Mladá Boleslav – K. Vary 3:2 (kon.) | Plzeň – Kometa Brno 5:2 (kon.) | Chomutov – Mountfield HK 1:3 (kon.)
Zlín – Litvínov 1:2 (0:3 po s.n.) | Olomouc – Třinec 5:2 (kon.) | Pardubice – Liberec 0:1 (kon.)
Sparta – Vítkovice 3:0 (kon.)
konec
HC Škoda Plzeň
5:2 (3:1, 0:0, 2:1)
HC Kometa Brno
Pátek 01.02.2019, 17:30 • Home Monitoring Aréna • Tipsport extraliga (ČR) • 41. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  59:40
  Miroslav Preisinger dostal nabito mezi kruhy, Vejmelka vyráží ramenem!
   
  57:50
  Čermák předvedl dobrou práci za brankou a poté našel mezi kruhy volného Dočekala, ten zakončoval z první a jen skvělý Frodlův reflex zabránil další brance!
  56:21 Petr HOLÍK - 5:2
   
  56:21
  Kometa právě vstřelila branku!
  Brno ještě koriguje skóre, Petr Holík dostával od Baranky přihrávku před branku, ale kotouče se nakonec vůbec nedotkl, puk do vlastní branky za Frodla dloubl Peter Čerešňák. Gól je tak připsán IVANU BARANKOVI! Bez asistence.
   
  55:32
  Dnešní utkání sleduje 7117 diváků!
   
  55:32
  A mohla tu být další branka! Znovu po levé straně zaútočili indiáni, Milan Gulaš vyslal jedovku zápěstím a Vejmelkovi kotouč vypadl, proskočil však jen na tyčku.
  54:56 Petr STRAKA - 5:1
   
  54:56
  Plzeň právě vstřelila branku!
  Fanoušci si přáli "bůra", hokejisté ihned splnili! PETR STRAKA se jako tank prořítil kolem brněnského Jana Štencela a ačkoliv byl hákován a sudí zvedl pravici, dokázal bekhendem v pádu prostrčil kotouč za Vejmelku. Asistence: Jan Eberle a Petr Kodýtek.
  53:40 Matyáš KANTNER - 4:1
   
  53:40
  Plzeň právě vstřelila branku!
  Rána z čistého nebe a Škodovka vede 4:1! Tohle bude mít Brno už hodně těžké. MATYÁŠ KANTNER dostal pas do jízdy na levou stranu, připravil si kotouč ke střele a přes Ondřeje Němce vypálil přesně. Pokus byl už však ze značného úhlu a Vejmelka nebude mít úplně čisté svědomí. Asistence: Miroslav Preisinger.
   
  52:58
  Lukáš Pulpán se po návratu z trestné lavice hned pořádně zahřál. Nejprve přečíslení dvou proti jednomu vyřešil tvrdou střelou, avšak mimo, následně se skvěle vrátil, zastavil brněnskou akci, ale jen vyhodil kotouč na zakázané uvolnění.
   
  52:18
  Orsava tečoval Štencelovo nahození jen centimetry vedle pravé tyčky! Následně ještě vracel kotouč před branku, to si Frodl pohlídal.
   
  51:14
  Další plzeňská brejk zůstává neproměněn! Petr Straka se prohnal kolem Holíka, dostal se za něj, ale střela mu nesedla a skončila nad brankou. Petr Holík následně zbořil branku.
   
  50:52
  Milan Gulaš obral hostujícího beka o kotouč a ujížděl sám na Vejmelku, který zastavil betonem puk kousek před brankovou čárou! Už mohlo být rozhodnuto.
   
  50:36
  Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Lukáš Pulpán – 2 min., sekání).
   
  46:47
  Němec tečoval nabídku Milana Gulaše, Vejmelka vyráží. Následně dostal Vojtěch Němec dobrý pas mezi kruhy od Kováře, ale zakončil jen po ledě a Vejmelka zasahuje betonem.
   
  46:06
  Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Tomáš Bartejs – 2 min., podrážení).
   
  46:06
  Milan Gulaš nabral rychlost a proháčkoval se kolem Bartejse, který ho fauloval. Následně vypršel trest pro Matyáše Kantnera a startuje dvojnásobná přesilovka Plzně, která bude trvat 54 sekund!
   
  45:00
  Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Martin Zaťovič – 2 min., vysoká hůl).
   
  44:06
  Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Matyáš Kantner – 2 min., podrážení).
   
  41:46
  Hosté v plném počtu, mezitím Straka dlouho kroužil v útočném pásmu až našel před branku Jana Eberleho, jeho teč dokázal Vejmelka zneškodnit!
   
  39:46
  Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Michal Gulaši – 2 min., hákování).
   
  39:46
  Rychlá akce Škody nekončí gólem! Kracík předložil kotouč před odkrytou branku Denisu Kindlovi, jehož na poslední chvíli vyřadil z provozu ukázkovým hákem Michal Gulaši a znemožnil mu zakončit.
   
  37:41
  Milan Gulaš se šikovně proháčkoval před branku, Baranka ho jemně zatáhl a znemožnil mu zakončit, faul se ovšem znovu nepíská. Následně ještě Ondřej Němec srazil dotírajícího Poura, hráčům Komety tečou nervy.
   
  35:37
  Plzeň přežila ohromný tlak Komety, kterému však chybělo pořádné zakončení. Když už měl skvělou pozici Holík, čas ke střele prováhal. Nakonec se hosté sami vyhodili a Vejmelka ještě musel zasahovat před z trestné lavice vracejícím se Pulpánem.
   
  33:37
  Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Lukáš Pulpán – 2 min., hrubost).
   
  33:37
  Orsava našel před brankou Plekance, který v tísni nezakončil přesně! Následně byl ovšem faulován a Brno bude mít po komerční přestávce k dispozici další přesilovku.
   
  28:28
  Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Denis Kindl – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů). Indiáni špatně střídali a Kometa může přidat ve druhé přesilovce druhou trefu.
   
  27:49
  Petr Straka nahazoval kotouč z úhlu a málem překvapil Vejmelku, poté do protiakce vyrazilo Brno a Orsava se protlačil za plzeňskou defenzivu, dlouhou kličku ale nedotáhl do gólového konce.
   
  26:30
  Teď však domácí chybovali v defenzivě a Kometa to mohla trestat! Peter Mueller si sjel na pas zpoza branky, ale ranou z první zblízka nedokázal zvednout kotouč a Dominik Frodl kryje!
   
  22:50
  Gulaš dostal skvělý pas na levou stranu a vypálil z první, Vejmelka se výborně přesunul a betonem vyráží!
  19:47 Jakub POUR - 3:1
   
  19:47
  Plzeň právě vstřelila branku!
  Indiáni využívají přesilovku a vedou 3:1! Gulaš dlouho míchal z pukem na levém kruhu, obtěžoval ho Mueller, ale plzeňský kapitán nakonec vykouzlil parádní pas před brankoviště na najíždějícího JAKUBA POURA, jenž vymetl pavučinky v pravém horním rohu Vejmelkovy klece. Asistence: Milan Gulaš a Jaroslav Kracík.
   
  19:03
  Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Tomáš Vondráček – 2 min., napadení), za zbytečné dohrání plzeňského hráče. Domácím nyní v přesilovce bude chybět Jan Kovář.
   
  16:55
  Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Jan Kovář – 2 min. + 2 min., hrubost).
  Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Jan Kovář – 10 min. osobní trest, hrubost).
  Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Leoš Čermák – 2 min. + 2 min., hrubost).
  Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Leoš Čermák – 10 min. osobní trest, hrubost).
   
  16:55
  To je zápas jako hrom! Už v první části nervy tečou na obou stranách, Jan Kovář s Leošem Čermákem se postrkovali tak dlouho, až to skončilo pořádnou bitkou v americkém stylu. Nejprve měl navrch domácí útočník, následně chvíli Čermák, ale nakonec zvítězila plzeňská třiačtyřicítka, která povalila hostujícího kapitána na led.
   
  16:10
  Teď už v tlaku znovu Škodovka, Kracík se šikovně vytočil před branku, jeho následné zakončení mířilo těsně vedle pravé tyčky!
   
  15:40
  Orsava se málem protlačil přes Vráblíka až k zakončení, nakonec se mu to nepovedlo, ale o pár sekund později nebezpečně tečoval nahození Hrušky, kotouč končí těsně mimo!
   
  14:28
  Vondráček vypálil z úhlu, Frodl vyráží, na druhé straně přišla tutovka! Načechraný pas Indráka našel před brankou najíždějícího Preisingera, který sice umístil Vejmelkovi puk mezi betony, ale brněnský brankář puk alespoň dostatečně ztlumil.
   
  13:23
  Nyní už Škodovka byla vepředu znovu nebezpečná, Roman Vráblík se dostal k odraženému kotouči na levý kruh, ale Vejmelku nedokázal propálil. Dobrý zákrok brněnského gólmana, jenž toho navíc moc neviděl.
  11:09 Jan KOVÁŘ - 2:1
   
  11:09
  Plzeň právě vstřelila branku!
  Kometa zaspala v defenzivě a Škoda se raduje z druhé trefy! JAN KOVÁŘ se dostal po parádním pasu Allena za hostující obranu, vymíchal Vejmelku a zakončil mezi jeho betony, trochu i se štěstím. Asistence: Conor Allen.
   
  08:45
  Tutovky na obou stranách! Frodl pokazil rozehrávku, Jakub Orsava zachytil jeho vyhození, ovšem jeho pokus do odkryté branky skončil na tyči! Na druhé straně hned vzápětí ujel Petr Straka, ovšem nezakončil přesně.
  07:58 Peter MUELLER - 1:1
   
  07:58
  Kometa právě vstřelila branku!
  Ze sporné přesilovky dokázalo Brno srovnat! Ránu Němce z pravého kruhu Frodl betonem jen vyrazil a z první zamířil za přesunujícího se plzeňského gólmana PETER MUELLER! Dvaadvacátou trefou se americký útočník osamostatňuje na čele tabulky střelců. Asistence: Ondřej Němec.
   
  07:46
  Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Jakub Pour – 2 min., držení hole).
  Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Jan Kovář – 2 min., hrubost).
  Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Tomáš Malec – 2 min., hrubost).
  06:08 Skvělá práce plzeňských fans!

   
  06:08
  Nyní už nastal čas na parádní celostadionové choreo v modrobílých barvách! Opravdu povedená práce plzeňského kotle.
  01:27 Conor ALLEN - 1:0
   
  01:27
  Plzeň právě vstřelila branku!
  Dočekal podklouzl za plzeňskou branou a v pádu ještě vracel kotouč před branku, čímž však založil akci Škody. CONOR ALLEN byl následně po Kindlově pasu v dobré palebné pozici na hranici levého kruhu a parádní ranou do levého horního rohu otevřel branku, Vejmelka na puk nedosáhl. Asistence: Denis Kindl a Jaroslav Kracík.
   
  00:32
  Hned první tutovka pro Škodu! Gulaš po kombinaci s Pourem vykouzlil pěkný pas před branku na Jana Kováře, tomu však zakončení nesedlo a přízemní pokus vyráží Vejmelka betonem.

  Matěj Vybíral

  Branky a nahrávky: 2. Allen (D. Kindl, Kracík), 12. Jan Kovář (Allen), 20. Pour (Gulaš, Kracík), 54. Kantner (Preisinger), 55. Straka (Eberle, Kodýtek) – 8. Mueller (O. Němec), 57. Baranka


  HC Škoda Plzeň: Frodl (Miltchakov) – Pulpán, Čerešňák, Moravčík, Allen, Kvasnička, Vráblík, L. Kaňák – Pour, Jan Kovář (A), Gulaš (C) – Straka, Kodýtek, Eberle – V. Němec, Kracík, D. Kindl – Kantner, Preisinger, Indrák (A).
  HC Kometa Brno: Vejmelka (Dostál) – Baranka, O. Němec (A), Gulaši, Štencel, Bartejs, Z. Michálek, Malec – Zaťovič (A), P. Holík, Mueller – Hruška, Plekanec, Orsava – Dočekal, L. Čermák (C), Köhler – Mallet, Kusko, Vondráček.

  Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Klouček, Pešek

  Diváci: 7117