Alavés – Rayo Vallecano 0:1 (kon.)
Deportivo Alavés
0:1 (0:0)
Rayo Vallecano
Pondělí 28.01.2019, 21:00 • Mendizorroza (Vitoria-Gasteiz) • Španělská LaLiga • 21. kolo

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a dobrou noc. (22:57:58)

Dnešní utkání sledovalo 13 982 diváků.

Dohrávku mezi Alavésem a Rayem Vallecanem máme za sebou. Alavés padl 0:1 a doma prohrál vůbec poprvé v sezóně. Prohrál tak už podruhé po sobě, navíc znovu bez vstřelené branky. Naopak hosté potvrdili dobrou formu a začínají se vzdalovat sestupovým příčkám. V prvním poločase jsme viděli jen dvě šance. Ve čtvrté minutě hostující Álex Moreno napálil jen brankáře Pecheca, na konci půle pak nastřelil Burgui tyčku. Vallecano mělo výborný vstup do druhého poločasu, po centru z pravé strany se hlavou prosadil Raúl De Tomás. A celý zápas vlastně rozhodl. Hosté se poté zatáhli a stačilo jim bránit se nájezdům Alavésu, které ale nebyly až na výjimky moc nebezpečné. Nejvíc šancí měl Jonathan Calleri, ale neměl štěstí v koncovce. Hosté si poté v nastaveném čase už svůj náskok zkušené pohlídali.

90+5

90+5
    Hosté rozehráli na krátko a drží míč u rohového praporku.

90+5
    Bébé táhl protiútok Raya Vallecana. Mohl i přihrávat, ale rozhodl se střílet. Fernando Pacheco vyrazil míč nad břevno.

90+4
    Ještě jeden centr přeci jen letěl do vápna Raya, ale už to bylo jen ze zoufalství a znovu to nebylo přesné.

90+4
    Alavés se stále nedokáže dostat k míči. Tohle už pro něj nevypadá dobře.

90+3
    Hosté se nyní brání dobře, drží míč daleko od své branky, až u útočného rohového praporku.

90+2
    Jenže to se nesetkalo s úspěchem a také následný dlouhý míč Alavésu byl nepřesný a skončil v zámezí.

90+2
    Alavés zase velice rychle míč přesunul na útočnou polovinu. Má šanci z autu vhodit balón až do vápna.

90+1
    Bébé a poté ještě zbytečně odkopl míč a dostává žlutou kartu. Příští utkání s Leganés tak bude muset vynechat.

90+1
    Nastavuje se pět minut!

90+1
    Domácí kopali rohový kop, ale po menších zmatcích ve vápně dokázalo Rayo Vallecano míč odkopnout.

90
    Alavés se dál snaží dobývat branku soupeře. Ale stále platí, že nedokáže překonat soustředěnou obranu hostů.

89
    Hosté si mohou ale oddechnout, protože akci domácích zastavil ofsajd.

89
    Álvaro Medrán po chvilce na hřišti zezadu skluzem skosil Calleriho a okamžitě si z blízka prohlédl žlutou kartu.

88
    Z otočky poté zpoza vápna pohotově pálil Jonathan Calleri, ale tomu dnes není přáno. Mířil těsně vedle.

Petr Sumbal

Branky: 47. De Tomás (Advíncula)

Karty:   58. Maripán (DAL), 84. Pacheco (DAL) – 69. Á. Moreno (VLL), 83. Comesaña (VLL), 84. Imbula (VLL), 89. Medrán (VLL), 90+1. Bébé (VLL)

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 10:6. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 14:19.
    Deportivo Alavés: Pacheco – Martín, Laguardia, Maripán, R. Duarte – Burgui (75. Sobrino), García (C) (67. Jony), Brašanac, Wakaso – Calleri, Bastón (75. Guidetti).
    Náhradníci: Sivera – Sobrino, Guidetti, Navarro, D. Torres, Jony, Diéguez.

Rayo Vallecano: Dimitrievski – Velázquez, A. Ba, Amat – Advíncula, Comesaña, Imbula, Á. Moreno – Trejo (80. Bébé), Embarba (C) (66. Á. García) – De Tomás (87. Medrán).
    Náhradníci: Alberto García – Tito, Medrán, Bébé, Á. García, Pozo, Gálvez.

Rozhodčí: Melero López – Torre Cimiano, Martínez Serrato

Diváci: 13 982