Buffalo – Chicago 3:7 (kon.) | NY Islanders – Tampa 0:1 (0:1 po s.n.) | Pittsburgh – Ottawa 5:3 (kon.)
Washington – Calgary 4:3 (kon.) | Florida – Nashville 1:4 (kon.) | Detroit – Toronto 3:2 (po pr.)
Carolina – Vegas 5:2 (kon.) | Dallas – Minnesota 3:1 (kon.) | Philadelphia – Edmonton 5:4 (po pr.)

1. Erik Černák (TBL) 0+0, čtyři střely na branku, čas na ledě: 21:15
    2. Ondřej Palát (TBL) 0+0, dvě střely na branku, čas na ledě: 14:55 (04:08:37)

Hvězdy zápasu
    1. Andrej Vasilevskij (TBL) 0+0, 65 minut, žádná inkasovaná branka (ani v nájezdech), 100 % úspěšnost zákroků, 36 zákroků
    2. Thomas Greiss (NYI) 0+0, 65 minut, žádná inkasovaná branka za 65 minut (jeden inkasovaný gól při nájezdech), 41 zákroků
    3. Victor Hedman (TBL) 1+0 (vítězný nájezd)

Zvláštní zápas! Za 65 minut hry a šest nájezdů jsme viděli jednu branku. Victor Hedman v nájezdech po ledě prostřelil Greisse, který takový scénář vůbec nečekal a stál při zakončení švédského obránce. Zkrátka, gól ze hry dnes nepadl. V souboji dvou nejlepších týmů Východní konference měli brankáři svůj den. Andrej Vasilevskij dnes zapsal možná nejtěžší čisté konto své kariéry, ale Isles jej prostě nepřekonali.Domácí celek tak může mrzet především neproměněná přesilová hra z konce prodloužení. Na stranu druhou – Tampa měla v poslední třetině daleko více ze hry a určitě mohla ukončit zápas již v normální hrací době.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Tampa Bay Lightning.
    Autorem vítězné branky je VICTOR HEDMAN.
    Josh BAILEY

3. série
    0:1
    Klobouček! Bailey míchal s pukem nejprve na pravé straně, poté na středu, ale zakončením do betonu končí zápas. Vasilevskij tak dnes ani jednou neinkasoval. Domácí si na něj nepřišli za 65 minut hry a ani při svých třech pokusech při samostatných nájezdech.

2. série
    0:1
    Kučerov se rozjel na pravou stranu a trefil pravou nohu brankáře.

2. série
    0:1
    Barzalův forhendový blafák k pravé tyči je kořistí Vasilevského.
    Victor HEDMAN

1. série
    0:1
    Hedman nic nevymýšlel a z mezikruží po ledě okolo levé nohy brankáře překonává Greisse, ten stál tou dobou a vůbec nešel do rozkleku.

1. série
    0:0
    Nelson jel pomalu, míchal s pukem, ale Vasilevskij jej vybruslil u své pravé tyče.

Samostatné nájezdy začínají.

Tampě a New Yorku Islanders nestačilo 65 minut k tomu, aby se prosadili. Tím pádem uvidíme samostatné nájezdy. Domácí hráli v závěru přesilovou hru po vyloučení Kučerova, ale Tampa se prezentovala obrovskou obětavostí a udržela naději na to, že tenhle duel vyhraje. Kučerov ovšem může zasáhnout do nájezdů na což nejsme například v české extralize zvyklí. Z hráčů Tampy největší procentuální úspěšnost v této sezoně.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:51
    Obránce se vrhl do zakončení Baileyho z levého kruhu a branka dnes nepadne.

64:33
    Hosté se po pravé straně osvobozují.

64:08
    McDonagh vyhodil kotouč z levé strany přes mantinel, ale bylo to s tečí, takže se nebude vylučovat.

64:06
    Nelson měl tutovku na pravé straně, ale zakončením z jedničky neukončil zápas, pravá ruka Vasilevského prodloužila tohle zvláštní utkání.

63:47
    Rána z první na pravé straně neznamená konec zápasu.

63:23
    Tampa bude hrát ve třech proti čtyřem do konce prodloužení, pokud se nikdo z domácích hráčů nennechá vyloučit. Kučerov (TBL) oslabil svůj tým krosčekem za brankou soupeře při střetu s Leddym.

63:06
    Kučerov si nedokázal obhodit obránce při souboji jeden na jednoho na středu a potom už natáhl Greiss svojí hokejku.

62:47
    Po posunutí Černáka zakončil Kučerov z pravé strany, ale Greiss si našel jeho sraženou střelu.

62:15
    Eberl se rozjel na pravé straně, ale neuspěl střelou z kruhu.

61:47
    Vasilevskij chytá zajímavou šanci Baileyho z osy hřiště přes McDonagha

61:13
    Johnsonovu nahrávku z pravé strany na delší tyč před prázdnou bránu zachytil na poslední chvíli obránce Isles.

60:52
    Barzal předložil kotouč zleva na střed Beuavillierovi, ale ten trefil brankáře.

60:30
    Hedman napálil kotouč z pravé strany do levé nohy Greisse.

60:04
    Tampa má výhodu prvního útoku prodloužení, nasadila Hedmana, Kučerova a Pointa.

60:01

Dočkali jsme se! Tenhle zápas je naprosto dokonalý z pohledu fanoušků defenzivy. 0:0 po šedesáti minutách. Ale branka dnes určitě padne to je jisté. Ať už v prodloužení, či v nájezdech. Každopádně, ve třetí třetině byla aktivnější Tampa, hlavně do takové 52. minuty se hrálo hlavně před Greissem. Závěr už poté byl vyrovnaný, avšak gól nepřinesl. Uvidíme prodloužení tři na tři.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:34
    Tvrdou střelu Leeho z levé strany vyrazil Vasilevskij na přední tyči.

59:12
    Point nabral dobrou rychlost na levé straně, ale nahrávku na druhou tyč zablokoval Pelech.

58:41
    Stamkos po pravé straně odevzdal kotouč domácím a šel střídat.

58:13
    Boychukova střela z pravé strany padla vedle vzdálenější tyče.

57:49
    Střela Leeho z levého kruhu v sobě měla razanci, ale mířila do lapačky Vasilevského, komerční pauza.

56:54
    Zakončení Girardiho z pozice pravého beka šlo vedle zadní tyče, ke které se přesouval Greiss.

56:07
    Clutterbuck prováhal možnost zakončení z pravého kruhu a potom se už hosté bez problémů ubránili.

55:24
    Pulock nebránil protihráče zrovna ideálně, ale Greiss se nenechal překonat u své levé tyče.

55:01
    Zakázané uvolnění Isles na levé straně, už ani ne pět minut nás dělí od toho, abychom se dočkali toho, že v normální hrací době nepadne branka.

54:39
    Eberlemu nevyšla stahovačka na polovině hřiště, ale kotouč se odrazil k domácím hráčům.

54:01
    Boychuk napřáhl k zakončení z pravé strany do nohy Vasilevského poté, co domácí vyhráli vhazování.

53:50
    Mayfieldova tvrdá střela končí po teči taktéž v ochranné síti a zase by mělo následovat buly před Vasilevským.

53:31
    Střelu rozjetého Pulocka z osy hřiště srazil obránce do ochranné sítě a vhazovat se bude před brankou hostů.

52:44
    Domácí zhustili prostor ve středním pásmu a hosté se tak nedostali před Greisse.

51:51
    Barzal trefil z pravé strany levou ruku brankáře na přední tyči.

51:43
    Eberle měl obrovskou šanci na pravé straně, z rohu se dostal do blízkosti brankoviště a zakončil bekhendem do pravého ramene Vasilevského.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

51:17
    Ve třetí třetině se hraje daleko více před Greisem než před Vasilevským, ale stále bez branek.

49:24
    Domácí v krátkém sledu dvakrát přidali na důrazu a tribuny to ocenily.

48:42
    Stamkos chtěl zakončovat bekhendem z levé strany pod víko, ale kotouč minul tři tyče.

48:02
    Po obranném zákroku Nelsona se domácí vydali po pravé straně na zteč, ale vše se obešlo bez zákroku Vasilevského.

47:00
    Tvrdá střela Hedmana z levé strany přistála vedle delší tyče.

46:26
    Komerční pauza.

45:45
    Barzalova dorážka z bezprostřední blízkosti si žádala první trefu zápaseu, stejně tak následná bekhendová střela do levé nohy brankáře.

45:10
    Po vyhození Isles z levé strany se nebude pískat icing, hosté střídají.

44:42
    Zřejmě Point posunul kotouč na střed a McDonagh z první k pravé tyči donutil Greisse k zákroku.

44:24
    Tampa opět svírá Islanders.

43:46
    Vasilevskij levým betonem zareagoval na tečovanou střelu od modré čáry a nikdo z domácích hráčů se nedostal k dorážce.

43:03
    Spíše Tampa je aktivnější v úvodu třetí třetiny.

42:42
    Střela Gourdeho z levé strany byla sražena, následně vypálil Coburn do lapačky Greisse.

41:52
    Johnson z první přihrával zleva na střed Pointovi a Greiss parádním zákrokem levou nohou udržel bezbrankový stav.

41:13
    Zakončení Girardiho z osy hřiště skončilo na betonu Greisse.

41:05
    Po nahrávce Stamkose mířil Hedman z levého beka mezi nohy Greisse, ale ten si dal pozor na střelu švédského beka.

40:47
    Greiss zasáhl u levé tyče a následně skryl kotouč lapačkou před Pointem.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

40:06
    Domácí začínají poslední třetinu se čtvrtou lajnou na ledě.

40:01

Po druhé třetině stále 0:0. Blíže k dosažení úvodní trefy zápasu byli rozhodně domácí hokejisté, jenže Lee selhal při dvou vyložených šancí a stejně tak si počínal Filppula zakončením z pravého kruhu na přední tyč. Následně se o pořádný rozruch postaral Martin tím, že trefil rozehrávajícího Girardiho a Hedman se s ním posléze pošťuchoval ihned při svém následujícím střídání. Tampa je zatím v útočné fázi horším mužstvem, ale po čtyřiceti minutách platí, že oba celky mají ke dvěma bodům stejně daleko.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:56
    Johnson měl rychlost na pravém kruhu, ale Greiss jej vychytal na první tyči.

39:30
    Stamkosovu nahrávku zprava na střed do druhé vlny nezpracoval Gourde, jinak by byl sám před Greissem.

39:11
    Palát poslal kotouč zleva pod sebe a Hedman se položil do zakončení vedle delší tyče.

39:05
    Cirelli forčekoval a hosté získali pásmo, v tlaku následně pokračoval Sergačjov, ale hostům bylo odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.

38:04
    Miller byl bráněný Leddym na hranici pravidel při souboji jeden na jednoho.

37:25
    Moc nechybělo, aby Joseph z otočky po ledě využil zmatků v rozehře a špatné komunikace Greisse s obráncem, kotouč následně putoval těsně vedle levé tyče.

36:50
    Hedman nasměroval kotouč z levé strany vedle vzdálenější tyče poté, co mu přihrál Kučerov z levého kruhu.

36:34
    Eberle zamíchal s pukem na levém kruhu, ale na bližší tyči ubránil Sergačjov Leeho.

35:17
    Po chybě protihráče měl Boychuk proti sobě několik forčekujících hráčů na pravé straně, ale zvládl rozehrávku.

34:36
    Rozhodčí nařídil buly na polovině hřiště.

34:20
    Hedman se začal za hostující brankou pošťuchovat s Martinem. Měl rukavici protihráče v obličeji, to je důsledek toho, jak Martin trefil Girardiho.

34:12
    Icing také na konto Tampy.

33:43
    Kučerov pokazil nahrávku z pravé strany pod sebe a hosté tak přišli o útočnou třetinu.

33:27
    Zakázané uvolnění domácího celku na levé straně.

32:31
    Eberle prohrál jeden na jednoho s Černákem na levé straně a Tampa rozehrává z vlastní obranné třetiny.

32:01
    Erne si sjel do mezikruží a ránou z jedničky zakončoval vedle pravé ruky Greisse.

31:44
    Martin z pravé strany hitem trefil rozehrávajícího Girardiho.

31:06
    Vasilevskij vykopl levou nohou zakončení Cizikase ze středu.

30:46
    Cirelli chyboval na útočné modré čáře, ale Filppula byl hned zastavený v levé části středního pásma.

30:09
    Komarov předal kotouč z levé strany na pravý kruh a loženku Filppuly kryl vynikající Vasilevskij na přední tyči.

29:55
    Hedman se vrátil na led a podpořil akci, nakonec Cirelli vystřelil z levého kruhu vedle druhé tyče.

29:34
    Další vyhození Tampy za bránu Isles až na hokejku Greisse.

29:15
    Pulock napálil z levé strany Girardiho, který se vrhl do zakončení obránce Isles.

28:44
    Tampa vyhodila kotouč z levé strany na hokejku Greisse.

28:38
    Zakončení Leddyho z osy modré čáry chytá Vasilevskij do lapačky.

28:17
    Lee přihrál na pravý kruh, ale Nelson zakončil kolem lapačky brankáře.

27:48
    Hedman (TBL) hákoval Martina u modré čáry a dostane dvě minuty.

27:39
    Kučerov přihrál na levou stranu Pointovi do druhé vlny, ale ten na kruhu narazil na Pulocka.

27:17
    Icing Isles z levé strany.

26:57
    Cizikas byl za vlastní bránou postrčený Stamkosem, ale rozhodčí zůstávají v klidu.

26:34
    Zřejmě Kučerov po nahrávce Pinta minul z levé strany bližší tyčku.

26:01
    Tampa je kompletní a na to, aby i nadále platil stav 0:0, se vůbec nenadřela.

25:34
    Tato přesilovka domácích je hodně nepovedená a Vasilevskij je prakticky bez práce.

25:10
    Hosté opět vyhazují kotouč do bezpečí.

24:27
    Nelsonovi odskočil kotouč od brusle na pravé straně a hosté toho využili k výhozu.

24:00
    Vasilevskij byl připravený u levé tyče, ale tlak domácích pokračuje.

23:45
    Paquette poslal kotouč z levé strany přes mantinel a dostane dvě minuty za zdržování hry.

23:32
    Tampa zatím neměla vyloženou šanci ve druhé třetině a blíže k dosažení přesného zásahu byli určitě domácí hokejisté.

23:10
    Zakázané uvolnění domácích na levé straně.

23:02
    U své pravé tyče přerušuje Greiss hru.

22:45
    Erne clonil Greissovi, ale ten zlikvidoval střelu z levé strany.

22:05
    Greiss si našel zakončení Girardiho z pravé strany.

21:37
    Eberle přihrával z pravé strany přes Hedmana na hranici brankoviště svému spoluhráči Leemu, ale švédský obránce stihl situaci vyřešit na poslední chvíli ve spolupráci s brankářem.

20:44
    Cizikas nahrál z pravé strany pod sebe a Lee ve vyložené šanci z osy hřiště trefil lapačku brankáře.

20:05
    Úvodní buly druhé třetiny pro Tampu.

20:01

V utkání New Yorku Islanders s Tampou Bay v první třetině branka nepadla. Jednalo se o třetinu naprosto vyrovnanou, oba týmy se v prvních minutách především hledaly. S přibývajícím časem jsme se dočkali vyložených šancí.Dal Colle měl na hokejce první trefu zápasu, ale dorážkou ze středu mířil do nohy brankáře. Následně Barzal zakončil z levého kruhu do lapačky Vasilevského. Tampa mohla skórovat v jediné přesilovce první dvacetiminutovky, kterou měla dobře rozehranou, ale vše utlo vyloučení Kučerova po strkanici u střídaček.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:57
    Leddy přebruslil všechny na pravé straně, ale jeho bekhendová nahrávka pouze proletěla kolem brankoviště.

19:38
    Komarov přihrál zprava pod sebe Filppulovi, ale ten neměl na zádech obránce.

18:43
    Pulock ujel po pravé straně všem obráncům, vzápětí však nedotáhl bekhendový blafák a mířil vedle levé tyče.

18:13
    Kučerov se vrátil na led a hned jel po levé straně do brejku tři na jednoho, Palát nezpracoval jeho pas na středu.

18:05
    Vynikající Vasilevskij lapačkou po zakončení Barzala z levého kruhu, tohle byl asi nejtěžší zákrok hostujícího brankáře v první třetině.

17:29
    A další výhoz Tampy z pravé strany až na hokejku Greisse.

17:06
    Domácí hrají přesilovku, ale zatím se pořádně nedostali před Vasilevského.

16:37
    Beauvillier zachytil špatnou rozehru, ale následně neměl prostor k zakončení z levé strany a tak přihrál pod sebe až na hokejku Greisse.

16:11
    Konflikt Kučerova s protihráčem všechno odstartoval, následně se hráči pošťuchovali u střídaček. Stamkos přišel o helmu. Vyloučený bude pouze Kučerov (TBL) a tím pádem tak přesilovka pět na čtyři končí, bude se hrát 43 sekund čtyři na čtyři.

16:04
    Domácí se osvobodili a hokejkou si zahraje Vasilevskij.

15:38
    Stamkos měl dobrou šanci na levém kruhu, ale zakončoval do dlouhé nohy brankáře.

15:11
    Kučerovovi přeskočil kotouč hokejku na pravé straně, ale Tampa drží útočné pásmo.

14:53
    Boychuk podrazil Kučerova v blízkosti hostující útočné modré čáry a Tampa bude hrát přesilovku pět na čtyři.

14:45
    Greiss zasáhl proti zakončení McDonagha z pravého kruhu.

14:37
    Střelu Sergačjova z levé strany zablokoval jeden z obránců do ochranné sítě, komerční pauza.

14:06
    Pulock tvrdou střelou z pravé strany minul těsně druhou tyčku při střídání čtvrté lajny Isles.

13:27
    Filppula odevzdal kotouč po pravé straně Hedmanovi a odjel střídat.

12:49
    Mayfield nahrál na pravou stranu a při následném zakončení bekhendem přes beka si Vasilevskij pohlídal bližší tyč.

12:10
    Černák poslal kotouč do středního pásma, ale tam Palát chyboval při přechodu do útočné třetiny.

11:40
    Icing Tampy.

11:22
    Domácí zatlačili svého protivníka v útočné třetině, ale nikdo z hokejistů Isles nezakončil na branku.

10:37
    Bránící hráč nastavil na pravé straně tělo před Hedmana, ale snaha hostů o překonání Greisse ještě trvá.

09:41
    Kotouč se vrátil k Pulockovi, ten vystřelil z pravé strany, Vasilevskij vyrazil kotouč na střed a dorážející Dal Colle spálil dosud největší šanci domácích v zápase zakončením do nohy ruského brankáře.

09:03
    McDonagh nastřelil kotouč z levé strany od modré čáry na přední tyč, tam byl Greiss.

08:53
    Zakázané uvolnění Isles.

08:20
    Sergačjov šel na levé straně útočného pásma domácích hlavou proti mantinelu, ale pokračuje nadále ve svém střídání.

08:23
    Stamkos se na pravé straně otočil kolem Baileyho a naservíroval puk na zadní tyčku, kde Greiss betonem podržel domácí celek proti Gourdemu.

07:49
    Barzal posunul kotouč od mantinelu na levý kruh, ale tam byl Bailey proti přesile.

07:16
    Boychuk s Leddym a Eberlem sevřeli soupeře, ale Leddy trefil z levé strany pouze nohu bránícího hokejisty.

06:46
    Pulock se rozjel na pravé straně a tvrdou střelu otřel o beton brankáře.

06:05
    Sergačjov kombinoval s Coburnem a ten to vzal na sebe z levé strany, Greiss toho moc neviděl, klouzal k druhé tyči, ale vše ustál.

05:22
    Hedman zakončil z levé strany do nohy Greisse, ten vyrazil kotouč do pravé poloviny hřiště.

05:04
    Rozehrávku Girardiho z pravé strany zablokoval forčekující hráč mimo hrací plochu a nařízeno je buly ve středním pásmu.

04:42
    Greiss zastavil kotouč a poté rozehrál na levou stranu, ale domácí se nedostali ani do útočného pásma.

04:14
    Po ztrátě Pelecha na útočné modré čáře uháněl Johnson z pravé strany do brejku dva na jednoho, stahovačkou se zbavil Pulocka, ale Greiss kryl jeho vyloženou šanci.

03:36
    Hedman zasáhl z pozice levého beka, ale hosté ztratili kotouč ve středním pásmu, takže rozehrává Pelech.

03:01
    Hedman nahodil kotouč po levé straně do útočného pásma a hosté si následně přihrávají po mantinelu.

02:30
    Filpulla upadl na pravém kruhu útočného pásma, ale o faul se v žádném případě nejednalo.

02:10
    Také domácí směrem dopředu nic nevymysleli a vhazovat by se mělo ve středním pásmu.

01:16
    Coburnova střela z levé strany skončila vedle zadní tyče.

00:47
    Cirelli se neprosadil v levé části středního pásma a hrají tak domácí.

00:19
    Černákova střela z levé strany po vyhraném buly byla sražena do ochranné sítě a vhazovat se bude opět před domácí bránou.

00:15
    Hned icing domácích na pravé straně.

00:04
    Tampa vyhrála první buly zápasu.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

New York Islanders: Lehner (Greiss) – Boychuk, Leddy, Pulock, Pelech, Mayfield, D. Toews – Eberle, B. Nelson, Lee (C) – Jo. Bailey (A), Barzal, Beauvillier – Komarov, Filppula, Dal Colle – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Domingue) – Girardi, Hedman, Černák, McDonagh (A), Sergačjov, Coburn (A) – Kučerov, B. Point, T. Johnson – Gourde, Stamkos (C), Palát – J. T. Miller, Cirelli, Killorn – Joseph, Paquette, Erne..

V domácím dresu působil do loňského léta kapitán John Tavares, ale ten dnes hraje již za Toronto Maple Leafs. I tak jsou domácí určitým způsobem překvapením letošní sezony. Zatím jsou na druhé pozici v tabulce Východní konference. V posledních dvou duelech nejprve v domácím prostředí zvítězili nad Anaheimem Ducks poměrem 3:0 po dvou trefách Clutterbacka a jedné Komarova. Následně prohráli v Chicagu 2:3 samostatných nájezdech. V nich utkání rozhodli Jonathan Toews a Patrick Kane. Neproduktivnějším hráčem Isles v letošní sezoně je Kanaďan Barzal (45 bodů – 14+31), kterého následuje současný kapitán Ostrovanů, Američan Lee (37 bodů – 18+19).

Na soupisce domácího celku je zapsaná brankářská dvojice Lehner – Greiss. Druhý zmiňovaný oblékal dříve dres San Jose Sharks. Práva na prvně zmiňovaného švédského gólmana vlastnilo Buffalo Sabres.

Hosté vedou tabulku Východní konference se ziskem šestasedmdesáti bodů a třináctibodovým náskokem na svého dnešního soupeře. V posledním duelu však zaváhali, když prohráli na ledě Pittsburghu poměrem 0:4. Za stavu 0:4 snížili J. T. Miller a Steven Stamkos. Tampa ještě zkusila powerplay, ale vyrovnat se jí již nepovedlo.

Hostující celek je při každé sezoně pasovaný do pozice jednoho z hlavních aspirantů na zisk Stanleyova poháru. Tampa si v roce 2015 zahrála finále celé National Hockey League, ale podlehla Chicagu Blackhawks 2:4 na zápasy. Na jaře loňského roku poté nevyužila v sedmém konferenčním finále výhody domácího prostředí a nestačila na pozdějšího držitele Stanley Cupu Washington Capitals.

Hosté se spoléhaj především na svého kapitána Stevena Stamkose a nejproduktivnějšího hráče celé NHL, Rusa Kučerova (79 bodů – 22+57). V obraně poté najdeme Švéda Hedmana či Američana McDonagha, bývalého obránce New Yorku Rangers. Brandon Coburn nastoupoval kdysi a Jakubem Voráčkem ve Philadelphii.