Mountfield HK – Žďár n/S 5:3 (kon.) | Havlíčkův Brod – Jihlava 0:6 (kon.) | Přerov – Olomouc 1:4 (kon.)
Kladno – Chomutov 3:1 (kon.) | Vítkovice – Č. Budějovice 3:2 (3:2 po s.n.) | Třinec – Salzburg 7:4 (kon.)
Sparta – Kometa Brno 4:3 (2:1 po s.n.) | Plzeň – Slavia 4:3 (kon.) | Zlín – Havířov 5:3 (kon.)
Pardubice – Vsetín 5:1 (kon.) | HC Litvínov – Liberec 4:2 (kon.)
po s.n. (3:2)
HC Vítkovice Ridera
3:2 (2:0, 0:0, 0:2 - 0:0)
HC Motor České Budějovice
Sobota 26.01.2019, 12:00 • MFH Ostrava • DHL Extraliga juniorů • O pořadí v play-off

Z Ostravy je to pro dnešek vše, domácí fanoušci teď budou mít zhruba až do poloviny února od fandění pauzu, takže si ji ve zdraví užijte a já se budu těšit brzy na počtenou. (14:27:01)

Vítkovice nakonec dovedly zápas do vítězného konce, hosté si za své snažení odvážejí alespoň bod. Vše podstatné se odehrálo v první a poslední třetině, první vyšla domácím, kteří vstřelili dvě branky, hosté naopak ve třetí třetině dvěma brankami srovnali zápas. I když se do prodloužení lépe vrhli hosté,jeho druhá polovina už patřila domácím, ale českobudějovičtí hájili svou branku urputně. V samostatných nájezdech pak o branku vyhráli domácí a mohou si tak připsat bodík navíc.

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Vítkovice Ridera, díky výborně proměněnému nájezdu PETRA FRIDRICHA – 3:2.

5. série
    3:2
    Stav nájezdů mohl srovnat Tlačil, ale jeho střela zamířila přímo do připravené Pitákovy lapačky – 3:2.

5. série
    3:2
    Za domácí se na branku rozjíždí Potočný, jeho kličky ale neměly vítězný konec, protože mu v rozhodující fázi ujel puk – 3:2.

4. série
    3:2
    Hostující Pavel Novák si také počkal na pohyb gólmana, ale svou šanci přestřelil – 3:2.

4. série
    3:2
    Za domácí se k puku staví Fridrich, těsně před brankou se zastavil a zkušeně posílá puk pod víko – 3:2.

3. série
    2:2
    Českobudějický Čížek zkoušel prostřelit Pitáka mezi betony, ale nepodařilo se – 2:2.

3. série
    2:2
    Vítkovičtí vysílají do boje Ivana, ten před brankou zpomalil a zblízka trefuje horní část branky – 2:2.

2. série
    1:2
    Hostující Hrubec si trpělivě počkal na pohyb Pitáka a do odkryté části branky zvyšuje – 1:2.

2. série
    1:1
    Domácí Zapletal se rozjel na hostující klec pomalu a rozvážně a trefuje odkryté místo v brance – 1:1.

1. série
    0:1
    Za hosty se k puku staví Řezáč, s pomocí tyče dostává puk za Pitáka – 0:1.

1. série
    0:0
    Lewandowski se jako první rozjíždí na Svobodu, ale trefuje jen jeho beton – 0:0.

Samostatné nájezdy začínají.

Začátek prodloužení vyšel herně hostům, domácí ale převzali iniciativu a snažili se rozhodnout. To se však nepodařilo a tak budou muset rozhodnout samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:37
    Vítkovice se stále drží v pásmu před Svobodou, Mrva ani Smolka od modré ale neuspěli.

64:16
    Svoboda už je zpět na nohou, ale bez hokejky, Potočný ani Vojtovič ale puk za jeho záda nedostali.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 3. Lewandowski (Vojtovič, Potočný), 19. Kunc (Krška, Gebauer), rozh. náj. Fridrich – 42. Čížek (Škola, Remta), 55. Silný (Krcho, Čížek)