Vítkovice – Kometa Brno 4:5 (kon.) | Jihlava – Č. Budějovice 6:1 (kon.) | Plzeň – Mountfield HK 1:4 (kon.)
Zlín – Třinec 1:4 (kon.) | Technika Brno – Vsetín 9:3 (kon.) | HC Litvínov – Kladno 2:4 (kon.)
Havířov – Pardubice 2:0 (kon.) | Sparta – PZ Kladno 12:2 (kon.) | Třemošná – K. Vary 1:5 (kon.)
Mladá Boleslav – Tábor 4:1 (kon.) | Chomutov – Kobra 2:4 (kon.) | Olomouc – HK MD Šumperk 2:7 (kon.)
Slavia – Liberec 6:3 (kon.) | Havlíčkův Brod – Žďár n/S 8:0 (kon.) | Přerov – Warriors Brno 6:0 (kon.)
HC Olomouc
2:7 (1:2, 1:1, 0:4 - N 0:0 - 1:0)
HK Mladí Draci Šumperk
Čtvrtek 31.01.2019, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • Extraliga dorostu • Nadstavba E

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Příjemný čtvrteční večer z olomoucké plecharény. Dnes máme na programu 11. kolo bojů o umístění v extralize dorostu, konkrétně střetnutí mezi HC Olomouc a HK Mladí Draci Šumperk.

HC Olomouc – 5. místo (30 bodů)
    (6.místo v základní části – 24b)
    Kohouti měli po návratu do extraligy jasný cíl – udržet se v nejvyšší soutěži i pro další ročník, a to jim zpočátku vycházelo více než dobře. Základní část zakončili na fantastickém šestém místě, jen dvě příčky od postupu do play-off. V nadstavbové části se ale jejich vyhlídky přece jen trochu zčeřily a přišel propad tabulkou až na předposlední místo, kde Hanáci drží už jen jednobodový náskok na poslední Warriors. V jejím průběhu totiž vyhráli pouze jednou, a to až na samostatné nájezdy a právě proti Brnu. Krom toho brali už jen po jednom bodu s Přerovem, Technikou a v úterním zápase proti Vsetínu, a jednou také bod z dodatečných nájezdů proti Technice.

HK Mladí Draci Šumperk – 3. místo (42 bodů)
    (9. místo v základní části – 21b)
    Šumperk skončil základní část až předposlední, ačkoliv na svého dnešního soupeře ztrácel jen tři body. Hned úvod nadstavby mu ale vyšel na výbornou a třemi vítězstvími v řadě se odrazil ode dna tabulky. Poté však začaly výkony Draků pokulhávat, přišly dvě vysoké porážky od Přerova, a dokonce i od posledních Warriors, s nimiž prohráli po nájezdech. Nestačili ani na Techniku a Vsetín. Chuť si spravili pouze proti Olomouci a v odvetě s Warriors. Krom toho Šumperk vybojoval také pět bodů v dodatečných prodlouženích a nájezdech.

Nejproduktivnější hráči:
    Stanislav Ruda (OLO) – 10b (8+2)
    Jan Kučera (SUM) – 21b (9+12)

Úspěšnost brankářů:
    Filip Hořejší (OLO) – 90,88 % (8 zápasů)
    Jan Špunar (OLO) – 89,33 % (3 zápasy)
    Milan Ryšavý (SUM) – 88,18 % (10 zápasů)

Vzájemná utkání
    V základní části oba týmy uhájily domácí led, a to v přesně stejném poměru 5:3. Z olomouckých hráčů se nejvíce dařilo Stanislavu Rudovi, který si připsal dohromady tři branky, za Šumperk byl nejúspěšnější Jiří Fibigr, který se v prvním zápase neprosadil, zato v tom druhém vstřelil hned čtyři branky! V dodatečných disciplínách zvítězili vždy Draci, kteří bod navíc ukořistili pokaždé ještě v prodloužení.

V nadstavbové části bral všech osm bodů Šumperk. Na ledě Olomouce zvítězil 3:1, a to především díky Janu Kučerovi, který jednu branku vstřelil a na zbylé dvě přihrál. A přihrál rovněž na Fibigrovu branku v prodloužení. Z olomouckých hráčů se trefil Ruda. V odvetě v Šumperku opět úřadoval Kučera, který zařídil obě branky u vítězství 2:1. Kohouti pak poprvé dokázali ubránit prodloužení a bonusový bod s Draky ztratili až po samostatných nájezdech.

Potvrdí Šumperk, že se mu v nadstavbě proti Olomouci daří? Nebo Kohouti dokáží zastavit Draky? Utkání začíná v 18:00.

HC Olomouc: Hořejší (Běhal) – Nesvadba (A), Spurný, Lambert, Přecechtěl (C), Stratil, Pekr, Radová, Holcman, Sedláček, Přidal – Havel, Kusák, Macháč, Fasner, Ševčík, Prísažný (A), Ruda.

HK Mladí Draci Šumperk: Ryšavý (Valenta) – Seidenglanz, Minařík, Kareš, Netolický, Blaško, Koutecký – Burda, Slováček, Kučera (A), Diviš, Fibigr (C), Trögner, Janech, Haas, Šucha.

Rozhodčí: Vrba – Mikšík, Zapletal.

00:01

00:09
    Rudovo nahození se zastavilo o bránícího hráče.

00:23
    Koutecký zakládá útočnou akci Šumperku od své branky.

00:45
    Fibigr si zkusil obhodit Přecechtěla, ale ten jej vzápětí dohrál u mantinelu a odstavil od puku.

01:23
    Trögner ve středním pásmu ztratil puk a pak i rovnováhu. Z ledu se zvedá hodně těžko, ale hraje se dál.

01:54
    Prísažného nahození na branku mířilo příliš vysoko.

02:17
    Sedláček ještě chvíli udržel útočné pásmo, ale poté raději přenechal puk soupeři a odcouval, aby nepustil Šumperk do šance.

02:35
    Janech dostal puk před prázdnou branku, ale trestuhodně minul!

03:12
    Šumperk si zahraje přesilovku. Dvě minuty za podrážení si odpyká Lukáš Přecechtěl (OLO).

03:17
    Kohoutům se hned na úvod daří vyhodit přes všechny čáry.

03:35
    Šucha zavezl puk do útočného pásma a Šumperk může kombinovat.

03:45
    Kučera od modré čáry nahodil jen do bránícího hráče.

04:25
    Mladí Draci právě vstřelili branku!
    Šumperk využívá přesilovou hru, poté co Fibigr nabil mezi kruhy JIŘÍMU KOUTECKÉMU, který nevystřelil vůbec přesně, ale o brusli domácího hráče se puk odrazil do branky. Asistence: Jiří Fibigr, Tomáš Minařík.

05:08
    Rudovu zblokovanou střelu od modré čáry Ryšavý bez potíží vykopl betonem.

05:30
    Hosté vzápětí odskakují na rozdíl dvou branek, poté co MATĚJ BURDA zamířil z levého kruhu přesně na bližší tyč. Asistence: Miroslav Slováček.

05:30
    Olomouc si bere oddechový čas.

05:38
    Minaříkova rozehrávka našla jen Holcmana.

05:51
    Kučera provezl puk do útočného pásma, ale tam se ihned ocitl v obležení třemi hráči. Přistrčil puk na Fibigra, který si z úhlu na Hořejšího nepřišel.

06:12
    Fibigr se vřítil do útočného pásma po pravé straně, sjel si na osu, ale ani tento jeho pokus se neujal.

06:42
    Netolický vybojoval puk u mantinelu a pokusil se Hořejšího opět překvapit střelou na bližší tyč. Domácí brankář byl tentokrát pozorný.

07:11
    Kusák od modré čáry vystřelil pouze nad branku.

07:35
    Haas hledal před branku najíždějícího Burdu, který by opět střílel do prázdné branky! Hostující útočník ale na přihrávku nedosáhl.

08:22
    Janech při kličce zapomněl puk za sebou.

08:35
    Na druhé straně Ryšavý okamžitě přikryl puk pod lapačkou a vhazovat se bude po jeho pravici.

08:40
    Lambertovo nahození se zastavilo o clonícího hráče.

09:10
    Šucha hledal na druhé straně Trögnera, ale toho si domácí hráči pohlídali.

09:44
    Havel dostal prostor na pravé straně, ale jeho střela pouze vyprášila Ryšavého betony.

10:19
    Další Havlův pokus už končí v lapačce Ryšavého.

10:44
    Kohouti drží puk v útočném pásmu, ale k zakončení se ne a ne dostat.

11:10
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Holcmanovu dělovku Ryšavý fantasticky vyrazil ramenem, ale puk poslal pouze na hůl JIŘÍHO MACHÁČE, který ho pohotově dorazil za přesouvajícího se brankáře. Asistence: Josef Holcman.

12:21
    Fibigr dokázal vybojovat puk v rohu kluziště, ale Olomouc jej nepouští do lepší pozice.

12:44
    Střelu z úhlu Ryšavý bez potíží zastavil betonem.

13:10
    Holcman udržel pásmo, ale sklepl puk jen na hůl Kučery. Ten si ho obhodil, ale dříve byl u kotouče Prísažný, který zastavil jeho akci.

13:49
    Minaříkovo nahození skončilo až na zadním mantinelu.

14:09
    Kusák prostrčil puk alespoň do útočného pásma, kde se ho ujali Draci.

14:29
    Havlovu střelu srazil bránící hráč na zadní mantinel.

14:57
    Nahozený kotouč se odrazil přímo na hůl Fasnerovi, který se v první chvíli nestačil zorientovat, ale poté z otočky fantasticky nahrál na druhou tyč Havlovi. Ten přehodil beton Ryšavého, ale s ním i horní tyč.

15:33
    Přecechtěl musel sprintovat pro puk ke své brance, na záda mu dýchal Fibigr. Nakonec je z toho ale zakázané uvolnění a vhazovat se bude před Ryšavým.

15:37
    Hned po buly pálil Spurný a jeho střela škrtla o okraj Ryšavého vyrážečky.

16:08
    Prísažného bekhend končí až za brankou.

16:21
    Kučera v protiútoku nastřelil bránícího hráče.

16:50
    Lambert nezpanikařil, podržel puk i přes Burdovo aktivní napadání a nakonec ho dokázal vyvézt až k brance soupeře.

17:29
    Přecechtělovo nahození se snažil tečovat Ševčík, ale neúspěšně.

18:01
    Stratilovu střelu od mantinelu vyrazil Ryšavý před sebe, ale dorážku si jeho spoluhráči pohlídali.

18:08
    Vzápětí Šumperk vyhazuje na zakázané uvolnění.

18:21
    Střela Nesvadby se odrazila za brankou a vyklouzala kolem druhé tyč k Rudovi! Ten ji bekhendem ihned uklízel do branky, ale Ryšavý se stihl přesunout a vykopl jeho pokus!

18:47
    Nesvadba nastřelil napadajícího hráče, ale Hoclman se stihl vrátit, sebral puk jako první a zabránil přečíslení soupeře. Poslal ho však jen na zakázané uvolnění a tak se bude vhazovat před brankou domácích.

19:19
    Stratil za svou brankou ztratil rovnováhu a mohl z toho těžit Fibigr! Domácí obránce ale fantasticky zabojoval a ještě mu zabránil dostat se před branku.

19:53
    Kučera neprošel přes Přecechtěla.

20:00

První třetina nabídla poměrně svižný spád a to především díky aktivnímu nástupu hostů. Ti také dokázali velmi rychle vytěžit branku, i když to bylo i trochu se štěstím, poté co Jiří Koutecký nastřelil brusli bránícího hráče a od ní poslal puk do branky. Hosté nicméně potvrdili, že si vedení zaslouží jen o 65 vteřin později, když Matěj Burda umístil střelu přesně k levé tyči. Olomouc pak jen snížila na rozdíl jedné branky po dorážce Jiřího Macháče, v závěru třetiny však byla jasně aktivnější a tak můžeme jen s napětím očekávat, co přinese druhá třetina.

Druhá třetina začne přibližně v 18:44.

20:01

20:06
    Rudu zastavuje postavení mimo hru.

20:26
    Kučera vystihl kličku domácího hráče a vypíchl puk do středního pásma.

20:50
    Macháč přiťukl puk jen soupeři. Ten ho ihned vrací do útočného pásma, ale dostal se do postavení mimo hru.

21:11
    Nahození olomouckého obránce od červené čáry Ryšavý bez potíží zastavil hokejkou.

21:30
    Prísažného střelu zblokoval bránící hráč.

21:45
    Další pokus olomouckého útočníka proklouzal neškodně brankovištěm.

22:01
    Rozehrávka Olomouce končí zakázaným uvolněním.

22:17
    Radová nezpracovala Holcmanovu přihrávku a puk mají hosté.

22:32
    Ty však zastavuje postavení mimo hru.

22:44
    Havel měl u mantinelu trochu potíže s vyhozením, když se mu do cesty připletl rozhodčí, ale nakonec krizi zažehnal.

23:31
    Přecechtělovo nahození mířilo mimo branku. Fasner se sice dostal k puku ale z otočky nenašel před brankou nikoho ze spoluhráčů.

23:44
    MATYÁŠ FASNER ujel sám na Ryšavého a střelou mezi betony vyrovnává! Asistence: Stanislav Ruda.

24:15
    Spurný ztratil puk jen co přešel do útočného pásma.

24:28
    Olomouc jej ale vzápětí vybojovala zpět a drží se u soupeřovy branky.

24:55
    Šucha vyhazuje puk do středního pásma. Útok Šumperku zastavili Lambert se Sedláčkem.

25:35
    Havlova střela se odrazila od zadního mantinelu a Ryšavý nevěděl, kde je puk! Stratil se natahoval po dorážce do odkryté branky, ale skákavý kotouč nezasáhl.

26:29
    Burda se Slováčkem šli proti jedinému obránci! Burda nahrál Slováčkovi, který se mu ale ještě pokusil vrátit puk a poslal jej příliš dopředu. Hořejší nemusel zasahovat.

26:36
    Také domácí si vyzkouší přesilovku. Dvě minuty za sekání si odpyká Matěj Burda (SUM).

27:05
    Po střele Spurného se puk odrazil jen těsně mimo Macháče, který by střílel do odkryté branky.

27:25
    Olomouc se dostala do postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

27:30
    Ruda se pokusil zavézt puk do útočného pásma, ale Fasner mu najel do pásma a je z toho další ofsajd.

27:52
    Přecechtěl hledal sjíždějícího Fasnera, ale puk mu poslal příliš pozdě a zasáhl jen hůl bránícího hráče.

28:08
    Netolického vyhození olomoucký hráč udržel v útočném pásmu, ale přihrál jen na hůl Kučery. Nechybělo mnoho a byl by z toho brejk nejproduktivnějšího hráče hostů, ale ten se nakonec k zakončení nedostal a tak vybídl pouze Fibigra, který našel připravenou lapačku Hořejšího.

28:40
    Ryšavý ukryl nahození Kohoutů do lapačky a raději přerušuje hru. Hostům se navíc v tuto chvíli vrací do hry vyloučený Burda.

29:00
    Burda po usilovném boji protlačil puk přes Nesvadbu do středního pásma. Kotouč mají ale i nadále Kohouti.

29:35
    Holcman vystřelil jen mimo tři tyče.

30:19
    Ruda fantasticky uhlídal puk proti třem soupeřům a nabídl ho ke střele Havlovi, který si sjel mezi kruhy. Domácí útočník nevystřelil přesně, ale jeho pokus doskákal k tyčce k Fasnerovi, který jel za branku, ale ještě se pokoušel otočit a dorazit puk do branky. Zasáhl jen boční síť.

30:58
    Rozehrávka Mladých Draků končí zakázaným uvolněním.

31:55
    Burdovu přihrávku vystihl domácí obránce.

32:02
    Vzápětí je Šumperku odpískaný úmyslný ofsajd. Vhazovat se tak bude u Ryšavého branky.

32:11
    Lambertovi utekl puk na modré čáře a bylo z toho přečíslení pro hosty! Burda vybídl Šuchu k brejku, ale ten přestřelil branku!

33:03
    Lambertovi opět uskočil puk, ale tentokrát už dokázal aspoň na dvakrát najít přihrávkou Ševčíka.

33:31
    Ze souboje u mantinelu vyklouzal puk rovnou k Hořejšímu, který ho okamžitě ukryl pod lapačku.

33:55
    Fibigr se protlačil s pukem až mezi kruhy a Hořejší musel vytáhnout zákrok pravým ramenem.

34:27
    Ruda nedosáhl na dlouhou přihrávku z obranného pásma a píská se zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před brankou Hořejšího.

34:52
    Stratilovi se před červenou čárou připletl do cesty Ruda a olomoucký obránce tak pouze poslal puk na další zakázané uvolnění.

35:27
    Diviš neprošel přes Nesvadbu. Olomouc má kotouč za svou brankou.

35:33
    Hosté vybojovali puk zpět a Haas ho vrátil na hůl FILIPA DIVIŠE, který vrátil Šumperku vedení. Asistence: Josef Haas.

36:12
    Šucha protlačil puk přes obránce a chvíli to vypadalo na další přečíslení hostů. Ani jeden z hráčů ale nedokázal zkrotit skákavý puk.

36:52
    Ruda zachytil rozehrávku hostů a snažil se přihrávat před branku. Tam měli ale prostor dobře pokrytý Mladí Draci.

37:06

37:09
    Kohouti ihned vyhazují puk do středního pásma.

37:32
    Kučera zavezl puk a Šumperk může kombinovat.

37:56
    Střelu Šuchy Hořejší dobře viděl a dokázal ji ukrýt do výstroje.

38:11
    Janech si chtěl vyjet s pukem kolem branky, ale obrana Olomouce ho nepustila.

38:38
    Kučera našel křižmou přihrávkou Fibigra, který chtěl posunout puk mezi betony přesouvajícího se brankáře, ale Hořejší je dokázal sklapnout včas!

39:11
    Zmatek ve svém brankovišti vyřešil Havel, který poslal puk k mantinelu.

39:51
    Radová se skvěle protáhla až před branku, ale v poslední chvíli jí sebrali kotouč hostující obránci.

40:00

Druhou třetinu začala Olomouc tak jako skončila tu první a ze hry měla o něco více. I díky tomu se ve 24. minutě uvolnil Matyáš Fasner, který ze samostatného úniku vyrovnal. Hosté se nicméně i podruhé třetině drží o krok blíže k vítězství, a to díky Filipu DIvišovi, který jim ve 36. minutě vrátil vedení.

Třetí třetina začne přibližně v 19:32.

40:01

40:20
    Hosté zahajují třetí třetinu úžasnou souhrou, když Kučera provezl puk přes útočné pásmo ke vzdálenější tyči a bekhendem ho předložil Fibigrovi. Toho ještě zastavil přesouvající se Hořejší, ale puk vyrazil jen mezi kruhy, kam si přijel z druhé vlny PATRIK JANECH, který už střílel do odkryté branky. Asistence: Jiří Fibigr, Jan Kučera.

41:40
    Slováčkovo nahození končí za brankou Olomouce.

42:05
    Na obou stranách se střídají nepřesnosti. Puk létá kolem domácí střídačky sem a tam.

42:33
    Olomouc se snažila natlačit s pukem do branky, ale Ryšavý udržel puk před sebou.

43:08
    Útok Mladých Draků zastavuje ofsajd.

43:30
    Spurný přikopl puk Macháčovi do jízdy, ale Kareš k němu měl blíže.

43:37
    Šumperk nicméně pouze vyhodil na zakázané uvolnění.

44:09
    Burda odehrál puk za branku domácích a poté ho u mantinelu složil Ruda. Hostující hráč se zdá být v pořádku a pokračuje ve hře.

44:25
    Šumperk si zahraje další přesilovku. Dvě minuty za hákování si odpyká Matyáš Fasner (OLO).

44:38
    Kusák za brankou vybojoval puk a poslal ho až k Ryšavému.

44:57
    Kučera zavezl puk po levém křídle, ale někdo z jeho spoluhráčů najel do útočného pásma dříve. Píská se postavení mimo hru.

45:09
    Kareš sprintoval k mantinelu seč mu síly stačily, ale na Stratilovo vyhození nedosáhl.

45:51
    Kučera Prísažného vyhození zasáhl u mantinelu, ale puk jen tečoval a ten vyklouzal ven z útočného pásma Šumperku.

46:30
    Fasner se chtěl ihned zapojit do hry a vyrazit do brejku, ale Netolický nedopustil, aby na něj prošla přihrávka.

46:46
    Fasner se přece jen dostal ke střele, ale našel jen lapačku Ryšavého.

47:12
    Havlova střela se odrazila o brusli bránícího hráče přímo na Fasnera, který si puk zpracoval, ale těsně před střelou do odkryté klece mu sjel z hole!

48:05
    Spurný pouze protečoval Holcmanovu přihrávku do středního pásma.

48:36
    Spurný přihrál přímo na hůl Kučery, který se s pukem prokličkoval až před branku. Tam ho o něj domácí připravili, ale poslali kotouč jen na hůl JIŘÍHO FIBIGRA, který ho pohotově dorazil. Bez asistence.

49:16
    Tečovaná střela Kareše zamířila mimo Hořejšího branku.

49:59
    Šucha od modré čáry mířil také jen do zadního mantinelu.

50:50
    Holcman přihrál na hůl Fibigra, ale stihl se vrátit a vybojovat puk zpět.

51:06
    Nepřesná rozehrávka Šumperku končí zakázaným uvolněním.

51:48
    Kučera se opět tlačil před branku, ale Hořejší skočil vpřed a vypíchl mu puk hokejkou.

52:28
    Fasner dostal puk na brusle a nemohl zaútočit.

52:47
    Slováček z levého kruhu přestřelil branku.

53:06
    KRISTIÁN ŠUCHA si vybruslil s pukem před branku a nastřelil bránícího hráče. Puk se k němu odrazil zpět a tak opět střílel. Zdálo se, že ani druhý pokus se neujme, poté co ho Hořejší vyrazil ramenem, puk ale udělal vysoký oblouček a zapadl přesně do branky. Asistence: Antonín Kareš, Filip Diviš.

54:01
    Holcmanovo nahození od modré čáry zastavil Ryšavý vyrážečkou.

54:24
    Mladí Draci si zahrají další přesilovku. Dvě minuty za hrubost si odpyká Lukáš Přecechtěl (OLO).

54:44
    Karešova střela od modré zamířila přesně do lapačky Hořejšího.

55:00
    Kareš vytáhl další dělovku a tentokrát se musel Hořejší hodně natahovat, aby ji chytil. Také tentokrát ale jeho lapačka byla na místě.

55:23
    Burda ukličkoval sám sebe. Nesvadbovi se ale nepodařilo vyhodit.

55:40
    Kouteckého střelu vykopl Hořejší pravým betonem.

55:46
    Olomouc půjde dokonce do tří. Dvě minuty za zdržování hry si musí odpykat Josef Holcman (OLO).

56:09
    Kouteckému sjel puk z hole a Stratil ho posílá až k Ryšavému.

56:31
    Kouteckého další pokus směřoval jen do chráničů bránícího hráče.

56:43
    Nakonec ale Šumperk přece jen využil alespoň následnou přesilovku pěti proti čtyřem. Autorem branky je JIŘÍ FIBIGR. Bez asistence.

57:01
    Kusák vybojoval puk v obranném pásmu a uklidňuje situaci za svou brankou.

57:30
    Kareš pouze nahodil za branku, kde byl první Stratil.

57:44
    Kusák vyrazil do protiútoku, ale neprošel přes obranu soupeře.

58:16
    Neprošel ani Kučera přes obranu Olomouce. Dopředu tak mohl jít Prísažný, který minul branku.

58:25
    Další útok Šumperku zastavuje postavení mimo hru.

58:35
    Fasner mohl jet sám na brankáře, ale puk mu utekl a Ryšavý ho před ním stihl uklidit do bezpečí!

59:14
    Fibigr vybojoval puk v útočném pásmu, ale Kohouti ho nepustili ke střele.

59:22
    Šumperk si zahraje ještě jednu přesilovku. Dvě minuty za podrážení si odpyká Matyáš Fasner (OLO).

59:28
    Kusák se snažil vypíchnout puk do brejku, ale hostující obrana ho nepustila.

59:50
    Kučerova přihrávka na Kareše nebyla přesná. Šumperk se vyhnal z útočného pásma.

Konec základní hrací doby.

Poslední třetinu zvládli zcela jednoznačně lépe hosté, kteří si pojistili vítězství čtyřmi góly, zatímco do své branky už nedopustili ani jeden. Trefili se postupně Patrik Janech, Jiří Fibigr, Kristián Šucha a opět Jiří Fibigr.

Nyní nás čeká ještě prodloužení, ve kterém letos zatím vždy zvítězil Šumperk. Uvidíme, zda se Olomouci podaří vrátit hostům porážky.

60:01

60:21
    Minaříkovo nahození zastavil Holcman nohou.

60:42
    Janech se pokusil natlačit s pukem před branku, ale domácí obránce mu ho vypíchl.

61:23
    Stratil přihrál jen na hůl Kučery, který ale neměl rychlost, aby mohl ujet do brejku.

61:52
    Nahození Kareše se odrazilo o zadní mantinelu zpět k jeho autorovi, který ale z úhlu nedokázal překonat Hořejšího. Vzápětí je navíc olomoucká klec posunutá, provinil se jeden z hostů a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.

62:04
    Minařík přihrál nepřesně. Šumperk tak zůstává v obranném pásmu.

62:24
    Holcmanova přihrávka na Prísažného byla příliš dlouhá. Domácí útočník puk pouze protečoval do útočného pásma.

62:55
    Kučera využil toho, že Ruda ztratil hokejku, ale ke střele ho nepustil Sedláček.

63:02
    Ten navíc sám vyrazil do protiútoku a prověřil Ryšavého betony.

64:00
    Fibigr přihrál jen na hokejku Nesvadby.

64:24
    Přecechtěl se pokusil natlačit s pukem před branku, ale byl faulovaný. Olomouc si zahraje přesilovku.

64:24
    Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk (Fibigr – 2 min., držení + 10 min. osobní trest, nesportovní chování). Trest odpyká Haas.

64:37
    Šumperk vyhazuje přes všechny čáry.

64:59
    Domácí si dokázali vytvořit ještě pořádný tlak a Ryšavý se musel ve své brance ohánět. Prodloužení však Šumperk ustál.

Konec prodloužení.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Rudova střela mezi betony Ryšavého neprošla.

1. série
    0:0
    Kareš minul branku.

2. série
    0:0
    Holcman zkusil kličku do bekhendu, ale neuspěl.

2. série
    0:0
    Ani Šucha se svou střelou neuspěl.

3. série
    0:0
    Kusák zkusil Forsbergovu kličku, ale Ryšavý nechal beton u tyčky.

3. série
    0:0
    Fibigr si roztáhl brankáře Hořejšího, ale minul branku.

4. série
    0:0
    Fasner se pokusil také o kličku, ale puk mu sjel z hole a on ho nasměroval jen za branku.

4. série
    0:0
    Netolický mířil mezi betony, ale zasáhl jejich hranu.

5. série
    1:0
    Adam Spurný zvolil kličku do bekhendu a zavěsil pod horní tyč!

5. série
    1:0
    Minaříkovi ujel puk a Olomouc tak v letošní sezóně poprvé poráží Šumperk v dodatečné disciplíně!

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Olomouc.
    Autorem vítězné branky je ADAM SPURNÝ.

I přes třetí třetinu, na kterou by jistě nejradši zapomněli, tak mohou dnes Kohouti odejít domů aspoň trochu spokojení, protože dokázali proti Šumperku vybojovat bod ze samostatných nájezdů, které rozsekl Adam Spurný. Mladí Draci také nemusí smutnit, pro ty zbyly všechny tři body ze základní hrací doby.

Ode mě je to pro dnešek vše. Já se s Vámi loučím a děkuji Vám za pozornost. Už zítra se ale budu těšit u online přenosu z extraligového utkání mužů, kde HC Olomouc od 18 hodin změří síly s HC Oceláři Třinec. Do té doby se s Vámi loučím a přeji Vám pěkný zbytek večera. Na viděnou! (20:21:31)

Martin Vavruša

Branky a nahrávky: 12. Macháč (Holcman), 24. Fasner (Ruda), rozh. náj. Spurný – 5. Koutecký (Fibigr, Minařík), 6. Burda (Slováček), 36. Diviš (Haas), 41. Janech (Fibigr, Kučera), 49. Fibigr, 54. Šucha (Kareš, Diviš), 57. Fibigr