Pittsburgh – Tampa 4:2 (kon.) | Dallas – Buffalo 1:0 (kon.)
Buffalo Sabres
Čtvrtek 31.01.2019, 02:38 • American Airlines Center, Dallas • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Krásné čtvrteční ráno při sledování online přenosu z NHL. Dallas Stars přivítá na domácím ledě Buffalo Sabres. Utkání začíná ve 2:30. Přeji Vám příjemnou zábavu u tohoto zápasu!

BUFFALO SABRES

Ačkoliv má Buffalo na svém kontě víc bodů, než jeho dnešní soupeř, tak je mimo postupové pozice do play off. Na osmý Pittsburgh však ztrácí už pouhé dva body, takže manko není nikterak velké. Sabres mají na svém bodovém kontě 56 bodů po 49 odehraných zápasech. Buffalo odehrálo předchozí den velmi těžké utkání na ledě Columbusu, svěřenci Phila Housleyho však tento duel zvládli v poměru 5:4 a posunuli se v tabulce zase blíže ke svým rivalům. Nejproduktivnějším hráčem mužstva je kapitán Jack Eichel, jenž nasbíral 53 kanadských bodů. V sedmibodovém závěsu je další mladý útočník Sam Reinhart.

DALLAS STARS

Hvězdy zatím drží příčky, které by po skončení základní části NHL zajistily play off. Dallas má na svém účtu 52 bodů po 49 odehraných zápasech a v tabulce Západní konference se drží na sedmém místě. Náskok na devátý Vancouver je však jen v počtu odehraných duelů, Canucks odehráli o dva zápasy více. V minulém kole Dallas zabral, neboť porazil Winnipeg 4:2 a přerušil šňůru čtyř zápasů bez bodového zisku. Trenér Jim Montgomery se také v letošní sezoně může spolehnout na Tylera Seguina, který uhrál už 45 kanadských bodů. Hned druhý v týmové produktivitě je Alexander Radulov. Rozhodně víc se před letošní sezonou očekávalo od dalšího hvězdného útočníka Jamieho Benna, jenž zatím rozhodně není produktivní tak, jak by se dalo čekat.

Česká stopa v utkání:

Vladimír Sobotka (BUF), 46 zápasů, 3+7,
    Roman Polák (DAL), 46 zápasů, 1+4,
    Radek Faksa (DAL), 49 zápasů, 8+9,
    Martin Hanzal (DAL), 7 zápasů, 1+1 – momentálně zraněn.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Dallas Stars: Bishop (Chudobin) – J. Klingberg (A), Lindell, Heiskanen, R. Polák, Fedun, Oleksiak – Comeau, Faksa, Ja. Benn (C) – Radulov, Seguin (A), Janmark – Spezza, Dickinson, Cogliano – B. Ritchie, Hintz, Gurjanov.

Buffalo Sabres: Ullmark (C. Hutton) – Ristolainen, McCabe, Bogosian (A), Dahlin, Beaulieu, Scandella – S. Reinhart, Eichel (C), Skinner – Rodrigues, Mittelstadt, Sheary – T. Thompson, Sobotka, Elie – Okposo (A), Jo. Larsson, Girgensons.

Rozhodčí: Sutherland, Kozari – Gibbs, Nowak.

00:01

00:10
    Velkou příležitost měl na své hokejce již po deseti vteřinách Hintz. Najel si po chybě v rozehrávce Sabres do mezikruží a zamířil těsně vedle brány.

01:19
    Janmark našlápl a ujel obráncům Buffala. Mířil úplně sám na Ullmarka, ale brankář Sabres ho dokázal vychytat. Janmarkovi střela mezi betony nevyšla.

02:00
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Alexandr Radulov – 2 min., vysoká hůl).

02:26
    Hosté se sami svou nepřesností vyhostili z pásma. Nyní musí postupovat až od vlastní brány se zakládáním akce.

03:22
    Ristolainen nabil Eichelovi, který zamířil těsně nad bránu. Buffalo se konečně usadilo v útočném pásmu.

04:00
    Radulov už je na ledě a obránce hostů čeká s pukem za bránou. Domácí přežili první oslabení.

04:39
    Dallas se ubránil další akci pouze za cenu zakázaného uvolnění. Hra se přesune opět před Bishopa.

05:02
    Buffalu se nepovedl přechod do útočného pásma. Rodrigues přenechával kotouč Shearymu, ale přejel do pásma dřív. Takže se pískal ofsajd.

05:36
    Faksa mířil vpřed a těsně před bránou se snažil přihrát spoluhráči. Puk mu ale vypíchl Bogosian, který si tak připsal důležitý obranný zákrok.

06:35
    Ben Bishop přikryl puk pod svou lapačkou a následovat bude komerční přestávka.

06:42
    Po vyhraném buly Dallasu se hra opět přerušila. Roman Polák totiž vyhodil puk po mantinelu přes všechny čáry na icing.

07:22
    Ristolainen pálil od modré čáry zápěstím těsně vedle pravé tyče. Bishop zasahovat nemusel.

08:08
    Gurjanov vjel hodně aktivně do útočného pásma. Pálil z levé strany, ale Ullmark si jeho pokus do horních pater pohlídal.

08:39
    Dallas právě vstřelil branku!
    Dallas vede 1:0! Obránce Fedun skvěle přečetl špatnou rozehrávku Sabres a udržel puk na modré čáře. Poté rychlé uvolnil JAMIEHO BENNA, který blafákem a následnou střelou mezi nohy překonal Ullmarka. Asistence: Taylor Fedun.
    08:39 Jamie BENN - 1:0

09:53
    Stars pokračují v aktivní hře. Oleksiak vyslal zajímavou ránu od modré čáry.

10:06
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Jake McCabe – 2 min., podrážení).

11:02
    Ullmark měl plné ruce práce. Seguin si na modré čáře vyměnil puk s Klingbergem a následně sám vypálil. Brankář Buffala však přitiskl betony rychle k sobě a nepustil touš za svá záda.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

11:25
    Dallas se teď trápil v rozehrávce. Opět je z toho zakázané uvolnění.

11:50
    Jason Spezza hledal střílenou přihrávkou na levé straně volného Gurjanova, tomu však kotouč přeskočil hůl a následně zamířil až mezi fanoušky.

12:06

13:09
    Jack Eichel dobře přečetl přihrávku domácích a stačil do ní vložit hůl. Chvíli poté se sám kapitán Sabres vydal dopředu, ale pouze nahodil puk.

14:10
    Další fatální chyba v rozehrávce Buffala mohla znamenat druhou branku Stars. Seguin dostal puk jako na stříbrném podnose přímo od Ristolainena do mezikruží, ale vystřelil pouze do břevna. Teď si hosté velmi oddechli.

14:40
    McCabe prováhal možnost ke střele a jel s pukem pouze do rohu kluziště.

15:32
    Heiskanen vjel do pásma až jako druhý v pořadí, a proto čárový sudí Nowak odpískal ofsajd.

16:16
    Dahlin byl ve vlastní třetině v problémech, jelikož byl Gurjanov poměrně důrazný. Nakonec však mladý švédský bek dokázal vše vyřešit včas.

16:49
    Scandella vypálil od modré čáry, ale Bishop byl pozorný. Jeho střelu vyrazil pravým betonem do bezpečných pozic.

17:37
    V první třetině se poměrně často hra přerušuje. Nyní touš skočil na střídačku hostujícího celku.

18:07
    Fedunovi moc nevyšla předávka puku na útočné modré čáře. Dallas byl opět v ofsajdu.

18:35
    Elie se ocitl na zemi, ale vylučovat se dle hlavního rozhodčího nebude. Akce Sabres skončila vlastně dřív než začala.

19:19
    Faksa zavezl po pravém křídle kotouč do útočného pásma a Dallas se tam usadil. Ullmark musí být v pohotovosti.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Skončila nám první třetina. Dallas po ní vede po brance Jamieho Benna z 9. minuty 1:0. Domácí vedou zaslouženě, jelikož si vytvořili více šancí a měli více ze hry. Buffalo bude muset v následujících třetinách zabrat. Střely na bránu 9-10.

20:01

20:32
    Ritchie si tělem udělal prostor a objel bránu Sabres. Přihrát ale nedokázal a domácí se v pásmu neusadili moc dlouho.

20:59
    Jamie Benn si najel před bránu a lehkou tečí nasměroval touš na bránu. Ullmark předvedl skvělý zákrok levým betonem, kterým udržel pouze jednobrankovou ztrátu hostů.

22:05
    Nepřesná rozehrávka Dallasu zapříčinila zakázané uvolnění Stars.

23:07
    Vyhlášeného šikulu Radulova nyní puk moc neposlechl. Snažil se z otočky přihrát před bránu, ale kotouč mu z hole ujel.

24:13
    Cogliano pálil z ostrého úhlu mimo tři tyče. Dallas ale také ve druhé třetině pokračuje v aktivní hře.

24:59
    Dallas se dnes snaží překvapit soupeře tím, že praktikuje dlouhé přihrávky až z vlastního pásma. Občas ale nejsou přesné, a proto se počet zakázaných uvolnění u domácích hromadí.

25:08
    Klingberg získal na rychlosti a vydal se vpřed. Za útočnou modrou čárou uvolnil Benna, který rychle vystřelil. Ullmark ale dokázal udržet puk ve své moci.

26:05
    Skvělé dva zákroky brankáře Ullmarka! Nejprve se domácí po rychlé akci dostali ke střele zleva. Ullmark ale vyrazil puk levým betonem do mezikruží, kde stál Radulov. Ruský hráč vystřelil zápěstím a Švéd v brance Sabres se vytáhl parádním zákrokem lapačkou.

26:42
    Sheary míchal s pukem za bránou a nakonec uvolnil Scandellu. Obránce Buffala se ale ke střele neodhodlal.

27:42
    Sobotka si musel pohlídat tělem puk a nakonec to zvládl. Přestože byl ostře atakován Ritchiem, tak český centr stačil s kotoučem vybruslit.

28:56
    Polák nahodil puk do útočné třetiny a obě mužstva mohla vystřídat.

29:49
    Eichel se řítil s pukem na holi po levém křídle, ale vystřelit nedokázal. Obránci Dallasu dnes skvěle kryjí prostor před Bishopem.

30:48
    Radulov vystřelil z pravého křídla a brankář Ullmark vyrazil puk pouze před sebe. Bogosian si následně poradil dobře a nepovolil, aby domácí dorazili.

31:48
    Druhá třetina se hraje v daleko větším tempu. Méně se přerušuje a sledujeme rychlejší hokej.

32:41
    Okposo sice dobře zapracoval tělem, ale nakonec nedokázal přesně přihrát. Dallas opět kvalitně pokryl prostor před bránou.

33:17
    Po delší době je hra přerušená. Po zakázaném uvolnění Dallasu se bude vhazovat před Benem Bishopem.

33:43
    Už to vypadalo, že se hosté vydají do přečíslení 4 na 2, ale jelikož byl Skinner rychlejší než Eichel, tak se jednalo o ofsajd.

34:28
    Spezzova rána z první byla tečována. Puk skončil v ochranné síti.

35:23
    Elie získal trochu prostoru na pravém křídle, ale nedokázal předložit přihrávku Dahlinovi přesně. Dallas se tak stačil ubránit dalšímu protiútoku Sabres.

37:00
    Girgensons se zjevil sám před Bishopem, ale nedokázal zamířit přesně. Americký brankář si se střelou Lotyše poradil a přerušil hru. Komerční přestávka.

37:24
    Rodrigues byl až příliš rychlý. Přihrávka od spoluhráče Beaulieua mu šla na paty.

38:09
    Bishop za bránou přistrčil puk Fedunovi, který může rozehrát.

38:42
    Faksa objel bránu a uvolnil na modré čáře Lindella. Finský bek pálil zápěstím těsně vedle pravé tyče.

39:26
    Radulov se dostal k zajímavé teči po nahození Klingberga, ale Ullmark byl pozorný a na poslední chvíli ramenem zareagoval.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá třetina nám gól nenabídla. Dallas vede po dvou třetinách nejtěsnějším výsledkem 1:0. Druhá třetina se ale hrála v mnohem větším tempu než ta první, což je rozhodně slibná pozvánka k dějství třetímu. Třetí třetina začne přibližně ve 4:26. Střely na bránu: 21-16.

40:01

40:36
    Benn ujel po levém křídle a vypálil. Trefil však pouze připravenou lapačku Ullmarka.

41:37
    Buffalo se nemůže dostat do útočné třetiny. Zkoušelo to už dvakrát ale ani jednou neuspělo.

41:53
    Bishop si připsal jednoduchý zákrok proti střele Mittelstadta a raději hru následně přerušil.

43:03
    Lindell mohl střílet, ale nakonec si to rozmyslel. Posunul puk do rohu a udržel Dallas v útočném pásmu.

43:49
    Benn dostal puk do jízdy a ještě chtěl přihrávat najetému Klingbergovi. Do přihrávky mu však sáhl připravený Ullmark.

44:28
    Buffalo vstřelilo branku, ale hlavní rozhodčí ihned rozpažil. Beaulieu zrovna ve chvíli střely projel brankovištěm a zasáhl Bishopa.

44:28
    Celá situace se nakonec ještě bude prozkoumávat u videorozhodčího!

44:28
    Branka Scandelly neplatí a nutno podotknout, že oprávněně. Bishop ve chvíli střely neměl jak zasáhnout.

45:16
    Seguin připravil puk Radulovovi, který vypálil. Dnes ale není útočníkovi s číslem 47 přáno.

46:32
    Hraje se dost urputně. Dallas se snaží kontrolovat vedení a Buffalo se dostává velmi těžce do šancí.

47:03
    Zakázané uvolnění Stars. Hra se přesouvá před Bena Bishopa.

47:59
    Heiskanen se šikovně dostal do útočné třetiny, ale tam nic nevymyslel. Jeho spoluhráči mezitím střídali.

48:33
    Eichel se udržel na puku a šikovně objel bránu. Bishop si ale pohlídal všechny možnosti k zakončení a natáhl se na brankové čáře dobře.

49:29
    Benn pouze posunul puk do útočné třetiny a jel na střídačku. Ještě se dostal do šarvátky se Skinnerem, ale vylučovat se nebude.

50:46
    Po komerční přestávce se pokračuje ve hře. Dallas napadá v útočné třetině a snaží se získat puk do své moci.

51:38
    Útočná akce, kterou vedl Spezza, zakončená nebyla. Nyní už hraje s pukem za bránou Scandella.

52:07
    Dickinson má zřejmě nějaký zdravotní problém, neboť opustil střídačku a kulhal.

52:39
    Momentálně sledujeme mnoho nepřesností na obou stranách. Ani jednomu z celků se nedaří usadit se v útočné třetině.

53:13
    Hosté opět zaváhali v rozehrávce a jejich přihrávku vystihl Seguin, ten posunul puk na volného Radulova, jehož ránu z ideální pozice zastavil Ullmark.

53:58
    Heiskanen získal puk ve svém pásmu a obloučkem ho posunul do střední třetiny. Dallas může v klidu střídat.

54:26
    Cogliano vjel do útočného pásma a zápěstím vystřelil. Ullmark je dnes velmi jistý, a tak mu neudělal problém ani tento zákrok.

54:39
    Puk se snesl do ochranné sítě, a tak hra musela být přerušena. Vhazovat se bude ve střední třetině.

55:16
    Bishop předvedl fantastické zákroky v rychlém sledu. Nejprve zlikvidoval střelu Eichela, kterou vyrazil na hůl Skinnera. Skinner vystřelil, ale trefil pouze beton Bishopa. Brankář Stars zůstal pozorný a zlikvidoval také střelu Reinharta z mezikruží.

56:08
    Poslední tři střídání se Buffalu povedly. Můžeme tak čekat závěrečný nápor hostujícího celku.

56:08
    Domácí trenér sahá k logickému kroku. Vzal si totiž oddechový čas.

56:21
    Jamie Benn si zbytečně nekomplikoval situaci, a tak odpálil puk na zakázané uvolnění.

56:42
    Buffalo předvádí nejlepší svou pasáž v utkání. Nyní tlačí svého soka, který se pouze brání v obranném pásmu. Hráčů v bílých dresech je nyní plný led.

57:38
    Na opačné straně se ale vydal vpřed Cogliano. Vystřelil poměrně dobře, ale také Ullmark dnes chytá velký zápas.

58:24
    Druhá lajna Stars se udržela v útočném pásmu a tohle domácím naprosto vyhovuje. Buffalu se čas pomalu krátí.

59:01
    Ullmark je na střídačce a Sabres hrají se šesti hráči v poli.

59:26
    Eichel měl obrovskou šanci, ale svou střelou z levého křídla minul. Následnou dorážku Reinharta už zlikvidoval Bishop.

59:49
    Buffalo už opustilo útočné pásmo a bude to mít složité. Dallas tento zápas zvládne.

Utkání právě skončilo. Dallas zvítězil nad Buffalem nejtěsnějším rozdílem 1:0. Jediným střelcem utkání se stal Jamie Benn, jehož devatenáctá branka v sezoně byla vítězná.

Roman Polák (DAL), 0+0, +/-: 0, 0 střel, 3 hity, čas na ledě: 21:57,
    Radek Faksa (DAL), 0+0, +/-. +1, 0 střel, 3 hity, čas na ledě: 19:38.

Z dnešního utkání je to vše. Těším se na Vás zase příště u NHL. Na počtenou! (05:15:27)