Mountfield HK – Sparta 2:3 (kon.) | Litvínov – Mladá Boleslav 0:4 (kon.) | K. Vary – Olomouc 2:0 (kon.)
Kometa Brno – Chomutov 7:1 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
HC Olomouc
Úterý 29.01.2019, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 40. kolo

43:24
    Zdeněk Irgl (OLO) odjel na trestnou lavici, kde bude odpykávat dvě minuty za zdržování hry, vystřelení puku mimo hrací plochu.
    33:46 Stanislav BALÁN - 2:0

33:46
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Energetikům se podařilo po sérii dorážek dostat puk podruhé za Lukáše, Mikúš přihrával z předbrankového prostoru na STANISLAVA BALÁNA, který zprava trefil odkrytou olomouckou bránu. Asistence: Tomáš Mikúš, Jakub Černý.

30:33
    Kapitán domácích Václav Skuhravý (KVA) nesouhlasil s verdiktem sudích ohledně postavení útočícího hráče v brankovišti, a byl tak poslán na dvě minuty za nesportovní chování na trestnou lavici, ani to se mu však nelíbilo a rozhodčí přidali ještě osobní desetiminutový trest. Dvě minuty odpyká Gríger (KVA).

19:48
    Petr Strapáč (OLO) před vlastní bránou nedovoleně bránil Balána, a tak si jde na dvě minuty sednout za držení.

17:04
    Balán poslal rychlý puk od modré, Mikúš jej ještě před brankou tečoval, bohužel pro domácí přímo na levou tyč.

13:08
    Ostřížek se ve vlastním oslabení dostal do úniku a z mezikruží zakončoval, Novotný však jeho střelu parádně lapil.

11:45
    Aleš Jergl (OLO) si odjíždí odpykat dvě minuty za podrážení.

06:44
    Máme tu první vyloučení dnešního zápasu, za hákování míří na dvě minuty na trestnou lavici Roman Vlach (KVA).
    03:56 Ondřej BERÁNEK - 1:0

03:56
    Roman Vlach přejel s kotoučem přes modrou a následně z levého kruhu nahrál ONDŘEJI BERÁNKOVI na druhou stranu, odkud karlovarský forvard trefil pravý horní roh Lukášovy klece. Asistence: Roman Vlach.

Jakub Mahr

Branky a nahrávky: 4. O. Beránek (R. Vlach), 34. Balán (T. Mikúš, J. Černý)

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Kuchař) – Plutnar, Šenkeřík, Sičák (A), M. Rohan, Kozák, Eminger, Šafář – T. Rachůnek, Gríger, Flek – J. Černý, R. Vlach, O. Beránek – Lapšanský, Skuhravý (C), Kohout – Stloukal, Balán (A), T. Mikúš.
    HC Olomouc: Lukáš (Konrád) – Vyrůbalík (C), Jaroměřský, Ondrušek (A), J. Galvas, Švrček, Rutar – Ostřížek, J. Knotek (A), Jergl – Burian, Strapáč, Irgl – Laš, Skladaný, Mráz – Handl, V. Tomeček.

Rozhodčí: Pešina, Bejček – Brejcha, Jelínek