lazušinem! Před domácího gólmana se natlačil Petrov, obrana čínského celku nakonec celou situaci zvládla!

01:09
    Poprvé v tomto duelu zahrozili také hosté. Od modré čáry nahazoval Pokka, Lazušin toho moc neviděl, přesto dokázal zakročit a přerušit hru!

00:21
    Slušná příležitost pro Kunlun! Přihrávku zpoza branky dostal úplně volný Yip, jehož následné zakončení skončila těsně vede tyče!

00:01

Red Star Kunlun: Lazušin (C. Sun) – Parlett (A), Vitásek, Lofquist, Järvinen, K. Redlihs, Bartley, Jüe – Fontaine (A), Shore (C), Yip – Lundh, Mertl, Palola – Latta, St. Pierre, Savinainen – Squires, Lockhart.

Avangard Omsk: Nalimov (Bobkov) – Franson, J. Medveděv (C), Pokka, Pivcakin, Čudinov, Bondarev, Martynov, Jaremčuk – I. Michejev (A), Zernov, Košelev – Beck, Desharnais, Šumakov – K. Petrov, K. Semjonov, Stålberg – Manukjan, Stas, A. Galimov.

Rozhodčí: Fraňo, Soin – Kučava, Novikov.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Ondřej Vitásek, Tomáš Mertl

Vzájemná utkání

Oba celky na sebe letos už dvakrát narazily a pokaždé byl domácím týmem Omsk. Ten se v obou případech radoval, jednou zvítězil 4:2, podruhé pak 5:1.

Hosté jsou na tom daleko lépe! V tabulce Východní konference jim patří druhé místo, mají 73 bodů. Venku hrál Omsk v této sezoně už 26 duelů, z nich posbíral 32 bodů. Avangard má o tři odehrané zápasy více, než soupeři za ním. Udržet druhou příčku tak budou mít hodně těžké!

Nejproduktivnější hráči:
    Ilja Michejev – 39 bodů (20+19)
    Sergej Širokov – 38 bodů (16+22)

Čínský celek se momentálně nachází na deváté příčce Východní konference, na play-off ztrácí sedm bodů, má jich 44. Forma domácího týmu je ale velmi špatná, vždyť Kunlun prohrál ve všech pěti posledních zápasech, co hrál. Na domácím ledě navíc patří mezi vůbec nejhorší týmy v celé soutěži!

Brandon Yip – 28 bodů (16+12)
    Ville Lajunen – 24 bodů (9+15)

Pěkné ráno přeji všem hokejovým fanouškům. Kontinentální hokejová liga má v sobotu na programu sedm zápasů. Red Star Kunlun v jednom z nich narazí na Avangard Omsk.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 08:00.

Štěpán Slovák

Branky a nahrávky: 25. Palola (Lofquist, Lundh), 46. Fontaine (K. Redlihs, Vitásek), 53. Parlett (Lockhart, Squires) – 12. I. Michejev (Šumakov, Desharnais), 31. Čudinov (Franson), 39. Beck (Franson, Šumakov), 44. Stas (J. Medveděv), 48. K. Petrov (Bondarev, Košelev), 60. I. Michejev (Pokka, Manukjan)

Red Star Kunlun: Lazušin (C. Sun) – Parlett, Vitásek (A), Lofquist, Järvinen, K. Redlihs, Bartley, Jüe – Fontaine, Shore (A), Yip (C) – Lundh, Mertl, Palola – Latta, St. Pierre, Savinainen – Squires, Lockhart.
    Avangard Omsk: Nalimov (46. Bobkov) – Franson, J. Medveděv (C), Pokka, Pivcakin, Čudinov, Bondarev, Martynov, Jaremčuk – I. Michejev (A), Zernov, Košelev – Beck, Desharnais, Šumakov – K. Petrov, K. Semjonov, Stålberg – Manukjan, Stas, A. Galimov.

Rozhodčí: Fraňo, Soin – Kučava, Novikov