Novosibirsk – Barys 2:1 (po pr.) | Magnitogorsk – Petrohrad 1:3 (kon.) | Ufa – Jokerit 1:4 (kon.)
Kazaň – Jekatěrinburg 1:2 (2:3 po s.n.) | Nižněkamsk – Soči 0:1 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
1:3 (0:0, 1:0, 0:3)
SKA Petrohrad
Úterý 29.01.2019, 15:00 • Arena Metallurg • KHL

Československá stopa v zápase
    Michal Bulíř (MET) 0+0, 0 střel, čas na ledě 14:16. (17:13:12)

Domácí celek se v tomto zápase sice dostal do vedení, ale pak se třikrát v řadě dokázal prosadit hostující klub, který tak bere dva body za výhru 3:1. Hosté byli jednoznačně lepší ve třetí třetině, ve které vstřelil tři branky, čímž zápas rozhodli.

59:56 Sergej PLOTNIKOV - 1:3

59:56
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Hosté dávají gól do prázdné branky, přes celé kluziště se trefuje SERGEJ PLOTNIKOV. Asistence: Ilja Kablukov.

59:40
    Alexej Běreglazov pálí, jeho rána byla zblokovaná.

59:20
    Další rána Magnitogorsku končí mimo.

59:00
    Alexej Běreglazov neměl komu rozehrát, situaci vyřešil dobře, domácí dál pokračují v akci.

58:50
    Magnitogorsk se drží v útočném pásmu.

58:31
    Domácí hrají bez brankáře.

58:12
    Domácí celek se dostal do útočného pásma, kde drží puk a snaží se něco vymyslet.

57:50
    Jarno Koskiranta dostal kotouč do útočného pásma, kde kombinuje se spoluhráči.

56:33
    Vhazovat se tak bude před brankou Petrohradu.

56:01
    Petrohrad rozehrává od své branky, rychle se pokoušel přenést hru, jenže je z toho icing.

55:26
    Domácí celek se musí bránit aktivní hře soupeře. Sergej Plotnikov dostal kotouč před branku, ale vypálit nedokázal.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze třetí třetiny, Ivan Vereščagin pálil od modré čáry, jeho ránu kryje brankář.

54:32
    Před brankou domácího celku se strhla potyčka, kterou vyprovokoval Iiro Pakarinen. Zdá se, že všechno sudí vyřeší domluvou.

54:00
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, Sergej Mozjakin pálil od modré čáry, jeho projektil kryje brankář Igor Šesťorkin.

52:59
    Zakázané uvolnění, buly se bude vhazovat před brankou hostujícího celku.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 35. Ljubimov (Běreglazov, Olšanskij) – 43. Byvalcev (Gavrikov), 50. Jakupov (Prochorkin, N. Gusev), 60. S. Plotnikov (Kablukov)

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Zagidulin) – Matuškin, Vereščagin, Rylov, Běreglazov, V. Vasiljev, J. Birjukov, Olšanskij – Mozjakin, N. Kuljomin, Ellison – Dorofejev, Rasmussen, Pakarinen – N. Shore, Čibisov, Bulíř – Několenko, Timkin, Ljubimov – Djukarev.
    SKA Petrohrad: Šesťorkin (Hellberg) – Rundblad, Gavrikov, Chafizullin, A. Bělov, Zub, Zubarev, Sjomin – Dacjuk, S. Plotnikov, Kručinin – Byvalcev, Barabanov, Kuzmenko – Jakupov, Prochorkin, N. Gusev – Koskiranta, Kablukov, Ketov – Ivan Morozov.

Rozhodčí: Oskirko, Romasko – Bernesjov, Judin