Mladá Boleslav – K. Vary 3:2 (kon.) | Plzeň – Kometa Brno 5:2 (kon.) | Chomutov – Mountfield HK 1:3 (kon.)
Zlín – Litvínov 1:2 (0:3 po s.n.) | Olomouc – Třinec 5:2 (kon.) | Pardubice – Liberec 0:1 (kon.)
Sparta – Vítkovice 3:0 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Bílí Tygři Liberec
Pátek 01.02.2019, 18:00 • ČSOB Pojišťovna ARENA • Tipsport extraliga • 41. kolo

Liberečtí pokračují v těsných vítězstvích, na ledě posledních Pardubice jim k výhře stačilo vstřelit jedinou branku, o kterou se postaral ve 12. minutě Jakub Valský. Pardubice ve třetí třetině postupně zvyšovaly svou aktivitu, jenže to jim nebylo nic platné, jelikož se nedostávaly do vážnějších šancí, Liberec dobře bránil (20:25:10)

Nejlepší hráči utkání:

HC Dynamo Pardubice – Oscar Eklund
    Bílí Tygři Liberec – Ladislav Šmíd

59:37
    Eklundovu ránu příklepem od modré srazil Lakatoš bruslí do rohu hřiště.

59:13
    Lakatoš ze středního pásma jen těsně minul levou tyč prázdné branky!

58:53
    Pardubickým hokejistům se vůbec nedaří usadit v pásmu.

58:38
    Šmíd vyhodil puk z rohu hřiště alespoň do středního pásma.

58:11
    Pardubičtí to zkouší v šesti hráčích v poli!

58:07
    Oddechový čas pro domácí.

58:07
    Eklund zkusil nahodit puk na bránu od levého mantinelu, to byla lahůdka pro Willa.

56:19
    Liberec už v posledních minutách příliš aktivní směrem dopředu není, soustředí se především na obranu, což mu jde dobře.

55:52
    Hovorkovi bylo odpískano postavení útočícího hráče v brankovišti, po přerušení se dostal ještě do potyčky s libereckým obráncem. Hra se stěhuje do středního pásma.

55:19
    Před Willem se snažil clonit Marosz, ale to libereckému brankáři při střele Schause od modré nenadělalo větší problémy.

54:46
    Nyní už ale akce domácích končí, Kolmann vystřelil puk od zadního mantinelu příklepem přes celé hřiště.

54:26
    Machala zavezl kotouč do útočné třetiny, kde se povedlo Dynamu usadit.

Dnešní utkání sleduje 7091 diváků.

53:35
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Taylor Doherty – 2 min., podrážení).

53:22
    Kloz našel na levé straně volného Hovorku, jeho rána z první příklepem skončila dva metry vedle pravé tyče.

52:25
    Kotouč byl nyní volný před libereckou brankou, snažil se k němu prodrat Horký, který ho sice získal, ale hned zakončit nedokázal.

51:54
    Rychlý pardubický útok zakončoval Machala střelou tahem přes obránce, Will vykopl puk do rohu hřiště pravým betonem.

51:12
    Pardubice předvedly rychlou souhru, na jejím konci byl se střelou dva metry za modrou Mikuš. Will na puk velice dobře viděl a chytil ho do lapačky.

49:39
    Liberec se drží v útočné třetině, zatím ale jen kombinuje po mantinelu.

48:49
    Koffer nedokázal u pravého mantinelu na polovině hřiště zpracovat dlouhou přihrávku, puk doputoval až na zakázané uvolnění.

48:21
    S ránou Dernera od modré si Kacetl poradil, po přerušení před ním vznikla ještě menší potyčka, kterou však rozhodčí rychle vyřešili.

47:59
    Pardubický útok zastavil odpískaný ofsajd.

47:38
    Hovorka se při průniku do útočného pásma snažil sklepnout puk rukou, do které dostal hokejkou a kotouč stejně nezískal.

46:52
    Cardwell si najížděl před libereckou branku a klepal si o puk. Perret se ho snažil zpoza brány najít, puk ovšem neprošel, Will ho následně přikryl lapačkou. Pokračovat se bude po komerční přestávce.

46:09
    Pardubický nástřel z pravé strany byl hodně nepřesný a Liberec už se rychle žene na druhou stranu.

44:21
    Filippi mířil z pravého kruhu na bližší tyč, u té byl připravený brankář Kacetl a kotouč vyrazil na zadní mantinel.

44:02
    Liberečtí jeli dva na jednoho, Filippi nahrál z levé strany na střed Jelínkovi, který těsně minul levou tyč!

43:29
    Již potřetí v dnešním utkání se přerušuje kvůli posunuté brance, vhazovat se bude ve středním pásmu.

43:14
    Mikuš zblokoval nohou Šmídovu střelu z velkého úhlu z levé strany.

42:06
    Pardubice se osvobozují vyhozením přes celé hřiště po pravém mantinelu, zakázané uvolnění se ale nepíská.

40:53
    Hudáček nahodil puk z pravé strany do předbrankového prostoru, kde byli hned dva jeho spoluhráči, brankář Kacetl se ale dostal k puku jako první.

40:11
    Hned v úvodu třetiny se dostával do zajímavé šance Lenc, jenže ho zradilo z pracování, po které přišel o dobrou střeleckou pozici.

40:01

Třetí třetina začne zhruba v 19:45.

I po čtyřiceti odehraných minutách přetrvává stav 1:0 pro Liberec. Ten na začátku druhé části neproměnil přesilovku, možnost další početní výhody dostalo také Dynamo, tomu se ale dnes přesilovky vůbec nedaří. Blízko vyrovnaní byl v polovině zápasu Marosz, který nastřelil tyč, branková konstrukce pomohla libereckému brankáři také o pět minut později. I při domácím brankáři ve druhé části ale stálo štěstí, minutu před koncem třetiny nastřelil levou tyčku střelou z první Hudáček.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:54
    Na konci druhé části pálil po vyhraném vhazování Liberce v útočné třetině od modré obránce Hanoušek, nemířil však přesně.

39:39
    Perret se nedokázal z levé strany natlačit s pukem před bránu, místo toho nahrával na slepo z otočky, čímž nenašel žádného svého spoluhráče.

39:26
    Pardubická branka byla vychýlená ze svého postavení, rozhodčí tak museli přerušit hru.

38:44
    Po chybě Budíka našel Birner z pravé strany na druhé straně zcela volného na vrcholu kruhu Hudáčka, jeho střela z první skončila na levé tyči!

37:31
    Nejprve se přes Schause dostal k puku a zakončení Redenbach, následně zakončoval u na levé straně u tyčky Lakatoš, ani ten ale skulinku v bráně Kacetla nenašel.

37:14
    Lakatoš přenechal kotouč v pravém kruhu Vlachovi, ten byl při střele zblokovaný a vůbec neposlal puk na bránu.

36:31
    Rolinek se ujal puku na útočné modré na levé straně, chtěl nahrávat na střed hřiště Eklundovi, ale puk neprošel, liberečtí ho srazili a poslali ven z pásma.

35:35
    Kacetl téměř nic neviděl, čehož se snažil využít při střele od modré Derner, pardubický gólman si ale na poslední chvíli puk našel.

35:07
    Šmídova střela z vrcholu levého kruhu vypadla Kacetlovi z lapačky, na zadním mantinelu získali puk domácí.

34:22
    Už podruhé v zápase zachránila Willa tyč, tentokrát po střele Ihnačáka z pravé strany!

34:02
    Ihnačák protečoval puk do útočné třetiny, na zadním mantinelu si ho dojel Ihnačák a Pardubice jsou v pásmu.

33:21
    Koffer střílel z levé strany přes obránce, Will byl připraven u své pravé tyče a neměl s jeho pokusem větší problémy.

32:39
    Dynamo pouze dostalo puk po pravém mantinelu ven z vlastního pásma, puk doputoval až k liberecké brance, kde se ho ujali Bílí Tygři.

31:39
    Dušek nahrál na pravou stranu rozejtému Machalovi, jeho střele chyběla razance a navíc byla sražená.

31:22

30:51
    Zatím příliš neviditelný Marosz se dostal do velké šance, jeho střelu zápěstím z osy hřiště zastavila pravá tyč!

30:22
    Liberečtí stále praktikují aktivní napadání a to se jim vyplácí, získali díky tomu zpět puk v útočné třetině.

29:38
    Po souboji před brankou byla posunutá pardubická branka, hra se stěhuje do středního pásma.

28:56
    Kvapil se vydal napadat pardubickou rozehrávku a málem byl úspěšný, na dlouhou hokejku vypíchl pardubickým puk.

27:45
    Schausova střela šla příliš vysoko a trefila Marosze do ramene, k odraženému puku se dostali jako první Bílí Tygři, kteří ho poslali přes celé hřiště až ke Kacetlovi.

26:42
    Machala dostal nahrávku od Eklunda na střed hřiště a hned střílel, Will byl pozorný a zakročil.

26:09
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Jakub Valský – 2 min., příliš mnoho hráčů).

25:56
    Maroszovi se nejprve vůbec nepovedlo zakončení a následně ukončil pardubickou akci nepřesnou přihrávkou na osu hřiště.

24:52
    Dobře se rozvíjející pardubickou akci ukončil svou chybou Budík a hned šel na druhou stranu do přečíslení Liberec. Při akci dvou na jednoho vzal zodpovědnost na sebe Lakatoš, jehož zakončení z pravé strany zlikvidoval Kacetl lapačkou.

24:13
    Pardubice ustály první oslabení v zápase, Rolinek zaváží kotouč do útočné třetiny.

23:12
    Pardubičtí šli ve vlastním oslabení do úniku tři na jednoho! Perret místo přihrávky z pravé strany na druhou stranu na Mandáta zvolil nahrávku do druhé vlny Schausovi, ten zakončil přímo do hrudi brankáře Willa.

22:43
    Libereckou kombinaci zakončoval z pravé strany po křižné přihrávce Filippi, střela z první mu však příliš nesedla a poslal kotouč do ochranné sítě.

22:00
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Jan Kloz – 2 min., vysoká hůl).

21:11
    Schaus nahodil puk na Willa od pravého mantinelu, liberecký gólman ho vyrazil pravým betonem před sebe, do stejného prostoru dojížděl Rolinek, v rychlosti se ale k dorážce nedostal.

20:31
    Pardubice se sice dostaly s pukem po levém mantinelu ven z pásma, Liberec podstoupil dva osobní souboje a vybojoval si kotouč do své moci.

20:01

Druhá třetina začne zhruba v 18:51.

V první třetině byly k vidění šance na obou stranách, Dynamo nevyužilo dvě přesilovky, které se mu vůbec nepovedly. Liberec se příliš nedostával do velkých šancích, přestože byl mírně aktivnější, ale ve 12. minutě se ujal vedení po rychlém útoku a zakončení Valského.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

18:27
    Kvapil mířil na Kacetla, stíhal ho obránce Budík, jenž znepříjemnil libereckému útočníkovi zakončení a ani nadvakrát Kacetla nepřekonal.

17:51
    Po ráně Dernera od modré příklepem vypadl Kacetlovi puk, ten si dojel Ordoš, objel s ním bránu a snažil se ho zasunout k levé tyči, což se mu ovšem nepovedlo.

17:17
    Liberec dobře napadá pardubickou rozehrávku, Dynamu se nedaří už delší dobu dostat s pukem z vlastního pásmu.

15:19
    Koffer se dostával do zajímavé šance, chtěl střílet z levého kruhu, kde byl zcela volný, ale na poslední chvíli mu sjel puk z čepele.

14:42
    Liberec je už v plném počtu, na puku jsou Pardubice ve střední třetině.

13:59
    Pardubicím se dnes zatím přesilovky vůbec nedaří, Bílí Tygři se znovu osvobozují vyhozením.

13:03
    První útočná akce ve druhé přesilovce Dynamu nevyšla, nyní už pardubičtí hokejisté znovu zaváží puk do pásma.

12:33
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Matěj Stříteský – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
    11:08 Jakub VALSKÝ - 0:1

11:08
    Liberec právě vstřelil branku!
    Pardubičtí se dostali z libereckého sevření a šli střídat, čehož Liberec využil a založil další útočnou akci, při které po nahrávce od Filippiho zakončoval do odkryté části branky JAKUB VALSKÝ. Asistence: Tomáš Filippi a Ladislav Šmíd.

10:37
    Liberečtí jsou na puku v útočné třetině, už dlouho se na puku drží Kvapil, ale nedaří se mu najít hráče, kterému by mohl nahrát, aby mohl střídat.

09:59
    Pardubický rychlý útok podnikl Horký, jeho střelu přes obránce Will vyrazil.

09:16
    Krenželok se snažil natlačit z pravé strany s pukem před bránu, obětavým zákrokem šanci ukončil Koffer, který se položil na led a i s pukem zajel za bránu.

09:05
    Will přikryl puk u své pravé tyče na ledě lapačkou a následuje komerční přestávka.

08:45
    Píská se zakázané uvolnění Dynama, vhazovat se bude po levici Kacetla.

08:21
    Ihnačák pronikl rychle do pásma středem hřiště, jeho střela zápěstím přes obránce byla nebezpečná, Will ji ale vyrazil vyrážečkou.

07:35
    Liberecký obránce Stříteský nahodil kotouč do pásma po mantinelu, mezitím ale jeho spoluhráči střídali, a tak se puku ujaly Pardubice.

07:06
    Kvapil vracel puk před bránu na Hudáčka, ten se ovšem do zakončení nedostal.

05:19
    Po rychlé souhře domácím pálil z vrcholu pravého kruhu obránce Cardwell, Will vyrazil kotouč pravým ramenem, žádnému z pardubických hokejistů se ale nepovedlo dostat k odraženému kotouči.

04:39
    Pardubicím se zatím nedaří usadit v pásmu, po Rolinkově špatné teči se Liberec znovu osvobodil.

04:03
    Liberečtí se hned na začátku oslabení osvobozují vyhozením přes celé hřiště.

03:49
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Michal Birner – 2 min., vysoká hůl).

03:17
    Hollandova střela od pravého mantinelu sice mířila vedle brány, Will přesto raději chytil puk a přerušil hru.

01:56
    Cardwell si rukavací sklepl puk na led před bránou Liberci, jeho bekhendový pokuse nadělal Willovi problémy.

01:03
    Kloz se dostal do zajímavé střelecké pozice z pravé strany, jeho přízemní střelu zápěstím Will vyrazil.

00:42
    Po zakázaném uvolnění Liberce vyhrál Kloz vhazování na obránce, jeho střela byla sražená do ochranné sítě.

00:18
    Mandát vyhrál vhazování pro Dynamo, to se ale zbavilo puku nahozením do útočné třetiny.

00:01

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Klouček) – Holland, Eklund, Schaus, Mikuš, Cardwell, Budík, J. Zdráhal – Hovorka, J. Kloz, Rolinek – Dušek, Ihnačák, Machala – L. Horký, Mandát, Perret – Koffer, Marosz, Poulíček.

Bílí Tygři Liberec: Will (Schwarz) – Stříteský, Derner, T. Hanousek, Šmíd, Doherty, Kolmann, Maier – Lenc, L. Hudáček, Birner – Valský, Filippi, M. Kvapil – Ordoš, P. Jelínek, L. Krenželok – Lakatoš, Redenbach, J. Vlach.

Rozhodčí: Petružálek, Pešina – Kis, Rampír.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

V rámci 41. kola Tipsport extraligy dojde k souboji posledního s prvním týmem soutěže, Pardubice totiž v pátek od 18:00 hostí Liberec. Východočeši mají proti Bílým Tygrům dobrou domácí bilanci, vyhráli s nimi totiž poslední třetí domácí duely, naposledy na začátku října 4:1. Vzájemné zápasy z letošní sezony hrají také ve prospěch Dynama, které vyhrálo dvě utkání. Liberečtí hrají na hřištích soupeřů v poslední době vyrovnané zápasy, posledních sedm utkání neskončilo rozdílem o více než dvě branky. Pardubičtí hokejisté naposledy 26. ledna prohráli v Hradci Králové 2:1, Liberec 30. ledna doma porazil Plzeň 4:0.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.