Buffalo – Chicago 3:7 (kon.) | NY Islanders – Tampa 0:1 (0:1 po s.n.) | Pittsburgh – Ottawa 5:3 (kon.)
Washington – Calgary 4:3 (kon.) | Florida – Nashville 1:4 (kon.) | Detroit – Toronto 3:2 (po pr.)
Carolina – Vegas 5:2 (kon.) | Dallas – Minnesota 3:1 (kon.) | Philadelphia – Edmonton 5:4 (po pr.)

Detroit právě vstřelil branku!
    Gustav Nyquist si krásně potáhl puk na bod levého kruhu pro vhazování a na vzdálenější pravé tyči našel DANNYHO DEKEYSERA, který si nejprve pravou bruslí puk zpracoval a poté z ostrého úhlu skóroval – výsledek 3:2! Asistence: Gustav Nyquist a Andreas Athanasiou. (konec)
    57:41 Patrick MARLEAU - 2:2

57:41
    Toronto právě vstřelilo branku!
    PATRICK MARLEAU si na vzdálenější pravé tyči najel na nahození Austona Matthewse z bodu levého kruhu a ve vzduchu puk holí nebo rukavicí sklepl do sítě! Je vyrovnáno na 2:2! Asistence: Auston Matthews a Morgan Rielly.

57:31
    Frederik Andersen už je na střídačce a Maple Leafs zkouší vyrovnat při hře bez brankáře!
    53:31 Dylan LARKIN - 2:1

53:31
    DYLAN LARKIN na bodu levého kruhu napřáhl bez přípravy ke střele, která se od pravého ramene Frederika Andersena odrazila do bližšího levého horního rohu brány, a kotouč se od napnuté sítě odrazil zpět do hry, jasně ale překročil brankovou čáru – je to 2:1! Asistence: Thomas Vanek a Andreas Athanasiou. (video)

53:13
    Dylan Larkin se ocitl před bránou v obrovskou šanci a už to vypadalo na gól, jenže puk nepřekročil brankovou čáru! Je to stále 1:1.

52:54
    Justin Abdelkader se málem řítil sám na bránu a Patrick Marleau byl vyloučen na dvě minuty za hákování.

50:40
    Gustav Nyquist byl vyloučen za hákování a Maple Leafs si zahrají po komerční přestávce pátou přesilovou hru.

43:11
    Mitchell Marner byl podruhé v zápase vyloučen na dvě minuty, tentokrát ovšem za podražení.

40:10
    Andreas Athanasiou v rohu obranného pásma podrazil Jakea Muzzina a byl vyloučen na dvě minuty.
    38:11 Auston MATTHEWS - 1:1

38:11
    Patrick Marleau předvedl za bránou Red Wings skvělý forčeking a AUSTON MATTHEWS po jeho zpětné přihrávce vymetl střelou z levého kruhu pro vhazování bližší levý horní roh brány! Je vyrovnáno na 1:1. Asistence: Patrick Marleau.
    28:14 Gustav NYQUIST - 1:0

28:14
    Frederik Andersen sice vleže fantasticky vychytal roztaženými betony Andrease Athanasioua, jenže u pravé tyče se poté prosadil z dorážky GUSTAV NYQUIST! Detroit prolomil bezbrankové skóre – 1:0! Asistence: Andreas Athanasiou.

24:28
    Danny DeKeyser usedl na trestnou lavici poté, co vyfasoval dvě minuty za sekání. Další přesilová hra.

21:27
    Pär Lindholm byl vyloučen na dvě minuty poté, co jednomu z protihráčů podržel hokejku.

18:39
    Jacob de La Rose šel tak důrazně do brány, že nepříjemně atakoval Frederika Andersena, a byl vyloučen po výhodě Leafs za nedovolené bránění brankáři.

14:03
    Luke Glendening dostal dvě minuty za držení a první přesilovou hru si po krátké komerční přestávce zahrají také hokejisté hostujícího Toronta.

13:41
    John Tavares si zpoza brány krásně vybruslil k levé tyči, kde se nadvakrát snažil prosadit zády k síti bekhendem, jenže oba jeho pokusy skončily na roztaženém Jimmym Howardovi, který v rozštěpu předvedl dva fantastické zákroky!

10:58
    Mitchell Marner byl vyloučen na dvě minuty za držení a Red Wings si zahrají první přesilovou hru zápasu.

Všichni hráči Red Wings během rozbruslení oblékli dresy Reda Kellyho s číslem 4. Nádhera!

Utkání předchází slavnostní ceremoniál, během něhož je ke stropu Little Caesars Areny vyvěšen dres Reda Kellyho, který jako první v historii organizace domácích Red Wings získal James Norris Memorial Trophy (sezóna 1953-1954).

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 29. Nyquist (Athanasiou), 54. D. Larkin (Vanek, Athanasiou), 63. DeKeyser (Nyquist, Athanasiou) – 39. Matthews (Marleau), 58. Marleau (Matthews, Rielly)

Detroit Red Wings: Howard (J. Bernier) – Kronwall (A), Green, DeKeyser, Cholowski, Ericsson, Jensen – Nyquist, D. Larkin, Abdelkader (A) – Vanek, Nielsen (A), Mantha – Helm, Glendening, Athanasiou – Ehn, J. de La Rose, Frk. Hlavní trenér: Jeff Blashill.
    Toronto Maple Leafs: Andersen (Sparks) – Rielly (A), Muzzin, N. Zajcev, Gardiner, Dermott, Hainsey – Marleau (A), Matthews, Marner – Hyman, Tavares (A), Kapanen – Co. Brown, Kadri, W. Nylander – P. Lindholm, F. Gauthier, A. Johnsson. Hlavní trenér: Mike Babcock.

Rozhodčí: Brad Meier, Jean Hebert. Čároví: Devin Berg, David Brisebois

Diváci: 19515