Chabarovsk – Ufa 3:0 (kon.) | Kunlun – Omsk 3:6 (kon.) | Vladivostok – Novosibirsk 3:5 (kon.)
CSKA Moskva – Barys 2:5 (kon.) | Kazaň – Čeljabinsk 1:2 (kon.) | Petrohrad – Riga 7:1 (kon.)
HC Slovan – Minsk 2:4 (kon.)
Red Star Kunlun
3:6 (0:1, 1:2, 2:3)
Avangard Omsk
Sobota 26.01.2019, 08:00 • LeSports Center • KHL

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (10:50:27)

Československá stopa v utkání

Ondřej Vitásek (0+1, čas na ledě – 23:46)
    Tomáš Mertl (bez bodu, čas na ledě – 10:08)

Třetí dvacetiminutovka byla hodně divoká! Nabídla nám pět branek, dvakrát o gólu rozhodovalo video, které jednou branku uznalo, podruhé nikoliv. Omsk se v úvodu třetí části dostal už do tříbrankového náskoku, jenže poté přišlo další nahození, které si Nalimov za rámeček rozhodně nedá. Hostující tým tak po druhém inkasovaném gólu střídal brankáře. Avangard však stále kontroloval vývoj tohoto utkání a po zásluze bere všechny body!

Střely na branku: 21-36

59:34 Ilja MICHEJEV - 3:6

59:34
    Avangard právě vstřelil branku!
    Definitivní tečku za výsledkem přidal ILJA MICHEJEV, který se po přihrávce Manukjana dostal do samostatného úniku na prázdnou branku soupeře. Tohle nešlo neproměnit, o plném bodovém zisku pro Omsk je rozhodnuto! Asistence: Ville Pokka a Arťom Manukjan.

58:43
    Lazušin nakonec přeci jen dostal pokyn, aby zamířil na střídačku. Čínský tým to tedy zkouší v šesti bez brankáře!

57:55
    Hosté se nyní osvobodili za cenu výhozu do středního pásma, za malou chvíli se rozeběhnou poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:04
    Hraje se nyní v útočné třetině Kunlun, sledujeme několik soubojů u mantinelu, Lazušin i nadále zůstává v brance.

56:11
    V krátkém časovém sledu už druhé zakázané uvolnění Avangardu, na ledě tak stále zůstává první útočná formace hostů.

55:59
    Domácí celek ještě rozhodně nic nevzdává a ihned po ztrátě puku napadá. Nyní byl icing odpískán hostujícím hokejistům.

55:04
    Lazušin nejprve přerušil hru, krátce po vhazování však přišlo zakázané uvolnění domácích, vhazovat se bude opět v obranné třetině čínského celku.

54:27
    Z pravého kruhu zakončoval Fontaine. To nebyl vůbec snadný zákrok pro brankáře Bobkova, který kotouč vyrážel ramenem!

53:39
    Pěkná individuální akce Semjonova. Ten si kotouč navedl na střed, následně rychlou střelou vypálil na Lazušina. Ten předvedl rychlý reflex!
    52:58 Blake PARLETT - 3:5

52:58
    Red Star Kunlun právě vstřelil branku
    Domácí hokejisté dnes dávají branky z velmi složitých pozic. BLAKE PARLETT zakončoval z pravé strany, jeho rána mířila přesně do růžku hostující svatyně, Bobkov byl bez šance na úspěch! Asistence: Luke Lockhart a Greg Squires.

52:33
    Jeden z domácích hokejistů teď zahrál vysokou holí, hra se stěhuje do útočné třetiny Omsku, vhazovat se bude před Lazušinem.

51:43
    Kotouč skončil v hledišti, rozhodčí přerušil hru. Vhazovat se bude ve střední třetině, ovšem to až po kratší reklamní přestávce.

50:50
    Několik nepřesností v domácí rozehrávce. Dlouhou přihrávku dostal Desharnais, který mohl postupovat sám na branku. V klíčový moment mu kotouč utekl!

Štěpán Slovák

Branky a nahrávky: 25. Palola (Lofquist, Lundh), 46. Fontaine (K. Redlihs, Vitásek), 53. Parlett (Lockhart, Squires) – 12. I. Michejev (Šumakov, Desharnais), 31. Čudinov (Franson), 39. Beck (Franson, Šumakov), 44. Stas (J. Medveděv), 48. K. Petrov (Bondarev, Košelev), 60. I. Michejev (Pokka, Manukjan)

Red Star Kunlun: Lazušin (C. Sun) – Parlett, Vitásek (A), Lofquist, Järvinen, K. Redlihs, Bartley, Jüe – Fontaine, Shore (A), Yip (C) – Lundh, Mertl, Palola – Latta, St. Pierre, Savinainen – Squires, Lockhart.
    Avangard Omsk: Nalimov (46. Bobkov) – Franson, J. Medveděv (C), Pokka, Pivcakin, Čudinov, Bondarev, Martynov, Jaremčuk – I. Michejev (A), Zernov, Košelev – Beck, Desharnais, Šumakov – K. Petrov, K. Semjonov, Stålberg – Manukjan, Stas, A. Galimov.

Rozhodčí: Fraňo, Soin – Kučava, Novikov