Třinec – Mladá Boleslav 2:5 (kon.) | Sparta – Liberec 1:2 (kon.) | Litvínov – Vítkovice 5:1 (kon.)
K. Vary – Plzeň 1:5 (kon.) | Kometa Brno – Zlín 4:2 (kon.) | Olomouc – Chomutov 3:1 (kon.)
HC Oceláři Třinec
2:5 (0:1, 1:2, 1:2)
BK Mladá Boleslav
Neděle 27.01.2019, 15:00 • WERK ARENA, Třinec (kapacita: 5 400) • Tipsport extraliga • 39. kolo

Z mé strany to je pro dnešek vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek neděle. Na shledanou! (17:17:10)

Nejlepší hráči zápasu

Martin Růžička (1+0) – David Němeček (1+0).

Utkání končí, z vítězství a tří bodů se radují hostující Bruslaři z Mladé Boleslavi. Středočeši si v závěrečné třetině ještě trefami Davida Němečka a Pavola Skalického pojistili své vítězství, na konečných 2:5 pak v padesáté páté minutě upravil Martin Růžička.

59:45
    Oceláři se ještě jednou podívali do blízkosti Růžičkovy branky, vystřelit ale nedokázali.

58:45
    Oceláři se nemohou dostat do útočného pásma, Mladá Boleslav si v poklidu brání své vedení.

58:08
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny. Matyáš zkusil své štěstí od modré čáry, pokus třineckého beka byl sražen do ochranné sítě.

57:30
    Kousal se dostal do útočné třetiny, Danečka ale nakonec neohrozil. Na druhé straně se nepovedla akce Hrňovi.

56:58
    Třinečtí se dostali do soupeřova pásma, Jan Růžička musel likvidovat pokusy Petra Vrána, Martina Růžičky i Vladimíra Draveckého. Komerční přestávka.

56:32
    Růžička nepřesně hledal najíždějícího Draveckého, Oceláři se musí vrátit do své třetiny.

56:00
    Doudera ve vlastním pásmu ztratil kotouč, o ten se dlouho bojovalo v rohu třinecké třetiny, puk nakonec získali hosté.

55:19
    Dnešní utkání sleduje 4 627 diváků.

55:19
    Zahradníčkovo nahození ze středního pásma skončilo v Růžičkově lapačce. Hostující brankář okamžitě rozehrál puk na své spoluhráče, ti se ale dopustili zakázaného uvolnění.
    54:24 Martin RŮŽIČKA - 2:5

54:24
    Třinec právě vstřelil branku!
    Oceláři využívají přesilovku a snižují své manko na tři branky. Jiří Polanský vybojoval kotouč proti Michalu Vondrkovi, Polanský jej pak posunul na Ethana Wereka, který přesným pasem našel zcela nehlídaného MARTINA RŮŽIČKU! Ten z blízka překonal přesunujícího se Jana Růžičku. Asistence: Ethan Werek, Jiří Polanský.

53:40
    Oceláři jsou zpátky v útočném pásmu, hosté hrají ve čtyřech. Pokus Martina Růžičky letěl vedle.

53:27
    Svačina pálil z levé strany, Jan Růžička se stačil přesunout a vykopnout puk z brankoviště. Hosté se osvobodili.

53:08
    Výhoda domácích bude dvojnásobná, Oldrich Kotvan svou holí zasáhl hlavu Arona Chmielewského. Domácí mají k dispozici pětatřicet vteřin hry pěti proti třem.

Daniel Ježek

Branky a nahrávky: 36. Chmielewski (M. Kovařčík, O. Kovařčík), 55. Martin Růžička (Werek, Polanský) – 18. Látal (Pláněk, P. Musil), 24. Žejdl (Látal, P. Musil), 38. P. Kousal (Flynn), 41. Němeček (Klepiš, Vondrka), 51. Skalický (Dlapa, Klepiš)

HC Oceláři Třinec: Hrubec (51. L. Daneček) – Gernát, M. Doudera, D. Musil, M. Adámek, Zahradníček, Matyáš – Werek, Marcinko (C), Chmielewski – Dravecký (A), P. Vrána, Martin Růžička (A) – Svačina, Polanský, Hrňa – Hladonik, M. Kovařčík, O. Kovařčík.
    BK Mladá Boleslav: J. Růžička (Krošelj) – Bernad, Němeček, Kotvan, Kurka, Dlapa, Pláněk, Hrdinka – Skalický, Klepiš (A), Vondrka (C) – Pabiška, Žejdl, Šťastný – R. Zohorna, P. Musil, Látal – Flynn, T. Knotek, P. Kousal.

Rozhodčí: Hribik, Veselý – Gebauer, Lučan