Mountfield HK – Sparta 2:3 (kon.) | Litvínov – Mladá Boleslav 0:4 (kon.) | K. Vary – Olomouc 2:0 (kon.)
Kometa Brno – Chomutov 7:1 (kon.)
konec
HC Kometa Brno
7:1 (1:1, 3:0, 3:0)
Piráti Chomutov
Úterý 29.01.2019, 18:00 • DRFG arena • Tipsport extraliga (ČR) • 40. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Kometa Brno dnes do puntíku dokázala naplnit roli favorita a připisuje si potřetí v řadě plný bodový zisk. Naopak Chomutov bude muset v dalších utkáních bojovat, aby oživil naděje na vyhnutí se extraligové baráži. DRFG arena si nyní užívá děkovačku svých brněnských miláčků a s tímto konstatováním se s vámi pro dnešek loučím a z Brna vám přeji příjemný zbytek dnešního večera. (20:31:06)
   
  Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášení:

  Adam Raška (CHM)

  Jakub Orsava (KOM)
   
  Konec zápasu.
   
  59:15
  Probíhá poslední minuty třetí třetiny a brněnské publikum ve stoje doprovází hráče Komety k povinnému tříbodovému zisku.
   
  58:12
  Po dobré ofenzivní práci Tomáše Svobody se ke kotouči dostal finský útočník ve službách Chomutova Marjamäki, jeho střela však nemohla ohrozit spolehlivého Vejmelku.
   
  57:27
  Vondráček s Čermákem se nyní snažili rozebrat obranu Pirátů, přihrávka končí v moci brankáře Pavláta, který raději kotouč přikryl a hru přerušil.
   
  56:17
  Chomutovský obránce Buchtela se snažil kosmeticky upravit skóre, jeho svižnou střelu však Vejmelka zachytil ve své lapačce.
   
  55:44
  Dnešní utkání sleduje 7016 diváků.
   
  55:37
  Utkání se již prakticky dohrává, Piráti jsou si již moc dobře vědomi, že z moravské metropole odjedou s prázdnou.
   
  54:40
  Kometa si v poklidu kontroluje puk a vymýšlí jednu útočnou akci za druhou, nyní se do další střelecké pozice dostal Kusko, jeho ránu dokázal Pavlát tentokrát zachytit.
  53:37 Leoš ČERMÁK - 7:1
   
  53:37
  Kometa právě vstřelila branku!
  Kanonáda pokračuje! Vondráček ujížděl po pravém křídle, aby kotouč nechal za sebou pro LEOŠE ČERMÁKA, brněnský kapitán pak pohotově propálil bezmocného Pavláta. Asistence: Tomáš Vondráček, Jakub Orsava.
  53:13 Martin ZAŤOVIČ - 6:1
   
  53:13
  Kometa právě vstřelila branku!
  Pohledná kombinace elitní formace brněnské Komety končí šestou brankou v chomutovské síti! Mueller se v mezikruží neukvapil a bekhendovou přihrávkou předložil kotouč MARTINU ZAŤOVIČOVI, jenž svou druhou trefou v utkání upravuje na 6:1 pro brněnský tým. Asistence: Peter Mueller, Jan Hruška.
   
  52:43
  Gulaši nabil Štencelovi, jehož ránu se snažil za záda Pavláta usměrnit Köhler, chomutovský brankář si však dokázal poradit a kotouč včas ukryl ve své rukavici.
   
  51:41
  Kometa pohodlně kontroluje průběh třetí třetiny, Chomutov se krom nedávno skončené přesilové hry prakticky nedostává do útoku.
   
  50:31
  Šťovíček vybojoval kotouč pro Tomáše Hrušku, jenž se ocitl ve slibné střelecké pozici, mířil mezi betony brankáře Vejmelky, ten však chytá s velkým přehledem.
   
  49:35
  Valach opět vyslal nebezpečnou ránu od modré čáry, kterou však Vejmelka dokázal zpacifikovat, Piráti se nyní snaží udržet puk v útočném pásmu.
   
  49:21
  Kometa hraje v plném počtu.

  Jan Tajzler

  Branky a nahrávky: 11. Mueller (P. Holík, Dočekal), 24. Zaťovič (Mueller, O. Němec), 28. Orsava, 31. Hruška (Orsava, Bartejs), 44. Malec (P. Holík, O. Němec), 54. Zaťovič (Mueller, Hruška), 54. L. Čermák (Vondráček, Orsava) – 7. Raška (L. Kovář, Duda)


  HC Kometa Brno: Vejmelka (Dostál) – D. Mikyska, O. Němec (A), Gulaši, Štencel, Bartejs, Z. Michálek, Malec – Zaťovič (A), P. Holík, Mueller – Kusko, Plekanec, Mallet – Orsava, Hruška, Vondráček – Dočekal, L. Čermák (C), Köhler.
  Piráti Chomutov: Pavlát (Stezka) – L. Kovář, Valach, Dietz, Knot, Jank, Buchtela, Trefný – Marjamäki, Šťovíček, T. Svoboda – Koblasa, Huml (C), J. Havel – A. Dlouhý, Raška, Duda (A) – Koblížek, Gut, Chrpa.

  Rozhodčí: Jeřábek, Obadal – Malý, Komárek

  Diváci: 7016