Buffalo – Chicago 3:7 (kon.) | NY Islanders – Tampa 0:1 (0:1 po s.n.) | Pittsburgh – Ottawa 5:3 (kon.)
Washington – Calgary 4:3 (kon.) | Florida – Nashville 1:4 (kon.) | Detroit – Toronto 3:2 (po pr.)
Carolina – Vegas 5:2 (kon.) | Dallas – Minnesota 3:1 (kon.) | Philadelphia – Edmonton 5:4 (po pr.)
Montreal – New Jersey 2:3 (po pr.)
Detroit Red Wings
3:2 (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
Toronto Maple Leafs
Sobota 02.02.2019, 01:30 • Little Caesars Arena, Detroit • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

V Little Caesars Areně se v sobotu v noci uskuteční souboj dvou týmů z Originální šestky. Detroit vyzve na svém ledě Toronto, v jehož dresu by si měla odbýt debut čerstvá posila Jake Muzzin, který se připojil k týmu Maple Leafs z organizace Los Angeles Kings.

Předpokládané úvodní sestavy:

Detroit Red Wings: Howard (J. Bernier) – Kronwall, Green, DeKeyser, Cholowski, Ericsson, Jensen – Nyquist, D. Larkin, Abdelkader – Vanek, Nielsen, Mantha – Helm, Glendening, Athanasiou – Ehn, J. de La Rose, Frk.

Toronto Maple Leafs: Andersen (Sparks) – Rielly, Muzzin, N. Zajcev, Gardiner, Dermott, Hainsey – Marleau, Matthews, Marner – Hyman, Tavares, Kapanen – Co. Brown, Kadri, W. Nylander – P. Lindholm, F. Gauthier, A. Johnsson.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Detroit Red Wings: Howard (J. Bernier) – Kronwall (A), Green, DeKeyser, Cholowski, Ericsson, Jensen – Nyquist, D. Larkin, Abdelkader (A) – Vanek, Nielsen (A), Mantha – Helm, Glendening, Athanasiou – Ehn, J. de La Rose, Frk. Hlavní trenér: Jeff Blashill.

Toronto Maple Leafs: Andersen (Sparks) – Rielly (A), Muzzin, N. Zajcev, Gardiner, Dermott, Hainsey – Marleau (A), Matthews, Marner – Hyman, Tavares (A), Kapanen – Co. Brown, Kadri, W. Nylander – P. Lindholm, F. Gauthier, A. Johnsson. Hlavní trenér: Mike Babcock.

Rozhodčí: Brad Meier, Jean Hebert. Čároví: Devin Berg, David Brisebois.

Utkání předchází slavnostní ceremoniál, během něhož je ke stropu Little Caesars Areny vyvěšen dres Reda Kellyho, který jako první v historii organizace domácích Red Wings získal James Norris Memorial Trophy (sezóna 1953-1954).

Všichni hráči Red Wings během rozbruslení oblékli dresy Reda Kellyho s číslem 4. Nádhera!

00:01

00:01
    Puk dopadl na led a utkání, ve kterém se střetávají dva týmy z Originální šestky, bylo právě zahájeno.

00:25
    John Tavares na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu a jeho střela zamířila vedle vzdálenější levé tyče.

01:26
    Maple Leafs se nepodařilo rozehrát podél střídaček a hru poprvé v zápase přerušilo zakázané uvolnění.

01:52
    Red Wings nebezpečně nahodili puk před bránu z pravého křídla, Frederik Andersen ho ale zmrazil.

03:05
    Danny DeKeyser na pravém křídle vystřelil od modré čáry a puk mířil ke vzdálenější levé tyči, Frederik Andersen měl ale dobrý výhled a kotouč vyrážečkou vyrazil.

05:14
    Maple Leafs se dokázali ubránit a Red Wings střídali, takže měli klid na rozehrávku zpoza vlastní brány.

05:41
    Red Wings vystřelili od modré čáry a tečovaná střela těsně nad ledem minula levou tyč brány Leafs.

06:14
    Andreas Athanasiou si z pravého kruhu krásně sjel před bránu, v tísni ale zakončoval vedle vzdálenější levé tyče.

07:12
    Red Wings vedou na střely na bránu 3:0, zatím jsme se ovšem žádného gólu v dnešním zápase nedočkali.

07:51
    Patrick Marleau vystřelil v pravém kruhu pro vhazování zápěstím a jeho střela byla na přední tyči zablokována.

08:30
    Red Wings se dostali na pravém křídle k nahození od modré čáry, které po ledě minulo vzdálenější levou tyč.

08:45
    Útočné snažení Maple Leafs zastavilo postavení mimo hru, a tak na řadu přichází reklamní přestávka.

09:07
    Jake Gardiner se dostal na vrcholu mezikruží ke střele zápěstím, která byla těsně před bránou zablokována.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

10:12
    Polovina z úvodní části utkání je minulostí a Jimmy Howard je zatím v bráně Detroitu bez práce.

10:58
    Hra byla přerušena a prostor dostává komerční přestávka. Maple Leafs jsou nadále bez střely na bránu.

10:58
    Mitchell Marner byl vyloučen na dvě minuty za držení a Red Wings si zahrají první přesilovou hru zápasu.

11:01
    Red Wings vystřelili od modré čáry a Frederik Andersen bez problému lapil puk u pravé tyče do lapačky.

12:09
    Red Wings na levém křídle předvedli pěknou kombinaci, jenže tečovaný puk skončil na lapačce Frederika Andersena, který nadále zůstává nepřekonán.

12:58
    Vyloučený Mitchell Marner je zpět na ledě a Maple Leafs úspěšně přečkali první oslabení v zápase.

13:41
    John Tavares si zpoza brány krásně vybruslil k levé tyči, kde se nadvakrát snažil prosadit zády k síti bekhendem, jenže oba jeho pokusy skončily na roztaženém Jimmym Howardovi, který v rozštěpu předvedl dva fantastické zákroky!

14:03
    Luke Glendening dostal dvě minuty za držení a první přesilovou hru si po krátké komerční přestávce zahrají také hokejisté hostujícího Toronta.

14:51
    Maple Leafs předvedli hodně špatnou zpětnou přihrávku, která skončila až na holi Frederika Andersena.

16:03
    Red Wings odvedli v oslabení fantastickou práci a vyloučený Luke Glendening se vrátil zpět na led.

17:10
    Maple Leafs zablokovali dvě nebo tři střely Detroitu v rychlém sledu a nyní mohou rozehrávat zpoza brány.

17:45
    Anthony Mantha na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Frederik Andersen puk pravým betonem vyrazil.

18:39
    Jacob de La Rose šel tak důrazně do brány, že nepříjemně atakoval Frederika Andersena, a byl vyloučen po výhodě Leafs za nedovolené bránění brankáři.

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

19:30
    Mitchell Marner na bodu pravého kruhu dobře vypálil s příklepem po zpětné přihrávce Austona Matthewse zpoza brány, Jimmy Howard ale dokázal puk podržet.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

John Tavares měl na svědomí největší šanci první části, jenže ani nadvakrát bekhendem roztaženého Jimmyho Howarda v rozštěpu nepřekonal. Gólu nepomohly ani tři přesilové hry, z nichž poslední dvě mělo a část z druhé z nich ještě bude mít Toronto. Skóre po první třetině. Detroit Red Wings 0 Toronto Maple Leafs 0.

Druhá třetina začne přibližně v 3:12.

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 10-5; Zablokované střely: 2-4; Vhazování: 56%-44%; Hity: 7-4; Přesilové hry: 0/1-0/2; Trestné minuty: 4-2.

20:01

20:01
    V městě motoru začala druhá třetina, v jejímž úvodu hokejisté Maple Leafs dohrávají přesilovou hru.

20:23
    Mitchell Marner na pravém křídle vystřelil od hrazení a těsně minul vzdálenější levou tyč brány.

20:39
    Vyloučený Jacob de La Rose je zpět na ledě a hokejisté Detroitu dnes přečkali úspěšně obě dvě oslabení.

21:27
    Pär Lindholm byl vyloučen na dvě minuty poté, co jednomu z protihráčů podržel hokejku.

23:27
    Vyloučený Pär Lindholm je zpět na ledě a hokejisté obou týmů dnes přečkali dvě hry v oslabení.

24:28
    Danny DeKeyser usedl na trestnou lavici poté, co vyfasoval dvě minuty za sekání. Další přesilová hra.

26:03
    Maple Leafs na levém křídle vystřelili z bodu kruhu pro vhazování a Jimmy Howard kotouč vyrazil mimo.

26:23
    Tentokrát Toronto vystřelilo na pravém křídle od modré čáry, jenže Jimmy Howard opět puk vyrazil.

26:28
    Vyloučený Danny DeKeyser je zpět na ledě a oba týmy hrají opět v plném počtu. Zatím se hraje bez gólu.

28:14
    Detroit právě vstřelil branku!
    Frederik Andersen sice vleže fantasticky vychytal roztaženými betony Andrease Athanasioua, jenže u pravé tyče se poté prosadil z dorážky GUSTAV NYQUIST! Detroit prolomil bezbrankové skóre – 1:0! Asistence: Andreas Athanasiou.
    28:14 Gustav NYQUIST - 1:0

30:33
    Ani jeden z týmů dnes nedokázal skórovat v přesilové hře, Detroitu to ovšem za současného skóre nevadí.

31:36
    Anthony Mantha se ocitl u pravé tyče ve slibné šanci, jenže střelou zápěstím bránu přestřelil.

32:29
    Dylan Larkin na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a jeho střela s příklepem skončila na boční síti.

33:11
    Red Wings se nepodařilo rozehrát a nepřesná přihrávka zamířila na zakázané uvolnění.

34:04
    Kasperi Kapanen na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Jimmy Howard puk vyrazil levým betonem.

34:40
    Patrick Marleau se dostal na vrcholu mezikruží ke střele, kterou Jimmy Howard podržel. Reklamní přestávka.

35:52
    Red Wings vystřelili v pravém kruhu zápěstím a jejich pokus byl sražen do rohu ledové plochy.

36:46
    Jake Muzzin chtěl dlouhou kolmou přihrávkou poslat jednoho ze spoluhráčů do úniku, ale neuspěl.

37:40
    Auston Matthews se dostal v levém kruhu ke střele, jeho pokus zápěstím ovšem zamířil nad domácí bránu.

38:11
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Patrick Marleau předvedl za bránou Red Wings skvělý forčeking a AUSTON MATTHEWS po jeho zpětné přihrávce vymetl střelou z levého kruhu pro vhazování bližší levý horní roh brány! Je vyrovnáno na 1:1. Asistence: Patrick Marleau.
    38:11 Auston MATTHEWS - 1:1

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

39:27
    Před bránou Wings vznikl obrovský závar poté, co Jimmy Howard vykopl puk pravým betonem před sebe.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Útočník Gustav Nyquist v polovině zápasu prolomil bezbrankové skóre utkání, když se prosadil na domácí straně z dorážky, jenže krátce před koncem druhé třetiny vyrovnal Auston Matthews. Skóre po druhé třetině. Detroit Red Wings 1 Toronto Maple Leafs 1.

Třetí začne přibližně v 4:01.

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 17-13; Zablokované střely: 5-6; Vhazování: 53%-47%; Hity: 11-13; Přesilové hry: 0/2-0/3; Trestné min.: 6-4.

40:01

40:10
    Andreas Athanasiou v rohu obranného pásma podrazil Jakea Muzzina a byl vyloučen na dvě minuty.

41:01
    John Tavares nemohl na pravém křídle pokračovat v útoku, jelikož se ocitl v postavení mimo hru.

42:04
    Red Wings mířili na pravém křídle v oslabení mimo, stejně jako na opačné straně z levé strany Morgan Rielly, který vystřelil zápěstím od modré čáry.

42:10
    Vyloučený Andreas Athanasiou je zpět na ledě a Toronto dnes nevyužilo ani jednu ze čtyř přesilových her.

43:11
    Mitchell Marner byl podruhé v zápase vyloučen na dvě minuty, tentokrát ovšem za podražení.

44:44
    Frans Nielsen se dostal v mezikruží po odvážném průniku spoluhráče k odraženému puku, jenže rychlou střelou zápěstím minul levý horní roh brány Leafs.

45:11
    Vyloučený Mitchell Marner je zpět na ledě a stále marně čekáme na gól, který by padl během přesilové hry.

46:34
    William Nylander se snažil prosadit na pravém křídle, jenže se ocitl u hrazení pod tlakem.

46:53
    Mitchell Marner si z bodu pravého kruhu pro vhazování před pár okamžiky krásně sjel před bránu, jenže zakončit kličku do bekhendu se mu v tísni nepodařilo. Následuje krátká komerční přestávka.

47:24
    John Tavares se na levém křídle v rozpětí 6 sekund dostal ke dvěma střelám, obě ale byly zablokovány.

47:43
    Andreas Athanasiou na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Frederik Andersen kotouč našel v lapačce.

48:31
    Útočná formace Mitchella Marnera nemohla pokračovat v útoku, jelikož se ocitla v postavení mimo hru.

50:19
    Justin Abdelkader na levém křídle nabral velkou rychlost a po objetí brány oslovil dlouhou zpětnou přihrávkou Niklase Kronwalla, jehož střela s příklepem od modré čáry zamířila těsně vedle vzdálenější levé tyče.

50:40
    Gustav Nyquist byl vyloučen za hákování a Maple Leafs si zahrají po komerční přestávce pátou přesilovou hru.

52:00
    Red Wings se podařilo úspěšně vyhodit puk podél trestných lavic. Maple Leafs jako by trochu oschli.

52:54
    Justin Abdelkader se málem řítil sám na bránu a Patrick Marleau byl vyloučen na dvě minuty za hákování.

53:13
    Dylan Larkin se ocitl před bránou v obrovskou šanci a už to vypadalo na gól, jenže puk nepřekročil brankovou čáru! Je to stále 1:1.

53:31
    DYLAN LARKIN na bodu levého kruhu napřáhl bez přípravy ke střele, která se od pravého ramene Frederika Andersena odrazila do bližšího levého horního rohu brány, a kotouč se od napnuté sítě odrazil zpět do hry, jasně ale překročil brankovou čáru – je to 2:1! Asistence: Thomas Vanek a Andreas Athanasiou. (video)
    53:31 Dylan LARKIN - 2:1

55:19
    Andreas Athanasiou na levém křídle šlápl do pedálů, rychlou střelou zápěstím ale Frederika Andersena mezi betony nepřekonal. Kvalitní a dobrý zákrok.

56:16
    Zach Hyman vystřelil na vrcholu pravého kruhu a jeho pokus minul vzdálenější levý horní roh brány.

57:31
    Frederik Andersen už je na střídačce a Maple Leafs zkouší vyrovnat při hře bez brankáře!

57:41
    PATRICK MARLEAU si na vzdálenější pravé tyči najel na nahození Austona Matthewse z bodu levého kruhu a ve vzduchu puk holí nebo rukavicí sklepl do sítě! Je vyrovnáno na 2:2! Asistence: Auston Matthews a Morgan Rielly.
    57:41 Patrick MARLEAU - 2:2

59:00
    Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Patrick Marleau rukavicí odvrátil porážku Maple Leafs a v Detroitu se dnes dočkáme minimálně prodloužení 3 na 3. Skóre po třetí třetině dramatického střetnutí dnes zní. Detroit Red Wings 2 Toronto Maple Leafs 2.

60:01

61:06
    Hráči obou týmů se dostali k několika střelám, o poslední z nichž se postaral v pravém kruhu Dylan Larkin. Frederik Andersen s problémy kotouč zmrazil.

62:12
    Red Wings jsou v prodloužení mnohem lepší, jenže zatím nedokázali rozhodnout dnešní zápas.

62:40
    Gustav Nyquist si krásně potáhl puk na bod levého kruhu pro vhazování a na vzdálenější pravé tyči našel DANNYHO DEKEYSERA, který si nejprve pravou bruslí puk zpracoval a poté z ostrého úhlu skóroval – výsledek 3:2! Asistence: Gustav Nyquist a Andreas Athanasiou. (konec)
    62:40 Danny DEKEYSER - 3:2

Dylan Larkin v závěru zápasu vstřelil v rozpětí 18 sekund dva góly, z nichž první sice neplatil, druhý už ale ano a domácí Wings mířili za vítězstvím. Patrick Marleau sice poslal zápas do prodloužení, jenže v něm udeřil Danny DeKeyser a rozhodl o výhře domácího týmu. Konečný výsledek dnešního zápasu zní. Detroit Red Wings 3 Toronto Maple Leafs 2 po prodloužení.

Statistiky: Střely na bránu: 33-21; Zablokované střely: 13-8; Vhazování: 53%-47%; Hity: 16-13; Přesilové hry: 1/4-0/5; Trestné minuty: 10-8.

1. Dylan Larkin (DET) 1+0
    2. Andreas Athanasiou (DET) 0+3
    3. Auston Matthews (TOR) 1+1

Československá stopa v utkání:

Martin Frk (DET) 0+0, 0 střel, čas na ledě 3:46 (05:00:27)

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 29. Nyquist (Athanasiou), 54. D. Larkin (Vanek, Athanasiou), 63. DeKeyser (Nyquist, Athanasiou) – 39. Matthews (Marleau), 58. Marleau (Matthews, Rielly)

Rozhodčí: Brad Meier, Jean Hebert. Čároví: Devin Berg, David Brisebois

Diváci: 19515